Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Igen, de azt írta ott a madzag a lámpa mögött.

Volt akinél a kapcsoló helye be volt madzagolva, csak ki kellett húzni a lámpáig a vezetékeket, de olyan is van, hogy semmi sincs benn. Vagy a legjobb eset, mint nálam, hogy minden be van húzva, csak kapcsolót + motorokat kell berakni, csati bedug és müxik :D

Nálam is a legegyszerűbb eset állt fenn :D

Nem úgy, mint a hátsó elektromos ablaknál, meg a tükröknél... :)

1 db fényszórómagasság állító motor eladó! :D Sajnos nem párban van, gyári, full jól működik. :D

Típusa?

Mert van belőle Bosch és Carello (ha jól tudom)

Link to comment
Megosztás:

Hát, korábban már belinkeltem a H4-es izzómat (140/100W). Plusz szereztem egy ködlámpás hűtőmaszkot, és a ködlámpa is refiként üzemel... Azt nem tudom, hogy abban hány W-os izzó van, gondolom 35-ös vagy 55-ös. De most láttam a tungsram webshopjában, hogy van 100W-os is... :) Bár ez elég pici lámpa, ebbe szerintem nem rakom be, mert lehet, hogy hamar gallyra vágná. És abba nem lenne egyszerű újat szerezni, mivel nem túl gyakori...

Aha, így már értem. :D

Van fotód a maszkról? Nekem is ott áll a garázsban egy félig kész hűtőmaszk, de nem döntöttem még el, kell-e nekem bele +refi.....

Link to comment
Megosztás:

Hát, korábban már belinkeltem a H4-es izzómat (140/100W). Plusz szereztem egy ködlámpás hűtőmaszkot, és a ködlámpa is refiként üzemel... Azt nem tudom, hogy abban hány W-os izzó van, gondolom 35-ös vagy 55-ös. De most láttam a tungsram webshopjában, hogy van 100W-os is... :) Bár ez elég pici lámpa, ebbe szerintem nem rakom be, mert lehet, hogy hamar gallyra vágná. És abba nem lenne egyszerű újat szerezni, mivel nem túl gyakori...

Nem teszi gallyra a foncsort?

Ha beállítod gondolom szembejövőt nem bassza annyira, de a rendőrök, vagy külsőre nem látszik annyira a nagy különbség :S ?

Link to comment
Megosztás:

Aha, így már értem. :)

Van fotód a maszkról? Nekem is ott áll a garázsban egy félig kész hűtőmaszk, de nem döntöttem még el, kell-e nekem bele +refi.....

Fotóm sajnos nincs róla, de ha holnap nem felejtem el, és a fényképezőgép is jó kedvében lesz, akkor lefotózom.

Én elsősorban azért döntöttem mellette, mert így feltűnőbb, ha a tompított mellett a refivel villogtatok.

Link to comment
Megosztás:

Fotóm sajnos nincs róla, de ha holnap nem felejtem el, és a fényképezőgép is jó kedvében lesz, akkor lefotózom.

Én elsősorban azért döntöttem mellette, mert így feltűnőbb, ha a tompított mellett a refivel villogtatok.

Elöre is köszönöm. :)

Talán eldöntöm végre, mi legyen a sorsa a potya maszknak :D

Link to comment
Megosztás:

Nem teszi gallyra a foncsort?

Ha beállítod gondolom szembejövőt nem bassza annyira, de a rendőrök, vagy külsőre nem látszik annyira a nagy különbség :S ?

Kb. 2 évig volt az előző lámpában (Carello), most fél éve Bosch-ban, de kiszereléskor nem tűnt fel, hogy bármi baja is lenne. Gergolabs-nak is több évig ilyen volt benne, tudtommal nála se volt gond, ezért mertem én is belerakni.

Nem villognak a szembejövők, úgyhogy valószínűleg nem vakít jobban mint a másik, nyilván beállítás kérdése a dolog. Ezt szerintem nem tudja kiszúrni a rendőr, ha rákérdezne, hogy mi van benne, akkor Tungsram Megalight :D :D

Elöre is köszönöm. :)

Talán eldöntöm végre, mi legyen a sorsa a potya maszknak :D

Potya maszk?! Én meg kiadtam érte vagy ötezer forintot? :D :D :P

Link to comment
Megosztás:

Már hogyne lenne publikus, akinek kell, viheti 1000 pénz + posta. De mint mondtam csak 1 db.

Valeo márkájú egyébként. Más nincs sajnos.

Holnapig jegeljük! Addig vedd úgy, hogy foglalózva :) Meg kell róla győződnöm, hogy biztosan a lámpatest hátuljából jön-e ki a vezeték! A múltkor csak izzócsere alkalmával figyeltem fel rá, és nem nagyon néztem végig honnan ered.

Egyébként is Osram Silverstar +50%-ra váltottam. Kétezerért vettem a Vaterán számlával, autósbolttól egy év garival :D Az biztos, hogy sokkal szélesebben bevilágítja az utat, de nekem a csóva hossza még mindig egy kicsit rövid a G Astra alap H7 halogénjéhez képest. Gondoltam beállíttatom a fényszórókat, hátha eleve lefelé hord egy kicsit mivel mégiscsak kombi és még magasságállító sincs benne így lehet, hogy az előző tulaj kicsit direkt leállította, ha sokat cuccolt vele...

Na ekkor jutottam arra, hogy esetleg kellene bele egy magasságállító...

Link to comment
Megosztás:

Elöre is köszönöm. :)

Talán eldöntöm végre, mi legyen a sorsa a potya maszknak :D

Amúgy Udi-nak van még ilyen, bár ha jól tudom, akkor az övé utángyári, mintha egy kicsit szögletesebb lenne, mint az enyém. De ez nem biztos.

:D 1000 ft volt, zsír új, face előtti.

5000? :D Honnan van?

Jól van ám, forgasd még azt a kést!!! :D :P

Inkább a Tiéd honnan van?

Én a Vatera-n lőttem, 3500-ról indult, 4500-as villámárral. Én az utóbbit is bevállaltam, mert még sehol nem láttam ilyet. :D

Link to comment
Megosztás:

Amúgy Udi-nak van még ilyen, bár ha jól tudom, akkor az övé utángyári, mintha egy kicsit szögletesebb lenne, mint az enyém. De ez nem biztos.

Jól van ám, forgasd még azt a kést!!! :) :D

Inkább a Tiéd honnan van?

Én a Vatera-n lőttem, 3500-ról indult, 4500-as villámárral. Én az utóbbit is bevállaltam, mert még sehol nem láttam ilyet. :D

Tudom, sasoltam már az övét is, igaz csak képről, de így is tetszik. :D

Ebbe nincs lámpa :D mezei maszk, festetlen. Én faragok bele lámpát, ha eldöntöm végre kell-e az nekem bele. Ha mégse akkor berácsozom, lefújom, csak picit alakítok rajta, hogy ne maradjon teljesen gyári.

Ja, amúgy tavaly bontott sógor 2 omit, az egyik csomagtartójában találtuk, zacsiban. 1 ezrest kért a tulaj érte :D

Link to comment
Megosztás:

Ebbe nincs lámpa :D mezei maszk, festetlen. Én faragok bele lámpát, ha eldöntöm végre kell-e az nekem bele.

Na azé!!!

Amennyiért én szereztem, az is nagyon jó ár, a sima maszkokért szoktak ilyen árakat kérni, nem ám úgy, hogy még két lámpa is van hozzá (izzóstól, és még a szín is stimmelt :D ). Az igaz, hogy a felső bepattintós fülek nem voltak épek, de a morcosítás úgyis leszorítja :D

Hú, lassan kezdek offolni...

Hogy ne legyen annyira off: A maszkban lévő "ködlámpák" is állíthatók, igaz nem elektromosan, hanem csavarhúzóval...

Ja, amúgy tavaly bontott sógor 2 omit, az egyik csomagtartójában találtuk, zacsiban. 1 ezrest kért a tulaj érte :D

Akkor biztos lopott cucc... :) :D

Link to comment
Megosztás:

Na azé!!!

Amennyiért én szereztem, az is nagyon jó ár, a sima maszkokért szoktak ilyen árakat kérni, nem ám úgy, hogy még két lámpa is van hozzá (izzóstól, és még a szín is stimmelt :D ). Az igaz, hogy a felső bepattintós fülek nem voltak épek, de a morcosítás úgyis leszorítja :D

Hú, lassan kezdek offolni...

Hogy ne legyen annyira off: A maszkban lévő "ködlámpák" is állíthatók, igaz nem elektromosan, hanem csavarhúzóval...

Akkor biztos lopott cucc... :) :D

Képetképetképetképet...... :D

Lámpák típusa?

Én ilyeneket találtam itthon. Szépséghibájuk, hogy nincs bennük H3 jel, így nem nagyon fog tetszeni a sünöknek :D

Kit érdekel....nincs ráírva :P :P :D

Link to comment
Megosztás:

Má' kimentél????? :D :D

Dizájnolni? Így is duplák, ködlámpa is, refi is....2 lámpa----4×100W :P :D

Hogyne... Csak nem találtam meg a sötétben :D

Csak vigyázz, hogy a generátor bírja! :D

Na, én megyek, mert a Zasszony már megint előbb elaludt, mint hogy én ágyba kerülök. Ezt már cseszhetem... Illetve, már nem :) :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem is tetszettek ezek a lámpás hűtőmaszkok, de így is melegszik a víz, annyit megy a ventim mint a fene...nem hogy úgy, ha még a lámpák is fognák a helyet.

Ez nekem is igen szokatlan volt, de az opeles szerelő azt mondta ne törődjek vele, ez gyárilag ilyen :)

Hát mondom, de akkor is! Megsarkaltam a városban sok rövid pörgetéssel, ne kapjon nagy szelet. De így sem sikerült a vizet 100 fölé küldeni!

Szóval én azóta nem foglalkozom vele. ((Alapból nekem 95 fokon áll a mutató...))

Link to comment
Megosztás:

Azt nézd már meg kérlek, hogy konkrétan az izzóra rá van e írva hogy tungsram?

Mert én beleraktam a GE izzókat az autóba, és én nem esek hasra a különbségtől, valamivel mintha jobb lenne, de eget verő különbséget nem mondanék!

Kíváncsi vagyok nagyon, most olvastam itt vmi osram 5000k lehet arra keresek inkább rá...

Igen, konkrétan rá van írva az izzóra hogy Tungsram.

90370001.jpg

Nappal is látszik a különbség a kettő között. Pedig a normál izzó sem volt tul régi.

90370002.jpg

Melyikben van a Mega? Aki kitalálja, vehet magának. :) :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.