Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

másik topicba is írtam, lehet volt már ez a kérdés, de túl sok oldal van itt, sokáig kéne olvasni :lol:

pár kérdésem lenne:

menet közbe amikor gyorsítani akarok, van amikor rángat a kocsi, de van amikor egyenletesen gyorsul, mikor milyen kedve van...lehetséges a gyújtás hibája??(gyújtás elosztó doboz új benne, meg a gyertyák is újak) vagy esetleg más?? mostanába csinálja azt hogy ha meleg van és kb 10-15 percet mentem már a kocsival kivillan a motorvezérlés ikon, de leállítás és elindítás után elalszik, szal csak 1 idő után villan fel!

másik gond, az önindító motor télen megmakacsolta magát és csúnya hangal indítozott és a motort nempörgette fel, 3-4 napos állás után már betudta indítani a motort, meg a mai napig is beindítja, de csúnya hangja van...cserélni kéne vagy fellehet újítani?? ha esetleg csere mennyibe fájna???

és még 1 kérdés, nem fordulatszámmérős műszerfalam van, lehetséges esetleg berakni fordulatszámmérős órát? vagy veszett dolog? :lol: <_<

Link to comment
Megosztás:

másik topicba is írtam, lehet volt már ez a kérdés, de túl sok oldal van itt, sokáig kéne olvasni :lol:

pár kérdésem lenne:

menet közbe amikor gyorsítani akarok, van amikor rángat a kocsi, de van amikor egyenletesen gyorsul, mikor milyen kedve van...lehetséges a gyújtás hibája??(gyújtás elosztó doboz új benne, meg a gyertyák is újak) vagy esetleg más?? mostanába csinálja azt hogy ha meleg van és kb 10-15 percet mentem már a kocsival kivillan a motorvezérlés ikon, de leállítás és elindítás után elalszik, szal csak 1 idő után villan fel!

másik gond, az önindító motor télen megmakacsolta magát és csúnya hangal indítozott és a motort nempörgette fel, 3-4 napos állás után már betudta indítani a motort, meg a mai napig is beindítja, de csúnya hangja van...cserélni kéne vagy fellehet újítani?? ha esetleg csere mennyibe fájna???

és még 1 kérdés, nem fordulatszámmérős műszerfalam van, lehetséges esetleg berakni fordulatszámmérős órát? vagy veszett dolog? :lol: <_<

a km óra csere lehetséges, a gyíkban olvass utána, van hozzá bőven segítség.

az önindító, cserével többnyire olcsóbban kijössz, mint egy felújítással.

bontóban 15körül lehet venni jó állapotú használtat, van aki 5 ért is mondja, de én még 15 körül láttam csak, felrakni nem nagy dolog.

a rángatás sokmindnetől lehet, ki kellene villogtatni a hibát, amit a motor ikon felvillanásakor tárolt.

az se lenne rossz ha leírnád milyen motor ez :lol:

Link to comment
Megosztás:

másik topicba is írtam, lehet volt már ez a kérdés, de túl sok oldal van itt, sokáig kéne olvasni :lol:

pár kérdésem lenne:

menet közbe amikor gyorsítani akarok, van amikor rángat a kocsi, de van amikor egyenletesen gyorsul, mikor milyen kedve van...lehetséges a gyújtás hibája??(gyújtás elosztó doboz új benne, meg a gyertyák is újak) vagy esetleg más?? mostanába csinálja azt hogy ha meleg van és kb 10-15 percet mentem már a kocsival kivillan a motorvezérlés ikon, de leállítás és elindítás után elalszik, szal csak 1 idő után villan fel!

másik gond, az önindító motor télen megmakacsolta magát és csúnya hangal indítozott és a motort nempörgette fel, 3-4 napos állás után már betudta indítani a motort, meg a mai napig is beindítja, de csúnya hangja van...cserélni kéne vagy fellehet újítani?? ha esetleg csere mennyibe fájna???

és még 1 kérdés, nem fordulatszámmérős műszerfalam van, lehetséges esetleg berakni fordulatszámmérős órát? vagy veszett dolog? :lol: :lol:

Ahogy Novyy is irta, sok minden lehet, de első körben a gyertya kábeleit is le kéne ellenőrizni aztán a csatikat a motortérben - kezdve a gyújtásmodultól ami a trafó alatt van, de nekem az nem dobált hibát... A hall jeladó - a gyújtáselosztó alatt van, ha jól tudom - vagy valamelyik hőmérséklettjeladó illetve lambda gyanús nekem, de majd a profik tudnak biztosabbat. <_< Azon kivül az alapjárati léptetőmotort illetve a vákumcsöveket is jó lenne átnézni. Ez mind otthon egy kis idő ráforditásával megoldható és igy sokminden kizárható. Ha csúnya a hangja a motornak - most nem tudom hogy ezt hogyan érted, de ha olyan csattogós, csörgős - az lehet hidrotőke is. A fogyasztás hogyan alakult, nem emelkedett meg túlságosan?

Mindenképp ki kéne villogni a hibát ha már egyszer jelez!!!

Link to comment
Megosztás:

másik topicba is írtam, lehet volt már ez a kérdés, de túl sok oldal van itt, sokáig kéne olvasni :lol:

pár kérdésem lenne:

menet közbe amikor gyorsítani akarok, van amikor rángat a kocsi, de van amikor egyenletesen gyorsul, mikor milyen kedve van...lehetséges a gyújtás hibája??(gyújtás elosztó doboz új benne, meg a gyertyák is újak) vagy esetleg más?? mostanába csinálja azt hogy ha meleg van és kb 10-15 percet mentem már a kocsival kivillan a motorvezérlés ikon, de leállítás és elindítás után elalszik, szal csak 1 idő után villan fel!

másik gond, az önindító motor télen megmakacsolta magát és csúnya hangal indítozott és a motort nempörgette fel, 3-4 napos állás után már betudta indítani a motort, meg a mai napig is beindítja, de csúnya hangja van...cserélni kéne vagy fellehet újítani?? ha esetleg csere mennyibe fájna???

és még 1 kérdés, nem fordulatszámmérős műszerfalam van, lehetséges esetleg berakni fordulatszámmérős órát? vagy veszett dolog? :lol: <_<

Sztem lambda-gyanús, de ki kell villogtatni, és kiderül.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.