Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

A Vekiben is kérdeztem este, de sajna nem jött válasz :D

Szóval a világításkapcsolónak hol lehet a megvilágító rizsszem izzója? Kivettem az egész kapcsolót, de valszeg nagyon este volt, mert sehol sem láttam :)

Ez régebbi probléma: a kiskapcsolókban (ködlámpa, ablakfűtés,stb.) lehet izzót cserélni valahogy? Mert van ami nem világít alapesetben, de attól még működik, csak zavar :)

Link to comment
Megosztás:

A Vekiben is kérdeztem este, de sajna nem jött válasz :D

Szóval a világításkapcsolónak hol lehet a megvilágító rizsszem izzója? Kivettem az egész kapcsolót, de valszeg nagyon este volt, mert sehol sem láttam :)

Ez régebbi probléma: a kiskapcsolókban (ködlámpa, ablakfűtés,stb.) lehet izzót cserélni valahogy? Mert van ami nem világít alapesetben, de attól még működik, csak zavar :)

A világítás kapcsoló ha ugyan olyan mint az astráé akkor a tekerő fölötti skála alatt van az izzó. Ha nem is pont a skála alatt akkor az környékén. A kis kapcsolókba lehet cserélni izzót ki veszed a kapcsolót majd a kapcsoló kupakját amit nyomkodsz ki be kapcsolásnál 2oldalt van két kis fül azt kell ki akasztanod. Vigyázz vele mert 2kis rugó van a kapcsoló sarkába 1midnenképp van. 2darab izzó van a kapcsolóba egy ami az ikont világítja a másik meg csak bekapcsolt állapotban világít ez a csíkot világítja a kapcsoló alján első ködös zöld csík hátsónál sárga csík. Rizsszem izzó van benne ha jól emléxem. Remélem segítettem.

Link to comment
Megosztás:

A világítás kapcsoló ha ugyan olyan mint az astráé akkor a tekerő fölötti skála alatt van az izzó. Ha nem is pont a skála alatt akkor az környékén. A kis kapcsolókba lehet cserélni izzót ki veszed a kapcsolót majd a kapcsoló kupakját amit nyomkodsz ki be kapcsolásnál 2oldalt van két kis fül azt kell ki akasztanod. Vigyázz vele mert 2kis rugó van a kapcsoló sarkába 1midnenképp van. 2darab izzó van a kapcsolóba egy ami az ikont világítja a másik meg csak bekapcsolt állapotban világít ez a csíkot világítja a kapcsoló alján első ködös zöld csík hátsónál sárga csík. Rizsszem izzó van benne ha jól emléxem. Remélem segítettem.

Megjegyzem, hogy a vekiben kívülről ugyanolyanok a ködlámpa kapcsolók, de belül totál mások. Másrészt, a nyomógombot nem kell levenni, egyben kiszedhető a bele. Valamint az izzók se ugyanolyanok. Astrában egybeöntött cuccban van, vekiben különálló izzók.

Link to comment
Megosztás:

Megjegyzem, hogy a vekiben kívülről ugyanolyanok a ködlámpa kapcsolók, de belül totál mások. Másrészt, a nyomógombot nem kell levenni, egyben kiszedhető a bele. Valamint az izzók se ugyanolyanok. Astrában egybeöntött cuccban van, vekiben különálló izzók.

Én legutóbb a első ködlámpa kapcsolót szedtem szét abban külön voltak az izzók és lehetett cserélni. Másrészt meg honnan kéne tudnom milyen a veki? írtam is az elején ha ugyanaz mint az astra akkor..... De hát csak szerény SALYÁT tapasztalataimat írtam le.

Link to comment
Megosztás:

Én legutóbb a első ködlámpa kapcsolót szedtem szét abban külön voltak az izzók és lehetett cserélni. Másrészt meg honnan kéne tudnom milyen a veki? írtam is az elején ha ugyanaz mint az astra akkor..... De hát csak szerény SALYÁT tapasztalataimat írtam le.

:)

Amúgy tényleg más a kettő, de kis kézügyességgel, meg forrasztópákával megoldható.

Link to comment
Megosztás:

Remélem segítettem.

Köszi a segítséget :)

Neked is Daykiller :D

:)

Amúgy tényleg más a kettő, de kis kézügyességgel, meg forrasztópákával megoldható.

Közben szétszedtem teljesen és már le is forrasztottam az izzót, már csak találnom kellene valahol :D

Köszi Néked is!

Bocs srácok, hogy megkavartam az állóvizet, nem volt szándékos.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget :)

Neked is Daykiller :)

Közben szétszedtem teljesen és már le is forrasztottam az izzót, már csak találnom kellene valahol :D

Köszi Néked is!

Bocs srácok, hogy megkavartam az állóvizet, nem volt szándékos.

Hipertecsóban is van, asszem 400forint két db.

Link to comment
Megosztás:

Akkor már inkább tegyél bele ledet! Örök darab :)

Az is igaz, ezek az égők hamar feketednek. Hoztam a bontóból lámpamagasság állító kapcsolót, sajna az állító motorok le voltak törve, abba is autómatikusan piros led került. Majd műszaki után belerakom, optikai tuning. :)

Link to comment
Megosztás:

Ma miután beszereltük a villanyablakot, nem működött a fűtőmotor, mármint az utastér ventilátor...kimértük, de az ellenállásig kap feszt. Úgyhogy vagy az ellenállás, vagy a motor a rossz, egyik fokozaton sem megy. :) Ötlet?

Másik rejtély: a pendrive, ami a szerelés alatt a fejegységbe volt dugva, meghalt, se a fej, se a számítógép nem olvassa.

Link to comment
Megosztás:

Ma miután beszereltük a villanyablakot, nem működött a fűtőmotor, mármint az utastér ventilátor...kimértük, de az ellenállásig kap feszt. Úgyhogy vagy az ellenállás, vagy a motor a rossz, egyik fokozaton sem megy. :) Ötlet?

Másik rejtély: a pendrive, ami a szerelés alatt a fejegységbe volt dugva, meghalt, se a fej, se a számítógép nem olvassa.

Erre szoktam azt mondani, hogy jobb vót mint lett :) (nem személyeskedésnek szántam, csak a magas labdát köllött lecsapni!

Hogy érdemben is hozzászóljak: nekem már halt meg a csatlakozóm az előtét ellenálláson és halt már meg a motor saruja is!

Link to comment
Megosztás:

Arra tippeltem volna, hogy ezt Novy fogja bedobni :D

Lelőttem előle......pusztán anyagi megfontolásból én is ledet tettem a kapcsolókba.

Mostmár csak azt nem tudom a kmórám mikor kerül már be..... :)

Ma miután beszereltük a villanyablakot, nem működött a fűtőmotor, mármint az utastér ventilátor...kimértük, de az ellenállásig kap feszt. Úgyhogy vagy az ellenállás, vagy a motor a rossz, egyik fokozaton sem megy. :) Ötlet?

Másik rejtély: a pendrive, ami a szerelés alatt a fejegységbe volt dugva, meghalt, se a fej, se a számítógép nem olvassa.

Esetleg valamelyik test vezetéket nem piszkáltátok meg?

Próbálj feszt mérni a motor kapcsain.

Link to comment
Megosztás:

Lelőttem előle......pusztán anyagi megfontolásból én is ledet tettem a kapcsolókba.

Mostmár csak azt nem tudom a kmórám mikor kerül már be..... :)

Esetleg valamelyik test vezetéket nem piszkáltátok meg?

Próbálj feszt mérni a motor kapcsain.

Több gond is volt, mostmár fesz. van a az ellenállásra menő csatiban, viszont az ellenállás kivezetései közt 0V. A motor jó mert kapott 12V-ot és felpörgött.

Szóval ellenállás lesz a ludas ha jól sejtem.

Link to comment
Megosztás:

Így már nagyon valószínű.

Én is ragaszkodtam a testelési problémára, hiszen ha csak az ellenállat hal meg, akkor 4-es fokozaton üzemelnie kéne. Aztán eljutottunk odáig, hogy a gyújtáskapcsolónál volt lecsúszva a 15A áramkör saruja, mert bevillant, hogy azt az áramkört csak két dolog használja (klíma esetén 2 és a fűtőventi nem), az egyik a fűtőventi. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.