Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

A bal hátsó lámpa alatti testpontnak csak az ablaktörlő és a az ablakfűtés szempontjából van szerepe, vagy betölt valami kiegyenlítőfunkciót is? Meglepődtem, hogy a a hátsó lámpák testjei is előre vannak hozva. :)

Mint említettem, én 100ohm körüli ellenállást mértem a kaszni elejétől a végéig, ezért van hátravíve rézen

a föld is :D

Link to comment
Megosztás:

Mint említettem, én 100ohm körüli ellenállást mértem a kaszni elejétől a végéig, ezért van hátravíve rézen

a föld is :D

Értem én hogy gőzgép, de mi hajcsa? :)

Máshogy kérdezem. B oszloptól hátra csak a lámpáim maradnak elektromosan, szükséges hogy hátramenjen ez a kábel (A oszlop tövében találkozik barna színű társaival)? Ha letestel elöl is, akkor nem zavar engem a 100 ohm, vagy igen?

Link to comment
Megosztás:

De a hátsó lámpák nincsenek hátra bekötve, elölről veszi a testet így nincs mihez 100ohmnak lennie. Vagy tényleg nem értem. :)

Tehát: ha ki akarod venni a hátra menő testkábelt, akkor csak a kaszni maradna testelésre, ami viszont nem alkalmas rá. Kapisch? :D

Link to comment
Megosztás:

Tehát: ha ki akarod venni a hátra menő testkábelt, akkor csak a kaszni maradna testelésre, ami viszont nem alkalmas rá. Kapisch? :D

Szerintem elbeszélünk egymás mellett. Nem akarom hátul testeltetni. A lámpákhoz lévő összes vezeték megvan, és ott is van egy test ami szépen előremegy (szép vékony vezeték), de van egy vastag, ami be volt kötve a bal hátsó lámpa alatti testpontra és innen leágazott a hátsóablakfűtésre, meg az ablaktörlőre. Mivel úgydöntöttem ezen kényelmi extrák nélkül élem tovább életem, a leágazásaikat leválasztottam a főkábelről, így most hártamegy egy vastag kábel aminek egyik vége továbbra is a testpontra van kötve másik meg elöl van összekötve a többi barnával.

Ha most még mindig nem értek valamit, akkor megyek és alszom egyet. :)

Link to comment
Megosztás:

én egyébbként a teljes konzol kiszedése nélkül szoktam cserélni, nem vészes művelet

Köszönöm Yooccoonak, Loogan23-nak és Analeh-nek is a választ! Sikerült. Hát tényleg rendesen szét kell szedni, de gyönyörűen ég mindhárom háttérvilágítás.

Köszi még egyszer! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy másik fórumon már érdeklődtem az alábbi kérdésekkel kapcsolatban, de választ nem nagyon kaptam. :) Ha tud valaki segíteni, azt köszönöm szépen!

5 ajtós F Astráról van szó és három kérdésben kérném a segítségeteket:

1) Tényleg igaz, hogy ha bontott vagy utángyártott elektromos ablakemelőt szeretnék beszerelni a kocsiba, akkor az jó eséllyel hamar el fog romlani? Van az ablakon légterelő is, volt aki azt mondta, hogy még az is szorítja egy picit. Jön a nyár és unalmas minden ablakot kézzel lehúzni, légkondi meg nincs. :/

2) Szeretnék az ablakokra sötétítő fóliákat tenni, milyen céget vagy fóliamárkát ajánlotok és milyen árban mozognak ezek a munkálatok? Tényleg csökkenti a sötétítő fólia a kocsi átforrósodását nyáron? Mert ez lenne a cél..

3) A bal első sárvédő erősen rozsdásodik. Ha szeretnék egy új elemet venni (nem javító elemet) és azt lefújatni, a festésért és a le/felszerelési munkadíjért kb. mennyit reális kifizetni? Csak hogy tudjam, hogy ne nagyon húzzanak le. Az elemet én vinném, tehát az kimaradhat a kalkulációból. Sőt, még lehet, hogy én le is szerelném, tehát tényleg csak a festés ára marad a kérdés?

Mindhárom kérdés nagyon aktuális és ezért nagyon köszönöm előre is a tanácsokat, ötleteket! :D

Link to comment
Megosztás:

1) Tényleg igaz, hogy ha bontott vagy utángyártott elektromos ablakemelőt szeretnék beszerelni a kocsiba, akkor az jó eséllyel hamar el fog romlani? Van az ablakon légterelő is, volt aki azt mondta, hogy még az is szorítja egy picit. Jön a nyár és unalmas minden ablakot kézzel lehúzni, légkondi meg nincs. :/

nekem nem gyári van benne de tökéletesen működik...sztem gyáriból csak kapcsolókat kell szerezni...

2) Szeretnék az ablakokra sötétítő fóliákat tenni, milyen céget vagy fóliamárkát ajánlotok és milyen árban mozognak ezek a munkálatok? Tényleg csökkenti a sötétítő fólia a kocsi átforrósodását nyáron? Mert ez lenne a cél..

a fóliát meg nézd meg itt...haver asszem velük csináltatta még a puntóra...az szép volt

http://www.thomyfolia.hu/

Link to comment
Megosztás:

szívesen....

ha már én szívtam másnak ne kellejen :D :) :D

Köszi Nektek megint csak a gyors válaszért :D Tudtok vmi Opel bontó listát tartalmazó weboldalról esetleg?

Bal első sárvédő lefújatásának árára van vmi tippetek? (bordó, nem metál)

Köszi :P

Link to comment
Megosztás:

...

3) A bal első sárvédő erősen rozsdásodik. Ha szeretnék egy új elemet venni (nem javító elemet) és azt lefújatni, a festésért és a le/felszerelési munkadíjért kb. mennyit reális kifizetni? Csak hogy tudjam, hogy ne nagyon húzzanak le. Az elemet én vinném, tehát az kimaradhat a kalkulációból. Sőt, még lehet, hogy én le is szerelném, tehát tényleg csak a festés ára marad a kérdés?

Mindhárom kérdés nagyon aktuális és ezért nagyon köszönöm előre is a tanácsokat, ötleteket! :)

Ha elfogadsz egy tanácsot, nem veszel utángyártott sárvédőt, hanem elmész egy bontóba, és egy jó állapotú bontott gyárit veszel. Az utángyártottak ritkán passzolnak pontosan, kicsit dolgozni kell rajtuk. Ha mégis emellett döntesz, festés előtt próbáld fel, ne akkor kelljen alakítgatni, amikor már le van festve.

Link to comment
Megosztás:

Aki eablak berakását tervezi mostanában kérdezzen nyugodtan! :)

Tegnap elég nagyot szívtunk vele,de végülis csak beraktuk a gyárit.

Nagyon figyeljetek oda milyet vesztek a bontóban,a classic-é picit más.Emiatt volt a szívás.

Felfogatni csakis acél szegeccsel,amihez kell jó erős pophúzó! :D Mi eltörtünk egyet! :D

Link to comment
Megosztás:

Aki eablak berakását tervezi mostanában kérdezzen nyugodtan! :)

Tegnap elég nagyot szívtunk vele,de végülis csak beraktuk a gyárit.

Nagyon figyeljetek oda milyet vesztek a bontóban,a classic-é picit más.Emiatt volt a szívás.

Felfogatni csakis acél szegeccsel,amihez kell jó erős pophúzó! :D Mi eltörtünk egyet! :D

más típus emelője jó?

veki, omi? (caravan)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.