Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Jó reggelt Mindenkinek!

Ma reggel ismét előjött a kedvenc p0170... <_< Kb 800km-rt mentem tünetmentesen az utolsó állítás óta. De ma pont megyek 13:30-ra, a váratlan benzinre kapcsolás miatt, így kap még 1 kis szuflát. :icon1: Esetleg ha mondjuk Imynek lenne igaza (de persze nincs :D ) és a lambda szonda rendetlenkedne, akkor is elmenne 800km-rt tünetmentesen?

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt Mindenkinek!

Ma reggel ismét előjött a kedvenc p0170... <_< Kb 800km-rt mentem tünetmentesen az utolsó állítás óta. De ma pont megyek 13:30-ra, a váratlan benzinre kapcsolás miatt, így kap még 1 kis szuflát. :icon1: Esetleg ha mondjuk Imynek lenne igaza (de persze nincs :D ) és a lambda szonda rendetlenkedne, akkor is elmenne 800km-rt tünetmentesen?

Mondd meg nekik, hogy pár százalékkal adjanak neki több LPG-t. Ha úgy is előjön, akkor lambda...

Ha nem akkor a beállítás volt rossz. Akkor lehet nem ártana lpgdoktorhoz elvinni (én is tervezem valamikor), ő menet közben állítja be.

Link to comment
Megosztás:

Ha máshoz viszem nem ugrik a gari? Ha még mindig szegény a keverék akkor miért bírta 800kmen keresztül? Ha hibás lambdaszondával járok az okozhat valami gebaszt? Ez a sok ha... :D

Vagy szegény, s néha veszi észre az ECU, vagy fárad a lambdaszondád.

Link to comment
Megosztás:

Ismét túl egy kalibráláson. Remélem most már jó lesz. Bár tegnap azt mondták, a szervízben, hogy ez a gáznyomásszenzor elég sok emberkének bosszúságot okoz... :blink: Nekem kitakarították és azt mondták ha még 1x visszakapcsol akkor csere...

Link to comment
Megosztás:

Ismét túl egy kalibráláson. Remélem most már jó lesz. Bár tegnap azt mondták, a szervízben, hogy ez a gáznyomásszenzor elég sok emberkének bosszúságot okoz... :blink: Nekem kitakarították és azt mondták ha még 1x visszakapcsol akkor csere...

Milyen van neked? Egy képet dobj róla? Egy szériát az index forumon is mondtak, hogy kuka, cserélni kell. A Bosch jó.

Ez nem jó:

BIG_0011239295.jpg

Link to comment
Megosztás:

Valaki már cserélt, vagy cseréltetett folyadékoldali szűrőt ?

Hogyan tudom leengedni a nyomást a redultorról. Gáz oldal OK, hogy leveszem a csövet, de a folyadékoldalit?

Jobb esetben a tartályon is van szelep, így csak a csőben lévő "gázt" kell kiengedni. Azt meg úgy, hogy leveszed a légnemű szűrőt, hagyod szabadon a csövet. A reduktoron lévő mágnesszelepre adsz egy kis kakaót, mondjuk ~12 V-ot és megvárod, amíg ki nem szökik a gáz. Ha nem akar alább hagyni, akkor nincs szelep a tartályon (de szerintem ennek nagyon kicsi a valószínűsége).

Ja: ha lehet ne gyújts rá közben. Meg inkább szabad térben kezd hozzá.

Egyébként: http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1646&page=169#entry939664

Link to comment
Megosztás:

AC-Stag. Nem bonyolult, következőt már én fogom csinálni, habár a 2 szűrőcsere volt kemény 4e Ft. Ilyen a reduktorom:

http://www.autogas-autogaz.hu/Autogas/simage/Alkatreszek_LPG/Reduktor/tomasetto_alaska_reduktor.jpg

Le kell venni a légnemű szűrőt, utána a reduktor előtti relét ki kell nyitni (megfelelő pólusra + adni), hogy a tartálynál lévő relétől a csőben lévő gáz csillapítva tudjon "kiszökni" (ha lehet, közben ne gyújts rá :) ). Ha ez megtörtént, akkor le lehet csavarozni a szűrő kupakját. Szűrő kivesz, helyét kitakarítani, új szűrő be, tömítéseket bekenni, kupak vissza. Összeszerelésnél az új légnemű szűrő be és kiskezicsokolom.

neked jobb a reduktorod, a szűrőcsere miatt. Nekem 10e-et mondtak a folyadékoldai szűrőcserére. A szűrő 500Ft a többi a munkadíj.

Neked is úgy engedték le a gázt?

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.