Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Egy fura kérdés.... ha én a főtengely jel adónak a helyzetét megváltoztatom, csak picit vagy feljebb, vagy lejjebb, akkor változik az elő ill. az utógyújtás? Jól tudom, hogy az adja a jelet az ECU nak hogy mikor kell szikrát szórni a gyertyára?

Az olyan, mintha átraknád a vezérlést. DIS-esnél nem lehet kézileg előgyújtást állítani. Az ECU végzi ezt.

Igen jól tudod.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Meg tudnátok mondani hogy a kombi és szedán zárjai (ahova a kulcsot dugod) passzolnak-e? Az első két ajtóban, gyújtáskapcsoló gondolom eggyezik, de a csomagtérajtóban lévővel mi a helyzet? Ja és kombiból szeretném átrakni szedánba. A kombi 94 elötti a szedán pedig 98-as ha jól emlékszem. Köszönöm!

A zárszerkezet a hátsóajtón nem, de a betétek összelegózhatók egyikből a másikba, ha mondjuk kulcs miatt szeretnéd cserélni... Betétek közt semmi különbség...

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom mit okoz, ha átrakod, de ezé van az ECU, hogy megcsinálja. Ha nem jól állítja az előgyújtást, akkor meg valami gond van. Tied kopogás érzékelős vagy nem?

Nincs benne kopogás érzékelő, csak eszmefuttatásból kérdeztem..

Jól tudom hogy az ECU-t nem lehet bazergálni gyújtás téren?

Link to comment
Megosztás:

Nincs benne kopogás érzékelő, csak eszmefuttatásból kérdeztem..

Jól tudom hogy az ECU-t nem lehet bazergálni gyújtás téren?

Alapból mindent az ECU állít. Ha lenne kopogás érzékelőd, akkor még az alapján is állítaná az előgyújtást. Így csak marad a választó csati a kiegyenlítő tetején.

Link to comment
Megosztás:

Nahh ma beruháztam egy Aldis aksi töltőbe 6ezer (októberbe is volt 4ezerért) ez is ugyan az elvileg. Remélem bevállik mert sok jót olvastam róla. Új aksi meg új aksitöltő! :rolleyes: Remélem egy ideig le lessz róla a gond!

Valakinek van tapasztalata róla?

Nincs de nekem is vennem kell majd vmit mert semmim nincs.

Link to comment
Megosztás:

Csomagolva kéred? :D De amúgy mibaj? Megnézzük? :D

Nem lájkolja a vizet. A generátorom már egy fél éve nem az igazi, de most kb. lesz.arom :D Csak hogy megjött a monszun, most a generátorban is áll a víz, a kopott ékszíj tárcsa is remekül tapad, úgyhogy, már állandóan a fordulatszámmérőt nézem, hogy mikor csúszik meg a szíj, mert akkor lehet rugdosni a gázt... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem lájkolja a vizet. A generátorom már egy fél éve nem az igazi, de most kb. lesz.arom :D Csak hogy megjött a monszun, most a generátorban is áll a víz, a kopott ékszíj tárcsa is remekül tapad, úgyhogy, már állandóan a fordulatszámmérőt nézem, hogy mikor csúszik meg a szíj, mert akkor lehet rugdosni a gázt... :lol:

Jó hogy mondod. Nekem is mostanában, főleg a hajnali hideg párás időkben csikorog valami. Remélem a generátor szíjtárcsa. <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.