Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Szevasztok!

A probléma a következő: 2napja cseréltük ki a kazis rádiót mp3-asra akkor és azelőtt még csak az egyik fűtéskapcsoló háttere nem világított, tegnap viszont már egyetlen egy kapcsoló sem mármint a fűtéskapcsolók meg az alattalévő kapcsoló sem. Lehet valami köze a rádiócseréhez? Mert ugye az egyik kapcsoló már pár hónapja nem világított mostmeg a többi is megadta magát.

Előre is kösz!

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

A probléma a következő: 2napja cseréltük ki a kazis rádiót mp3-asra akkor és azelőtt még csak az egyik fűtéskapcsoló háttere nem világított, tegnap viszont már egyetlen egy kapcsoló sem mármint a fűtéskapcsolók meg az alattalévő kapcsoló sem. Lehet valami köze a rádiócseréhez? Mert ugye az egyik kapcsoló már pár hónapja nem világított mostmeg a többi is megadta magát.

Előre is kösz!

lehet megrángattátok, és nem érintkezik, de elképzelhtő, hogy simán kiégtek :)

Kell még neked? :)

szerinted én miért kérdeztem?

km órát átengedtem neked :D

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet inkább, hogy a riasztó rajtafelejti a feszejt a zármotoron? Így hiába nyitod kulccsal a motor mindig lehuzza mert úgy kapja a feszültséget? Ha kézzel húzod a gombot akkor is visszahúzza? Hátsó ajtóknál is? Zárd be magad távirányítóval aztán belülről próbálkozz a gombhuzogatással.

Nem hiszem, már leégtek volna a motorok.

ugy csináltam, magamrazártam a kocsit, és ráncigáltam a gombot, de ugyanaz, visszahuzza !!!!!!!!! de ha nem a riasztó távkapcsal zárom be a kocsit akkor semmi gond :)

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem, már leégtek volna a motorok.

ugy csináltam, magamrazártam a kocsit, és ráncigáltam a gombot, de ugyanaz, visszahuzza !!!!!!!!! de ha nem a riasztó távkapcsal zárom be a kocsit akkor semmi gond :)

Az általad említett jelenség akkor fordul elő, ha a riasztó nem impulzusokkal vezérli a zárást ill. nyitást hanem folyamatos jellel. A riasztódon elvileg 3,5sec. vagy 0.7sec.-ig tartó impulzust lehet beállítani(DIP4). Ha mégis folyamatosan ott van a "zár" jel, akkor lehet, hogy a riasztód beszerelésekor nem építettek be relémodult a riasztó és a kp.zár vezérlő közé, hanem a riogatód kimenete direktben hajtja a kp. vezt. Nézd meg a riasztóból kijövő szürke, barna vezetékeket ( szürke-barna-piros vezetékből álló külön stekkeren van) van-e rajtuk relémodul vagy direktbe csatlakoznak a kp vez. szálaihoz

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem, már leégtek volna a motorok.

ugy csináltam, magamrazártam a kocsit, és ráncigáltam a gombot, de ugyanaz, visszahuzza !!!!!!!!! de ha nem a riasztó távkapcsal zárom be a kocsit akkor semmi gond :)

Lehet a motorok véghelyzetben "áramtalanítják" magukat egy véghelyzet kapcsolóval, de amint manuálisan kimozdítod a véghelyzetből rögtön kap feszejt és visszahúzza magát.

De az is lehet hogy simán bírják a motorok a folyamatos feszültséget.

Bár nem ismerem a kpz motorok belvilágát igy csak találgatás részemről. Azért a kpz csatlakozójára rámérnék multiméterrel, hogy van-e ott távirányítóval bezárva feszej.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy döntöttem mégis megprobálkozom magam az első ködlámpa bekötésével. Azt írtátok,h relére is szükség van. Az a kérdés akkor,h 2 db-ot kell vennem,mert kellene egy a hátsóhoz is? Most a biztitáblán a hátsónál nem relé van, hanem valami réz összekötő-panel,de ez gyári lehet én még ehhez nem nyúltam hozzá. Akkor ezt a hátsót is ki kell cserélni relére?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy döntöttem mégis megprobálkozom magam az első ködlámpa bekötésével. Azt írtátok,h relére is szükség van. Az a kérdés akkor,h 2 db-ot kell vennem,mert kellene egy a hátsóhoz is? Most a biztitáblán a hátsónál nem relé van, hanem valami réz összekötő-panel,de ez gyári lehet én még ehhez nem nyúltam hozzá. Akkor ezt a hátsót is ki kell cserélni relére?

Sok cseresznyét hozzá. Ha meg cisnáltad akkor majd segíthetnél nekem is ugyanis én is tervezem a beépítést:P Esetleg fotókat nem csinállsz?:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. egy kis segítségre lenne szükségem. Volt egy bejelzésem a sárga motorkód lámpával, kivillogtattam a kódot, és az jött ki, hogy EGR hiba van.

A kérdésem az lenne, hogy az EGR szokott-e elkoszolódni, szóval egy tisztítás segíthet-e a problémán. A másik pedig az, hogy pontosan hol van?

1.6 8V X16szr motor van a gépembe.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Cartársak!

Van egy kis problémám!

A műszerfalban kicseréltem az izzókat ledesekre, azonban egy furcsaságra lettem figyelmes...

Gyújtás ráadásánál halványan világítanak a ledek, valamint leállításnál szintén halványan, de felvillan a motorhiba visszajelzőm. :)

Valakinek van ötlete mitől lehet eza két jelenség?

Előre is köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. egy kis segítségre lenne szükségem. Volt egy bejelzésem a sárga motorkód lámpával, kivillogtattam a kódot, és az jött ki, hogy EGR hiba van.

A kérdésem az lenne, hogy az EGR szokott-e elkoszolódni, szóval egy tisztítás segíthet-e a problémán. A másik pedig az, hogy pontosan hol van?

1.6 8V X16szr motor van a gépembe.

Nem tudom hol van, mert nekem nincs, de akinek van az lezárje nem takarítja, mindjárt elmondják a többiek.

Sziasztok Cartársak!

Van egy kis problémám!

A műszerfalban kicseréltem az izzókat ledesekre, azonban egy furcsaságra lettem figyelmes...

Gyújtás ráadásánál halványan világítanak a ledek, valamint leállításnál szintén halványan, de felvillan a motorhiba visszajelzőm. :)

Valakinek van ötlete mitől lehet eza két jelenség?

Előre is köszönöm!!

Érdekes, izzóval nem csinálta?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Cartársak!

Van egy kis problémám!

A műszerfalban kicseréltem az izzókat ledesekre, azonban egy furcsaságra lettem figyelmes...

Gyújtás ráadásánál halványan világítanak a ledek, valamint leállításnál szintén halványan, de felvillan a motorhiba visszajelzőm. :)

Valakinek van ötlete mitől lehet eza két jelenség?

Előre is köszönöm!!

A motorhiba-visszajelző problémáját én is tapasztaltam, sőt nekem az index se teljesen normálisan viselkedett LED-es visszajelzővel, úgyhogy arra a két helyre visszatettem az izzókat. Gondolom az ECU-ban van valami az izzómeghajtó kimeneten (felhúzóellenállás, vagy ilyesmi), ami egy izzót még nem gyújt ki, de a LED kisebb áramfelvétele miatt már világít tőle. Megpróbálhatsz egy 220Ohm/1W ellenállást párhuzamosan bekötni a foglalatba esetleg, ami szimulálná az izzó áramfelvételét.

Link to comment
Megosztás:

A motorhiba-visszajelző problémáját én is tapasztaltam, sőt nekem az index se teljesen normálisan viselkedett LED-es visszajelzővel, úgyhogy arra a két helyre visszatettem az izzókat. Gondolom az ECU-ban van valami az izzómeghajtó kimeneten (felhúzóellenállás, vagy ilyesmi), ami egy izzót még nem gyújt ki, de a LED kisebb áramfelvétele miatt már világít tőle. Megpróbálhatsz egy 220Ohm/1W ellenállást párhuzamosan bekötni a foglalatba esetleg, ami szimulálná az izzó áramfelvételét.

Köszönöm a segítséget, holnap megpróbálkozok vele!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.