Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Az alábbi számot küldöm Johnnynak, és mindenkinek aki szereti:

398 km X 34,2 liter gáz 199 Ft os literáron = 6805 Ft / 398 km.

számoljunk: igen, az 8,59 liter per 100 km.

az 1709 Ft / 100 km

hát ennyi......

( ezt azért nem kell teljesen készpénznek venni, mert ebbe volt a beszerelés, sok basztatás, mert játszik a gyerek, ha új a játék... de mostantól rendes használatban lesz az autó )

Mennyit evett elötte benzinből?

(gondolom 1.6-os moci van a kocsiban)

A környékemen 220-225Ft 1l LPG.

Link to comment
Megosztás:

errefelé 199 - 210 ig...

7 - 8 között evett benzinből, öreguras vezetéssel....

No akkor...

- (8 liter x 380 Ft/liter) = 3 040 Ft

- (3 040 Ft - 1 709 Ft) = 1 331 Ft

- (240 000 Ft/1 331 Ft) x 100 km=18 030 km

Vagyis ha jól számolok 18k km alatt jön vissza az ára, ami nekem egy éves futás..., lpg-t mindenkinek! Vivát B)

Link to comment
Megosztás:

no, tankoltam:

8.9 L / 100 km.

ugyanott, ugyanaz tankolta...

400 km, 6900 Ft

hát ennyi...

még mindig megelégedettséggel használom B)

Akkor nem 10%, hanem olyan 15%-al több, de akkor is ha 220Ft-os gázárral számolunk 255Ft, ez egész baráti ár. :)

6 nap múlva nekem is meglesz. :D

Link to comment
Megosztás:

Múltkor az étvágytalan Hondákkal jött, most meg ezzel, felháborító :)

Miért kell szóba hózni itt mindenféle japán márkát?

Inkább maradjunk az OPEL ASTRÁKNÁL :) :) B) :D

Nekem is van kisfogy olasz otóm,mégsem reklámozom :( :) .

Ezért biztos kapok a pofámra....

Link to comment
Megosztás:

Akkor nem 10%, hanem olyan 15%-al több, de akkor is ha 220Ft-os gázárral számolunk 255Ft, ez egész baráti ár. :)

6 nap múlva nekem is meglesz. :D

a százalékokról... szerintem ez olyan 11% körüli.

ugyanis azért mostmár nem tojással a lábam alatt taposom a gázt, hanem haladok. elözök.

Ez egy nagy buflák kaszni, gyenge motorral.

szerintem benzinből most olyan 8 - 8,5 liter lenne a reális belőle

de ha 8 cal számolunk, akkor 1 liter a különbség.

8 X

9X200 = 1800 Ft.

kükönbség - megtakaritás =

Bakker!!! nem tudom mennyibe kerül egy liter benzin B)

valaki számolja ki helyettem please :(

( nálunk még mindog 199 Ft egy liter LPG... )

Link to comment
Megosztás:

a százalékokról... szerintem ez olyan 11% körüli.

ugyanis azért mostmár nem tojással a lábam alatt taposom a gázt, hanem haladok. elözök.

Ez egy nagy buflák kaszni, gyenge motorral.

szerintem benzinből most olyan 8 - 8,5 liter lenne a reális belőle

de ha 8 cal számolunk, akkor 1 liter a különbség.

8 X

9X200 = 1800 Ft.

kükönbség - megtakaritás =

Bakker!!! nem tudom mennyibe kerül egy liter benzin B)

valaki számolja ki helyettem please :(

( nálunk még mindog 199 Ft egy liter LPG... )

Jah, hogy ez tekerős tempó, én olyan középértékkel számoltam, azt hittem kiméletessen vezetsz. :D

Akkor ha ilyen baráti, akkor majd én is kidobom azt a fránya tojást. :)

Link to comment
Megosztás:

Jah, hogy ez tekerős tempó, én olyan középértékkel számoltam, azt hittem kiméletessen vezetsz. B)

Akkor ha ilyen baráti, akkor majd én is kidobom azt a fránya tojást. :D

nem ütöm - vágom, de nem is tötyögök.

reggel 6:20 kor indulok, és át a komplett budapesten 43 km-t kell megtennem egymilliárd lámpával tarkított utakon a munkahelyemre, ugy hogy ezt 1 óra alatt megtegyem.

aki szokott járni 7 óra körül budapesten az tudja hogy ez sokszor nem egyszerü...

Szóval lendületesen, sokszor előzgetve, de ugyanakkor szopós dugóval járok így.

50-50% város - előváros ....

Link to comment
Megosztás:

nem ütöm - vágom, de nem is tötyögök.

reggel 6:20 kor indulok, és át a komplett budapesten 43 km-t kell megtennem egymilliárd lámpával tarkított utakon a munkahelyemre, ugy hogy ezt 1 óra alatt megtegyem.

aki szokott járni 7 óra körül budapesten az tudja hogy ez sokszor nem egyszerü...

Szóval lendületesen, sokszor előzgetve, de ugyanakkor szopós dugóval járok így.

50-50% város - előváros ....

Akkor nagyon jó az a fogyasztás B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Látom a fórum címében "Astra G" van, és nekem F-em van, de hátha tudtok segíteni.

Szóval van egy Astra F-em, 1993-as, a motor benne egyel újabb típus, és benzin/gáz üzemű. Az a bajom a gázzal, hogy meleg motornál, ha megyek vele gázzal, és mondjuk megállok a piros lámpánál, benyomom a kuplungot, és a motor leáll. Benzinnel nem csinál ilyet, csak gáznál, bemelegedett motornál. Mitől lehet, és hogyan tudnám én itthon kijavítani? Esetleg gázos autókhoz gyártott új gyertyákkal? LPG szervízbe nem akarom még vinni, mert elkérnek gondolom sok pénzt, és lehet én is megtudom itthon csinálni. Még annyi infót adok rólam, hogy nem értek az autó szereléshez bonyolultabb szinten.

Köszi a válaszokat, remélem van megoldás! B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Látom a fórum címében "Astra G" van, és nekem F-em van, de hátha tudtok segíteni.

Szóval van egy Astra F-em, 1993-as, a motor benne egyel újabb típus, és benzin/gáz üzemű. Az a bajom a gázzal, hogy meleg motornál, ha megyek vele gázzal, és mondjuk megállok a piros lámpánál, benyomom a kuplungot, és a motor leáll. Benzinnel nem csinál ilyet, csak gáznál, bemelegedett motornál. Mitől lehet, és hogyan tudnám én itthon kijavítani? Esetleg gázos autókhoz gyártott új gyertyákkal? LPG szervízbe nem akarom még vinni, mert elkérnek gondolom sok pénzt, és lehet én is megtudom itthon csinálni. Még annyi infót adok rólam, hogy nem értek az autó szereléshez bonyolultabb szinten.

Köszi a válaszokat, remélem van megoldás! B)

Menj be, s megmondják. :D

Ha gyertyát cserélnek, s korrektek, akkor nem kérnek el mást, mint anyagdíjat. Gyári gyertya jó bele, csak más hézag kell, lehet az is okozhatja neked, vagy valami szűrőd van eldugulva.

Link to comment
Megosztás:

tankolás megvolt.

közel 300 km , 3 fő, autóút, csomagtartóban egy kurvanagy asztal odafelé, és telicsomagtartó virággal visszafelé.

végig szélviharban.

9,1 L / 100 km.

várakozáson felül teljesít a Zafi ....

A vitorla miatt ilyen kevés. B)

Merre voltál? M1-een durva időt mondtak. Én most jöttem meg BP-ről, M7-esen meg az oldalszél volt erős reggel, most este már tűrhető volt.

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.