Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Egy 2002-es astrám van és hátul a kalaptartó melletti két hangszóró hiányzik.

Van 2db MNC 13cm-es hangszóróm csak nem tudom belerakni mivel nincsen a hangszórókon kis fülecske hogy felfogassam a hangszórót.

Lehet ott barkácsolni valamit van nem éri meg a fáradtságot és inkább vegyek a bontóban 2 gyári hangszórót?

Hát biztos hogy lehet barkácsolni valamit, de imho nem éri meg a vesződést. Pár ezer forintért lehet 13mas hangszórókat venni már ujonanan is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2002-es astrám van és hátul a kalaptartó melletti két hangszóró hiányzik.

Van 2db MNC 13cm-es hangszóróm csak nem tudom belerakni mivel nincsen a hangszórókon kis fülecske hogy felfogassam a hangszórót.

Lehet ott barkácsolni valamit van nem éri meg a fáradtságot és inkább vegyek a bontóban 2 gyári hangszórót?

Én hasonlókat tettem hátra nemrég. Ennek még a csatija is jó a kocsiba.

Link to comment
Megosztás:

Házi gyártmány a foglalat is, vagy vetted? Teljesítményük, elvileg?

Am facca :)

Szerintem egy hűtőborda lesz az, kábelkötegelővel rögzítve...

Igen, egy hűtőbordára szerelt 3 wattos led. Jobb módszert nem tudtunk kitalálni a rögzítésre. Így ha valamiért el kell távolítani, akkor a kötegelőt elvágom és bordástól ki jön a led és vissza lehet rakni az izzókat...

Biztos meg lehetne szebben is csinálni, de nem igazán látszik a burán belül... :lol:

Ja és áramgenerátoros kapcsolás van nekik csinálva. A fék ledje 650mA-t, a helyzetjelzőé 165mA-t kap, ami csak akkor emelkedhetne, ha 30 volt fölé menne az üzemi feszkó... ;)

Szerk: A helyzetjelző ledje így nyáron sem melegedett kézmelegnél magasabbra. A féké jobban tudna fűteni, de ha sokáig világít, akkor sem emelkedik 40°C-nál magasabbra. 80-ig bőven bírják... :)

Link to comment
Megosztás:

Igen, egy hűtőbordára szerelt 3 wattos led. Jobb módszert nem tudtunk kitalálni a rögzítésre. Így ha valamiért el kell távolítani, akkor a kötegelőt elvágom és bordástól ki jön a led és vissza lehet rakni az izzókat...

Biztos meg lehetne szebben is csinálni, de nem igazán látszik a burán belül... :lol:

Ja és áramgenerátoros kapcsolás van nekik csinálva. A fék ledje 650mA-t, a helyzetjelzőé 165mA-t kap, ami csak akkor emelkedhetne, ha 30 volt fölé menne az üzemi feszkó... ;)

Szerk: A helyzetjelző ledje így nyáron sem melegedett kézmelegnél magasabbra. A féké jobban tudna fűteni, de ha sokáig világít, akkor sem emelkedik 40°C-nál magasabbra. 80-ig bőven bírják... :)

Erről rajzod vagy valami, hogyan kell csinálni?

Köszöntem a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Erről rajzod vagy valami, hogyan kell csinálni?

Köszöntem a segítséget!

Kell hozzá egy ilyen IC, LM317T a neve.

Valamint ilyen kapcsolást kell csinálni, ami áll az IC-ből és egy ellenállásból:

IC_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az ellenállással lehet szabályozni, hogy mennyi mA-t adjon a ledre... ;)

Az értékeket ne kérdezd, mert már elfelejtettem. :lol:

Itt az IC adatlapja, ha az segít valamit...

Link to comment
Megosztás:

Kell hozzá egy ilyen IC, LM317T a neve.

Valamint ilyen kapcsolást kell csinálni, ami áll az IC-ből és egy ellenállásból:

IC_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az ellenállással lehet szabályozni, hogy mennyi mA-t adjon a ledre... ;)

Az értékeket ne kérdezd, mert már elfelejtettem. :lol:

Itt az IC adatlapja, ha az segít valamit...

Azt már megoldom! Csak eddig amit találtam az "bonyolult" elektronikával volt ellátva, és olyasmit nem akartam sokszorosítani, de ez mint a faék, ilyet kerestem!

Link to comment
Megosztás:

Azt már megoldom! Csak eddig amit találtam az "bonyolult" elektronikával volt ellátva, és olyasmit nem akartam sokszorosítani, de ez mint a faék, ilyet kerestem!

Egyszerű és strapabíró "elektronika". :lol:

Nekem úgy van megoldva, hogy egy áramgenerátoron van a két helyzetjelző led sorba kötve, és egy másikon a két féklámpa. Így a ledeken és az IC eső feszültségen felül csak kicsi marad(pár volt), amit el kell fűteni az IC-nek.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.nekem a rádióm,a beltér világításom,az elakadásjelzőm,és a "fedélzeti"is egy biztosítékra lehet kötve.na már most a rádióm kinyomta a biztit,és elment a fedélzeti is,de néha bevillan,és kiirkálja a pillanatnyi fogyasztást,de "normális" üzemmódban(biztosítékkal) meg nem irja ki....ez mitől van?érintkezés vagy mi?

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

1) HÁTSÓ elektromos ablakemelő... ritka mint a fehér holló?

Merre lehet(ne) keresni?

2) igaz-e, hogy az Omega B hátsó villanyos ablakemelője talál/beszerelhetó az Astra F hátsó ajtóiba?

Ritkának ritka és a kabrió-é sem jó az astrába se első se hátsó.

A b-omage szerintem nem jó bele.... Viszont az A-Vectra igen. Ha kell hátra elektromos ablak keress meg privibe. Havernak van egy garnitúra úgy rémlik.....

Link to comment
Megosztás:

Ritkának ritka és a kabrió-é sem jó az astrába se első se hátsó.

A b-omage szerintem nem jó bele.... Viszont az A-Vectra igen. Ha kell hátra elektromos ablak keress meg privibe. Havernak van egy garnitúra úgy rémlik.....

igen, a kabrió-é biztos nem talál :lol:

több külföldi fórumból viszont úgy jött le, hogy az Omega B-é klappol bele...

Link to comment
Megosztás:

Nekem is még van egy pár fekete "lexus" hátsólámpám át akarnám alakítani ledesre de még nem jutottam odáig :lol: . A jelzőt még én is ki kel találjam hogy oldom meg. Jó melót!

Lehet találtam megoldást, de ez kissé felborítja az autó hormonháztartását! ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.