Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Egy házilag barkácsolt 30kilós töltő volt, nem mér az semmit. :lol: Majd egyszer veszek egy normálisat, de talán mostanában nem lesz rá szükségem. :lol:

Nekem egy 1971-es gyártású 2,5 A-es szelén egyenirányítós töltőm szolgál pillanatnyilag. Azóta volt már 2 "jobb" teszkós töltőm is, de mindegyik kinyiffant. Méghozzá olyan cselesen, hogy pár év használat után lement a töltő feszültsége 11 voltra!!!

Elvittem egy öreg villanyszerelőhöz, (rádiót, tévét, mindent javít, boltja van Érden) és azt mondta, hogy a töltőnek semmi hibája nincs! Kezdtem volna vitatkozni vele, de láttam, hogy nincs értelme, ezért otthagytam a tudományával...

Rájöttem, hogy ezeket nem érdemes javíttatni, azért a pénzért újat is kapok. Aztán nem is vettem újat, hanem immár harmadszor, elővettem az öreg vasházas KTSZ terméket.

Azóta is ezzel operálok.

Link to comment
Megosztás:

Nos szerintem. Valami nem jól működik. :lol: Nincs esetleg a világítás kapcsolód alatt egy kis tekerő? Ami a műszerfal világítást hivatott le-fel állítani fényerőbe. És lehet, hogy ez 0án van teljesen.

Hát az lehet, nem néztem. De miért csak hidegben?

Láma vagyok, tudom...

Link to comment
Megosztás:

Hát az lehet, nem néztem. De miért csak hidegben?

Láma vagyok, tudom...

Nem feltételeztem a lámaságod. De sokan azt se tudják, hogy kell bekapcsolni a beltér lámpát. :lol: Nem tom azért a hidegekbe. Mert mikor beülsz remegsz a hidegtől és a kezeddel bele akadsz a tekerőbe és letekered. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nos, nem fűznek hozzá sok reményt ha már cellazárlatos lett. Ha még csak kezdődő, akkor még lenne értelme. De majd megkérdezem az új főnököt (az előző idén nyugdíjba vonult), hogy érdemes-e szerinte is vesződni vele. De ha kell 90Ah-s akksi, akkor jó áron tudnak adni. Varta márkájú... :lol:

Mennyi az a jó ár? Most konkrétan nem kell, tesóm már vett az Omiba újat helyette (egy 105Ah-st :lol: ), csak ez jó lett volna áramszünet esetére a fűtéshez egy inverterrel (gázkazán + keringető szivattyú).

Nekem egy 1971-es gyártású 2,5 A-es szelén egyenirányítós töltőm szolgál pillanatnyilag. Azóta volt már 2 "jobb" teszkós töltőm is, de mindegyik kinyiffant. Méghozzá olyan cselesen, hogy pár év használat után lement a töltő feszültsége 11 voltra!!!

Elvittem egy öreg villanyszerelőhöz, (rádiót, tévét, mindent javít, boltja van Érden) és azt mondta, hogy a töltőnek semmi hibája nincs! Kezdtem volna vitatkozni vele, de láttam, hogy nincs értelme, ezért otthagytam a tudományával...

Rájöttem, hogy ezeket nem érdemes javíttatni, azért a pénzért újat is kapok. Aztán nem is vettem újat, hanem immár harmadszor, elővettem az öreg vasházas KTSZ terméket.

Azóta is ezzel operálok.

Ez a lényeg, ez az, amit manapság bonyolult elektronikával próbálnak pótolni (ti. a szelén egyenirányító a "tökéletlensége" folytán nagyon jót tesz az akkuknak).

Link to comment
Megosztás:

Egy házilag barkácsolt 30kilós töltő volt, nem mér az semmit. :lol: Majd egyszer veszek egy normálisat, de talán mostanában nem lesz rá szükségem. :lol:

Miért nem lesz rá szükséged? Leadod a kocsidat a bontóba?

Ha kocsid van, töltőre is szükség van! Ez arany szabály. Bármilyen jó is a generátor, időnként, főleg télen teli kell tölteni az akkut! A generátorral ezt sose lehet elérni. Persze úgy is elmegy egy jó akku évekig ha nem töltöd, de nem mindegy, hogy meddig.

Link to comment
Megosztás:

Mennyi az a jó ár? Most konkrétan nem kell, tesóm már vett az Omiba újat helyette (egy 105Ah-st :lol: ), csak ez jó lett volna áramszünet esetére a fűtéshez egy inverterrel (gázkazán + keringető szivattyú).

6-8000, max 10 ezer, de majd még beszélek a főnökükkel csak ha jól tudom most szabadságon van.

Link to comment
Megosztás:

Miért nem lesz rá szükséged? Leadod a kocsidat a bontóba?

Ha kocsid van, töltőre is szükség van! Ez arany szabály. Bármilyen jó is a generátor, időnként, főleg télen teli kell tölteni az akkut! A generátorral ezt sose lehet elérni. Persze úgy is elmegy egy jó akku évekig ha nem töltöd, de nem mindegy, hogy meddig.

Mondjuk arra gondoltam, hogy új akkuval nem leszenek gondjaim de igazság van abban amit írsz. :lol: Megyek visszakérem a 30 kilosat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk arra gondoltam, hogy új akkuval nem leszenek gondjaim de igazság van abban amit írsz. :lol: Megyek visszakérem a 30 kilosat. :lol:

Én Bárdinál vettem két éve azt a hagyományos, MAGYAR, fémházas töltőt. Nincs semmi extra funkciója, nem főz kávét, nem zenél, nem küld SMS-t, csak akksit tölt, de azt tisztességesen. Ha jól emléxem 9e HUF alatt volt az ára. Ja, és max 2-3 kg az egész :)

Link to comment
Megosztás:

Nincs mit. A luzerguid 2 db-ot ír: 10 és 22.

Azt én is néztem, de nem tudtam most mi merre, pedig Breki kötötte be nekem az ablokot, meg szerintem mondta is (sőt biztos :lol: ), hogy milyen bizti kell, de elfelejtettem :D

Most, hogy jó az idő, meg rá is érek nem találom sehol a kapcsolót :lol: meg biztim sincs itthon :D :)

Link to comment
Megosztás:

Azt én is néztem, de nem tudtam most mi merre, pedig Breki kötötte be nekem az ablokot, meg szerintem mondta is (sőt biztos :lol: ), hogy milyen bizti kell, de elfelejtettem :D

Most, hogy jó az idő, meg rá is érek nem találom sehol a kapcsolót :lol: meg biztim sincs itthon :D :)

AMATŐR.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok multkor irtam itt forumon h vmiért világit az engine lámpám :lol: .Hát meglett a hiba tegnap kiolvastattam kiisjött h

egr szelepnek van érintkezési hibája kontakt hiba eleinte megsemoccant aztán megmozgattuk a csatlakozót és mukszik ma szereztem kontakt sprayt befujtam az összes csatlakozót amit találtam beinditottam felvillant aztán elaludt de h még lesz e kontakt hibája az majd akk derül ki ha megyek megint suliba vele :lol: .

Link to comment
Megosztás:

sziasztok multkor irtam itt forumon h vmiért világit az engine lámpám :lol: .Hát meglett a hiba tegnap kiolvastattam kiisjött h

egr szelepnek van érintkezési hibája kontakt hiba eleinte megsemoccant aztán megmozgattuk a csatlakozót és mukszik ma szereztem kontakt sprayt befujtam az összes csatlakozót amit találtam beinditottam felvillant aztán elaludt de h még lesz e kontakt hibája az majd akk derül ki ha megyek megint suliba vele :lol: .

A vessző vajon mi...

Link to comment
Megosztás:

Hím? :lol: Amúgy az egész magyar nyelvtan vajon mi...

Értem én, hogy hejesiráshez nem értünk, de ott a Firefox, meg gondolom már nem csak az tudja ellenőrizni.

Értem a viccet. :lol: De

De a kollega nagyon le írta, hogy mi van. Nem szoktam foglalkozni vele, de ez már nagyon durva volt. Nem bírtam elolvasni. :)

Nem zavartatta magát az aláhúzásoktól, mert szerintem az egész szöveget aláhúzta a fireforx. :D

Link to comment
Megosztás:

Én Bárdinál vettem két éve azt a hagyományos, MAGYAR, fémházas töltőt. Nincs semmi extra funkciója, nem főz kávét, nem zenél, nem küld SMS-t, csak akksit tölt, de azt tisztességesen. Ha jól emléxem 9e HUF alatt volt az ára. Ja, és max 2-3 kg az egész :lol:

Hja ha nekem most 9 ezer forintom lenne akkor mégegyszer megnősülnék! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.