Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Huuu de gyorsan valaszoltok :)

nah osszegezzunk, szoval muszakin kivesz. - OK az mots volt ugy is :D a fóliás uveg miatt ugy is többet fizettem :D azt nem lehet leszedni :D :D

Lampa gyári uveges. ilyen bordazott a fenyt tenyleg szepen szorja LED-es helyezetjelzonel is... szoval akkor ez nem tul jo otlet mert a tompitottet is szetszorna???

Sztem inkább próbálj ki pl. ilyen izzókat, egy új lámpában ezek is szép nagy fényerőt tudnak.

Link to comment
Megosztás:

Sztem inkább próbálj ki pl. ilyen izzókat, egy új lámpában ezek is szép nagy fényerőt tudnak.

na még meglatom, egyaltalan mennyiért hoznák...

ezeknek az izzoknak a tartossagaban nem bizom mert mar volt hogy vettem 5000Ft.-ost. Xenon hatasut... hat nem volt hosszu elettartalmu.

Az a baj mint ugye mindennel, hogy igazabol csak elesbe latja az ember.

Link to comment
Megosztás:

na még meglatom, egyaltalan mennyiért hoznák...

ezeknek az izzoknak a tartossagaban nem bizom mert mar volt hogy vettem 5000Ft.-ost. Xenon hatasut... hat nem volt hosszu elettartalmu.

Az a baj mint ugye mindennel, hogy igazabol csak elesbe latja az ember.

Én a Tungsram Megalight 90%-nak a párját 3500-ért vettem, ezelőtt 50%-os volt, és tartósságról abszolút pozitív tapasztalatom van. A Tungsramok köztudottan hosszú életűek.

Link to comment
Megosztás:

na még meglatom, egyaltalan mennyiért hoznák...

ezeknek az izzoknak a tartossagaban nem bizom mert mar volt hogy vettem 5000Ft.-ost. Xenon hatasut... hat nem volt hosszu elettartalmu.

Az a baj mint ugye mindennel, hogy igazabol csak elesbe latja az ember.

de a xenon hatásúak szarok is

nekem tungsram +60% os van

egy éve benne van és jó

fehérebb a fénye.

xenonnal biztos jobban látsz, de tényleg zavaró a szembejövőnek... meg baszogatnak is érte stb stb.

Link to comment
Megosztás:

de a xenon hatásúak szarok is

nekem tungsram +60% os van

egy éve benne van és jó

fehérebb a fénye.

xenonnal biztos jobban látsz, de tényleg zavaró a szembejövőnek... meg baszogatnak is érte stb stb.

Itt vettem amugy...mivel kozel volt... :D Annyira nem baszogatnak nem 12000K.st akarok persze azzal egybol kiszednek a sorbol... egyebkent ha jol be van allitva akkor nem lehet annyira zvaro egy ismerosomnek 2 eve van kadettba. Szoval akkor inkabb ilyen jobb minőségű izzokat ajanlotok? De ezekbol van olyan aminek magasabb a szinhoje szoval mégiscsak xenon hatasu??? tudom a halogennel nem megoldhato...

Link to comment
Megosztás:

Itt vettem amugy...mivel kozel volt... :D Annyira nem baszogatnak nem 12000K.st akarok persze azzal egybol kiszednek a sorbol... egyebkent ha jol be van allitva akkor nem lehet annyira zvaro egy ismerosomnek 2 eve van kadettba. Szoval akkor inkabb ilyen jobb minőségű izzokat ajanlotok? De ezekbol van olyan aminek magasabb a szinhoje szoval mégiscsak xenon hatasu??? tudom a halogennel nem megoldhato...

Látom te nagyon a magas színhőmérsékletre mész. Nem számít, hidd el.

Ezek a tungsram izzók jó minőségűek, nagy fényerejűek és fehér a fényük. Tökéletesen megfelelnek.

Ha nagyon kék lámpát akarsz akkor olyat csak gagyit tudsz szerezni, minőségi gyártók olyannal nem foglalkoznak.

Másrészt a xenon nem attól jó, hogy kék, hanem attól, hogy nagyobb a fényerő, fénysűrűség...

Link to comment
Megosztás:

Itt vettem amugy...mivel kozel volt... :D Annyira nem baszogatnak nem 12000K.st akarok persze azzal egybol kiszednek a sorbol... egyebkent ha jol be van allitva akkor nem lehet annyira zvaro egy ismerosomnek 2 eve van kadettba. Szoval akkor inkabb ilyen jobb minőségű izzokat ajanlotok? De ezekbol van olyan aminek magasabb a szinhoje szoval mégiscsak xenon hatasu??? tudom a halogennel nem megoldhato...

És ez azt jelenti hogy nem annyira zavaró? :D van ismerősöm akit le kellett beszélni róla hogy megforduljon a következő lámpánál kiszedni az utóxenonos emberkét, mert egy gyalogost nem látott meg a vakítása miatt. Esőben, éjszaka, nem kívánom hogy találkozz egy ilyen fénvetős búra mögé rakott xenonnal :)

Link to comment
Megosztás:

invictus nem , nem megyek magas szinhore csak egy kozepesre... pont ezt irtam nem kell 12000K-s mert akkor tuti kiszed a rendor:D

Dávid talalkoztam mar , szoktam is mamot emlegetni de sokat szamit ha nincs beallitva a fenyszoro.... tudom mert mikor csereltem faterom ramszol hogy mi lenne ha kikapcsolnam a refit... elottem ment. beallittattam autoklubba tök jó lett.

Szoval nem fénvetős bura kéne?? ha mnden aron Xenont akarok...

Link to comment
Megosztás:

invictus nem , nem megyek magas szinhore csak egy kozepesre... pont ezt irtam nem kell 12000K-s mert akkor tuti kiszed a rendor:D

Dávid talalkoztam mar , szoktam is mamot emlegetni de sokat szamit ha nincs beallitva a fenyszoro.... tudom mert mikor csereltem faterom ramszol hogy mi lenne ha kikapcsolnam a refit... elottem ment. beallittattam autoklubba tök jó lett.

Szoval nem fénvetős bura kéne?? ha mnden aron Xenont akarok...

Xenont inkább csak teljesen átlátszó, sima búra mögé :D (és ha szabályosan akarod, akkor még fényszórómosó, és automatya szintező is kéne hozzá. Nincs mondjuk az az automata állító ketyere ami le tudja követni a hullámos utakat, de ha sima búra mögött van, és nem egy fényvetős, szanaszétszórós mögött az már jó.

Link to comment
Megosztás:

Xenont inkább csak teljesen átlátszó, sima búra mögé :D (és ha szabályosan akarod, akkor még fényszórómosó, és automatya szintező is kéne hozzá. Nincs mondjuk az az automata állító ketyere ami le tudja követni a hullámos utakat, de ha sima búra mögött van, és nem egy fényvetős, szanaszétszórós mögött az már jó.

vahhh hat nem volt olcso ez a bura... most venni simat... DE sok baj van ha az ember egy kis extrat akar :) amiket irtal amugy tudom hogy kovetelmeny a xenonhoz...

Link to comment
Megosztás:

Xenont inkább csak teljesen átlátszó, sima búra mögé :D (és ha szabályosan akarod, akkor még fényszórómosó, és automatya szintező is kéne hozzá. Nincs mondjuk az az automata állító ketyere ami le tudja követni a hullámos utakat, de ha sima búra mögött van, és nem egy fényvetős, szanaszétszórós mögött az már jó.

Nem, xenont átlátszú búrás (azaz szabad tükrös) lámpába sem ajánlott, ugyanúgy vakít mint a fényvetős.

Xenont egyedül projektorosba ajánlott, az nem szórja a fényt.

Link to comment
Megosztás:

Nem, xenont átlátszú búrás (azaz szabad tükrös) lámpába sem ajánlott, ugyanúgy vakít mint a fényvetős.

Xenont egyedül projektorosba ajánlott, az nem szórja a fényt.

A sima átlátszó búrások nem mind projektorosok? ezt a szabad tükrös témát nem vágesz. :D ) :D :D akkor bocsika. Szal a lényeg az hogy szórja a fényt :)

Link to comment
Megosztás:

A sima átlátszó búrások nem mind projektorosok? ezt a szabad tükrös témát nem vágesz. :D ) :D :D akkor bocsika. Szal a lényeg az hogy szórja a fényt :)

Pl a G Astra fényszórója is átlátszó búrás, de az szabad tükrös.

A projektorosnál egy pár centi átmérőjű lencs vetít, ott konkrétan nem is látod a foncsort.

Link to comment
Megosztás:

OK! Teljesen nem beszeltetek le :D de azert nezzuk meg

Szoval Pösten hol kapok ilyen nagyon jo izzot? :D es melyik a legkekebb amit meg tudok venni es nem 2 honapos lesz mint a xenon hatasu...

Linket nekem :D - Köszönöm szépen :)

Pesten pl van Tungsram márkabolt, vagy a Fehérvári úton van egy homasita, én ott vettem 3500-ért a Tungsram Megalight 90-eset.

Link to comment
Megosztás:

Pesten pl van Tungsram márkabolt, vagy a Fehérvári úton van egy homasita, én ott vettem 3500-ért a Tungsram Megalight 90-eset.

Homasita tudom hol van , az jooo, ott vettem kartamaszt is:D Ez a Megalight90es foncsort nem szexuálja szét ?? mert alapbol ugye 55W kéne...

Link to comment
Megosztás:

Ahha... jol van... hát köszi az infokat most akkor gondolkodom :D aztan meglatom mi lesz. De még majd olvasok hatha meg valaki ir valami nagyon okosat :D

Szóval akkor nem úgy van ez hogy megyek veszek beleteszem és jó vagyok... Akkor a gyári lámpatestbe milyen izzót tegyek ami szép fényt ad, és nem ég ki két hónap múlva, az már csak plussz lenne ha még némi kék hatása is lenne.

Mert most sajna két szar olcsó van benne mert kiégett és a pótkészletből tettem bele ami meg tecsós...

Off>

Jam, holnap fogod magad visszamész a múlthétre az időben megteszed az 5-ös lottót és megnyered a felét és veszel A-tól Z-ig mindenből legújjabb legjobbat az autóba ami csak szemnek szájnak ingere :D

Jaa és az ötletemért nekem is vehetnél egy komlett lámpacsomagot :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.