Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Ötletekre lenne szükségem. Még mindig azzal bajlódok, hogy nem megy az alacsonyabb fokozatom a hűtő ventillátoron.

Csak egyáltalán nem értem hogy miért?! :lol: Gyorsban megkapja a 12V-t forog is, lassúban meg 10V-t kap ami teljesen érthető is, de akkor miért nem forog??? Ventillátort cseréltem már, ugyan olyan típusút tettem bele (YK-s bosch), az sem megy. Akinek ilyen típusúja van a kocsiban (TD, DTL általában) esetleg nem tudja véletlenül, hogy neki is ennyit kap-e a venti és forog-e alacsony ford. számon ?!

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, az lenne a gondom , hogy nem világít a belső lámpám a 97-es F Astrámban, megnéztem, nem az izzó a rossz.Ehhez tartozik valami biztosíték?

Illetve a középkonzolon sem világít egyik lámpa sem, létezik, hogy minden égő tönkrement?Vagy valami más lehet a baj?

A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, az lenne a gondom , hogy nem világít a belső lámpám a 97-es F Astrámban, megnéztem, nem az izzó a rossz.Ehhez tartozik valami biztosíték?

Illetve a középkonzolon sem világít egyik lámpa sem, létezik, hogy minden égő tönkrement?Vagy valami más lehet a baj?

A válaszokat előre is köszönöm!

a belső világítás sehogy se világít?

se ajtónyitásra, se kapcsolásra? és az izzó ki is volt próbálva?

a középkonzol izzói hajlamosak a kiégésre, de ha még más is van ami ne emgy, akkor biztosítékokat át kellene nézni.

többiek mindjárt mondják mi az ami ezekkel egy körön van!!

Link to comment
Megosztás:

a belső világítás sehogy se világít?

se ajtónyitásra, se kapcsolásra? és az izzó ki is volt próbálva?

a középkonzol izzói hajlamosak a kiégésre, de ha még más is van ami ne emgy, akkor biztosítékokat át kellene nézni.

többiek mindjárt mondják mi az ami ezekkel egy körön van!!

Se ajtónyitásra, se semmire nem világít.Az izzót kivettem a csomagtartó világításból és kicseréltem, de az sem működöt , a belső izzót meg kiraktam a csomagtartóba és ott világított.

Link to comment
Megosztás:

Se ajtónyitásra, se semmire nem világít.Az izzót kivettem a csomagtartó világításból és kicseréltem, de az sem működöt , a belső izzót meg kiraktam a csomagtartóba és ott világított.

multimétered van?

méregtni kellene mia hézag, hogy testpontot nem kap e, vagy az állandó +12 nincs ott.

ha test nincs, akkor valami szakadás van.

ha a 12 nincs ott, akkor biztiket át kell lesni, aztán lehet szakadás ott is.

Link to comment
Megosztás:

Se ajtónyitásra, se semmire nem világít.Az izzót kivettem a csomagtartó világításból és kicseréltem, de az sem működöt , a belső izzót meg kiraktam a csomagtartóba és ott világított.

Hajlamosak az ajtóknál is eloxidállódni a nyomógombok amik az ajtó tövénél vannak a kasztnin. Azt írtad se ajtónyitásra, se semmire. Ugye tudod, hogy a világítás kapcsoló kihúzásával kapcsolod a belső világítást? Nem azért hogy hülyének nézzelek, de sok újdonsült astrás nem tudja.

Link to comment
Megosztás:

Hajlamosak az ajtóknál is eloxidállódni a nyomógombok amik az ajtó tövénél vannak a kasztnin. Azt írtad se ajtónyitásra, se semmire. Ugye tudod, hogy a világítás kapcsoló kihúzásával kapcsolod a belső világítást? Nem azért hogy hülyének nézzelek, de sok újdonsült astrás nem tudja.

Tudom, hogy kell bekapcsolni a belső világítást :lol: , mert eddig jó volt.Azt esetleg meg tudjátok mondani, hogy melyik ennek a biztosítéka?Ja, és még annyi, hogy az abs-nek is kell biztosíték(ez lehet tényleg hülye kérdés :lol: )?

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy kell bekapcsolni a belső világítást :lol: , mert eddig jó volt.Azt esetleg meg tudjátok mondani, hogy melyik ennek a biztosítéka?Ja, és még annyi, hogy az abs-nek is kell biztosíték(ez lehet tényleg hülye kérdés :lol: )?

biztitáblán ott vannak az ikonok :(

Link to comment
Megosztás:

100C ~ 180 Ohm

80C ~ 320 Ohm

60C ~ 650 Ohm

40C ~ 1.18 kOhm

20C ~ 2.45 kOhm

0C ~ 5.6 kOhm

-10C ~ 9.45 kOhm

-20C ~ 15 kOhm

ezt vmeik projektbe nem lehetne betenni??

mondjuka km órásba??

mert keresgéltem már én is, de nem sikerült rátalálnom a keresővel :lol:

Link to comment
Megosztás:

ezt vmeik projektbe nem lehetne betenni??

mondjuka km órásba??

mert keresgéltem már én is, de nem sikerült rátalálnom a keresővel :lol:

Szerintem a 10.0-ban (elektromos) bőven helyt állna. Legalább nem kellene keresgélni folyton. Én is kerestem vagy fél oráig, aztán meggondoltam magam és megkérdeztem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem a táblán a fedelén. :D ABS....Die Hard-4, üldözés.: Vedd ki a blokkolásgátló biztosítékját! Melyik az? Akkor vedd ki mindet! Kivette, és mentek tovább. :D Amúgy igen, úgy rémlik az ABS-nek külön van.

Ez a 3.-ban volt :lol:

ezt vmeik projektbe nem lehetne betenni??

mondjuka km órásba??

mert keresgéltem már én is, de nem sikerült rátalálnom a keresővel :(

Ennek mi köze a km-órához? :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Nem a táblán a fedelén. :lol: ABS....Die Hard-4, üldözés.: Vedd ki a blokkolásgátló biztosítékját! Melyik az? Akkor vedd ki mindet! Kivette, és mentek tovább. :lol: Amúgy igen, úgy rémlik az ABS-nek külön van.

Megnéztem, a biztosítékok jók, és a manual szerint a belső világítás és a csomagtartó világítása egy biztosítékon van, a csomagtartóban pedig van világítás.Az abs-hez nekem nincs biztosíték.A rizsszem izzónak mi a hivatalos neve, és kapható hipermarketek autós részlegein is, vagy el kell mennem szakboltba?

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem, a biztosítékok jók, és a manual szerint a belső világítás és a csomagtartó világítása egy biztosítékon van, a csomagtartóban pedig van világítás.Az abs-hez nekem nincs biztosíték.A rizsszem izzónak mi a hivatalos neve, és kapható hipermarketek autós részlegein is, vagy el kell mennem szakboltba?

Azért mielőtt szétszeded a középkonzolt, hogy riszszem izzókat cserélj járj a végére a belső világítás hibájának, mert ha azzal ez is megoldódik akkor ne szedd szét feleslegesen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.