Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Nekötekeggy. :lol:

Nem szeretek félinformációkat leírni ha tudom más le tudja teljesen is. :lol:

Amúgyis milliószor le lett írva. -> keresés. A fakkba is be lehetne tenni, nem kell megint megírni, tuti megvan valahol. Ráérő emberek megkereshetik. Szobi? ;)

én szoktam használni a keresést :lol:

Link to comment
Megosztás:

én szoktam használni a keresést :(

Én se :lol: B) :P

Én se cseréltem még, de lassan időszerű lesz, mert oda is ledeket teszek. (elkapott ez a vírus, ha tehetném a fényszóróm is ledes lenne :P :lol: ) De most hogy tudasítottátok bennem h még egy izzót se tudnék kicserélni, lehet hogy vár egy kicsit a project :lol: Amihez bontani kell az mind el van tolva, lassan megtelik az egész nyaram, csak azzal amit halasztgatok :)

Ez igen jó lett... sorry a triplázásért ;)

Link to comment
Megosztás:

szia

ha nekifognál az alaáírásomban kapsz segítséget a "termosztát csere" felíratra kattintva ;)

Szia Novy!

Megnéztem a linket az aláírásodnál,de szerintem ebbe nem vágok bele,majd csak vezérműszíj cserénél mert a másik autóm vezérműszíj szakadás miatt ko, így félek a dologtól.

Bár érdekes módon ma meg teljesen normális volt,felment a mutató 90c-re és ott is maradt,illetve picit lejjebb jött,de mondhatni stabil volt.

Lehet ki kéne a másik hőgombát is cserélnem, mielőtt termosztátot cserélek lehet csak az a jeladó van meghülyülve,fene tudja.

Link to comment
Megosztás:

Nekötekeggy. :lol:

Nem szeretek félinformációkat leírni ha tudom más le tudja teljesen is. :lol:

Amúgyis milliószor le lett írva. -> keresés. A fakkba is be lehetne tenni, nem kell megint megírni, tuti megvan valahol. Ráérő emberek megkereshetik. Szobi? ;)

Egy-két napja írtam le a komplet szerelést vmelyik topikban, még képet is linkeltem az izzótartóról. :lol:

Az általános műsz. problémákban van nem is kell visszalapozni.

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

te miről beszélsz? :lol: :) :(:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

bocs de az izzókészlet 20éve is kötelező volt

Kicseréltem. Természetesen munka közben kezdett esni az eső/jég kombinációja. ;)

Valami Lucas vagy milyen márkát kaptam Opel boltban. Sajna Tungsram Duolux-ot nem kaptam ott, pedig az előző is az volt. Meg a tungsram cuccok nem sz*rok. :lol:

Tescoba mentem először komplett készletet venni, de csak H7-es verzió volt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy cimborámnak G Astrája van, és olyan problémája van, hogy néha a bal oldali index folyamatosan világít. Van esetleg valami ötletetek?

Beírtam a G Astra topicba is, de ott nem válaszolnak ;)

Egyik ismerősöm 97-es B vekijében is érdekes problémát kellett megoldanom, de nem sikerült.

Ráadta a gyújtást, jobb oldal indexelt. Majd balra kapcsolta a kart akkor meg az elakadásjelző kezdett el villogni. Üresben vagy jobbra kapcsolva a kart, a jobb oldali index villogott. Kiszedtem a kart és akkor is csinálta az indexelést. Láthatóan hasonló az elektromos rendszer az Astráéhoz, de nem jöttem rá. Kivettem a relét, akkor nem csinált semmit.

Srác helyében megnézném az indexrelét. Ha kiveszi és akkor is világít, akkor valami komolyabb baj van.

Link to comment
Megosztás:

Egyik ismerősöm 97-es B vekijében is érdekes problémát kellett megoldanom, de nem sikerült.

Ráadta a gyújtást, jobb oldal indexelt. Majd balra kapcsolta a kart akkor meg az elakadásjelző kezdett el villogni. Üresben vagy jobbra kapcsolva a kart, a jobb oldali index villogott. Kiszedtem a kart és akkor is csinálta az indexelést. Láthatóan hasonló az elektromos rendszer az Astráéhoz, de nem jöttem rá. Kivettem a relét, akkor nem csinált semmit.

Srác helyében megnézném az indexrelét. Ha kiveszi és akkor is világít, akkor valami komolyabb baj van.

Értem...szóval indexrelé....köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy cimborámnak G Astrája van, és olyan problémája van, hogy néha a bal oldali index folyamatosan világít. Van esetleg valami ötletetek?

Beírtam a G Astra topicba is, de ott nem válaszolnak ;)

Egyik ismerősöm 97-es B vekijében is érdekes problémát kellett megoldanom, de nem sikerült.

Ráadta a gyújtást, jobb oldal indexelt. Majd balra kapcsolta a kart akkor meg az elakadásjelző kezdett el villogni. Üresben vagy jobbra kapcsolva a kart, a jobb oldali index villogott. Kiszedtem a kart és akkor is csinálta az indexelést. Láthatóan hasonló az elektromos rendszer az Astráéhoz, de nem jöttem rá. Kivettem a relét, akkor nem csinált semmit.

Srác helyében megnézném az indexrelét. Ha kiveszi és akkor is világít, akkor valami komolyabb baj van.

Mindkettőtöknél érdemes lenne az elakadásjelző kapcsolót megnézni. Elég bonyolult dolog, és sokféle érdekes hibajelenséget tud produkálni.

A B Vekiben az elakadásjelző villogása is lehet emiatt, mert ugye abban van parkolólámpa funkció, és azt is az indexkapcsolóval lehet kapcsolni...

Szóval mozgassátok meg, nyomjátok kicsit bejjebb az elakadásjelző kapcsolót, ha ettől megjavul a dolog, akkor az a cserés.

Link to comment
Megosztás:

Mindkettőtöknél érdemes lenne az elakadásjelző kapcsolót megnézni. Elég bonyolult dolog, és sokféle érdekes hibajelenséget tud produkálni.

A B Vekiben az elakadásjelző villogása is lehet emiatt, mert ugye abban van parkolólámpa funkció, és azt is az indexkapcsolóval lehet kapcsolni...

Szóval mozgassátok meg, nyomjátok kicsit bejjebb az elakadásjelző kapcsolót, ha ettől megjavul a dolog, akkor az a cserés.

Az elakadásjelző dolog nálunk negatív, mert mozgatuk össze vissza, és semmi ;)

Link to comment
Megosztás:

Vagy gyári új a csergőben 50.000 körül ha jól emlékszem. :lol:

Én 5 ezerért vettem az enyémet (hirshman). :lol:

Nem csak bontó !!

Nem kell gyári elvlieg, bele lehet rakni univerzálisat ,holnap körülnézek ha találok válahol majd megirom.

Csak az nem ugyanolyan, mint amikor gyári cuccot raksz bele. ;)

Link to comment
Megosztás:

Mindkettőtöknél érdemes lenne az elakadásjelző kapcsolót megnézni. Elég bonyolult dolog, és sokféle érdekes hibajelenséget tud produkálni.

A B Vekiben az elakadásjelző villogása is lehet emiatt, mert ugye abban van parkolólámpa funkció, és azt is az indexkapcsolóval lehet kapcsolni...

Szóval mozgassátok meg, nyomjátok kicsit bejjebb az elakadásjelző kapcsolót, ha ettől megjavul a dolog, akkor az a cserés.

Tényleg. ;) Rájöhettem volna igazán, hogy ha balra kapcsolja az indexkart, akkor az elakadásjelző is villogni kezd a többi indexlámpával együtt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.