Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Az enyém is tök egyszerű, talán átlagos, de nem vagyok járatos a dologban. ;)

és nem írta a könyve,hogy ez kell bele?

am tényleg sima kis alapvetőnek tűnik.

hát dati akkor sasold meg hátha látni vhol vmi jelzést, az elemre vonatkozólag.

ezt a fajta elemet nem is olyan egyszerű beszerezni.

Link to comment
Megosztás:

és nem írta a könyve,hogy ez kell bele?

am tényleg sima kis alapvetőnek tűnik.

hát dati akkor sasold meg hátha látni vhol vmi jelzést, az elemre vonatkozólag.

ezt a fajta elemet nem is olyan egyszerű beszerezni.

Nem is figyeltem hogy irja-e a használati útmutató. Egyszer bekapcsolva felejtettem és lemerült. Szétcsavaroztam és vittem magammal az elemet - mert még nem láttam ilyet és én is azt hittem hogy ez valami ritka cucc és nehezen találok helyette - de bármelyik (nagyobb) elektromos ketyeréket áruló üzletben vehettem volna.

Link to comment
Megosztás:

Nem is figyeltem hogy irja-e a használati útmutató. Egyszer bekapcsolva felejtettem és lemerült. Szétcsavaroztam és vittem magammal az elemet - mert még nem láttam ilyet és én is azt hittem hogy ez valami ritka cucc és nehezen találok helyette - de bármelyik (nagyobb) elektromos ketyeréket áruló üzletben vehettem volna.

9voltos még zőccségboltban is kapható szinte ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindneki. Ledesre cserélném az F Astrámba a műszerfalvilágítás izzóit. Már csak az a kérdés hogy melyik passzolna bele?

B8.3D MF10 T5 -> http://ledone.eu/foto/led_9895097.jpg

B8.5D MF10 T5 -> http://ledone.eu/foto/led_9895050.jpg

Ezeket a tipusokat találtam. De most azért nem szedném szét egyelőre hogy meghesszeljem.

Háttő, fakk. Ilyen is van? :D :P ;) mi csináltunk magunknak nem vettük :D :P Amúgy az a szárnyas való bele, amelyiknek csavart a felső szárnya. A száma nem ugrik be de ha eszembe jut akkor beírom ;) Különben foltos lesz a betekerőssel. Én is meg sokan is megcsináltuk, és nem rossz, de a km-óra felső része sötétebb mint a többi. (és ha lefényképezed akkor a képen tök sötét) -_- én el se hittem amikor lefényképeztem ez enyémet. Dobok fel képet a jelenlegi alkotásomról. Még fejlesztés alatt áll, de ha meglesz jó lesz :P ;)

Nah

egyik

másik

De az elosztás nem gyó. Még dolgozom rajta ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az hogy lehet hogy a GSI hátsó lámpabúra csavar helyei picit máshol vannak? igaz csak az egyiken nem tudtam mind a 4 csavart beletenni csak a felső 2-t és a alsó közül a külsőt. De stabilan oda fogja így is.

hát ha egyik oldalon bement, akkor nem a lámpában van ahiba.

vagy törött volt a feneke a tiédnek, és ezért, vagy pedig amiről hozták, az volt törött, és így a lámpa is eltekeredett hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Háttő, fakk. Ilyen is van? :D :P ;) mi csináltunk magunknak nem vettük :D :P Amúgy az a szárnyas való bele, amelyiknek csavart a felső szárnya. A száma nem ugrik be de ha eszembe jut akkor beírom ;) Különben foltos lesz a betekerőssel. Én is meg sokan is megcsináltuk, és nem rossz, de a km-óra felső része sötétebb mint a többi. (és ha lefényképezed akkor a képen tök sötét) -_- én el se hittem amikor lefényképeztem ez enyémet. Dobok fel képet a jelenlegi alkotásomról. Még fejlesztés alatt áll, de ha meglesz jó lesz :P ;)

Nah

egyik

másik

De az elosztás nem gyó. Még dolgozom rajta ;)

a km óra része kicsit kevesebbet kap így nem?

Link to comment
Megosztás:

Le kéne szedni a kárpitot, és megkuksizni. Ha a kárpittal párhuzamosan találsz motorokat, amik rudazattal vannak a zár rúdjaihoz csavarozva, akkor univerzális.

Annak a vezérlőjét pedig nagyon sok helyre tehette aki beszerelte, de zömmel a műszerfal alá vannak kötegelőzve.

Köszönöm a segítséget! Neked és persze a többieknek is.

Link to comment
Megosztás:

ha utólag akarok gyári el. ablak kapcsolót betenni az astrába, akkor ajtókárpítot is kell cserélni?Vagy lehet cserélni a könyöklőnél? Nem akarom szétszedni hogy megtudjam, ezért inkább kérdezek ;)

Ha a Tiéd már a fekete belsőrészes kocsi, akkor aránylag egyszerű a dolog, bontóból szerzel egy olyan ajtókárpitot, és vagy egészben felhasználod (ha sikerül ugyanolyan kárpittal szerezned), vagy átrakod azt a könyöklő részt, ami kis fúrás-faragást igényel, de kivitelezhető. Ha szürke belsőrészes a kocsid, az macerásabb, szürkéből nagyon ritka a gyárilag elektromos ablakos kárpit, ott barkácsolni kell. Én nemrég csináltam meg a szürke belsőrészes autómba, nem mondom, hogy gyári kinézetű, de azért nem olyan szörnyű. Ha gondolod, holnap lefényképezem, milyen lett. De pl. Zotya is megcsinálta már, és ő tett is fel képeket róla.

Link to comment
Megosztás:

ha utólag akarok gyári el. ablak kapcsolót betenni az astrába, akkor ajtókárpítot is kell cserélni?Vagy lehet cserélni a könyöklőnél? Nem akarom szétszedni hogy megtudjam, ezért inkább kérdezek ;)

hát megoldható a cseréje is.. de eléggé macerás, olvasztgatni kell stb....

Link to comment
Megosztás:

Ha a Tiéd már a fekete belsőrészes kocsi, akkor aránylag egyszerű a dolog, bontóból szerzel egy olyan ajtókárpitot, és vagy egészben felhasználod (ha sikerül ugyanolyan kárpittal szerezned), vagy átrakod azt a könyöklő részt, ami kis fúrás-faragást igényel, de kivitelezhető. Ha szürke belsőrészes a kocsid, az macerásabb, szürkéből nagyon ritka a gyárilag elektromos ablakos kárpit, ott barkácsolni kell. Én nemrég csináltam meg a szürke belsőrészes autómba, nem mondom, hogy gyári kinézetű, de azért nem olyan szörnyű. Ha gondolod, holnap lefényképezem, milyen lett. De pl. Zotya is megcsinálta már, és ő tett is fel képeket róla.

képre kivi vagyok hogyne. Nem nekem lenne, havernak, de neki is fekete már belül. de valszeg akkor kárpítcsere lesz. THX

Link to comment
Megosztás:

Ha a Tiéd már a fekete belsőrészes kocsi, akkor aránylag egyszerű a dolog, bontóból szerzel egy olyan ajtókárpitot, és vagy egészben felhasználod (ha sikerül ugyanolyan kárpittal szerezned), vagy átrakod azt a könyöklő részt, ami kis fúrás-faragást igényel, de kivitelezhető. Ha szürke belsőrészes a kocsid, az macerásabb, szürkéből nagyon ritka a gyárilag elektromos ablakos kárpit, ott barkácsolni kell. Én nemrég csináltam meg a szürke belsőrészes autómba, nem mondom, hogy gyári kinézetű, de azért nem olyan szörnyű. Ha gondolod, holnap lefényképezem, milyen lett. De pl. Zotya is megcsinálta már, és ő tett is fel képeket róla.

Én szürke kárpitba tettem bele egy fekete kárpitból kapcsolót...kivettem azt az öblös kis darabot az enyémből és bele tettem a kapcsoló tartóját...majd bele a kapcsoló...nem olyan rossz igy sem hogy fekete ;)

Link to comment
Megosztás:

a km óra része kicsit kevesebbet kap így nem?

Nem, túl jó is lett, mert a felső részén jobban átmegy a fény (gyárilag így oldották meg hogy a fölső rész ne legyen annyira sötét) de mivel én oda is tettem ledet, ott világít mint az utólagos xenon szembe. A többi aránylag jó, de átrendezem az egészet, és meglátuk mi lesz ;) (most dönteni is fogom őket ;) )

Link to comment
Megosztás:

Én szürke kárpitba tettem bele egy fekete kárpitból kapcsolót...kivettem azt az öblös kis darabot az enyémből és bele tettem a kapcsoló tartóját...majd bele a kapcsoló...nem olyan rossz igy sem hogy fekete ;)

Így is lehet, csak nekem nem volt kéznél másik kárpit sajna.

Ilyen lett:

37633787.jpg

37633788.jpg

Link to comment
Megosztás:

hát ha egyik oldalon bement, akkor nem a lámpában van ahiba.

vagy törött volt a feneke a tiédnek, és ezért, vagy pedig amiről hozták, az volt törött, és így a lámpa is eltekeredett hozzá.

Á már stimmel...minden lyuk passzol ;) csak okosba neki kellett állnom újra ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.