Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok, tudom hogy nem erre az oldalra illik az adott autó de szükségem lenne a segítségetekre!!

Van a családunkban egy ignis is, apám hazaért, bejött a házba aztán el akart menni a boltba és az autó nem indul... semmi hang semmi nyikkanás, gyújtásig eljut indítózásra semmi sem történik (nem jár az önindító) és biztos hogy nem akksi probléma (nemrég vettük, bizos nem merült le...) Gyújtásnál 2 ellenörző lámpa fénye csak dereng, a benzinszintmutató nem mutat semmit pedig tele a tank.....

Légyszíves ha van ötleted írd meg, holnap nagyon kellene az autó!!

Köszi: Levente

Ha baj hogy suzukiról írtam akkor töröljétek a hozzászólást, és bocsi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, tudom hogy nem erre az oldalra illik az adott autó de szükségem lenne a segítségetekre!!

Van a családunkban egy ignis is, apám hazaért, bejött a házba aztán el akart menni a boltba és az autó nem indul... semmi hang semmi nyikkanás, gyújtásig eljut indítózásra semmi sem történik (nem jár az önindító) és biztos hogy nem akksi probléma (nemrég vettük, bizos nem merült le...) Gyújtásnál 2 ellenörző lámpa fénye csak dereng, a benzinszintmutató nem mutat semmit pedig tele a tank.....

Légyszíves ha van ötleted írd meg, holnap nagyon kellene az autó!!

Köszi: Levente

Ha baj hogy suzukiról írtam akkor töröljétek a hozzászólást, és bocsi!

Szia! Engem nem zavar, hogy nem Opel végülis az Agila meg a Wagon R rokonok:D

Én a leírásod alapján csak azt az akksit nézném meg,próbáljatok rábikázni, de lehet akkusaru vagy testkábel vagy valamilyen vastag kábel csatlakozási problémája , legalábbis így elsőre ezeket nézném meg, aztán ha bikázásra indúl akkor lehet még töltés probléma is

Sok sikert és ha nem törlik az én postomat sem akkor számolj be sz eredményről!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, tudom hogy nem erre az oldalra illik az adott autó de szükségem lenne a segítségetekre!!

Van a családunkban egy ignis is, apám hazaért, bejött a házba aztán el akart menni a boltba és az autó nem indul... semmi hang semmi nyikkanás, gyújtásig eljut indítózásra semmi sem történik (nem jár az önindító) és biztos hogy nem akksi probléma (nemrég vettük, bizos nem merült le...) Gyújtásnál 2 ellenörző lámpa fénye csak dereng, a benzinszintmutató nem mutat semmit pedig tele a tank.....

Légyszíves ha van ötleted írd meg, holnap nagyon kellene az autó!!

Köszi: Levente

Ha baj hogy suzukiról írtam akkor töröljétek a hozzászólást, és bocsi!

Az hogy most vettétek az aksit még nem jelenti, hogy nem az merült le (főleg hogy csak pislákolnak a lámpák). Ha pl rossz a töltése az autónak simán előfordulhat. Első körben rá kellene mérni mekkora a kapocsfeszültsége az akksinak és ha kell rátölteni aztán lehet tovább keresgélni gyújtáskapcsoló, önindító irányba.

Link to comment
Megosztás:

Az hogy most vettétek az aksit még nem jelenti, hogy nem az merült le (főleg hogy csak pislákolnak a lámpák). Ha pl rossz a töltése az autónak simán előfordulhat. Első körben rá kellene mérni mekkora a kapocsfeszültsége az akksinak és ha kell rátölteni aztán lehet tovább keresgélni gyújtáskapcsoló, önindító irányba.

jaja ugyan így csinált nekem isma mosás után.

ment a zene mosás alatt azon semmit se vettem észre, aztán mikor indítottam volna...

de kapcsolájtok fel pl alámpákat, és nyissátok ki az ajtót, és acsipogó hangjából is leht tudni, hogy lemerült e az akksi

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenkinek.

kérdésem lenne .óracsoportot cseréltem az autóban nekem nem volt fordulatszámjelzős benne most már igen,észrevettem hogy ebben van tartalékjelző nos hogy ez honnan miként mükszik arra lenék kíváncsi.

mármint honnan tudja hogy kevés van a tankban, új szintjelző kel vagy a régi jó hozzá? bocs a fogalmazásért. az auto astra f 94 X16sz

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenkinek.

kérdésem lenne .óracsoportot cseréltem az autóban nekem nem volt fordulatszámjelzős benne most már igen,észrevettem hogy ebben van tartalékjelző nos hogy ez honnan miként mükszik arra lenék kíváncsi.

mármint honnan tudja hogy kevés van a tankban, új szintjelző kel vagy a régi jó hozzá? bocs a fogalmazásért. az auto astra f 94 X16sz

nekem sima volt, cseréltem ford.mérősre, és azóta villan a lámpa, ha kevés a gázolaj :)

szerintem maga a kijelző műszer jelezhet, mivel én nem cseréltem mást, csak az óracsoportot, és be sem kötöttem más vezetéket :lol:

Link to comment
Megosztás:

nekem sima volt, cseréltem ford.mérősre, és azóta villan a lámpa, ha kevés a gázolaj :)

szerintem maga a kijelző műszer jelezhet, mivel én nem cseréltem mást, csak az óracsoportot, és be sem kötöttem más vezetéket :lol:

Szerintem is, a szintjelző nekem is ugyanaz, maga a műszer jelezhet. Ha jól figyelsz gyujtás ráadásakor láthatod is, amíg nem megy ki a "kevés űanyag" zónából ég a lámpics.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is, a szintjelző nekem is ugyanaz, maga a műszer jelezhet. Ha jól figyelsz gyujtás ráadásakor láthatod is, amíg nem megy ki a "kevés űanyag" zónából ég a lámpics.

tényleg, ez nekem is így van.

mindenkinek lassan megy fel a szintjelző?, vagy csak az enyém ilyen marha lassú? (gondolom ez is ilyen opelos dolog lehet)

Link to comment
Megosztás:

Bikázás nem segített...:lol: Szerintem az önindítónak van valami baja biztosítékokat megnéztem... Marad a szerelő holnap, szerencsére tudtunk szerezni autót holnapra:) és Köszönöm a segítségetek:)

Szia! Engem nem zavar, hogy nem Opel végülis az Agila meg a Wagon R rokonok:D

Én a leírásod alapján csak azt az akksit nézném meg,próbáljatok rábikázni, de lehet akkusaru vagy testkábel vagy valamilyen vastag kábel csatlakozási problémája , legalábbis így elsőre ezeket nézném meg, aztán ha bikázásra indúl akkor lehet még töltés probléma is

Sok sikert és ha nem törlik az én postomat sem akkor számolj be sz eredményről!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is, a szintjelző nekem is ugyanaz, maga a műszer jelezhet. Ha jól figyelsz gyujtás ráadásakor láthatod is, amíg nem megy ki a "kevés űanyag" zónából ég a lámpics.

köszi a választ de kiszedtem az izzót belőle mondom ugyse tudja az auto de ezek szerint mégis. még egy kérdés milyen színnel világít ,mert az enyém teljesen ledes lett .

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Valaki megmérné nekem, hogy a műszerfal közepén lévő kijelzőhöz csatlakozó termisztor milyen értékű?

A 2es és 4es lábat kell mérni, arra csatlakozik.

(Megnézed hány fokot mutat a kijelző és utána megméred a 2es és a 4es láb közötti ellenállást.)

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

Reggel szólt a főnököm, be kell bikázni a Transitját. Mire kikászálódtam a kocsiból már rá is kötötte a kábelt, felcserélve :lol: Transit indít, kocsim le is állt egyből, de a visszajelzők égtek. Újraindult simán, aztán visszacseréltem a kábeleket, beindult a Tranyó is.

ECU-t nem tudja ez hazavágni? Nem észleltem semmit a kocsin amíg visszaálltam a parkolóba vele. Indulás előtt még körbenézem, hátha kivágott vmi biztosítékot.

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

Reggel szólt a főnököm, be kell bikázni a Transitját. Mire kikászálódtam a kocsiból már rá is kötötte a kábelt, felcserélve :lol: Transit indít, kocsim le is állt egyből, de a visszajelzők égtek. Újraindult simán, aztán visszacseréltem a kábeleket, beindult a Tranyó is.

ECU-t nem tudja ez hazavágni? Nem észleltem semmit a kocsin amíg visszaálltam a parkolóba vele. Indulás előtt még körbenézem, hátha kivágott vmi biztosítékot.

Ha beindult utána akkor szerintem megúszta!

Ui.:Ezért nem engedem másnak felrakni a bikakábelt és a vontató kötelet sem beakasztani

Csak az van megcsinálva rendesen amit TE csinálsz!!

Link to comment
Megosztás:

Ha beindult utána akkor szerintem megúszta!

Ui.:Ezért nem engedem másnak felrakni a bikakábelt és a vontató kötelet sem beakasztani

Csak az van megcsinálva rendesen amit TE csinálsz!!

Igaz, csak nagyon be volt sózva, hogy siet. A másik lehetőség, hogy elviszi a kocsimat. Aha, akkor gyalog mész :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!!

Beszereltem a kinti hőmérséklet jeladót és azt állapítottam meg, hogy 1-1,5 fokot (siet).

A jeladó valami no name szerkentyü.

A kérdésem az, hogy mindegy, hogy hogy kötöm be a jeladót, mert két szál megy rá?

Szerintem jeladója válogatja, van ilyen időjárásállomás otthon, ha ahhoz nézem, az enyém pontos, fateré siet (kb. annyit mint neked). De ez lehet kijelző függő is, enyém MID, a másik TID.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!!

Beszereltem a kinti hőmérséklet jeladót és azt állapítottam meg, hogy 1-1,5 fokot (siet).

A jeladó valami no name szerkentyü.

A kérdésem az, hogy mindegy, hogy hogy kötöm be a jeladót, mert két szál megy rá?

Polaritás az mindegy, mert egy NTC termisztorról (hőellenállás) van szó.

Leírás híján vettem 1k, 3,3k és 10k-sat.

1k-snál nem írt ki semmit.

A másik kettő 14 és 40fokot mutatott 24 helyett

Szóval talán 6,8k vagy 4,7k kell bele.

Sok választás már nincs :lol:

Mindjárt ki is számolom és holnap megírom melyikkel lesz pontos.

Egyébként meg a 2000Ft-os érzékelő helyett így kb 200Ft-ból kijön kábellel együtt :)

Link to comment
Megosztás:

Polaritás az mindegy, mert egy NTC termisztorról (hőellenállás) van szó.

Leírás híján vettem 1k, 3,3k és 10k-sat.

1k-snál nem írt ki semmit.

A másik kettő 14 és 40fokot mutatott 24 helyett

Szóval talán 6,8k vagy 4,7k kell bele.

Sok választás már nincs :)

Mindjárt ki is számolom és holnap megírom melyikkel lesz pontos.

Egyébként meg a 2000Ft-os érzékelő helyett így kb 200Ft-ból kijön kábellel együtt ;)

Hmm..és csak úgy natúr nem érzékeny az időjárásra a lökösben? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Polaritás az mindegy, mert egy NTC termisztorról (hőellenállás) van szó.

Leírás híján vettem 1k, 3,3k és 10k-sat.

1k-snál nem írt ki semmit.

A másik kettő 14 és 40fokot mutatott 24 helyett

Szóval talán 6,8k vagy 4,7k kell bele.

Sok választás már nincs :lol:

Mindjárt ki is számolom és holnap megírom melyikkel lesz pontos.

Egyébként meg a 2000Ft-os érzékelő helyett így kb 200Ft-ból kijön kábellel együtt :)

Előre is köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

Hmm..és csak úgy natúr nem érzékeny az időjárásra a lökösben? :lol:

Húzok rá majd egy zsugorcsövet úgy, hogy a teteje kilátszódjon, így vízálló is lesz, de ha mégis zárlatos lenne (bár simán le lehet burkolni rendesen zsugorcső plusz szig.szalaggal), akkor se baj, mert akkor is egyszerűen csak csíkokat jelez ki.

Még pontosítok rajta, amivel kiküszöbölöm a gyári 1,5fokos hibát is.

Ha kész vagyok leírom mi hogy a legjobb.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.