Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Szevasztok!

Egy olyan kérdésem lenne,hogy valaki javított már fűthető ülésvédőt?

Mert az enyém tönkrement!Nem melegít!A dugóján a kis piros lámpa jó meg az üvegbiztosíték is jó benne!

Esetleg tud valaki benne segíteni,hogy mi lehet vele?

Tudom,hogy nem teljesen idevaló téma! :lol:

Előre is köszönöm!

Üdv.:zozo

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A következô problémám lenne, nem jelez vissza a vízhôfokmérôm. Mi lehet a probléma. Vagy esetleg ez eredményezhet nagyobb bajt is, esetleg ez miatt nem nyit a termosztát stb

Egyszer nekem volt amikor nem jelzett a hőfokmérőm. Levegős volt a rendszerem és amiatt nem mutatott. Légtelenítettem egyet és már mutatott is. Ja de azt hozzáteszem, hogy fagyálló csere után volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A következô problémám lenne, nem jelez vissza a vízhôfokmérôm. Mi lehet a probléma. Vagy esetleg ez eredményezhet nagyobb bajt is, esetleg ez miatt nem nyit a termosztát stb

Lehet, hogy csak lecsúszott a vezeték a hőgombáról, vagy az van, amit Atis mond, hogy légbuborék van a hőgomba alatt.

Link to comment
Megosztás:

Egyszer nekem volt amikor nem jelzett a hőfokmérőm. Levegős volt a rendszerem és amiatt nem mutatott. Légtelenítettem egyet és már mutatott is. Ja de azt hozzáteszem, hogy fagyálló csere után volt.

Valószinüleg légteleníten kell akkor, mert egy nagyon meredek emelkedôn mentem fel, és azóta nem mér. Köszi a gyors segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Egy olyan kérdésem lenne,hogy valaki javított már fűthető ülésvédőt?

Mert az enyém tönkrement!Nem melegít!A dugóján a kis piros lámpa jó meg az üvegbiztosíték is jó benne!

Esetleg tud valaki benne segíteni,hogy mi lehet vele?

Tudom,hogy nem teljesen idevaló téma! :lol:

Előre is köszönöm!

Üdv.:zozo

Hali!

Én is a hideg idő miatt előszedtem az enyémeimet és szintén nem működtek, a piros led világít de nem fűt.

Én szétvágtam az ülésfűtés hátsó részét és megkerestem az elszakadt fűtőszálat! Ha tutira akarsz menni akkor középen ahol a háttámla és az alsó résznél keress szakadást! Ha megvan akkor összeforrasztod , leszigeteled és már működni is fog! Ha mégsem akkor keress további elszakadt kábelt!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Én is a hideg idő miatt előszedtem az enyémeimet és szintén nem működtek, a piros led világít de nem fűt.

Én szétvágtam az ülésfűtés hátsó részét és megkerestem az elszakadt fűtőszálat! Ha tutira akarsz menni akkor középen ahol a háttámla és az alsó résznél keress szakadást! Ha megvan akkor összeforrasztod , leszigeteled és már működni is fog! Ha mégsem akkor keress további elszakadt kábelt!

Üdv

Köszi a segítséget!

Ahol bemegy a kábel az ülésvédőbe ott el volt szakadva a vezeték!Azt meg is forrasztottam,de nem melegít!egy jó 15 perc után is hideg!Megnéztem próbalámpával a vezetéket és ami átmegy az ülésvédőn és ott világított a próbalámpa!Magyarul nincs szakadás az ülésvédőben!Szerintem!De mégse melegít!

Szerintetek mi lehet?

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Nekem az lenne a kérdésem hogy Opel F astra 2001 es műszerfalába van utánfutó visszajelző?

És ha van akkor hova kell bekötni az elektronik

Utánfutó visszajelző szerintem a 3 visszapillantóban van, ha belenézel látnod kell, ha nem látod pedig felakasztottad akkor nagy a baj.

Vonóhorognak nekem van visszajelzője a műszeregységben(egy zöld színű benne egy fekete vonóhorog ábrával) de csak az irányjelzőnél működik, ha kirakom visszavillant egyet hogy jelezze minden oké. Ha nincs semmi a vonóhorgon akkoris jelez. Jobb oldalon a felső sorban az akksi töltésjelzőjétől jobbra 2-vel találhatod meg. Ha fordulatszámmérős az egység akkor a hőfokjelző C°-je alatt van pontosan. Gondolom ha be van kötve a vonóhorog akkor csak egy foglalatos izzót kell rakni a helyére.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.

Nekem az lenne a kérdésem hogy Opel F astra 2001 es műszerfalába van utánfutó visszajelző?

És ha van akkor hova kell bekötni az elektronik

Van ilyen piktogram. Izzót kell bele tenni és kell hozzá egy spéci relé (GM 4 lábú indexrelé), ami újonnan igen drága. Az olcsóbb megoldás az utólagos utánfutó visszajelző dobozka a leddel.

Link to comment
Megosztás:

Van ilyen piktogram. Izzót kell bele tenni és kell hozzá egy spéci relé, ami igen drága. Az olcsóbb megoldás az utólagos utánfutó visszajelző dobozka a leddel.

Szervusztok!

Kicsit ebben a csónakban utazok én is, pár hónapja felszereltem a horgot, de a csatlakozót + drótózást nem.

Egy "gyári" vonóhorgos Astrában elég sok furcsaságot láttam még a kábelkötegen (a csomagtartó baloldali rekeszében).

Nincs valakinek rajza, hogy mi, hova és miért?

A bekötött, működő kábelkötegen, van egy pluszba levő csatlakozó (talán 10 láb két sorban, valahol van fényképem róla), amin pár láb át van hidalva (visszakötve)... Ez mire jó?

Gorbi...az a spéci relé mit csinál/mi a kódja, és hol a helye?

köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Kicsit ebben a csónakban utazok én is, pár hónapja felszereltem a horgot, de a csatlakozót + drótózást nem.

Egy "gyári" vonóhorgos Astrában elég sok furcsaságot láttam még a kábelkötegen (a csomagtartó baloldali rekeszében).

Nincs valakinek rajza, hogy mi, hova és miért?

A bekötött, működő kábelkötegen, van egy pluszba levő csatlakozó (talán 10 láb két sorban, valahol van fényképem róla), amin pár láb át van hidalva (visszakötve)... Ez mire jó?

Gorbi...az a spéci relé mit csinál/mi a kódja, és hol a helye?

köszönöm!

A jelenlegi háromlábú indexrelé helyére kell betenni, annak 4 lába van. A működését/GM számát sajnos nem ismerem.

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Kicsit ebben a csónakban utazok én is, pár hónapja felszereltem a horgot, de a csatlakozót + drótózást nem.

Egy "gyári" vonóhorgos Astrában elég sok furcsaságot láttam még a kábelkötegen (a csomagtartó baloldali rekeszében).

Nincs valakinek rajza, hogy mi, hova és miért?

A bekötött, működő kábelkötegen, van egy pluszba levő csatlakozó (talán 10 láb két sorban, valahol van fényképem róla), amin pár láb át van hidalva (visszakötve)... Ez mire jó?

Gorbi...az a spéci relé mit csinál/mi a kódja, és hol a helye?

köszönöm!

Ahogy gorbi is írta, a régi indexrelé helyére megy, a plusz lábtól pedig vinni kell egy vezetéket a műszeregységhez, ha gyárilag nincs bekötve.

Link to comment
Megosztás:

A késleltetést úgy érted hogy halványodva alszik el? ha igen azt hogy is lehet megvalósítani? :) :) :P

köszi!

Helló! A késleltetett beltérvilágitásal kapcsolatosan ez volna az áramkör.

utaster.th.png

A 2N3055 Tranzisztor hejére egy kisseb méretü tranzisztort használtam mert beépítettem a a fenti beltérvilágítás alá. A halványodás függ a fogyasztástol, vagyis ha a gyári égők vannak beszerelve akkor hamarabb el fog aludni mint ha mindenhova LED volna rakva, és a 100uF-os kondival lehet állítani(nagyobbat rakni mint 100uF akkor később alszik el, ha kissebbet akkor hamarabb vagy a 15K ellenállásal). Érdemesebb beszerelni fent a világításhoz, kis dobozba vagy ahogy én is csináltam,

1000017c.th.jpg

minden kábel megtalálható fent: a szélesebb csati állandó +, a vékonyabb az jön az ajtó kapcsolóitol és a fényszoró kapcsolótol (ez egyébbként – amikor nyitva van az ajtó vagy kivan húzva a fényszoró kapcsoló) és kell egy állandó – amit a világitás alatt lévő 2 csavar egyikétöl kapunk. Nekem kicsit érdekesre sikeredett mert 4 Led van soba kötve és 1 ellenállás kivéve 2 lednél ahol 1 led 1 ellenállás van így mikor a 4-es csoport elalszik azután még az a 2 led világit :lol:) a 4 es csoport kb 10másodperc alatt elalszik de a 2 külön led még világít 1percig kb :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=sqFhi3WThy8

Röviden ennyi, csináltam pár képet még a beltérröl/átalakításaimrol ;)

p1050810i.th.jpg

p1050814c.th.jpg

p1050868g.th.jpg

p1050827v.th.jpg

p1050833v.th.jpg

p1050838p.th.jpg

p1050847h.th.jpg

p1050850u.th.jpg

p1050859a.th.jpg

p1050819z.th.jpg

p1050820j.th.jpg

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1995-ös F Astrám van. Most vettem észre, hogy a tolatólámpáim nem világítanak, és mivel egyik sem, elsőre nem izzóra, hanem a biztosítékra gyanakszom. Viszont a tábla rajzát nézve nem tudom beazonosítani, melyik lehet az. Tudtok segíteni?

üdv,

B.

Link to comment
Megosztás:

Helló! A késleltetett beltérvilágitásal kapcsolatosan ez volna az áramkör.

A 2N3055 Tranzisztor hejére egy kisseb méretü tranzisztort használtam mert beépítettem a a fenti beltérvilágítás alá. A halványodás függ a fogyasztástol, vagyis ha a gyári égők vannak beszerelve akkor hamarabb el fog aludni mint ha mindenhova LED volna rakva, és a 100uF-os kondival lehet állítani(nagyobbat rakni mint 100uF akkor később alszik el, ha kissebbet akkor hamarabb vagy a 15K ellenállásal). Érdemesebb beszerelni fent a világításhoz, kis dobozba vagy ahogy én is csináltam,

minden kábel megtalálható fent: a szélesebb csati állandó +, a vékonyabb az jön az ajtó kapcsolóitol és a fényszoró kapcsolótol (ez egyébbként – amikor nyitva van az ajtó vagy kivan húzva a fényszoró kapcsoló) és kell egy állandó – amit a világitás alatt lévő 2 csavar egyikétöl kapunk. Nekem kicsit érdekesre sikeredett mert 4 Led van soba kötve és 1 ellenállás kivéve 2 lednél ahol 1 led 1 ellenállás van így mikor a 4-es csoport elalszik azután még az a 2 led világit :lol:) a 4 es csoport kb 10másodperc alatt elalszik de a 2 külön led még világít 1percig kb :)

Röviden ennyi, csináltam pár képet még a beltérröl/átalakításaimrol ;)

Üdv.

Hasonló áramkört építettem én is, csak én kifejezetten tranzisztorpárt használtam erre, amik egyenként tudják az 5A-t, mert maradtam az izzós megoldásnál és ugye nekem nem csak elől van beltérvilágítás, hanem hátsó kapaszkodóknál is. Csak lusta vagyok plusz szálat húzni és bekötni, azért, hogy ha rajta a gyújtás, akkor gyorsabban halványodik. Valamint azt is meg kell oldanom valahogy, ha a kapcsolót használom a beltérvilágításra, nem az ajtókat, akkor kimaradjon az elhalványítás. Csak ugye a kapcsoló is testet kapcsol, ahogy az ajtók...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1995-ös F Astrám van. Most vettem észre, hogy a tolatólámpáim nem világítanak, és mivel egyik sem, elsőre nem izzóra, hanem a biztosítékra gyanakszom. Viszont a tábla rajzát nézve nem tudom beazonosítani, melyik lehet az. Tudtok segíteni?

üdv,

B.

A biztosítékban mástól biztos kapsz segítséget én most nem tudok abban, nem vagyok otthon.

Viszont a motortérben a váltóra megy egy stekker. Ha Rükibe teszed, akkor egy multiméter segítségével ott rövidzárat kell, hogy mérjél. Ha nem akkor az a jeladó halt meg, azt kell cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1995-ös F Astrám van. Most vettem észre, hogy a tolatólámpáim nem világítanak, és mivel egyik sem, elsőre nem izzóra, hanem a biztosítékra gyanakszom. Viszont a tábla rajzát nézve nem tudom beazonosítani, melyik lehet az. Tudtok segíteni?

üdv,

B.

Helló. A tolatólámpa biztositéka az a 20-as számu és 20A-os és ha a biztositék menne ki akkor nem megy a szivaryújtód sem, nézd meg de szerintem is a jeladó lehet a bibis. Hy

Link to comment
Megosztás:

Helló! A késleltetett beltérvilágitásal kapcsolatosan ez volna az áramkör.

A 2N3055 Tranzisztor hejére egy kisseb méretü tranzisztort használtam mert beépítettem a a fenti beltérvilágítás alá. A halványodás függ a fogyasztástol, vagyis ha a gyári égők vannak beszerelve akkor hamarabb el fog aludni mint ha mindenhova LED volna rakva, és a 100uF-os kondival lehet állítani(nagyobbat rakni mint 100uF akkor később alszik el, ha kissebbet akkor hamarabb vagy a 15K ellenállásal). Érdemesebb beszerelni fent a világításhoz, kis dobozba vagy ahogy én is csináltam,

minden kábel megtalálható fent: a szélesebb csati állandó +, a vékonyabb az jön az ajtó kapcsolóitol és a fényszoró kapcsolótol (ez egyébbként – amikor nyitva van az ajtó vagy kivan húzva a fényszoró kapcsoló) és kell egy állandó – amit a világitás alatt lévő 2 csavar egyikétöl kapunk. Nekem kicsit érdekesre sikeredett mert 4 Led van soba kötve és 1 ellenállás kivéve 2 lednél ahol 1 led 1 ellenállás van így mikor a 4-es csoport elalszik azután még az a 2 led világit :lol:) a 4 es csoport kb 10másodperc alatt elalszik de a 2 külön led még világít 1percig kb :)

Röviden ennyi, csináltam pár képet még a beltérröl/átalakításaimrol ;)

Üdv.

Ez nagyon durva. Tetszik. :) Esetlegesen nem akarsz nekem bekötni ilyen ledeket mindenhova? Annyival bővíteném az esetemet, hogy a rádiómat, bc-t, és az ablak emelő kapcsolókat is SZám szerint az 7darab plusz gomb. :P De ez a te verziód nagyon zsír. Láttam sokat már de az egyik sem volt ennyire. :lol: Grat. Teház ha kedvet kapnál akkor állok elébe. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Helló! A késleltetett beltérvilágitásal kapcsolatosan ez volna az áramkör.

A 2N3055 Tranzisztor hejére egy kisseb méretü tranzisztort használtam mert beépítettem a a fenti beltérvilágítás alá. A halványodás függ a fogyasztástol, vagyis ha a gyári égők vannak beszerelve akkor hamarabb el fog aludni mint ha mindenhova LED volna rakva, és a 100uF-os kondival lehet állítani(nagyobbat rakni mint 100uF akkor később alszik el, ha kissebbet akkor hamarabb vagy a 15K ellenállásal). Érdemesebb beszerelni fent a világításhoz, kis dobozba vagy ahogy én is csináltam,

minden kábel megtalálható fent: a szélesebb csati állandó +, a vékonyabb az jön az ajtó kapcsolóitol és a fényszoró kapcsolótol (ez egyébbként ? amikor nyitva van az ajtó vagy kivan húzva a fényszoró kapcsoló) és kell egy állandó ? amit a világitás alatt lévő 2 csavar egyikétöl kapunk. Nekem kicsit érdekesre sikeredett mert 4 Led van soba kötve és 1 ellenállás kivéve 2 lednél ahol 1 led 1 ellenállás van így mikor a 4-es csoport elalszik azután még az a 2 led világit ;)) a 4 es csoport kb 10másodperc alatt elalszik de a 2 külön led még világít 1percig kb :)

http://www.youtube.com/watch?v=sqFhi3WThy8

Röviden ennyi, csináltam pár képet még a beltérröl/átalakításaimrol :)

áhh nagyon klassz szerintem, ilyen ledesítés nekem is elférne. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.