Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Nekem azt mondták,hogy komplett kilincseket kell cserélni,mert az enyém nem olyan mint a villanyosé.Tudom,hogy nem olyan.A másikak meg is vannak,de lehet,hogy a mechanikát át tudom rakni rá?

igazából fogalmam sincs a gyári megoldás mit merre mozgat, én csak egy utángyártott kp-zárat építettem a kocsimba ami tökéletesen üzemel, és csak a rudazatra kellett erősíteni a mozgató rúdját :D

Link to comment
Megosztás:

igazából fogalmam sincs a gyári megoldás mit merre mozgat, én csak egy utángyártott kp-zárat építettem a kocsimba ami tökéletesen üzemel, és csak a rudazatra kellett erősíteni a mozgató rúdját :D

Én egy gyári bontottat vettem.Megvannak a zárak is kompletten mindennek.Csak ugye a kulcsok nincsenek.De,ha minden igaz....ki lehet cserélni a zárbetétet.

Mennyiért vetted a szettet,ha lehet tudni?

Link to comment
Megosztás:

Én egy gyári bontottat vettem.Megvannak a zárak is kompletten mindennek.Csak ugye a kulcsok nincsenek.De,ha minden igaz....ki lehet cserélni a zárbetétet.

Mennyiért vetted a szettet,ha lehet tudni?

http://thunderwebshop.hu/?p=productsMore&iProduct=253

nekem ez a szett van a kocsimban, gagyinak néz ki, a hangja se olyan mint a gyárinak, de nem is annyiba kerül :D és persze tökéletesen működik

Link to comment
Megosztás:

Nekem azt mondták,hogy komplett kilincseket kell cserélni,mert az enyém nem olyan mint a villanyosé.Tudom,hogy nem olyan.A másikak meg is vannak,de lehet,hogy a mechanikát át tudom rakni rá?

Gyárinál cserés, mert a kilincsben van a kpzármotor vagy valami ilyesmi, de nem egyszerű, meg ugye ott van a reteszelés funkció, ami ugy.-ban szintén nincs meg. Utángyári fos záraknál nem kell semmit csinálni, olyan is. Csak a gombot mozgatja gyakorlatilag az ugy. zár. :D Gyári jobb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem 97'-es F Astra Kombim van 1.4 16V ECOTEC (X14XE)!

Az lenne a problémám,hogy a ventilátorom csak akkor kapcsol be ha hideg a motor,mikor már egy kicsit melegedett akkor lekapcsol,és utána már vissza sem kapcsol! :-(

Sok variációt hallottam már a napokban,hogy mitől lehet,esetleg mit kellene kicserélnem(hőgomba,relé,ilyen-olyan jeladó,stb...)!!!

Ezért úgy gondoltam,hogy írok inkább ide,hátha valakinek volt már ilyen problémája,és tudna nekem segíteni!

Előre is köszönöm a segítségeteket! :-)

Üdv:szilinyo

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem 97'-es F Astra Kombim van 1.4 16V ECOTEC (X14XE)!

Az lenne a problémám,hogy a ventilátorom csak akkor kapcsol be ha hideg a motor,mikor már egy kicsit melegedett akkor lekapcsol,és utána már vissza sem kapcsol! :-(

Sok variációt hallottam már a napokban,hogy mitől lehet,esetleg mit kellene kicserélnem(hőgomba,relé,ilyen-olyan jeladó,stb...)!!!

Ezért úgy gondoltam,hogy írok inkább ide,hátha valakinek volt már ilyen problémája,és tudna nekem segíteni!

Előre is köszönöm a segítségeteket! :-)

Üdv:szilinyo

A vízhűtő ventilátor? Ha az, akkor a hűtő bal sarkában lévő gomba lehet a rossz (szemből nézve a motorteret). Először ki kéne mérni multiméterrel, hogy hidegen nem-e jelez szakadásvizsgálatban vezetést (sípol például, vagy 0 ohm körüli értéket mutat a műszer). Én ezt tartom esélyesnek, mert a a vízhűtő venti vezérlése a gombán múlik.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Olyan gondom van,hogy a jobb oldali el. ablak felmegy(mikor felhúzom),picit marad,majd lejön magától félig.

Valakinek esetleg ötlet,hogy mitől lehet?

A múltkor meg a bal oldali vacakolt.Nem ment automatában,csak akkor mozgott ha nyomva tartottam a gombot.(ez öngyógyító lett) :D

Link to comment
Megosztás:

A vízhűtő ventilátor? Ha az, akkor a hűtő bal sarkában lévő gomba lehet a rossz (szemből nézve a motorteret). Először ki kéne mérni multiméterrel, hogy hidegen nem-e jelez szakadásvizsgálatban vezetést (sípol például, vagy 0 ohm körüli értéket mutat a műszer). Én ezt tartom esélyesnek, mert a a vízhűtő venti vezérlése a gombán múlik.

Nem lehet, hogy a relére van rossz helyre dugva a madzag? A záró helyett a bontó érintkezőre? Ha esetleg utólagosan lett relézve. Gomba létezik bontó érintkezős is? :D

Hali!

Olyan gondom van,hogy a jobb oldali el. ablak felmegy(mikor felhúzom),picit marad,majd lejön magától félig.

Valakinek esetleg ötlet,hogy mitől lehet?

A múltkor meg a bal oldali vacakolt.Nem ment automatában,csak akkor mozgott ha nyomva tartottam a gombot.(ez öngyógyító lett) :D

Szorul kicsit az üveg. Szilikonzsírt neki oldalt a megvezetésekbe vékonyan. Persze előtte egy takarítás nem árt.

A másik nem öngyógyító lett, hanem betanulta a funkciót. Te is betaníthatod, ha elfelejti: nyomd a "fel" gombot, és ne engedd el, ha felért az ablak. Hallasz egy halk kattanást, ekkor engedheted el a gombot. Betanulta amit kell. :D

Egyébként, ha leszeded az akkusarukat, vagy csak kiszeded az ablak biztosítékát, akkor is elfelejti a programot.

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet, hogy a relére van rossz helyre dugva a madzag? A záró helyett a bontó érintkezőre? Ha esetleg utólagosan lett relézve. Gomba létezik bontó érintkezős is? :D

Jóhát ilyet nem írt, szóval feltételezzük, hogy sosem volt hozzá nyúlva. :D Nincs bontós, csak átváltós kétsebességes hűtésnél (nem klímás).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.