Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hening

Recommended Posts

Az a helyzet hogy a Calibra tükre formailag teljesen megegyezik a faceliftes F Astra tükörrel, leszámítva persze a tükörháromszöget, mert az a szélvédő dőlése miatt más (de a behajtható része az ugyanúgy néz ki). Gyanítom egyébként hogy ez a tükörháromszög lesz az oka annak is hogy nem fogod tudni felrakni a Vectrára a Calibra tükrét, de esetleg '95 utáni F Astráéval is érdemes lenne próbálkozni.

Link to comment
Megosztás:

Az a helyzet hogy a Calibra tükre formailag teljesen megegyezik a faceliftes F Astra tükörrel, leszámítva persze a tükörháromszöget, mert az a szélvédő dőlése miatt más (de a behajtható része az ugyanúgy néz ki). Gyanítom egyébként hogy ez a tükörháromszög lesz az oka annak is hogy nem fogod tudni felrakni a Vectrára a Calibra tükrét, de esetleg '95 utáni F Astráéval is érdemes lenne próbálkozni.

Hát most rákerestem mindkét tükörre, de nekem nem tűnnek egyformának, csak hasonlóak. Vagy a calibrához is többféle tükör lett volna? Nem csak a tükörlapra gondoltál?

Azt tudom hogy egy az egyben nem megy fel, hiszen más a szélvédő szöge, meg a cali keret nélküli (legalábbis félig) a lényeg hogy tök más ez a része mint a vectrának. Csak gondoltam ha valaki ekecsült már ilyet, akkor nem találom fel mégegyszer a melegvizet. :)

Link to comment
Megosztás:

A tükörlap alakja megegyezik (a felfogatása már nem, nem ugyanott vannak a rögzítő pöckök), és ez eléggé befolyásolja a ház formáját.

De amúgy igazad lehet, tényleg csak nagyon hasonlóak (a tükörháromszög nem játszik, csak a behajtható rész).

Astra F tükör:

vauxhall-astra-mk3-inc-van-1194-98-trupart-left-hand-wing-mirror-unit_626924_500.jpg

Calibra tükör:

mi.jpg

Mentségemre legyen mondva hogy még nem láttam egymás mellett a kettőt...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Szasztok.

Jővő hónapban megy a veki teljes padlólemez javításra.

Teljesen kikorongozva kívűl belül!

Kihegesztve amit csak kell! Cserélve küszöbök és jobb hátsó rugótányér javító idom.

Ki milyen anyagokat használt erre a célra!

Mi vált be nektek! Kívülre belüre egyaránt várom az ajánlatokat!

Hangcsilapítás padlólemezre, nem túlzás? Valaki próbálta? Van értelme? Picit drágák ezek a lapok!

Link to comment
Megosztás:

Szasztok.

Jővő hónapban megy a veki teljes padlólemez javításra.

Teljesen kikorongozva kívűl belül!

Kihegesztve amit csak kell! Cserélve küszöbök és jobb hátsó rugótányér javító idom.

Ki milyen anyagokat használt erre a célra!

Mi vált be nektek! Kívülre belüre egyaránt várom az ajánlatokat!

Hangcsilapítás padlólemezre, nem túlzás? Valaki próbálta? Van értelme? Picit drágák ezek a lapok!

Szerintem a gyárinál jobb hangcsillapítás felesleges, így is tök halk autó. Olyan halk mint a 10 évvel fiatalabb a6-os audi... Azért ez szerintem mondd valamit.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Szakadt gumikéder?

Legegyszerübb fogsz egy lámpát befekszel a csomitartóba, és locsoljátok az autót..

nos a slagos történet megvolt. kéder nem szakadt, viszont pár csepp behatol a slag hatására, de ezt elképzelhetetlennek tartom. túl kevés. akkor is vizesedik, ha csak lentről van víz. kicsit szét bontottam, találtam lyukat a doblemeznél, és ami kérdés a pótkerék alatt is van 5 db lyuk amiben csak 2 db-ban van gumi dugó.gyakorlatilag áll a víz a csomiban.ill. mmost megvan fagyva. de ez aggasztó. :S

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Akart már valaki csomagtartó ajtót venni 4ajtós Vectra-ra?

Nem tudtam mennyibe kerülhet, így bementem a Unixba, és megkérdeztem van-e?

Azt mondták, hogy utángyártott nincs, csak gyári.

Nem kicsit sokkolt, amit hallottam.

Festetlenül 180 000 kemény magyar forint. :icon11: :(

Ennyi pénzért kapok egy komplett Vectra-t,

és ha szerencsém van még a csomagtartó ajtót sem kell fényeztetni. :D

Link to comment
Megosztás:

2002 körül egy gyári új kaszni volt 1milka. :)

Egyébként az hagyján. Én a múltkor kucsot akartam venni, mert csak kettő van meg, és a gagyi másolt kínai szaroktól hányingerem van, azt mondták az opelnál hogy 65 ezer forint. :) (nem immos, nem távos, semmi, egy sima alap kulcs)

Úgyhogy majd most gyári nyerskulcsot próbálok meg szerezni valahonnan, mert lemásolni már bárhol le tudják.

Link to comment
Megosztás:

Az a kasztni volt később több is sztem... pár "érdekes" árra emlékszem Calibrás koromból:

2008 környékén üres kasztni összes ajtó és első sárvédők nélkül 1.7M Ft(!)

Ugyanekkor egy tetőkárpit 70e Ft...

Ha ma megpróbálnál alkatrészenként összerakni egy gyári új Vectra A-t, még úgy is meghaladná a 10M Ft-ot(!), hogy a motort már nem lehet kapni hozzá. Viszont ennyiért lenne egy 2013-as évjáratú A Vectrád, amilyen csak neked lenne a világon. ;)

Link to comment
Megosztás:

Az a kasztni volt később több is sztem... pár "érdekes" árra emlékszem Calibrás koromból:

2008 környékén üres kasztni összes ajtó és első sárvédők nélkül 1.7M Ft(!)

Ugyanekkor egy tetőkárpit 70e Ft...

Ha ma megpróbálnál alkatrészenként összerakni egy gyári új Vectra A-t, még úgy is meghaladná a 10M Ft-ot(!), hogy a motort már nem lehet kapni hozzá. Viszont ennyiért lenne egy 2013-as évjáratú A Vectrád, amilyen csak neked lenne a világon. ;)

Megy az könnyebben is. Az araboknál még néhány éve gyártották, bár csak a sedant. Persze full full full extrával.

Link to comment
Megosztás:

De igen öt ajtós!

Az ötajtós Vectrát nem ismerem ilyen szempontból, de a Calibránál (hasonló kialakítás, nagy csapóajtó hátul) a csomagtartó ajtónyílásának volt egy lefolyója a kéder körüli kis "árokban", bal oldalt (ha az autó mögött állsz) a vízszintes részen, tehát a nyílás alsó egyharmadában. Namost erre a lefolyóra egy gumicső volt húzva gyárilag, ami a csomagtartóban a kárpit mögött ment le a sárvédőbe a hátsó kerék mögé, itt folyt le a víz. Sokunknak ez a kis cső a kárpit mögött lejött a lefolyó csonkjáról vagy elszakadt, és az összes esővíz a csomagtartóba folyt be, csak mivel a kárpit mögött van, így nem volt egyértelmű.

Ha neked van ilyen lefolyód, akkor ezt sztem érdemes megnézned.

Link to comment
Megosztás:

Van ilyen, de másképp van elvezetve elvileg. Az enyém nem ázik be.

Nem lett rácsukva a kalaptartóra az ajtó? Tipikus, hogy ha visszafújja a szél, és nem figyel oda az ember, akkor kicsíp mindkét oldalon a kérdeből. BÁr az enyém is ilyen, de ettől még nem ázik be, meg mondjuk azt írta a kollega hogy ha az út vizes, akkor is bemegy, szal nincs több ötletem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.