Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

ok, és mondjuk bemegyek egy bontóba veszek egyet, én totál béna vagyok, de elviszem valami szerelőhöz, az egyszerűen be tudja szerelni, gondolok most arra, hogy ennek az előkészítése már az autóban van? mert ugye a fordulatszámmérőt valahova be kell kötni gondolom.

Olvasd végig a linken szereplő kommentet. Egyértelmű a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Néhány napja megfuttattam itt egy kérdést, hogy utólag beszerelhető-e a motoros fényszórómagasság állítás az f caravanomba. Volt akiknek ez két motorral és egy kapcsolóval sikerült. Nézegettem a lámpatestjeimet (Carello) meg az interneten a motor képét és felmerült, hogy hol is lenne a helye a motornak? :D

Időközben utánajártam a búra dolognak és gondoltam megosztom veletek amit megtudtam, hátha hasznos másnak is...

Szóval kiderült, hogy a gyári lámpatestekre, amelyek eleve mechanikus állításúak nem lehet felszerelni a motort. :) Ezzel ellentétben az utángyártott búrákra fel fellehet barkácsolni!

A gyári mechanikus búra hátulján van egy szögletes, magasított vállfelület amiből kijön maga az állítócsavar. Ezt a vállfelületet nem lehet eltávolítani (legfeljebb levágni) és a válltól viszont a motor nem megy bele a búrába. A motoros búrának meg csak egy kerek lyuk van a hátulján, ahová be lehet tenni a motornak azt a részét, amin a hajtókar van.

Szóval ha gyári a lámpatested és mechanikus akkor nem elég két motor és kapcsoló, még ha egyébként be van kábelezve a gép. Szerezhetsz még hozzá két kompatibilis lámpatestet is (ami 4-6.000.- HUF/db-nál kezdődik használtan).

Egy szó mint száz asszem' marad mechanikus egyelőre... :D

Link to comment
Megosztás:

Ez most akkor tényleg???

Most jártam utána végre rendesen, hogy xenont be lehet tenni bármilyen típusú burába, nem csak projektorosba!

"Csak" automata magasságállító és fényszórómosó felszerelése szükségeltetik hozzá.

Mert én tévhitben voltam sajnos...

Még a fényszórómosó csak csak okés, itt is írtak le házilag relatíve könnyen összehozhatót.

De az automata magasságállítót hogyan? Van e valakinek erre megoldott dolga, ami akár vizsgán is átmenne, vagy akár elképzelése?

Link to comment
Megosztás:

Ez most akkor tényleg???

Most jártam utána végre rendesen, hogy xenont be lehet tenni bármilyen típusú burába, nem csak projektorosba!

"Csak" automata magasságállító és fényszórómosó felszerelése szükségeltetik hozzá.

Mert én tévhitben voltam sajnos...

Még a fényszórómosó csak csak okés, itt is írtak le házilag relatíve könnyen összehozhatót.

De az automata magasságállítót hogyan? Van e valakinek erre megoldott dolga, ami akár vizsgán is átmenne, vagy akár elképzelése?

Ha valahogy meg is oldod, a mosó mellé az automata magasságállítást is, de fényvetős burával, ne akarj éjszaka szembe jönni velem :) Többet jelentene a sima bura + projektor, mint az a magasságállító...

Link to comment
Megosztás:

Ez most akkor tényleg???

Most jártam utána végre rendesen, hogy xenont be lehet tenni bármilyen típusú burába, nem csak projektorosba!

"Csak" automata magasságállító és fényszórómosó felszerelése szükségeltetik hozzá.

Mert én tévhitben voltam sajnos...

Még a fényszórómosó csak csak okés, itt is írtak le házilag relatíve könnyen összehozhatót.

De az automata magasságállítót hogyan? Van e valakinek erre megoldott dolga, ami akár vizsgán is átmenne, vagy akár elképzelése?

A búra meg a projektor külön tétel. Búrára van előírás, projektorra nincsen.

Magasságállító készletet lehet venni, hella gyártmány, 60e huf. Persze akkor se fog átmenni a vizsgán, mert képtelenség. :)

Link to comment
Megosztás:

Ha valahogy meg is oldod, a mosó mellé az automata magasságállítást is, ne akarj éjszaka szembe jönni velem :) Többet jelentene a sima bura + projektor, mint az a magasságállító...

Hát megkereslek csak azért is ha összejön, aztán vagy együtt leszünk morcik vagy mosolygunk!

Mert akivel én beszéltem ő azt mondta hogy a vetítési képe nem lesz semmivel rosszabb a sima burában. Mivel a bi-xenon izzó azonos módon működik a hagyományossal, csak újra be kell állítani a magasságot és kész.

Nem tudom! Ezt mondta ezért nem vitatkozom, lehet ha összejön meglesz nem így lesz!

Nem vakítani szándékozom hanem látni, de nem minden áron. Ha azt tapasztalom hogy mások szívnak az én látásomon, akkor feledős lesz a téma. De próbálkozni szabad :D

Ehhez első körben a nevezetes magasságállító kérdésének kivitelezését kell megoldani!

Ehhez kénék továbbra is építőjellegű segítséget :D

Ha másra nem akkor a sima izzóra mindenképpen jó lesz, ha nem válik be a gyári burában, avagy amíg nem lesz projektoros

Link to comment
Megosztás:

Hát megkereslek csak azért is ha összejön, aztán vagy együtt leszünk morcik vagy mosolygunk!

Mert akivel én beszéltem ő azt mondta hogy a vetítési képe nem lesz semmivel rosszabb a sima burában. Mivel a bi-xenon izzó azonos módon működik a hagyományossal, csak újra be kell állítani a magasságot és kész.

Nem tudom! Ezt mondta ezért nem vitatkozom, lehet ha összejön meglesz nem így lesz!

Nem vakítani szándékozom hanem látni, de nem minden áron. Ha azt tapasztalom hogy mások szívnak az én látásomon, akkor feledős lesz a téma. De próbálkozni szabad :)

Ehhez első körben a nevezetes magasságállító kérdésének kivitelezését kell megoldani!

Ehhez kénék továbbra is építőjellegű segítséget :D

Ha másra nem akkor a sima izzóra mindenképpen jó lesz, ha nem válik be a gyári burában, avagy amíg nem lesz projektoros

NEM! A halogén izzóhoz tervezett foncsor nem jó xenonhoz. Akármit csinálhatsz, az bizony vakítani fog!

Link to comment
Megosztás:

NEM! A halogén izzóhoz tervezett foncsor nem jó xenonhoz. Akármit csinálhatsz, az bizony vakítani fog!

Mégpedig sztem azért, mert ha megnézel egy halogén izzót, abban a tompított szál mellett van egy "kanál", egy fényterelő, ami csak felfelé hagyja világítani azt a szálat, így a lámpa búrájának a felső része lefelé tükrözi a fényét. Így a tükör alsó részét csak a refi használja. Xenonnál viszont a "kanál" hiánya miatt mindig a teljes tükör működik ugyanúgy, mint halogénnél a refi módban.

Link to comment
Megosztás:

Mégpedig sztem azért, mert ha megnézel egy halogén izzót, abban a tompított szál mellett van egy "kanál", egy fényterelő, ami csak felfelé hagyja világítani azt a szálat, így a lámpa búrájának a felső része lefelé tükrözi a fényét. Így a tükör alsó részét csak a refi használja. Xenonnál viszont a "kanál" hiánya miatt mindig a teljes tükör működik ugyanúgy, mint halogénnél a refi módban.

Így van. Egy ismerősöm berakatta a xenont a gyári búrába és éjjel brutál bűntető-fénnyel világít. Olyan mintha folyamatosan reflektorozna, mert a lámpa teljes felülete világít.

Link to comment
Megosztás:

Xenonért büntet a törvény! Nem lehet belerakni autóba, csak akkor szabad ha gyárilag készült és ezt 2-3 éve rakják be gyárba!

Rendőr észreveszi és mondja nyisd fel a motorháztetőt súlyos bírságot fizethetsz!

Mivel kell hozzá egy lámpamosó a hideg fénye miatt, meg a gyári automatikus dölésű, pl. felfele halad akkor nem felfele világit, ha így lenne akkor ez a brutál fényerő elvakítja a szembe jövőt és a vaksága miatt baleset is lehet, pl. kanyarba!

Itt mifelénk nap mint nap megállitják a rendőrők az ilyenfajta embereket és büntetik őket meg felköltelezik hogy szereljék ki!

Hiába van automatikus magasságállitod, akkor se lehet, mert 10éves az autót rendőr tudja hogy 2-3 éve szerelik be, őket nem érdekli, nekik ez a dolguk!

Sok müszakin igaz hogy nem nézzik, mi is engedtünk már át nem egy xenonos autót, de mivel nem buktathatunk meg senkit se, így muszáj volt :/

Link to comment
Megosztás:

Xenonért büntet a törvény! Nem lehet belerakni autóba, csak akkor szabad ha gyárilag készült és ezt 2-3 éve rakják be gyárba!

Rendőr észreveszi és mondja nyisd fel a motorháztetőt súlyos bírságot fizethetsz!

Mivel kell hozzá egy lámpamosó a hideg fénye miatt, meg a gyári automatikus dölésű, pl. felfele halad akkor nem felfele világit, ha így lenne akkor ez a brutál fényerő elvakítja a szembe jövőt és a vaksága miatt baleset is lehet, pl. kanyarba!

Itt mifelénk nap mint nap megállitják a rendőrők az ilyenfajta embereket és büntetik őket meg felköltelezik hogy szereljék ki!

Hiába van automatikus magasságállitod, akkor se lehet, mert 10éves az autót rendőr tudja hogy 2-3 éve szerelik be, őket nem érdekli, nekik ez a dolguk!

Sok müszakin igaz hogy nem nézzik, mi is engedtünk már át nem egy xenonos autót, de mivel nem buktathatunk meg senkit se, így muszáj volt :/

OFF: Ez azért elég durva. Nem mondom nekem is ment már át repedt szélvédővel a kocsim egy kis pénzért, de jónéhány autót azonnal zúzdába kellene küldeni, nem pedig a vizsgasorra.

OFF vége! Bocsi!

Link to comment
Megosztás:

Xenonért büntet a törvény! Nem lehet belerakni autóba, csak akkor szabad ha gyárilag készült és ezt 2-3 éve rakják be gyárba!

Rendőr észreveszi és mondja nyisd fel a motorháztetőt súlyos bírságot fizethetsz!

Mivel kell hozzá egy lámpamosó a hideg fénye miatt, meg a gyári automatikus dölésű, pl. felfele halad akkor nem felfele világit, ha így lenne akkor ez a brutál fényerő elvakítja a szembe jövőt és a vaksága miatt baleset is lehet, pl. kanyarba!

Itt mifelénk nap mint nap megállitják a rendőrők az ilyenfajta embereket és büntetik őket meg felköltelezik hogy szereljék ki!

Hiába van automatikus magasságállitod, akkor se lehet, mert 10éves az autót rendőr tudja hogy 2-3 éve szerelik be, őket nem érdekli, nekik ez a dolguk!

Sok müszakin igaz hogy nem nézzik, mi is engedtünk már át nem egy xenonos autót, de mivel nem buktathatunk meg senkit se, így muszáj volt :/

Miért is?

Link to comment
Megosztás:

Azért mert akkor nem jönne hozzánk senki, de én csak egy tanuló vagyok a szervízbe nem én mondtam hogy nem szabad megbuktatni!!

Én is több autót kivontam volna a forgalomból.

Amúgy azért hogy hozzánk jöjjön a legtöbb autó, meg ha megbuktatnánk akkor sok mindenkinek elmondja hogy nem engedtük át!

Így átengedik, és megmondják hogy megbukott volna, de csúszópénz nélkül is átengedték hogy örüljön, de azokat a hibákat csináltassa majd meg minnél előbb

Pl. olyanokat csinálnak pl. nem jó a lengéscsillapitó megemeli az autót kézzel, vagy ha az egyik fék akkor másik fékkel végigcsinálja a feladatot, ha mindkettő se akkor behozz másik autót, ha lambda érték akkor megemeli a ford. számot ha úgyse másik autóval megcsinálja, ha hátsó fék akkor beülnek hátra 3an :É meg hasonlókat

Link to comment
Megosztás:

Nahh én meg úgy hallottam hogy sorra buknak meg az autók olyan hibákkal is mostanában amivel régebben meg átengedték őket mivel a vizsgadíjjat így is úgyis ki kell fizetni ha mgbukik az autó. mert mostmár kamerás stb rendszer van így autót mérni másik autóval se tudják megcsinálni.

Apám is mondta az ő autóját mérték meg egy utánna jövő autónak is mert azon elöl hátúl dőlt a füst olyan állapotba volt az autó.

Link to comment
Megosztás:

Xenonért büntet a törvény! Nem lehet belerakni autóba, csak akkor szabad ha gyárilag készült és ezt 2-3 éve rakják be gyárba!

Rendőr észreveszi és mondja nyisd fel a motorháztetőt súlyos bírságot fizethetsz!

Mivel kell hozzá egy lámpamosó a hideg fénye miatt, meg a gyári automatikus dölésű, pl. felfele halad akkor nem felfele világit, ha így lenne akkor ez a brutál fényerő elvakítja a szembe jövőt és a vaksága miatt baleset is lehet, pl. kanyarba!

Itt mifelénk nap mint nap megállitják a rendőrők az ilyenfajta embereket és büntetik őket meg felköltelezik hogy szereljék ki!

Hiába van automatikus magasságállitod, akkor se lehet, mert 10éves az autót rendőr tudja hogy 2-3 éve szerelik be, őket nem érdekli, nekik ez a dolguk!

Sok müszakin igaz hogy nem nézzik, mi is engedtünk már át nem egy xenonos autót, de mivel nem buktathatunk meg senkit se, így muszáj volt :/

Elmondanám, hogy 1999ben is volt már gyári xenonlámpa. A dinamikus szintszabályzás van csak pár éve. A régebbi modellek felkapcsoláskor ellenőrzik a szintet..

Link to comment
Megosztás:

Xenonért büntet a törvény! Nem lehet belerakni autóba, csak akkor szabad ha gyárilag készült és ezt 2-3 éve rakják be gyárba!

Rendőr észreveszi és mondja nyisd fel a motorháztetőt súlyos bírságot fizethetsz!

Mivel kell hozzá egy lámpamosó a hideg fénye miatt, meg a gyári automatikus dölésű, pl. felfele halad akkor nem felfele világit, ha így lenne akkor ez a brutál fényerő elvakítja a szembe jövőt és a vaksága miatt baleset is lehet, pl. kanyarba!

Itt mifelénk nap mint nap megállitják a rendőrők az ilyenfajta embereket és büntetik őket meg felköltelezik hogy szereljék ki!

Hiába van automatikus magasságállitod, akkor se lehet, mert 10éves az autót rendőr tudja hogy 2-3 éve szerelik be, őket nem érdekli, nekik ez a dolguk!

Sok müszakin igaz hogy nem nézzik, mi is engedtünk már át nem egy xenonos autót, de mivel nem buktathatunk meg senkit se, így muszáj volt :/

De nem F Astrában, max. Omegában lehetett.

Moti általánosságban mondta sztem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.