Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Hogy van az, hogy adott útszakaszon (M7 BP -> Zala), adott sebességnél (125 km/h) telepakolva (2+fél személy, kerti bútor, szobabicikli, könyvek, 2 utazótáska) kevesebbet fogyaszt a kocsi, mint "üresen" (2+fél személy, 2 utazótáska)?

Ezt ugyanarra az útszakaszra érted, vagy sem?

Link to comment
Megosztás:

Ugyanaz, igen.

Általában 115-120 körül közlekedek ezen a szakaszon, akkor olyan 8,5-re jön ki a fogyasztás. Most 120-125 körül 8,1 (tankolás mindkét esetben ugyanannál a kútnál történt előtte is és utána is).

Olyan kis sebesség adódhat abból, hogy nem nyomták annyira teli a tankot. Én 7.2-vel járok pályán, ugyanúgy M7-en.

Link to comment
Megosztás:

az nincs 6 liter....

az nemjó.. ha nagyon szegény a keveréked bajod lesz belőle.

Lámpa nem világít, amikor próbálták más progival, akkor mindig jelzett...

Nagyon lightos vezetés ez, amikor munkába megyek, akkor 12km-ből 2-3kmt benzinnel használom, van egy lejtős szakasz mindkét irányba ahol 2-2.5km-t alapjáraton gurulok.

Illetve a hétvégi kiruccanás nagy része nagyon kiméletes vezetés, 60-70 5-ben a déli parton. Szóval ezért ilyen alacsony, igy nem szegény a keverék, nem?

Link to comment
Megosztás:

beszélgettem a tulajjal...

előjelzések szerint év végére náluk 230-235 lesz a gáz

és ők a legolcsóbbak

elmondása szerint év végere a benzin és a gázolaj 420-430 lesz a legolcsóbb helyeken

tavaszra 500 ft is lehet a benzin és gázolaj

Eddig sajnos igaza lett ;)

Én 219-ért tankolok, de messze jobb mint a benzin ár (397.9).

Remélem az LPG árát nem, vagy nem olyan mértékben emelik majd, mint a benzinét.

Ha a benzin árával arányosan is emelik,Te akkor is jól jársz...Azért ingyen ne akarjál már tanlokni :lol: ;) :lol:

Link to comment
Megosztás:

sajnos :lol:

Látod meghagytad volna a F astrát abba lett volna hely jó nagy tartálynak..

De inkább vettél pözsót :lol:

Habár ha Ákos nem tudott meg győzni akkor senki :lol:

Az az astra nem gázra lett kitalálva...Ha olyan autóm lett volna amiből több ezer darabb szaladgál itthon,akkor szó nélkül bele raktam volna a gázt....De ez caravan GSi-be nem ;) :lol: :lol:

Ez van,így jártam. Spórolni akartam,de ráb@sztam ;) Ettől függetlenül,nagyon jó autó a 406 :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az az astra nem gázra lett kitalálva...Ha olyan autóm lett volna amiből több ezer darabb szaladgál itthon,akkor szó nélkül bele raktam volna a gázt....De ez caravan GSi-be

látod én pont így vagyok a C veki opc nagyon nézem egy ideje ,hogy lecserélem.. van mellet pro meg kontra

de hogy nézne ki rajta egy nagy piros matrica ;)

Link to comment
Megosztás:

Eddig sajnos igaza lett ;)

Ha a benzin árával arányosan is emelik,Te akkor is jól jársz...Azért ingyen ne akarjál már tanlokni :lol: ;) :lol:

Igen, sajnos gyorsan bejött a jóslás, és még év vége sincs. De azért a dieselel olcsóbb akkor is 100km mint benzinnel, és van nyomaték bőven....

Igen jól járok, de talán nem emelkedik akkor is a többi fosszilis üzemanyag árral együtt... Jó lenne ha minél korábban visszajönne a beszerelés költsége.

Link to comment
Megosztás:

Igen, sajnos gyorsan bejött a jóslás, és még év vége sincs. De azért a dieselel olcsóbb akkor is 100km mint benzinnel, és van nyomaték bőven....

Igen jól járok, de talán nem emelkedik akkor is a többi fosszilis üzemanyag árral együtt... Jó lenne ha minél korábban visszajönne a beszerelés költsége.

Miért lenne olcsóbb?Számold hozzá a min.500e forinttal járó többlet költséget mikor megveszed.Már elég régóta drágább a gázolaj mint a benzin....Az csak duma,hogy 5L el lehet mászkálni.Az inkább 6-7.Nem beszélve a csúcsokról,és a kettős tömegű lendkerékről,ami szinte minden dízelbe 150e km-nél csere....ha így nézed akkor már messze nem olcsóbb,sőt.......

ui:ott a turbó is,amiről megfeledkeztem ;)

Link to comment
Megosztás:

Tegnap megkaptam az árajánlatot a gáz beépítésről J Astrába. ;)))

Omegas Plus rendszer 325E. Kicsit drágállom a dolgot. Így az átalakítás még várat magára.

Ha szabad kérdezni ki adta az árajánlatot? Tavasszal még ugyanez 210e volt (G astra, potkrék helyére szerelhető tartállyal), minden pírral... 10e Ft a benzinbetöltő mellé az LPG betöltő, illetve ha nagyobb tartály kellett az alap 48l-esnél az + összeg...

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.