Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

csak viccelek! :huh: Nehogy berágj!

dehogy rágok, csak kicsit visszább olvastam, asszem J0hnny írt valamit a tekergetésről, már nem tudom pontosan mit...

ja és van egy 215.000 km órám is, azt még kevesebbet kéne tekergetni :lol:

-a 215.000-es óra 1102-es (pont mint az enyém az eredeti), a 198.000-es 1111-es.

dieselnél ugye mindegy a W szám? vagy nem csak a jeladónak másabb az áttételezése? (nekem az nem fontos)

Link to comment
Megosztás:

dehogy rágok, csak kicsit visszább olvastam, asszem J0hnny írt valamit a tekergetésről, már nem tudom pontosan mit...

ja és van egy 215.000 km órám is, azt még kevesebbet kéne tekergetni :huh:

-a 215.000-es óra 1102-es (pont mint az enyém az eredeti), a 198.000-es 1111-es.

dieselnél ugye mindegy a W szám? vagy nem csak a jeladónak másabb az áttételezése? (nekem az nem fontos)

annyi asszem,h az a lényeg,h a diesel 6000ig van skálázva

Link to comment
Megosztás:

dehogy rágok, csak kicsit visszább olvastam, asszem J0hnny írt valamit a tekergetésről, már nem tudom pontosan mit...

ja és van egy 215.000 km órám is, azt még kevesebbet kéne tekergetni :lol:

-a 215.000-es óra 1102-es (pont mint az enyém az eredeti), a 198.000-es 1111-es.

dieselnél ugye mindegy a W szám? vagy nem csak a jeladónak másabb az áttételezése? (nekem az nem fontos)

Akkor hülyeséget írtam! :lol: Hozzáértő kolléga megírta,h a w számnak is stimmelnie kell,szóval maradjon a 1102-es :huh:

Link to comment
Megosztás:

Jahogy dízelről van szó. Aszittem benyás. :huh: Ez esetben nincs mit nyilatkoznom, de jobb ha passzolnak a számok szerintem. :lol:

a km óra része ugyan az

váltóról direktbe kapja a meghajtás spirállal

szóval a W számnak is eggyeznie kell

ha nem lenne lényeges, akkor nem lenne a dízeleknél W szám :lol:

egyedül a fordulatszámmérő része más, mert az generátorrol kapja a jelet.

én azon gondolkodtam, hogy legtöbb dízel fordulatszámmérős órában 100as a hőmérő skálája...

egy olyat szrezni, és átrakni a hőmérő+üzemanyag mérő részt?

vki erről tud vmit???

Link to comment
Megosztás:

és kellett vinned vezetéket a ford.számmérőnek,vagy az is benn volt a csatidban?

nem vittem semmi vezetéket :lol: , kivettem a régit, beraktam az újat, és láss csodát.... mutatja azóta a fordulatszámot :lol:

én csak ezt a részét akarnám megcserélni, mert valami kattog az órában...

ha szétszedem, nem lehet valahogy odatekergetni a számokat :huh: (gondolok itt arra, hogy valami kis biztosító pöcköt kiszedek, és utánna esetleg)

Zotya, mint nagymestert téged kérdezlek: te nem csináltál még ilyet, mintha lett volna már eről szó 1x rég)

Link to comment
Megosztás:

Nekem az anyósoldali is visszanyitja, csak a hátsók nem.

attól függ, hogy van kötve.

ha bekötötték az öt szálat, akkor nyitja, ha nem akkor nem

ha hátra 5 vezetékes tennél, és öt szálat vinnál hátra is akkornyithatnád onnan is, de semmi értelme :huh:

max a csomiajtót 5 vezetékesre.

Link to comment
Megosztás:

attól függ, hogy van kötve.

ha bekötötték az öt szálat, akkor nyitja, ha nem akkor nem

ha hátra 5 vezetékes tennél, és öt szálat vinnál hátra is akkornyithatnád onnan is, de semmi értelme :huh:

max a csomiajtót 5 vezetékesre.

Szerintem meg attól függ, hogy mikor lenyomott gombbal ajtót becsapva visszanyit a mechanika, akkor kinyitja. Mivel nálam ha le van zárva, de felhúzod az anyósoldalit, akkor kinyitja mindet, viszont az ajtó becsapásánál nem löki fel a gombot, mint a sofőroldalon. Pont ma volt ilyen eset, muterom még valamit bíbelődött én meg bezártam a központit, lezárt az is, becsukta az ajtót, de nem nyitott vissza.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem meg attól függ, hogy mikor lenyomott gombbal ajtót becsapva visszanyit a mechanika, akkor kinyitja. Mivel nálam ha le van zárva, de felhúzod az anyósoldalit, akkor kinyitja mindet, viszont az ajtó becsapásánál nem löki fel a gombot, mint a sofőroldalon. Pont ma volt ilyen eset, muterom még valamit bíbelődött én meg bezártam a központit, lezárt az is, becsukta az ajtót, de nem nyitott vissza.

ja igen a mechanikus része az csak a vezetőoldalira vonatkozik, vagyis ez az ajtóbecsapás része.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

lehetseges, hogy nem jo helyre irom...

van-e olyan opel, amelynel a motorban van egy szenzor, ami gyujtas raadasakor a muszerfalon kijelzi egy skalan a motorolaj szintet. nem a B.C-re gondolok, hogy alacsony, a Renault-ban lattam ilyet.

F astrában nincs

ha csak a digitben nincs olyan

Link to comment
Megosztás:

ja igen a mechanikus része az csak a vezetőoldalira vonatkozik, vagyis ez az ajtóbecsapás része.

de ez benne van azokban is, amelyikekben nem volt gyári felszereltség a központi zár?

vagy ez csak a gyári központizárasokban van benne? mert én kipróbáltam (enyémben útólagos kp zár van beépítve) és nekem mindegy hogy zárom be a vezetőoldali ajtót (nyitott kilincsel, vagy rendesen) sehogysem nyomja vissza a pöcköt... :huh:

Link to comment
Megosztás:

van-e olyan opel, amelynel a motorban van egy szenzor, ami gyujtas raadasakor a muszerfalon kijelzi egy skalan a motorolaj szintet. nem a B.C-re gondolok, hogy alacsony, a Renault-ban lattam ilyet.

azért az ütős lett volna akkoriban :huh: ....

(renaultokban szokványosabb ez a jelenség) a Vivaróban is van ilyen, indítás előtt gyújtásnál kb így mutatja a szintet:

ha üres: O----- vagy ha tele van: OOOOOO

(ez jelzi ki hogy mennyi olaj van benne) és meglepően pontos :lol:

Link to comment
Megosztás:

de ez benne van azokban is, amelyikekben nem volt gyári felszereltség a központi zár?

vagy ez csak a gyári központizárasokban van benne? mert én kipróbáltam (enyémben útólagos kp zár van beépítve) és nekem mindegy hogy zárom be a vezetőoldali ajtót (nyitott kilincsel, vagy rendesen) sehogysem nyomja vissza a pöcköt... :huh:

benne kéne lennie

nekem is utólagos kp van benne

Link to comment
Megosztás:

azért az ütős lett volna akkoriban :huh: ....

(renaultokban szokványosabb ez a jelenség) a Vivaróban is van ilyen, indítás előtt gyújtásnál kb így mutatja a szintet:

ha üres: O----- vagy ha tele van: OOOOOO

(ez jelzi ki hogy mennyi olaj van benne) és meglepően pontos :lol:

Mikoriban? 2003-as Citroenben mintha már láttam volna ilyet. Az Astrát is 2002-ig nyomták... Akár tehettek volna abba is. De hát gondolom akkor már nemigen foglalkoztak újításokkal. Amit találtak még a raktárba azt összeapplikálták, aztán összevágták vasba a gyártósort... (én még láttam ahogy Szentgotthárdon rakták fel a lemezeket elöl, aztán a végén meg csak úgy gurultak le az Astrák :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Mikoriban? 2003-as Citroenben mintha már láttam volna ilyet. Az Astrát is 2002-ig nyomták... Akár tehettek volna abba is. De hát gondolom akkor már nemigen foglalkoztak újításokkal. Amit találtak még a raktárba azt összeapplikálták, aztán összevágták vasba a gyártósort... (én még láttam ahogy Szentgotthárdon rakták fel a lemezeket elöl, aztán a végén meg csak úgy gurultak le az Astrák :lol: )

98tol már nem volt változtatás semmiben, és igazából 91től nem volt számottevő változás az autóban, főleg nem az ilyen visszajelzőredszerekben.

ejj de öreg vagy te ha láttad :huh:

Link to comment
Megosztás:

azért az ütős lett volna akkoriban :huh: ....

(renaultokban szokványosabb ez a jelenség) a Vivaróban is van ilyen, indítás előtt gyújtásnál kb így mutatja a szintet:

ha üres: O----- vagy ha tele van: OOOOOO

(ez jelzi ki hogy mennyi olaj van benne) és meglepően pontos :lol:

a 83-as evjaratu Renault 11-ben mar van ilyen.

a Clio 1 ben is van, a dieselben es a benzinesben is.

egy hosszu szonda, ami Jaeger gyartmanyu a referencia szama 33 666 701

en nem kifejezetten asztrara gondoltam, valamilyen masik opel modellben van-e olajszint visszajelzo?

esetleg tudna valaki ajanlani olyan hetkoznapi, (nem valami luxus sport), elerheto auto modellt amiben van olajnyomas es/vagy olajhofok muszer,

Link to comment
Megosztás:

(én még láttam ahogy Szentgotthárdon rakták fel a lemezeket elöl, aztán a végén meg csak úgy gurultak le az Astrák :D )

Én meg már csak akkor voltam ott Szentgotthárdon amikor a keleti piacra szánt vectrákat rakták ott össze és még csak tervezték a váltó gyártás beindítását. Akkor ugyan fényezett kész kasztni jött a németektől és itt csak mindent összeraktak. Ez a B vectra újkorában volt :huh: Így én már asztrát nem láttam :lol: Viszont a twinport motorok prototípusait igen :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.