Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Persze hogy persze. Dobj egy PÜ-t és megdumáljuk B) (lövésem nincs merre laksz, nincs kitöltve az adatlapod :) )

A kis polc gumi-szőnyegét kapd fel, és mögötte a két belső csavar kitekerése után ki tudod húzni a DID-et (hőmérőt nem említettél úgyhogy gondolom DID ) A csatlakozóját mozgasd meg, illetve a hátsó burkolata alá nézz be, nincsenek -e kitörve forrasztások. :D

Újpest :D

Köszi, írok pü-t

Link to comment
Megosztás:

Adott egy 93-as C14NZ astra f.

Bosch gyújtáselosztó.

A hall jeladó csatiját mozgatva leáll.

A csatlakozót mitakarítottam, de a hiba 1-2 nap múlva újra előjön.

Lehetséges, hogy a hall jeladó belül lenne hibás?

Hajszálrepedés?

Igen, lehetséges.

Link to comment
Megosztás:

Persze hogy persze. Dobj egy PÜ-t és megdumáljuk B) (lövésem nincs merre laksz, nincs kitöltve az adatlapod :) )

A kis polc gumi-szőnyegét kapd fel, és mögötte a két belső csavar kitekerése után ki tudod húzni a DID-et (hőmérőt nem említettél úgyhogy gondolom DID ) A csatlakozóját mozgasd meg, illetve a hátsó burkolata alá nézz be, nincsenek -e kitörve forrasztások. :D

köszönöm szépen!! rajta leszek megprobálom :D:)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

volna egy kérdésem műszeregység cserével kapcsolatban, a gyikban elolvastam a leírást, de egyvalami nem világos számomra.(lehet csak nekem:D)

adott a gyári óra a c14nz-mben w=1111, és lenne egy valami teljesen más w számú (talán w=1068) ,de vdo gyártmányú óra, az én km órám akkor átpakolható a másik óracsoportba? vagy csak abban az esetben ha az enyém is vdo-s lenne, vagy az enyém is az csak nem tudok róla:D

kicsit cifrább lett mint gondoltam, de remélem tud majd segíteni valaki, köszi előre is!

Ha a km óra "foglalata" ugyanolyan, akkor simán! Ha nem, akkor is meg lehet variálni (asszem Novy csinálta így, de nem biztos), de az faragással jár, meg az érintkezők passzintgatásával (mivel a csatlakozó, ami a km órán található jeladóra megy másabb)

De ezt inkább az elektromosba kéne tárgyalni, így áthoztam ide!

Link to comment
Megosztás:

Ha a km óra "foglalata" ugyanolyan, akkor simán! Ha nem, akkor is meg lehet variálni (asszem Novy csinálta így, de nem biztos), de az faragással jár, meg az érintkezők passzintgatásával (mivel a csatlakozó, ami a km órán található jeladóra megy másabb)

De ezt inkább az elektromosba kéne tárgyalni, így áthoztam ide!

a másikat még meg kellene vennem, csak potyára nem akartam, ha nem jó hozzá akkor minek:D

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

volna egy kérdésem műszeregység cserével kapcsolatban, a gyikban elolvastam a leírást, de egyvalami nem világos számomra.(lehet csak nekem:D)

adott a gyári óra a c14nz-mben w=1111, és lenne egy valami teljesen más w számú (talán w=1068) ,de vdo gyártmányú óra, az én km órám akkor átpakolható a másik óracsoportba? vagy csak abban az esetben ha az enyém is vdo-s lenne, vagy az enyém is az csak nem tudok róla:D

kicsit cifrább lett mint gondoltam, de remélem tud majd segíteni valaki, köszi előre is!

Mondjuk a W=1068-as óra A Vekié, annak pedig a tankja 60L-es, úgyhogy nem biztos, hogy olyat kéne venned.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nézegettem az autómat és az akksi mellett találtam egy leragasztott csatlakozót. De amikor jobban megnéztem az nem csak egy csati volt.

Ez volt: 80334a.jpg

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy mi is ez pontosan?

A kereső valami indítósegítőt dobott ki.

Ja és elég meleg volt. Gondolom valami tranzisztor szerű aminek a hátlapján lenne a hűtése. Ha le van ragasztva (ami már elég gyenge) az nem elég szerintem neki.

Ja és az van ráírva, hogy 80334a

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nézegettem az autómat és az akksi mellett találtam egy leragasztott csatlakozót. De amikor jobban megnéztem az nem csak egy csati volt.

Ez volt: 80334a.jpg

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy mi is ez pontosan?

A kereső valami indítósegítőt dobott ki.

Ja és elég meleg volt. Gondolom valami tranzisztor szerű aminek a hátlapján lenne a hűtése. Ha le van ragasztva (ami már elég gyenge) az nem elég szerintem neki.

Ja és az van ráírva, hogy 80334a

Így ránézésre ez a gyújtásmodul lesz, általában fémlemezen szokott lenni a gyújtótrafó alatt. Nem árt neki, ha hűtőlemezen van, ha megtalálod a trafó alatt a tartólemezét, szilikonpasztával megkenve csavarozd rá, ha nincs meg a tartólemez, csinálni kéne egyet neki.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk a W=1068-as óra A Vekié, annak pedig a tankja 60L-es, úgyhogy nem biztos, hogy olyat kéne venned.

calibrából lett volna (lehet nem 1068-ast mondott hanem mást, de tuti nem 1111-est)nagyon jó áron, de így hogy sok vele a macera így nem is kell, jobb az olyan ami egyből bemegy a másik helyére azt kész.

Link to comment
Megosztás:

calibrából lett volna (lehet nem 1068-ast mondott hanem mást, de tuti nem 1111-est)nagyon jó áron, de így hogy sok vele a macera így nem is kell, jobb az olyan ami egyből bemegy a másik helyére azt kész.

Ha úgyis cseréled a km órát (gondolom a tiedet akarod használni továbbra is, csak kell a fordulatszámmérő), akkor itt van ez 4000-ért! Annyi, hogy kicsitt viseltes a km-óra része, de az neked úgysem kell. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdéssel szeretnélek titeket zaklatni h van egy gyári Blaupunkt sc 202 típusú Rádió az autómban ( '94 Astra Caravan 1.4i ) s a rádió világításai kiégtek... nem világítanak már... s kis szeretném őket cserélni led re. s a következő lenne a kérdésem... a rádión belül is 1 KOhm -os ellenállásokat kell használnom? Mert ahány égő van benne annyi értéket mértem... s ingadozó volt a fesz. A led adatai ami belekerülne:

  • Fényerő: 8.000mcd
  • Szín: kék
  • Max. áram: 20mA
  • Nyitó feszültség: 3,0V

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv.: Szilix

Ui.: További szép estét mindenkinek! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdéssel szeretnélek titeket zaklatni h van egy gyári Blaupunkt sc 202 típusú Rádió az autómban ( '94 Astra Caravan 1.4i ) s a rádió világításai kiégtek... nem világítanak már... s kis szeretném őket cserélni led re. s a következő lenne a kérdésem... a rádión belül is 1 KOhm -os ellenállásokat kell használnom? Mert ahány égő van benne annyi értéket mértem... s ingadozó volt a fesz. A led adatai ami belekerülne:

  • Fényerő: 8.000mcd
  • Szín: kék
  • Max. áram: 20mA
  • Nyitó feszültség: 3,0V

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv.: Szilix

Ui.: További szép estét mindenkinek! :D

Hi!

Először is azt kéne kinyomozni, hogy a rádióban az izzók párhuzamosan voltak kötve a 12V-ra, vagy sorban voltak kettesével, esetleg több. Ha párhuzamosan voltak, tehát 12V-os izzók, akkor a helyükre kell 1kOhm a LED-ek elé. Ha sorban voltak, akkor aszerint kell számolni az ellenállást, és értelemszerűen csak a sor valamelyik végére kell.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Először is azt kéne kinyomozni, hogy a rádióban az izzók párhuzamosan voltak kötve a 12V-ra, vagy sorban voltak kettesével, esetleg több. Ha párhuzamosan voltak, tehát 12V-os izzók, akkor a helyükre kell 1kOhm a LED-ek elé. Ha sorban voltak, akkor aszerint kell számolni az ellenállást, és értelemszerűen csak a sor valamelyik végére kell.

Hmm akkor holnap szétkapom a rádiót s kiderítem... :D

Köszönöm szépen a gyors választ! :D

Link to comment
Megosztás:

Szép estét mindenkinek!

Rég jártam errefelé,mert volt egy kis számítástechnikai szünet.A napokban viszont egy kérdés jár a fejemben,amit jobbnak láttam nálam járatosabb autósoktól megkérdezni.

Kilátásban van egy eladó astra f kp.zár készlet minden tartozékával.Ha úgy alakul kell az összeépítéshez elektromos szakit kerítenem vagy meg tudom oldani önmagam is?

Köszönet a válaszokért

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.