Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Tárgy: Első lámpabura cseréje?

Szekér: 1995-ös Opel Astra F (C14NZ).

Egy ideje tervezem, hogy lecserélem a gyári fényszóró búrákat, szeretnék jobban látni.

Most xenon fényű izzó van bent ami igaz, hogy fehérebb, de a fényszórási szög nem lett szélesebb, se hosszabb. Mondjuk ezt gyanítottam is...

Csak xenon gázas fényforrásokkal lehet nagyobb látószöget kapni? Nemár....

Nézegettem hát tuninglámpákat, ezeket találtam:

- http://www.angel-eyes.hu/virtuemart/OPEL/A...Angel-Eyes.html

- http://www.rs-shop.hu/OUTLET-STORE-50-80/E...ning-Lampa.html

Jól néznek ki, nem mondom, de ez másodlagos.

Az eladó azt mondta nekem, hogy "jellemző rá a nagyobb fényerő!".

Nah de ez kevés ösztönző erő arra, hogy kiadjak közel 40 rongyot a bizonytalan végeredményre...

Kérdéseim:

-Lehet valahogy házilag alkotni a gyári búrákon, izzókon a nagyobb látószögért?

illetve

-Milyen tapasztalatotok van tuning fényszórókkal kapcsolatban? (Sokkal jobbak, nem éri meg az áruk a kapott többlet fényerőt,...)

Köszönöm,

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy ideje tervezem, hogy lecserélem a gyári fényszóró búrákat, szeretnék jobban látni.

Most xenon fényű izzó van bent ami igaz, hogy fehérebb, de a fényszórási szög nem lett szélesebb, se hosszabb. Mondjuk ezt gyanítottam is...

Csak xenon gázas fényforrásokkal lehet nagyobb látószöget kapni? Nemár....

Nézegettem hát tuninglámpákat, ezeket találtam:

- http://www.angel-eyes.hu/virtuemart/OPEL/A...Angel-Eyes.html

- http://www.rs-shop.hu/OUTLET-STORE-50-80/E...ning-Lampa.html

Jól néznek ki, nem mondom, de ez másodlagos.

Az eladó azt mondta nekem, hogy "jellemző rá a nagyobb fényerő!".

Nah de ez kevés ösztönző erő arra, hogy kiadjak közel 40 rongyot a bizonytalan végeredményre...

Kérdéseim:

-Lehet valahogy házilag alkotni a gyári búrákon, izzókon a nagyobb látószögért?

illetve

-Milyen tapasztalatotok van tuning fényszórókkal kapcsolatban? (Sokkal jobbak, nem éri meg az áruk a kapott többlet fényerőt,...)

Köszönöm,

Gábor

Ezekkel a lámpákkal villogni lehet, nem látni. :D Sok esetben olyan csámpásan világítanak, hogy ha elmegy a balos, akkor az út jobb oldala lesz sötétebb, vannak amik nagyon hajlamosak párásodni, és akkor még mattulós, karcolódós műanyagból is vannak. GyIK-ban Zoli összeszedett pár infót az éndzsölájszokról azt érdemes elolvasni (ő tapasztalatokat ír) :)

Ha látni szeretnél, akkor egy rendes fényszórópár (Carello, Valeo, Bosch) és Megalight +90-es izzók kellenek neked. Árban kijössz a feléből, és 3x annyit látsz :)

Link to comment
Megosztás:

Ezekkel a lámpákkal villogni lehet, nem látni. :D Sok esetben olyan csámpásan világítanak, hogy ha elmegy a balos, akkor az út jobb oldala lesz sötétebb, vannak amik nagyon hajlamosak párásodni, és akkor még mattulós, karcolódós műanyagból is vannak. GyIK-ban Zoli összeszedett pár infót az éndzsölájszokról azt érdemes elolvasni (ő tapasztalatokat ír) :D

Ha látni szeretnél, akkor egy rendes fényszórópár (Carello, Valeo, Bosch) és Megalight +90-es izzók kellenek neked. Árban kijössz a feléből, és 3x annyit látsz :)

Hmm...

Szerinted hol lenne érdemes körbenéznem ilyen fényszórókért+izzókért? Tudsz egy pár tippet adni (pl. honlap)?

Köszi,

Gábor

:)

Link to comment
Megosztás:

Hmm...

Szerinted hol lenne érdemes körbenéznem ilyen fényszórókért+izzókért? Tudsz egy pár tippet adni (pl. honlap)?

Köszi,

Gábor

:D

Pl.: Itt. Megalight-ot pedig a legtöbb autósboltban találsz (Bárdi, Unix, Láng, stb.)

(Fényszóró választásnál figyelj az évjáratra, mert kétféle van :) )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy gyengélkedő 1,7 D -s Autóm ami már úgy -8foknál nem igazán akar indulni. Hallottam valami 220vos fűtőpatronról ami átmeneti segitséget nyujt. Kérdésem, hol kapható és hova szerelendő? Tudom nem pótolja a generált de tavaszig nagy segitség lenne. Köszi! :D :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy gyengélkedő 1,7 D -s Autóm ami már úgy -8foknál nem igazán akar indulni. Hallottam valami 220vos fűtőpatronról ami átmeneti segitséget nyujt. Kérdésem, hol kapható és hova szerelendő? Tudom nem pótolja a generált de tavaszig nagy segitség lenne. Köszi! :D :)

Inkább gyere át dízelbe, és ott rábeszélünk 4 izzítógyertyára :)

Link to comment
Megosztás:

Pl.: Itt. Megalight-ot pedig a legtöbb autósboltban találsz (Bárdi, Unix, Láng, stb.)

(Fényszóró választásnál figyelj az évjáratra, mert kétféle van :D )

Ok.

Patacsit ismerem, többször rendeltem már tőlük, teljesen korrektek.

Viszont az oldalon felsorolt fényszórók számomra tök ugyanúgy néznek ki, mint a most bent lévő gyári. :)

Ezek tényleg jobban szórják a fényt? :)

Tudsz egy konkrét típust ajánlani ezek közül, ami nekem kellhet?

A megalight -os izzó beszerzése akkor ezek szerint egyszerű ügy, vagy van, amire figyelni kell egy ilyen izzó esetében?

Köszi,

Gábor

:D

Link to comment
Megosztás:

Ok.

Patacsit ismerem, többször rendeltem már tőlük, teljesen korrektek.

Viszont az oldalon felsorolt fényszórók számomra tök ugyanúgy néznek ki, mint a most bent lévő gyári. :)

Ezek tényleg jobban szórják a fényt? :)

Tudsz egy konkrét típust ajánlani ezek közül, ami nekem kellhet?

A megalight -os izzó beszerzése akkor ezek szerint egyszerű ügy, vagy van, amire figyelni kell egy ilyen izzó esetében?Gábor

:D

Egyszerűen kiveszed a régit, és barakod az újat, mint egy sima izzócserénél. Ugyanaz a foglalat, majdnem ugyanaz a kinézet, más gázzal töltik, ebből a fényerő növekedés, és tényleg szembetűnő a változás. Amúgy érdemes ránézni a régi izzóra is, nekem is meg volt fáradva a wolfram, nem is a fókuszban volt, alapból nem volt olyan fényereje mint egy új hagyományosnak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Kérdezném,hogy a bal hátsó lámpa test hibája vagy féklámpa hibája okozhatja e az (ABS) lámpa bekapcsolását menet közben? Újra indítás esetén rendben elalszik de később általában fékezés után újra bekapcsol.

Nekem eddig két jeladóm halt meg, j.e. és b.e.

Mindig az általad leírt jeleket produkálta.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tárgy: Első lámpabura cseréje?

Szekér: 1995-ös Opel Astra F (C14NZ).

Egy ideje tervezem, hogy lecserélem a gyári fényszóró búrákat, szeretnék jobban látni.

Most xenon fényű izzó van bent ami igaz, hogy fehérebb, de a fényszórási szög nem lett szélesebb, se hosszabb. Mondjuk ezt gyanítottam is...

Csak xenon gázas fényforrásokkal lehet nagyobb látószöget kapni? Nemár....

...

Ez mekkora átverés!!! :D :) :) :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Kérdezném,hogy a bal hátsó lámpa test hibája vagy féklámpa hibája okozhatja e az (ABS) lámpa bekapcsolását menet közben? Újra indítás esetén rendben elalszik de később általában fékezés után újra bekapcsol.

Megtisztítottam a hátsó lámpa érintkezőit. Most jó. 40-50km autózás után sem jelzet az ÁBS lámpa. Remélem így is marad. :D

Link to comment
Megosztás:

Hy!Astrámnak van egy jellegzetesen sípoló hangja ami nekem nem jön be.Több astrán is megfigyeltem már,de némelyik pedig csendes.Generátortól van ez?Aki tudja miről beszélek írja már meg légyszi. :D Kössz.Lehet ez nem ide illő téma? XD Akkor bocs.

Generátor csapágyaira tippelek.

Link to comment
Megosztás:

Hy!Astrámnak van egy jellegzetesen sípoló hangja ami nekem nem jön be.Több astrán is megfigyeltem már,de némelyik pedig csendes.Generátortól van ez?Aki tudja miről beszélek írja már meg légyszi. :D Kössz.Lehet ez nem ide illő téma? XD Akkor bocs.

Ki kell deriteni , le veszed az szijat és megpörgeted a gencsit,feszitőt ,szervót fogasszij feszitőt vizpumpát.

Kiderül ki a zajos , ha vákumcső törésed van az is sipol.....

A feszitők ha vacakolnak egy kis csavarlazitóval elvannak.

Link to comment
Megosztás:

őőő Nekem a generátor külön szíjon van(remélem nem írok nagy marhaságot :) ) semmi szervó meg ilyesmi.Többen mondták nekem is a generátor csapágyat,de gondoltam azért megkérdezem...Akkor valószínűleg csapágy... :D

Akkor leveszed a szíjat, és mész egy kört generátor/töltés nélkül, pár kilómétert simán tud menni csak akkuról, és egyből kiderül, hogy a generátor sípolt-e?

Link to comment
Megosztás:

Ok.

Patacsit ismerem, többször rendeltem már tőlük, teljesen korrektek.

Viszont az oldalon felsorolt fényszórók számomra tök ugyanúgy néznek ki, mint a most bent lévő gyári. :)

Ezek tényleg jobban szórják a fényt? :D

Tudsz egy konkrét típust ajánlani ezek közül, ami nekem kellhet?

A megalight -os izzó beszerzése akkor ezek szerint egyszerű ügy, vagy van, amire figyelni kell egy ilyen izzó esetében?

Köszi,

Gábor

:D

A jobb fényszórást arra értettem, hogy nem egy tizenéves foncsor van benne, és nem egy tizenéves, párásodós bura alatt. Megalight-al lényegesen jobban világít és sokkal jobban lehet látni vele. A listán lévők közül, a Carello-t, és a Valeo-t ajánlanám leginkább, ha szép fényt akarsz. Egy éndzsölájsz a közelébe nem ér egy rendes "gyári" fényszórónak. (Zolié nem számít :P :) )

Link to comment
Megosztás:

A jobb fényszórást arra értettem, hogy nem egy tizenéves foncsor van benne, és nem egy tizenéves, párásodós bura alatt. Megalight-al lényegesen jobban világít és sokkal jobban lehet látni vele. A listán lévők közül, a Carello-t, és a Valeo-t ajánlanám leginkább, ha szép fényt akarsz. Egy éndzsölájsz a közelébe nem ér egy rendes "gyári" fényszórónak. (Zolié nem számít :P :D )

:) :) :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Légyszi segítsetek kicsit! Valaki megnézné nekem, hogy a diagnosztikai csatlakozó 7-es lába és a test között mennyi a feszültség, ha rajta a gyujtás? Nem akar a kocsim kommunikálni a hibakód olvasókkal. Élőadatot néznénk de, olyan mintha nem jönne adat. Köszi!!!

Milyen csatid van, és pontosan melyik a 7-es láb?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.