Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

sziasztok,

a műszerfalon lévő vízhőfok mérőnek mi adja a jelet?

csak mert egyik napról a másikra megadta magát, meg se mozdul. :)

Gondolom próbáltad menet közben is... 20-30 km után sem mutat semmit? :D

Én előbb gyanakodnék termosztátra, mint a hőfok jeladóra, vagy a műszeregységre.

Azért az rossz termosztáttal is kimozdulna +10 fokban nem? B) Nekem legalábbis kimozdult... éppencsak felment, de akkor is! :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenne 1 olyan gondom hogy az ac pumpám meghalt BOSCH: 0580 453 966 1 helyen találtam az Extreme trader kft nél de ők megélrhetetlenek hiába rendeltem meg nem igazolnak viszza peddiig minden helyesen van kitöltve vki esetleg tud segiteni vagy vmi jo tippet adni? 94 es astrám 60kw

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenne 1 olyan gondom hogy az ac pumpám meghalt BOSCH: 0580 453 966 1 helyen találtam az Extreme trader kft nél de ők megélrhetetlenek hiába rendeltem meg nem igazolnak viszza peddiig minden helyesen van kitöltve vki esetleg tud segiteni vagy vmi jo tippet adni? 94 es astrám 60kw

Sztem próbáld meg a Csergőben (link a lap alján), ill. a nagyobb alkatrészkereskedelmi láncoknál (Bárdi, Unix) is biztos tudnak adni, ha nem is pont ezt a számút, de olyat, ami jó helyette.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szereztem egy B vekibe való multikormányt, a CDR500 rádiómat szeretném vezérelni vele.

A kapcsolók és a kürt is egy 4 vezetékes csatiban végződik.

Ha jól emlékszem, egy feltekert szalagkábellel van lehozva ez a négy vezeték a kormányról.

Ezt a vezetéket is meg kell szereznem, vagy elképzelhető, hogy a most bent levő jó lesz?

Gondolom a mostani kürtkapcsoló is hasonlóan jön le.

A mostani légzsák jó rá?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő a problémám. Vettem a egy ford. szám mérős óraegységet a kocsiba, minden működik frankón csak éppen a ford.szám mérő nem.

Mi lehet a probléma??

Előre is köszi a segítséget!

Valószínűleg a csatlakozóban,ami a műszeregységbe megy,nincs benne a zöld vezeték (8. láb asszem.).

Be kell húzni a computertől. B)

Szerk.: GyIK

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy LG autórádiót, működik is szépen, csak az a baj, hogy gyújtás nélkül nem szól. Régebben egy Blaupunkt Bologna C51-es rádió volt benn, az szólt gyújtás nélkül is. A csatlakozóban nem kötöttem át semmit. Olvastam, hogy át kell cseréli két kábelt, de nem volt egyértelmű. Kép1 Kép2 Kép3

Az autó 92-es úgyhogy nincs benn az a funkció, hogy kiveszem a kulcsot és kikapcsol a rádió.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy LG autórádiót, működik is szépen, csak az a baj, hogy gyújtás nélkül nem szól. Régebben egy Blaupunkt Bologna C51-es rádió volt benn, az szólt gyújtás nélkül is. A csatlakozóban nem kötöttem át semmit. Olvastam, hogy át kell cseréli két kábelt, de nem volt egyértelmű. Kép1 Kép2 Kép3

Az autó 92-es úgyhogy nincs benn az a funkció, hogy kiveszem a kulcsot és kikapcsol a rádió.

Köszi

Elsőre azt mondanám,hogy gyújtáskapcsolt 12V van oda kötve,ahol állandó 12V-nak kellene lennie.

De mivel nekem is LG van benne ( LAC7900RN),

és nemrég észrevettem,hogy nem tudom bekapcsolni gyújtás nélkül,pedig a papírja alapján kötöttem be,

ezért passzolom a kérdést. B)

Nem szoktam gyújtás nélkül használni,ezért még nem foglalkoztam vele,hogy mi lehet a gond.

Köszi a segítséget!Sikerült bekötni;)

Nincs mit. :D

Link to comment
Megosztás:

Elsőre azt mondanám,hogy gyújtáskapcsolt 12V van oda kötve,ahol állandó 12V-nak kellene lennie.

De mivel nekem is LG van benne ( LAC7900RN),

és nemrég észrevettem,hogy nem tudom bekapcsolni gyújtás nélkül,pedig a papírja alapján kötöttem be,

ezért passzolom a kérdést. B)

Nem szoktam gyújtás nélkül használni,ezért még nem foglalkoztam vele,hogy mi lehet a gond.

Köszi, sikerült megoldani, felcseréltem a két vezetéket, de úgy sem volt jó, mert csak akkor indult el a rádió ha két szálon megkapta a 12 Voltot. Ezért a csatlakozóban összehoztam a két vezetéket, így mindig megy a rádió.

Link to comment
Megosztás:

Na nekem ezért van a kormányzár állásához kötve B)

Ku'cs nélkül nem megy..

Én is jobbnak láttam ezt a gyári megoldást meghagyni! :D

Habár dízelnél nem olyan jó... Ha pl. állsz, és nem jár a motor. Ráadod a gyújtást és kezdi az izzítást... na de ez van, lejár az a kis idő utána az már nem szívja le.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy ma mentem autópályán és olvastam már itt a fórumon,hogy ha a óra kijelzőnél a két gombot egyszerre megnyomom akkor kiírja a sebességet!És ma mentem 100-al és akkor azt irta ki,hogy +53 KMH!Ez a +53 ez mit jelent?Ez lenne a kérdésem!

Előre is köszönöm!

Üdv:zozo

Azt jelenti,hogy nem tud többet kiírni,csak max 53 km/h-t. B)

Link to comment
Megosztás:

Én is jobbnak láttam ezt a gyári megoldást meghagyni! B)

Habár dízelnél nem olyan jó... Ha pl. állsz, és nem jár a motor. Ráadod a gyújtást és kezdi az izzítást... na de ez van, lejár az a kis idő utána az már nem szívja le.

Nekem nincs olyan funkció, hogy akkor megy ha benn a kulcs, azért meg nem bontom szét a gyújtáskapcsolót. Elég sokszor kell várnom az autóban akkor meg jó ha tudok hallgatni egy kis zenét, ha meg végig rajt van a gyújtás le is szívja az akksit.

Link to comment
Megosztás:

Nekem nincs olyan funkció, hogy akkor megy ha benn a kulcs, azért meg nem bontom szét a gyújtáskapcsolót. Elég sokszor kell várnom az autóban akkor meg jó ha tudok hallgatni egy kis zenét, ha meg végig rajt van a gyújtás le is szívja az akksit.

Ma szereltem a központizárat, kb 2-3 órán keresztül ment a zene az autóban... pöccre indult, nem meríti az le, ha jó az akku! B)

Link to comment
Megosztás:

Én is jobbnak láttam ezt a gyári megoldást meghagyni! :D

Habár dízelnél nem olyan jó... Ha pl. állsz, és nem jár a motor. Ráadod a gyújtást és kezdi az izzítást... na de ez van, lejár az a kis idő utána az már nem szívja le.

Az ok, de nálam nem gyári B) Én alakítottam át

Nekem nincs olyan funkció, hogy akkor megy ha benn a kulcs, azért meg nem bontom szét a gyújtáskapcsolót. Elég sokszor kell várnom az autóban akkor meg jó ha tudok hallgatni egy kis zenét, ha meg végig rajt van a gyújtás le is szívja az akksit.

2 perc leszedni a kormány burkolatot, aztán egy saru, egy vezeték, egy fúrószár. Ennyiből meg lehet csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, sikerült megoldani, felcseréltem a két vezetéket, de úgy sem volt jó, mert csak akkor indult el a rádió ha két szálon megkapta a 12 Voltot. Ezért a csatlakozóban összehoztam a két vezetéket, így mindig megy a rádió.

Miiiiii? B) Összekötötted a kapcsolt 12V-ot az állandóval? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.