Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

én ezeket a40-50 métereket úgy nemértem.

eleinte azt hittem, hogy az én lámpám szar, de nem

mert más autók is így világítanak.

3-4 csíkkal világít magaelé, amire tényleg azt lehet mondani, hogy fény, a többi már csak annyi, ,ogy nem koromsötét.

az én szemem látna ilyen rosszul éjszaka?

Ez így jó. Nem az utat kell megvilágítani. A fehér vonalak messze is jól látszanak, azoknak a tükröződése a lényeges. Abból tudod hol mész.

Egyébként ködlámpa beállításról is vannak rajzok neten, ha rákeresel.

Link to comment
Megosztás:

Ez így jó. Nem az utat kell megvilágítani. A fehér vonalak messze is jól látszanak, azoknak a tükröződése a lényeges. Abból tudod hol mész.

Egyébként ködlámpa beállításról is vannak rajzok neten, ha rákeresel.

izéa törés pár méterre látszik akocsitóll.. igaz ha ordulok meg pl a rakodón az állomásnál, a vonatokat is megvilágítja elég messzire is... csak furcsa...

hát én is a "gyárit" szeretném berakni

az meg annyira nem nagy dolog, mert a helye ugye megvan

majd csinélj képet, hogyan világít magában, mit látni vele

Link to comment
Megosztás:

Ez így jó. Nem az utat kell megvilágítani. A fehér vonalak messze is jól látszanak, azoknak a tükröződése a lényeges. Abból tudod hol mész.

Egyébként ködlámpa beállításról is vannak rajzok neten, ha rákeresel.

látszik, hogy romániába nem jársz, elég ritka az az út, ahol van felfestés :) kolozsvár előtt 1-es főúton konkrétan nincs felfestve semmi kb 40 km-en (mikor legutoljára voltam legalábbis nem volt).

nah ott nagyon rossz éjjel közlekedni.. (mikor jöttem esett az eső, verték a kamionok a vizet, és világítottak a szemembe szemből :) ) beálltam egy kamion mögé kb 60-as tempóra, és követtem, nem volt más választásom :D

Link to comment
Megosztás:

látszik, hogy romániába nem jársz, elég ritka az az út, ahol van felfestés :) kolozsvár előtt 1-es főúton konkrétan nincs felfestve semmi kb 40 km-en (mikor legutoljára voltam legalábbis nem volt).

nah ott nagyon rossz éjjel közlekedni.. (mikor jöttem esett az eső, verték a kamionok a vizet, és világítottak a szemembe szemből :) ) beálltam egy kamion mögé kb 60-as tempóra, és követtem, nem volt más választásom :D

Valóban nem járok arra.

De hiú ábránd elvárni, hogy a lámpa 50m-re elvilágítson úgy mintha nappal lenne. Az egy más kategória, az a xenon. Viszont a mi lámpánkkal is jól lehet látni, kell bele jó izzó, és szépen beállítani.

Link to comment
Megosztás:

Valóban nem járok arra.

De hiú ábránd elvárni, hogy a lámpa 50m-re elvilágítson úgy mintha nappal lenne. Az egy más kategória, az a xenon. Viszont a mi lámpánkkal is jól lehet látni, kell bele jó izzó, és szépen beállítani.

igazad van!!!

én csak a csíkozásra mondtam, amit mondtam :D

Ha romániára gondolsz felejtsd el a csíkokat :) pedig éjjel milyen jó is lenne :)

Link to comment
Megosztás:

Ha belegondolok, hogy 6 ezerért új fényszórót kapok!

Boldogult fiatalkoromban próbáltam ilyen mini lámpákat ragasztani a motorháztetőre (nem Astráraaaa!!!). Aztán 1 hónap múlva megszűntek égni, de rá volt ragasztva.... :)

Épp ma tűnt fel mögöttem egy Corsa a sötétben ilyen ledsorral felcicomázva. No persze az egyik oldalon égett az egész sor lámpája, a másikon meg már csak a fele! :)

"Jóárasított" kínai lehetett. Ezt kapják ki sokezerért! :D

Link to comment
Megosztás:

ha már felhoztad a beállítást

a ködlámpák hogy vannak beállítva?

mihez kell ezeket állítani?

télére gondolkodtam egy 4lámpás töksoron a mocitetőre.. :)

durva lenne? :)

FALHOZ!

Odaállsz a fal elé 1 m-re, és a lámpa középvonalát jelöld át a falra. Erre állítsd a fénycsóva közepét.

Link to comment
Megosztás:

Ha belegondolok, hogy 6 ezerért új fényszórót kapok!

Boldogult fiatalkoromban próbáltam ilyen mini lámpákat ragasztani a motorháztetőre (nem Astráraaaa!!!). Aztán 1 hónap múlva megszűntek égni, de rá volt ragasztva.... :)

Épp ma tűnt fel mögöttem egy Corsa a sötétben ilyen ledsorral felcicomázva. No persze az egyik oldalon égett az egész sor lámpája, a másikon meg már csak a fele! :)

"Jóárasított" kínai lehetett. Ezt kapják ki sokezerért! :D

Ráadásul nyilván nem jóváhagyott (E) termékek, és nyilván nem a menetfényekre vonatkozó köhém szerint vannak bekötve. Egy rendes hella nappalifény szett 50ezer, és ha szabályosan van bekötve (helyzetjelző mellett világít, tompítottra elalszik) akkor senki sem köthet bele. De ezek az utólagos cuccok feleslegesek és szerintem rondák is, igénytelen dolgok.

Link to comment
Megosztás:

Ha belegondolok, hogy 6 ezerért új fényszórót kapok!

Boldogult fiatalkoromban próbáltam ilyen mini lámpákat ragasztani a motorháztetőre (nem Astráraaaa!!!). Aztán 1 hónap múlva megszűntek égni, de rá volt ragasztva.... :)

Épp ma tűnt fel mögöttem egy Corsa a sötétben ilyen ledsorral felcicomázva. No persze az egyik oldalon égett az egész sor lámpája, a másikon meg már csak a fele! :)

"Jóárasított" kínai lehetett. Ezt kapják ki sokezerért! :D

Nem látom értelmét ezeknek a ledsoroknak. :lol: Egy audin szépen mutat, de astrán... Én nem adnék ki érte annyi pénzt! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha belegondolok, hogy 6 ezerért új fényszórót kapok!

Boldogult fiatalkoromban próbáltam ilyen mini lámpákat ragasztani a motorháztetőre (nem Astráraaaa!!!). Aztán 1 hónap múlva megszűntek égni, de rá volt ragasztva.... :D

Épp ma tűnt fel mögöttem egy Corsa a sötétben ilyen ledsorral felcicomázva. No persze az egyik oldalon égett az egész sor lámpája, a másikon meg már csak a fele! :)

"Jóárasított" kínai lehetett. Ezt kapják ki sokezerért! :lol:

Én sem raknám fel, de ha valakinek ez tetszik. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Sajnos elhalt az autómban az ülésfűtés, először a vezető oldali, aztán most az utas oldali is. Az áram csordogál a vezetékekben, szóval probléma az ülésekkel/ben lehet. Szerintetek mit tudok csinálni vele, az ülések kuka, és álljak neki keresni másikat, vagy szedessem szét (a kárpitja is elég gáz már, főleg a vezetőoldalinak), és lehet velük csinálni valamit?

Link to comment
Megosztás:

A jobbos már benn van....és nem akarom dicsérni magam de szerintem nem is rossz. :)

Remélem teszel fel képeket, mert kiváncsi vagyok,h neked milyen lett! Én 2 hete faragtam a lököst, de én a kijelölt vonalig szabtam :) , de sztem nem lett gáz. Messze nem olyan, mint amit a többiek irosgattak, vagy az is lehet, hogy nem láttam még közelről gyárit!? :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Remélem teszel fel képeket, mert kiváncsi vagyok,h neked milyen lett! Én 2 hete faragtam a lököst, de én a kijelölt vonalig szabtam :) , de sztem nem lett gáz. Messze nem olyan, mint amit a többiek irosgattak, vagy az is lehet, hogy nem láttam még közelről gyárit!? :D :lol:

Lesznek képek :lol: Ha odafigyel az ember akkor szépen meg lehet csinálni. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.