Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

és az baj ha pl. 5-vezetékes a központi zár? de csak az első 2-ajtóban vannak ilyen vezetékek a hátsó ajtókban csak 2-vezeték van. Arra rá lehet kötni nem?

Rá persze, csak lehet mókolni kell kicsit ahogy összekötöd a gombal. Azért 5 vezetékes az első, mert az vezérli a többit is, a kétvezetékes meg csak simán ki-bezárja magát.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! tud valaki segíteni? meghalt a világításkapcsolóm. javítható az vajon, vagy cserélni kell? és hogy a fenébe lehet egyáltalán kiszedni? előre is köszönöm ha valaki tud segíteni!

Középállásban (helyzetjelző) kihúzod, allulról egy kis csavarhúzóval beböksz, ekkor lejön a tekerő. Látsz két oldalt két kis fület, ezeket kell összenyomni, és kihúzható maga a kapcsoló. A hátulján kis patenteknél feszegetve lehet szétszedni, nagy szívás, két kis rézlap van benne ezek zárják-nyitják a sarkokat. Türelemjáték, kötél idegzet. Ha szét van szedve akkor ne tekergesd, mert kiugrik a golyó ami pozícióban tartja, és mire végzel a visszarakással azt kívánod bár meg sem születtél volna. Na hát röveden ennyi, jó szórakozást! :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Középállásban (helyzetjelző) kihúzod, allulról egy kis csavarhúzóval beböksz, ekkor lejön a tekerő. Látsz két oldalt két kis fület, ezeket kell összenyomni, és kihúzható maga a kapcsoló. A hátulján kis patenteknél feszegetve lehet szétszedni, nagy szívás, két kis rézlap van benne ezek zárják-nyitják a sarkokat. Türelemjáték, kötél idegzet. Ha szét van szedve akkor ne tekergesd, mert kiugrik a golyó ami pozícióban tartja, és mire végzel a visszarakással azt kívánod bár meg sem születtél volna. Na hát röveden ennyi, jó szórakozást! :lol:

Ne nyomja vissza inkább. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Középállásban (helyzetjelző) kihúzod, allulról egy kis csavarhúzóval beböksz, ekkor lejön a tekerő. Látsz két oldalt két kis fület, ezeket kell összenyomni, és kihúzható maga a kapcsoló. A hátulján kis patenteknél feszegetve lehet szétszedni, nagy szívás, két kis rézlap van benne ezek zárják-nyitják a sarkokat. Türelemjáték, kötél idegzet. Ha szét van szedve akkor ne tekergesd, mert kiugrik a golyó ami pozícióban tartja, és mire végzel a visszarakással azt kívánod bár meg sem születtél volna. Na hát röveden ennyi, jó szórakozást! :lol:

Valaki egyszer leirta, hogy ő hogyan csinálta "trükkösen", hogy ne potyogjon szét, de már nem emlékszem ki és hol, melyik topic-ban. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! tud valaki segíteni? meghalt a világításkapcsolóm. javítható az vajon, vagy cserélni kell? és hogy a fenébe lehet egyáltalán kiszedni? előre is köszönöm ha valaki tud segíteni!

Itt van pár kép tájékozódásképpen! lehet javítani!, csak trükkös, ahogy már a fiúk említették is. :lol:

Ja-ja, de ha nem mondta volna, hogy nem szabad visszanyomni, akkor én sem próbltam volna ki, hogy miért nem. Jó szivatni a népet mi? :devlish: :lol:

Azzal én is szívtam 2 nap, az elsőn felmérgeltem magam, és már szinte remegtem a dühtől, aztán a másikon higgadtabban kb 1 óra játszás után össze is tudtam rakni. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azzal én is szívtam 2 nap, az elsőn felmérgeltem magam, és már szinte remegtem a dühtől, aztán a másikon higgadtabban kb 1 óra játszás után össze is tudtam rakni. :devlish: :lol:

Ne is mondd! Nekem elpattant az egyik golyócska a nagy szürke betonplaccra a garázs elé. Azt hiszed megtaláltam!? Még szerencse, hogy a másik megvolt és tudtam ugyanolyant keresni. Végül egy öreg bicikli kormányperselyéből(vagy mi az!?) szedtem ki néhányat, hátha elpattog még pár amig összerakom. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Itt van pár kép tájékozódásképpen! lehet javítani!, csak trükkös, ahogy már a fiúk említették is. :lol:

Azzal én is szívtam 2 nap, az elsőn felmérgeltem magam, és már szinte remegtem a dühtől, aztán a másikon higgadtabban kb 1 óra játszás után össze is tudtam rakni. :devlish: :lol:

Nekem simán összejött két óra alatt. A végén az asztal alatt raktam össze, valahogy ott sikerült olyan pozitúrát felvenni, hogy visszamenjen a helyére. Közben volt egy tudathasadás, átmenet nélkül hol sírtam, hol az asztalt csapkodtam úgy röhögtem. Az asszony szerint, aki a pszihiátrián is dolgozott egy skrizofrén, elvált, kiöregedett alkoholista gyári melós összes tünetét prezentáltam azalatt a két óra alatt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az izzó nem a kapcsolóban van, hanem mögötte egy panelon! A kapcsolót csak azért kell kihúzni, hogy a mögötte lévő izzóhoz hozzáférj! :devlish:

Koszi! Valoban, csak izmosabban kellett kihuzni, ami nem egyszeru, ha csoros fogo helyett ket csavarhuzoval probalod

megoldani az osszenyomast, es a huzasra csipofogot hasznalsz, tekintve, hogy ket kezed van. De okos enged...

Mar csak a hamutarto maradt. Van erre valakinek otlete? Eleg masszivan ossze van rakva. Dinamit?

Link to comment
Megosztás:

Koszi! Valoban, csak izmosabban kellett kihuzni, ami nem egyszeru, ha csoros fogo helyett ket csavarhuzoval probalod

megoldani az osszenyomast, es a huzasra csipofogot hasznalsz, tekintve, hogy ket kezed van. De okos enged...

Mar csak a hamutarto maradt. Van erre valakinek otlete? Eleg masszivan ossze van rakva. Dinamit?

Hamutartó? Ki lehet akasztani a betétet, tovább nem lehet bontani. Ha a világítására gondolsz akkor vagy az anyósoldali lábtérből férsz hozzá, vagy kiveszed a kardánboxot, 10 perces játék. Elméletileg ki lehet húzni a szivargyujtót bontás nélkül is, de nekem nem sikerült.

Sziasztok!

Na keresem a rést a pajzson. :-) Szóval a fals levegő szívás helyét. Mindegy milyen féktisztítót használok?

Fújjak mindent, ami cső? Nem tudok kárt tenni? Szívócsonk környékét is fújkáljam?

Köszi!

Hideg motornál, amikor még nem forróak az alkatrészek semmi baja nem lehet, mindegy milyen féktisztító, éghető anyagot tartalmaz, ha a moci beszívja az esetleges résen, felpörög. Vannak ott gumi vákumcsövek, fékrásegítő csövei, csatlakozások, injektorfedél-injektor illesztése ott kell fújkálni.

Link to comment
Megosztás:

Hamutartó? Ki lehet akasztani a betétet, tovább nem lehet bontani. Ha a világítására gondolsz akkor vagy az anyósoldali lábtérből férsz hozzá, vagy kiveszed a kardánboxot, 10 perces játék. Elméletileg ki lehet húzni a szivargyujtót bontás nélkül is, de nekem nem sikerült.

Igen, az izzo a celszemely. Azt mondod, anyos labanal huzzam hatrafele es kijon az egesz? (Talan szivagyujtoval egyutt?)

Semmi trukk?

A hamutartot regebben probaltam kioperalni, de nem ment. Alul van ket pocok jobbra-balra es ennyi?

Meg regebbi. Harom hete szaritom a vezeto labter alatt (meg van emelve egy kicsit a szivacs), de a

vizallas a regi. Az a gyanum, hogy a szellozorendszeren keresztul azunk be. A pollenszuro is tok vizes esos idoben

(es utana ket hetig) es a ventillator parat fuj a szelvedore, mert viccesnek gondolja.

Link to comment
Megosztás:

Igen, az izzo a celszemely. Azt mondod, anyos labanal huzzam hatrafele es kijon az egesz? (Talan szivagyujtoval egyutt?)

Semmi trukk?

A hamutartot regebben probaltam kioperalni, de nem ment. Alul van ket pocok jobbra-balra es ennyi?

Meg regebbi. Harom hete szaritom a vezeto labter alatt (meg van emelve egy kicsit a szivacs), de a

vizallas a regi. Az a gyanum, hogy a szellozorendszeren keresztul azunk be. A pollenszuro is tok vizes esos idoben

(es utana ket hetig) es a ventillator parat fuj a szelvedore, mert viccesnek gondolja.

Nekem is volt ilyen. A szélvédő alatti lefolyónak a szélén van egy szivacsos-gumis tömítés. Nekem ez volt lefordulva a helyéről, és bevezette a vizet a pollenszűrőbe, onnan meg már folyt be a szellőzőbe. Időnként leköpött vízzel a venti is, meg a jobb első lábtérben nekem is fel kellett szedni a szivacsot szárítani. Azt a tömítést a helyére tettem, a pollenszűrőt kivettem és azóta nem fújja be a vizet. :devlish:

A szivargyújtó melletti izzó külön jön ki, egy kis foglalattal együtt. Nekem csak úgy ment anyós-lábtérből, hogy előtte már volt kivéve az egész box, és akkor láttam hogy mit kell tapinzi.

Link to comment
Megosztás:

Igen, az izzo a celszemely. Azt mondod, anyos labanal huzzam hatrafele es kijon az egesz? (Talan szivagyujtoval egyutt?)

Semmi trukk?

A hamutartot regebben probaltam kioperalni, de nem ment. Alul van ket pocok jobbra-balra es ennyi?

Meg regebbi. Harom hete szaritom a vezeto labter alatt (meg van emelve egy kicsit a szivacs), de a

vizallas a regi. Az a gyanum, hogy a szellozorendszeren keresztul azunk be. A pollenszuro is tok vizes esos idoben

(es utana ket hetig) es a ventillator parat fuj a szelvedore, mert viccesnek gondolja.

Nem, hátrafelé csak maga az izzó fog kijönni egy kis tokkal együtt, a szivargyujtó nem. A szivacs nekem is csurom viz, most kasztnizáskor kivettem az összeset szárítani, de halvány lila gőzöm sincs honnan kap vizet, lehet sima páralecsapódás.

Link to comment
Megosztás:

köszünüm a vállaszokat, ezek utánn 10x is meggondolom hogy szétszedjem e vagy inkább vegyek egy másikat és csak simán kicsréljem :devlish:

Szedd csak szét, legalább legközelebb tudod hogyan kell összerakni. Na jó nem ám. Nem buzdítalak saját magad szívatására.

Nekem simán összejött két óra alatt. A végén az asztal alatt raktam össze, valahogy ott sikerült olyan pozitúrát felvenni, hogy visszamenjen a helyére. Közben volt egy tudathasadás, átmenet nélkül hol sírtam, hol az asztalt csapkodtam úgy röhögtem. Az asszony szerint, aki a pszihiátrián is dolgozott egy skrizofrén, elvált, kiöregedett alkoholista gyári melós összes tünetét prezentáltam azalatt a két óra alatt. :lol:

Akkor én nyertem. Nekem is szétugrott, de egy bő 45 perc alatt vissza tudtam szerkeszteni. Egy kis zsír azért segített.

Amúgy ha a kapcsolót kiveszed, a belő világítás folyamatosan ég.

Nem tudja véletlenül valaki, hogy ha Omega B kapcsolóit ha szeretném ledezni, akkor hogy tudom meg a rizsaszemű izzók melyik fele kap pozitívot negatívot?

Link to comment
Megosztás:

Szedd csak szét, legalább legközelebb tudod hogyan kell összerakni. Na jó nem ám. Nem buzdítalak saját magad szívatására.

Akkor én nyertem. Nekem is szétugrott, de egy bő 45 perc alatt vissza tudtam szerkeszteni. Egy kis zsír azért segített.

Amúgy ha a kapcsolót kiveszed, a belő világítás folyamatosan ég.

Nem tudja véletlenül valaki, hogy ha Omega B kapcsolóit ha szeretném ledezni, akkor hogy tudom meg a rizsaszemű izzók melyik fele kap pozitívot negatívot?

Nekem nem, meg elméletileg nem is szabadna égnie, mert ugye nincs bent a kapcsoló, ami zárja az áramkört. Multiméterrel tudsz polaritást nézni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.