Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Szedtem már ki tankból apró falevelet, rügyeket....

A tank melyik részén volt, az AC-alatti dobozban? ;) Nekem ott csak olyan rozsdaszerű törmelék volt, de nem sok, és annyira nem tömítette el az előszűrőt, hogy üanyagellátási gond legyen.

De úgy mégis, hogy kerültek ezek a tankba? :lol: :lol:

Valaki biztos letuszkolta őket a csövön, átt a visszacsapó szelepen, aztán vett egy kanyart, átt a másik szívbillentyű szerű gumiszelepen, aztán mégeny kanyar na ott van egy tüske, amitől a lopócső nem megy le, a de a rongy azt is kijátsza, és már lent is van a tankba. ;)

Link to comment
Megosztás:

A tank melyik részén volt, az AC-alatti dobozban? ;) Nekem ott csak olyan rozsdaszerű törmelék volt, de nem sok, és annyira nem tömítette el az előszűrőt, hogy üanyagellátási gond legyen.

Valaki biztos letuszkolta őket a csövön, átt a visszacsapó szelepen, aztán vett egy kanyart, átt a másik szívbillentyű szerű gumiszelepen, aztán mégeny kanyar na ott van egy tüske, amitől a lopócső nem megy le, a de a rongy azt is kijátsza, és már lent is van a tankba. ;)

Ott is. Én sem azt mondom hogy tuti ott van a hiba, de vannak néha érdekes dolgok a tankban.

Arra nem gondoltál hogy esetleg az előző szerelés maradéka? És nem minden tank egyforma.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ott is. Én sem azt mondom hogy tuti ott van a hiba, de vannak néha érdekes dolgok a tankban.

Arra nem gondoltál hogy esetleg az előző szerelés maradéka? És nem minden tank egyforma.... ;)

Sziasztok! Na most belém állítottátok a frászt... ;) Akkor szerintem,mivel jó az idő is,meg igazából rá is érek,szerintem mégis kipucolom a tankot!Majd tájékoztatlak benneteket hogy milyen meglepik vártak rám..Az biztos hogy cserés volt a tankom,mert az előző tulaj mondta hogy egyszer kilyukadt neki,és dobott rá egy másikat...Na mármost,ha ezt az udvar végéből,mondjuk épp a szemét rakásából bányászta elő,akkor tényleg ki tudja mi a fene lehet benne..Annál is inkább,mert tegnap az asszony vezette,berángatott neki kétszer/a piros mező felső sarkánál volt a mutató,tehát még volt benne/,rátankolt és semmi gondja nem volt hazáig!Hogyan kell leszedni a tankot??Alábakolom,oké..alulról fogják csavarok vagy belülről esetleg az ülések alatt??

Link to comment
Megosztás:

Ott is. Én sem azt mondom hogy tuti ott van a hiba, de vannak néha érdekes dolgok a tankban.

Arra nem gondoltál hogy esetleg az előző szerelés maradéka? És nem minden tank egyforma.... ;)

Hát a már nagyon a legalja ha a szerelő bent hagyja a tankban a rongyot...mint a sebész az ollót... ;)

Sziasztok! Na most belém állítottátok a frászt... :lol: Akkor szerintem,mivel jó az idő is,meg igazából rá is érek,szerintem mégis kipucolom a tankot!Majd tájékoztatlak benneteket hogy milyen meglepik vártak rám..Az biztos hogy cserés volt a tankom,mert az előző tulaj mondta hogy egyszer kilyukadt neki,és dobott rá egy másikat...Na mármost,ha ezt az udvar végéből,mondjuk épp a szemét rakásából bányászta elő,akkor tényleg ki tudja mi a fene lehet benne..Annál is inkább,mert tegnap az asszony vezette,berángatott neki kétszer/a piros mező felső sarkánál volt a mutató,tehát még volt benne/,rátankolt és semmi gondja nem volt hazáig!Hogyan kell leszedni a tankot??Alábakolom,oké..alulról fogják csavarok vagy belülről esetleg az ülések alatt??

Milyen a karosszéria? Caravannal két pánt fogja, azt meg két csavar.

368814-20111027-Juzcri.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szerintem azt is pánt fogja csak az a pótkerék előtt van ha jól emlékszem. De ki tudod vnni a pumpát az ülés alól nem? Ott be tudsz nézni, szerintem kár levenni.

Jaa,először énis így gondoltam...Elég nagy ott a lyuk,kézzel be is tudok nyúlni,meg talán valami tiszta puha ronggyal ami nem hagy szöszöket,ki is tudom törölni valamennyire...Persze a benya kiszívása után..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ma kaptam vissza az autóm jobb első kocc javítás volt(sárvédő, lámpa, lökhárító, géptető). Most, hogy visszakaptam nem mutat semmit a hőmérséklet jelző ott a középkonzolban csak 3 vonalkát. Tudjátok esetleg hol keressem a probléma megoldását?

Köszi előre is! Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ma kaptam vissza az autóm jobb első kocc javítás volt(sárvédő, lámpa, lökhárító, géptető). Most, hogy visszakaptam nem mutat semmit a hőmérséklet jelző ott a középkonzolban csak 3 vonalkát. Tudjátok esetleg hol keressem a probléma megoldását?

Köszi előre is! Üdv!

Első lökös, bal oldali lámpa alatt alulról be van pattintva. ;) (ha alánézel látszik, van egy lyuk a lökös alján, oda kéne legyen bepattintva.

Lehet nem dugták rá a csatit / vagy nem jól.

Link to comment
Megosztás:

Első lökös, bal oldali lámpa alatt alulról be van pattintva. ;) (ha alánézel látszik, van egy lyuk a lökös alján, oda kéne legyen bepattintva.

Lehet nem dugták rá a csatit / vagy nem jól.

*Ha a lökös cserélve volt megvan rá az esély, hogy nem rakták át régoről az újra?

*-ot meg sem kérdeztem, gondolom utángyártott lökös mert nagyobb a lyuk mint a gyáriba és nem állt meg benne a műszer. De mellette ott lógott a vezeték a kütyüvel viszont már csak egyik vezeték tartotta így a hiba is megvan. Holnap megforrasztom és fúrok egy kisebb lyukat amiben megakad. KÖSZÖNÖM a segítséget ;)

Link to comment
Megosztás:

*Ha a lökös cserélve volt megvan rá az esély, hogy nem rakták át régoről az újra?

*-ot meg sem kérdeztem, gondolom utángyártott lökös mert nagyobb a lyuk mint a gyáriba és nem állt meg benne a műszer. De mellette ott lógott a vezeték a kütyüvel viszont már csak egyik vezeték tartotta így a hiba is megvan. Holnap megforrasztom és fúrok egy kisebb lyukat amiben megakad. KÖSZÖNÖM a segítséget ;)

Akár az is lehet!

De könnyen ellenőrízheted! :lol: Ilyet keress!

Akkor megvan a hiba! :lol:

Utángyári lökösnél esetleg csinálsz neki egy másik lyukat. vagy nem tudom. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Na most belém állítottátok a frászt... ;) Akkor szerintem,mivel jó az idő is,meg igazából rá is érek,szerintem mégis kipucolom a tankot!Majd tájékoztatlak benneteket hogy milyen meglepik vártak rám..Az biztos hogy cserés volt a tankom,mert az előző tulaj mondta hogy egyszer kilyukadt neki,és dobott rá egy másikat...Na mármost,ha ezt az udvar végéből,mondjuk épp a szemét rakásából bányászta elő,akkor tényleg ki tudja mi a fene lehet benne..Annál is inkább,mert tegnap az asszony vezette,berángatott neki kétszer/a piros mező felső sarkánál volt a mutató,tehát még volt benne/,rátankolt és semmi gondja nem volt hazáig!Hogyan kell leszedni a tankot??Alábakolom,oké..alulról fogják csavarok vagy belülről esetleg az ülések alatt??

Óvatosan a pucolással! ;) Én úgy jártam, hogy lecsiszoltam a külső részét, és le rozsdamaróztam a maradékot... totál fényes fém tiszta felületet kaptam... nah! aztán jött a meglepi! 3 apró kis luk volt a tank pánt alatti részén. Be kellett forrasztani... sikerült... de utána ismét csiszoltam kicsit drótkefével... lett még vagy 4 lukacska...

Aztán elmentem autósboltba, hogy vegyek valami szuper anyagot... sajna belsőleg nem tudtam kiönteni műgyantás trutyival, mert nem volt, de adott a srác valami 2 komponensű rágógumit, amivel betapasztva a lukakat egy fémes felülethez hasonló valami lett, és betömített mindent. Jelenleg nem ereszt, és rozsdamentes felületű, festett, alvázvédőzött tankom van...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

használ valaki NGK gyújtógyertyát?

Hol érdemes venni, jó, megbízható, nem hamisított gyertyát és pontosan milyet 2002-es 1600-os, 75 lóerős astrába?

Szia!

Én NGK-t használok és pontosan nem tudom a kódszámát, de kétpólusú az biztos ;) Nekem bevált. Legutóbb 25ezer km után cseréltem ki. Ezt dobta a gép De, ha pontosabban érdekel, akkor estére megnézem a számát. Nem hiszem, hogy az 1.8-asba más lenne ;)

Link to comment
Megosztás:

Arra lennék kíváncsi, hogy használ-e valaki megnövelt fényerejű H4-es fényszóróizzót és ha igen, mik a tapasztalatai? A minap láttam 2800Ft körüli áron OSRAM-ot párban, ami +50%-os volt. Wattszámban ugyanaz mint a hagyományos, de más a technika. Érdemes ilyet venni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A leállós játékom úgy néz ki megszűnt..Viszont most meg azt érzem,hogy mikor kettesben húzatom ki,nem egyenletesen húz,hanem "darabosan"..Nem szaggat be,és a fordulat is megvan,csak mintha néha elmenne az erő belőle..Nem feltűnően,de én észre veszem..Lehet aki elsőre beleülne észre sem venné,csak nekem tűnik föl hogy nem ilyen volt előtte..Hát a tankban sem találtam semmit,igaz csak az AC pumpa fedelén keresztül nézegettem be,az AC is jól működik/kivettem és direktre kötöttem/de nincs dugulás sehol,elég tiszta a tank belseje is ahogy láttam..Kérdésem:Ettől még lehet az AC a ludas??Mondjuk néha nem csinál elég nyomást,mert ki van kopva??Vagy gondoltam még az alapjárati motorra is...Bár most nem tudom,az alapjárati beleszól a kihúzatáskori üzemanyag ellátásba?? Előre is köszi a segítséget...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.