Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Van nem elektromos gázpedálú kocsiban is (pl. benzines Omegák), ott egy elektromos cucc mozgatja a gázbowdent, de hallottam már univerzális tempomatról is, ami vákuumos munkahengerrel mozgatja a gázbowdent.

Igen, régebbi, bowdenes benzines autókra van tempomat-megoldás (szervomotor ráncigálja a drótót), talán Astra F-re is átültethető (Vektrákra, Omegákra van gyári megoldás, így ott könnyebb), de egyelőre (hosszú utak hiányában) nem kacsintgatok a gondolattal... csak az extra gombokat használnám fel, HA gond nélkül átdugható az index-kar.

Link to comment
Megosztás:

Igen, régebbi, bowdenes benzines autókra van tempomat-megoldás (szervomotor ráncigálja a drótót), talán Astra F-re is átültethető (Vektrákra, Omegákra van gyári megoldás, így ott könnyebb), de egyelőre (hosszú utak hiányában) nem kacsintgatok a gondolattal... csak az extra gombokat használnám fel, HA gond nélkül átdugható az index-kar.

Sztem simán működnie kell.

Link to comment
Megosztás:

Van egy cdx gt35u fejegységem.

Úgy van megoldva most jelenleg, hogy az elsőhangszorok helyett csak hátsók szolnak ami be lett rakva.

Na de én most az elsőket is bekötném. Valaki igy letudná irni mit hogy? Vagy ezt igy leírni nem lehet?

vagy még hallotam h átalakito vagy mi, nem tud valaki linket honnan lehetne?

Link to comment
Megosztás:

Van egy cdx gt35u fejegységem.

Úgy van megoldva most jelenleg, hogy az elsőhangszorok helyett csak hátsók szolnak ami be lett rakva.

Na de én most az elsőket is bekötném. Valaki igy letudná irni mit hogy? Vagy ezt igy leírni nem lehet?

vagy még hallotam h átalakito vagy mi, nem tud valaki linket honnan lehetne?

Álltalában az összes modellbe be volt kötve az első hangszoró. a hátsók már nem mindig.

na most ha van hátsód akkor valszeg van elsőd is. Ami azt jelenti hogy a magnó menüjébe állíts balance-ot. :lol: állítsd előre vagy középre h elől-hátul egyformán szóljon. Ha nem jó akkor valószínűleg valami két balkezes elvágdosta a zsinort akkor rádió ki megkeresed a tyúkbelet azt színre színt mint a kártyába.

Ennyi

Link to comment
Megosztás:

Álltalában az összes modellbe be volt kötve az első hangszoró. a hátsók már nem mindig.

na most ha van hátsód akkor valszeg van elsőd is. Ami azt jelenti hogy a magnó menüjébe állíts balance-ot. :lol: állítsd előre vagy középre h elől-hátul egyformán szóljon. Ha nem jó akkor valószínűleg valami két balkezes elvágdosta a zsinort akkor rádió ki megkeresed a tyúkbelet azt színre színt mint a kártyába.

Ennyi

Inkább Fader-t :lol:

Link to comment
Megosztás:

+csináltam de van egy nagyobb problémám.... :lol::D:D

Segítségetek kérném, hogy Ti hogyan kezdenétek hozzá, illetve hogy bonyolult e az adott műveletet elvégezni.

Nos a lényeg hogy ahol ajtó nyilik, ott egy "cső" ahol, amiben futnak a vezetékek, köztük a első hangszóróé is. Nah de itt lett elvágva az első hangszoro vezetéke és gondolom becsuszott a vezeték...

Szal esetleg ajtókárpit lebontása? de ez egy dolog ha ezzel megvagyok, még ott meg kéne keresni a másik vezetéket... műszerfal körül vagy hova megy az a cső kb...

Ötlet emberek?:$ Remélem érthető amit kérdezek.

Link to comment
Megosztás:

+csináltam de van egy nagyobb problémám.... :lol::D:D

Segítségetek kérném, hogy Ti hogyan kezdenétek hozzá, illetve hogy bonyolult e az adott műveletet elvégezni.

Nos a lényeg hogy ahol ajtó nyilik, ott egy "cső" ahol, amiben futnak a vezetékek, köztük a első hangszóróé is. Nah de itt lett elvágva az első hangszoro vezetéke és gondolom becsuszott a vezeték...

Szal esetleg ajtókárpit lebontása? de ez egy dolog ha ezzel megvagyok, még ott meg kéne keresni a másik vezetéket... műszerfal körül vagy hova megy az a cső kb...

Ötlet emberek?:$ Remélem érthető amit kérdezek.

Érthető de az nem igen tud vissza csúszni. max ha a kárpit mögött vágták el. mer a műszerfal alatt már egybe van az egész mindenség ott nem igen tudták elvágni. Max még közvetlen a rádió csatlakozó után. Vagy kárpit mögött.

Link to comment
Megosztás:

+csináltam de van egy nagyobb problémám.... :lol::D:D

Segítségetek kérném, hogy Ti hogyan kezdenétek hozzá, illetve hogy bonyolult e az adott műveletet elvégezni.

Nos a lényeg hogy ahol ajtó nyilik, ott egy "cső" ahol, amiben futnak a vezetékek, köztük a első hangszóróé is. Nah de itt lett elvágva az első hangszoro vezetéke és gondolom becsuszott a vezeték...

Szal esetleg ajtókárpit lebontása? de ez egy dolog ha ezzel megvagyok, még ott meg kéne keresni a másik vezetéket... műszerfal körül vagy hova megy az a cső kb...

Ötlet emberek?:$ Remélem érthető amit kérdezek.

Szia!

Elvágva?

Az a csati középen szétbontható. (Jelenleg 1 hete szerelem, hogy belefűzzem a központi zárat és az elektromos ablakemelőt)

Szóval ha szétszeded a csatit, akkor a karosszéria felőliben szemből nézve balról a második oszlopban fentről a második vezeték, és jobbról pedig a 3. oszlopban alulról a 3. vezeték a hangszóróé. (kék/lila és kék asszem a bal oldalon.)

Ezeket nézzed meg, hogy van-e bennük jel. (Mondjuk rádugsz egy hangszórót némi vezetékkel)

Ha ott van, akkor az ajtó köteget kell még megnézni mondjuk egy multiméterrel. (Ott értelem szerűen pont a tükörképénél van a két vezeték.)

Jobb oldalon, ha kiszeded a kesztyűtartót (4 csavar), akkor jobban hozzá lehet férni, így én ott kezdeném, és nem a bal oldalinál amihez fetrengeni kell a kocsi alatt egy fél napot.

Link to comment
Megosztás:

Nos 100% hogy itt lett elvágva.

ahogy látszodik a második képen, a kék vezeték az egyik kábel a hangszoronak. a másik egy kékbarnás kábelnek kéne lennie, amit nem látok.

Azt a csávo elvágta és sztem jobbra ill,balra is becsuzott....

szal itt hogy kéne megoldani? (tuti itt van elvágva)

http://noob.hu/2011/09/01/201109012507.jpg

http://noob.hu/2011/09/01/201109012508.jpg

201109012507.jpg

201109012508.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nos 100% hogy itt lett elvágva.

ahogy látszodik a második képen, a kék vezeték az egyik kábel a hangszoronak. a másik egy kékbarnás kábelnek kéne lennie, amit nem látok.

Azt a csávo elvágta és sztem jobbra ill,balra is becsuzott....

szal itt hogy kéne megoldani? (tuti itt van elvágva)

Ez valami utólagosan behúzott kábel ergó ELVILEG nem a hangszóró. Mert bármelyik fapados astrába a hangszóró az be van vezetve, és nem így. Szóval ez inkább központizár gyanús. De ahoz meg kevés.... Nem tudom. Gyárilag a hangszóró nem így van kivitelezve az fix.

Link to comment
Megosztás:

Pedi fejegységnél megnézem kbáelt kék és kékbarna az első hagnszoro.. mivel ott is el van vágva... rárakom h szoljon de nem sozl, mivel itt is el van vágva.

Viszont akkor ha nem itt, akkor az ajtoba mgis hogy van elvezetve kábel a hangszoronak?:lol:

ez tuti itt van elvágva. még rémlik is h csávo ugyanitt elvágta... bal fele belül kocsinak nem volt lebotnva hogy hozzáférjen bármilyen vezetékhez is.

Link to comment
Megosztás:

Pedi fejegységnél megnézem kbáelt kék és kékbarna az első hagnszoro.. mivel ott is el van vágva... rárakom h szoljon de nem sozl, mivel itt is el van vágva.

Viszont akkor ha nem itt, akkor az ajtoba mgis hogy van elvezetve kábel a hangszoronak?:lol:

ez tuti itt van elvágva. még rémlik is h csávo ugyanitt elvágta... bal fele belül kocsinak nem volt lebotnva hogy hozzáférjen bármilyen vezetékhez is.

Akkor meg kérdezem most már. Mi a f*nak kell el vágodsni egy hangszoró kábelt? Meg egyéb más milyen kábelt egy autóba? Főlek egy tudatlan hozzá nem értő embernek átadni az autót, hogy faragjon :lol: Ilyenkor meg megy a vakaródzás. :D Hát ez a baj a tákolt dolgokkal, Ember legyen a talpán aki újra életet lehel a dolgokba. De az az átvezetett kábel nem tom mi de az ugy nem gyári főképp nem hangszóró. Szóval ha az van behúzva hangszórónak akkor azon felül még meg kell legyen a gyári is. Nem tudom na.

Link to comment
Megosztás:

deee megvan csak elvan vágva. azért lett ott elvágva mert nem akartuk hogy sozljon a első mert gyenge.... és elllet vágva

Tudom hogy fogyatékos megoldás, de a kábel végén egy csatlakozó van, amit le lehetett volna húzni a hangszóróról :lol: Azt, hogy a kókányolt nyesegetett dzsumbujban mi a melyik, azt itt ember nem fogja neked megmondani. Kapd le az ajtókárpitot, és nézd meg :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tudom hogy fogyatékos megoldás, de a kábel végén egy csatlakozó van, amit le lehetett volna húzni a hangszóróról :lol: Azt, hogy a kókányolt nyesegetett dzsumbujban mi a melyik, azt itt ember nem fogja neked megmondani. Kapd le az ajtókárpitot, és nézd meg :lol:

akartam célozni a csati lehúzására. De másrészt ha már VÁG akkor nem egyszerűbb lett volna a rádió csati mögött levágni? hogy esetleg később visza lehessen kötni. Nem értem az embereket.lukas a jobb1em, kiveszem az egész gólyalábat mert rosszúl gurul defektesen. :D LOLLLER

Link to comment
Megosztás:

Pedi fejegységnél megnézem kbáelt kék és kékbarna az első hagnszoro.. mivel ott is el van vágva... rárakom h szoljon de nem sozl, mivel itt is el van vágva.

Viszont akkor ha nem itt, akkor az ajtoba mgis hogy van elvezetve kábel a hangszoronak?:D

ez tuti itt van elvágva. még rémlik is h csávo ugyanitt elvágta... bal fele belül kocsinak nem volt lebotnva hogy hozzáférjen bármilyen vezetékhez is.

Mégis hány helyen kell elvágni 1 kábelt, hogy ne legyen jó? :lol:

Húzz neki újat, most már mind1. :lol:

Link to comment
Megosztás:

akartam célozni a csati lehúzására. De másrészt ha már VÁG akkor nem egyszerűbb lett volna a rádió csati mögött levágni? hogy esetleg később visza lehessen kötni. Nem értem az embereket.lukas a jobb1em, kiveszem az egész gólyalábat mert rosszúl gurul defektesen. :lol: LOLLLER

ennek is oka volt hogy miért ott let elvágva és nem mögötte.

@Dáwid.

Erre gondoltam én is... .de ott az ablaktekerő, az ajto nyito. meg a zárszerkezet stb...... macera? Vagy leszedem oszt nem lesz se zár, se ajtonyitás se ablaktereőm mert elrontom? :lol::D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.