Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Szevasztok!

Az utóbbi pár napban olyat tapasztaltam,hogy a hátsó kapaszkodónál 6ledes szofita volt bent nekem!Az egyiknek kiment 3 lede és villogott!Vettem másikat és az meg világitott egy darabig és utána teljesen nem világított!Mostmeg elöl az óra és hőmérséklet kijelzőben is ledek vannak és ma meg ott az egyik elkezdett ugyanúgy villogni!

Ez lehet valami elektromos hiba,hogy igy tönkre mennek vagy csak ennyit birnak?

esetleg nem tudtok olyan ledet ami hosszúéletű?

Előre is köszönöm!

Üdv.:zozo

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Az utóbbi pár napban olyat tapasztaltam,hogy a hátsó kapaszkodónál 6ledes szofita volt bent nekem!Az egyiknek kiment 3 lede és villogott!Vettem másikat és az meg világitott egy darabig és utána teljesen nem világított!Mostmeg elöl az óra és hőmérséklet kijelzőben is ledek vannak és ma meg ott az egyik elkezdett ugyanúgy villogni!

Ez lehet valami elektromos hiba,hogy igy tönkre mennek vagy csak ennyit birnak?

esetleg nem tudtok olyan ledet ami hosszúéletű?

Előre is köszönöm!

Üdv.:zozo

Egy időbe nekem is ledek voltak a középső kijelzőbe, a középkonzolba, és a km órába. De kicseréltem izzóra mindenhol, mert nem győztem a ledeket cserélgetni.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Az utóbbi pár napban olyat tapasztaltam,hogy a hátsó kapaszkodónál 6ledes szofita volt bent nekem!Az egyiknek kiment 3 lede és villogott!Vettem másikat és az meg világitott egy darabig és utána teljesen nem világított!Mostmeg elöl az óra és hőmérséklet kijelzőben is ledek vannak és ma meg ott az egyik elkezdett ugyanúgy villogni!

Ez lehet valami elektromos hiba,hogy igy tönkre mennek vagy csak ennyit birnak?

esetleg nem tudtok olyan ledet ami hosszúéletű?

Előre is köszönöm!

Üdv.:zozo

Vegyél új izzókat, megoldódik a problémád 5 évre minimum! :lol:

Link to comment
Megosztás:

A "gyári" ledekkel az a baj, hogy 12 volthoz méretezik az előtét ellenállásaikat!

De a normál feszültség a kocsiban legtöbbször eléri a 14 voltot is. :D

Én a ledjeimet magam "faragtam" meg és bő ráhagyással dolgoztam. Nem is kellett még cserélni, csak azokat, amiket először rosszul számoltam ki... :lol:

A hátsó lámpámban lévő 3 wattos ledeket pedig elektromos kapcsolással védtem le. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A "gyári" ledekkel az a baj, hogy 12 volthoz méretezik az előtét ellenállásaikat!

De a normál feszültség a kocsiban legtöbbször eléri a 14 voltot is. :D

Én a ledjeimet magam "faragtam" meg és bő ráhagyással dolgoztam. Nem is kellett még cserélni, csak azokat, amiket először rosszul számoltam ki... :lol:

A hátsó lámpámban lévő 3 wattos ledeket pedig elektromos kapcsolással védtem le. :lol:

Ebbe csak az a bosszantó, hogy a gyártó ha autóba késziti a ledeket, akkor legyen már tisztába azzal, hogy hány voltra kell csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Az utóbbi pár napban olyat tapasztaltam,hogy a hátsó kapaszkodónál 6ledes szofita volt bent nekem!Az egyiknek kiment 3 lede és villogott!Vettem másikat és az meg világitott egy darabig és utána teljesen nem világított!Mostmeg elöl az óra és hőmérséklet kijelzőben is ledek vannak és ma meg ott az egyik elkezdett ugyanúgy villogni!

Ez lehet valami elektromos hiba,hogy igy tönkre mennek vagy csak ennyit birnak?

esetleg nem tudtok olyan ledet ami hosszúéletű?

Előre is köszönöm!

Üdv.:zozo

Ezerszer elmondzuk, hogy nem hobbiból pakoljuk a plusz ellenállásokat a "dzsári" ledes műszerfalvilágítások elé-mögé-hozzá, hanem mert 12V-ra vannak kitalálva. De szerintem amikor beletetted is elmondtuk :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ebbe csak az a bosszantó, hogy a gyártó ha autóba késziti a ledeket, akkor legyen már tisztába azzal, hogy hány voltra kell csinálni.

Pontosan tisztába van vele, de ha ötvenmillió üzemórás világításokat gyárt, akkor sose vesznek újat :lol: ha 2 évente kimegy, akkor meg többen. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ezerszer elmondzuk, hogy nem hobbiból pakoljuk a plusz ellenállásokat a "dzsári" ledes műszerfalvilágítások elé-mögé-hozzá, hanem mert 12V-ra vannak kitalálva. De szerintem amikor beletetted is elmondtuk :lol:

Igen montad! :lol:

A műszerfalban még bírja,de így haladva ki tudja meddig!Sőt azt is mondtad,hogy te csinálsz is ledesítést! :D

Link to comment
Megosztás:

Értem én!Magyarul tán vigyem hozzád? :lol:

Csak az a baj,hogy a sima gyári fehéret teszek a műszeregységbe az olyan gyenge4Szerintem!

Janiét megnézed, rájössz hogy jó, megcsinálom. Gabipapáét megnézed, rájössz hogy jó, megcsinálom, gyárit akarsz, aztmondom nem jó, nem csinálom meg :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Az utóbbi pár napban olyat tapasztaltam,hogy a hátsó kapaszkodónál 6ledes szofita volt bent nekem!Az egyiknek kiment 3 lede és villogott!Vettem másikat és az meg világitott egy darabig és utána teljesen nem világított!Mostmeg elöl az óra és hőmérséklet kijelzőben is ledek vannak és ma meg ott az egyik elkezdett ugyanúgy villogni!

Ez lehet valami elektromos hiba,hogy igy tönkre mennek vagy csak ennyit birnak?

esetleg nem tudtok olyan ledet ami hosszúéletű?

Előre is köszönöm!

Üdv.:zozo

A "gyári" ledekkel az a baj, hogy 12 volthoz méretezik az előtét ellenállásaikat!

De a normál feszültség a kocsiban legtöbbször eléri a 14 voltot is. :D

Én a ledjeimet magam "faragtam" meg és bő ráhagyással dolgoztam. Nem is kellett még cserélni, csak azokat, amiket először rosszul számoltam ki... :lol:

A hátsó lámpámban lévő 3 wattos ledeket pedig elektromos kapcsolással védtem le. :lol:

Hát igen. Sajnos alulméretezik ezeket a led fényforrásokat. Én is magam gyártottam le a LED-es fényforrásaimat. Hibátlanul üzemelnek, pedig 1,2W-nyi energiát vesznek fel. :D Darabonként.

Link to comment
Megosztás:

jo estet!

keresgelve nem talaltam ra (habar talan remlik, h volt szo rola...)

astra F (1997)-be gond nelkul ki tudom cserelni az iranyjelzo kart tempomatos karra?

vagyis a feny/iranyvalto-resz/kapcsolas rendesen fog mukodni?

PS: a 3 plusz gombot ilyen-olyan extra vezerlesekre hasznalnam...

Astra F-ben volt olyan verzió amiben volt tempomat???

Nekem haldoklik most ez a kapcsolóm, ha valami úton módon meg lehetne oldani a tempomatot az érdekelne engem is :lol:

Amúgy a tempomat nem elektromos gázpedálú autókban van? Vagy ezt rosszul tudom?

Link to comment
Megosztás:

Astra F-ben volt olyan verzió amiben volt tempomat???

Nekem haldoklik most ez a kapcsolóm, ha valami úton módon meg lehetne oldani a tempomatot az érdekelne engem is :lol:

Amúgy a tempomat nem elektromos gázpedálú autókban van? Vagy ezt rosszul tudom?

Van nem elektromos gázpedálú kocsiban is (pl. benzines Omegák), ott egy elektromos cucc mozgatja a gázbowdent, de hallottam már univerzális tempomatról is, ami vákuumos munkahengerrel mozgatja a gázbowdent.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.