Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Kösz az infót. ;)

Akkor nem aggódok, ha nem egyedi esetről van szó!

Nekem is csinálja pár napja hogy ilyen hideg van, de csak néha alig észrevehetően és csak addig amíg nem lesz üzemmeleg.

Egyelőre nem zavar amíg jól megy/jól fogyaszt, inkább ez mint hogy elrontsák :)

Link to comment
Megosztás:

GH, neked hogy jött be a technika?

Egyelőre jó minden, tetszik.

Az elején kicsit zavart hogy mennyire szarul mutat a szintjelző (és emiatt az első tankolásig azt hittem hogy valami gáz van vele mert 300km-nél már üres a tartály :) de nem...)

Melóhelyen is kibuliztam, hogy mivel már van EU-s jogszabály - leállhassak a garázsba (ez volt az egyik visszatartó erő ellene), szóval mindenjó.

Csütörtökön megyek beíratom az okmányba aztán remélem csak a vizsgára/garis átnézésre kell vinnem áprilisban...

Link to comment
Megosztás:

Egyelőre jó minden, tetszik.

Az elején kicsit zavart hogy mennyire szarul mutat a szintjelző (és emiatt az első tankolásig azt hittem hogy valami gáz van vele mert 300km-nél már üres a tartály :) de nem...)

Melóhelyen is kibuliztam, hogy mivel már van EU-s jogszabály - leállhassak a garázsba (ez volt az egyik visszatartó erő ellene), szóval mindenjó.

Csütörtökön megyek beíratom az okmányba aztán remélem csak a vizsgára/garis átnézésre kell vinnem áprilisban...

Kijelzőt hagyd, ahogy írtam jól nem lehet beállítani.

Jó lenne, ha az összes mélygarázsba be lehetne már állni, vagyis jó lenne ha tudnának már róla. :)

Link to comment
Megosztás:

hiába változott a jogszabály.. a kihelyezett tábla az érvényes ... :(

nem mintha érdekelne :D

De azért a jogszabályokat figyelhetnék.

Biztos olyan mint az útjavítás. Ha egyszer kiteszik a táblát, nagy nehezen veszik vissza. :) Van amikor munkavégzésre figyelmeztetnek, de sehol semmi. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy akinek bent van már a gázrendszere, érez-e vmi teljesítménycsökkenést.

Igaz-e, hogy kisebb teljesítményű lesz az autó? Magasabb vagy alacsonyabb fordulaton is jelentkezik-e?

Vagy ez beállítás kérdése, és akár ua. teljesítményű is lehet az autó, ill. ha van is különbség nem észrevehető.

Érdekes, h senki nem érzi gyengébbnek. Nekem sokkal gyengébb!

Nyáron városban nem is nagyon légkondizok, mert egyszerűen nem megy az autó! Már kettesben is úgy gyorsul, mint egy teherautó! És amikor ezt mondom, nem túlzok! Nem vezettem még Ifát, de kb ilyen érzés lehet. :) Egyszerűen nem megy, hiába nyomom neki.

Talán az is rontja a dolgot, h kombi és nehezebb. Benzinnel is kicsi ez a 1360 ccm ehhez a kasznihoz.

Amikor pályán tépek 3000 felet, már valóban nem érzek semmi különöset. Ott már nyugodtan légkondizok, de alatta halál. Szerintem alacsony tartományban -20% legalább. De talán 30% vagy még több is megvan.

Link to comment
Megosztás:

Kijelzőt hagyd, ahogy írtam jól nem lehet beállítani.

Jó lenne, ha az összes mélygarázsba be lehetne már állni, vagyis jó lenne ha tudnának már róla. :)

Ja-ja, amióta megtankoltam azóta már nem nézegetem :)

Én pl azt nem értem, hogy a tök új építésű garázsokba miért nem engedik, pl KÖKI

De a melóhelyemen (ez egy irodaház) is az van, hogy a táblát azt nem szedik le, de mivel én rákérdeztem ezért az a válasz hogy mehetek (akkor, ha biztonsági szelepes hivatalosan átalakított az autóm)

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, h senki nem érzi gyengébbnek. Nekem sokkal gyengébb!

Nyáron városban nem is nagyon légkondizok, mert egyszerűen nem megy az autó! Már kettesben is úgy gyorsul, mint egy teherautó! És amikor ezt mondom, nem túlzok! Nem vezettem még Ifát, de kb ilyen érzés lehet. :) Egyszerűen nem megy, hiába nyomom neki.

Talán az is rontja a dolgot, h kombi és nehezebb. Benzinnel is kicsi ez a 1360 ccm ehhez a kasznihoz.

Amikor pályán tépek 3000 felet, már valóban nem érzek semmi különöset. Ott már nyugodtan légkondizok, de alatta halál. Szerintem alacsony tartományban -20% legalább. De talán 30% vagy még több is megvan.

Az benzinnel is gyenge, ha megy a légkondi. Gyorsításkor érdemes kikapcsolni (illetve előzéskor), ez nem az LPG miatt van.

Link to comment
Megosztás:

Ha van is minimális a gyengülés. Ha nem figyelsz rá konkrétan, észre sem lehet venni.

Viszont nekem van valami kis gond. Miután átvált gázra, de még nem melegszik be, érzek egy minimális rángatást. Csak egyenletes tempónál, alacsony fordulaton, és tényleg csak minimális. Valakinek volt ilyen? Állítani kellene valamin? Vagy esetleg ki kellene pucolni a folytószelepházat? Annak lehet köze hozzá? Aktuális lenne már. Két éve van nálam a verda, 40e km, és még nem csináltam. Restellem magam....

Nekem nem volt rángatás!

Előfordult már egy-egy rántás. kb 4-5x egy év alatt. Ebből 3 benzinnel volt, tehát nem a gáz okozhatta. Én inkább az elektromos gázpedál problémájára gondoltam.

Link to comment
Megosztás:

és tuti hogy nem beállítás problémád van??

Az nem tuti, nem értek hozzá. De a fogyasztásom nem túl alacsony (+18%), ezért nem gondolom, h lehetne rajta állítani.

Mikor beszereltettem, mindenhol azt olvastam h gyengébb lesz, és többet fog enni. Ezért nem foglalkoztam vele, elfogadtam.

De most érdekes, h senkinek nem gyengébb. Vagy h alsó fordulaton mégy nyomatékosabb is. Nekem biztosan nem nyomatékosabb!

Szerinted érdemes lenne megnézetni?

Link to comment
Megosztás:

Az nem tuti, nem értek hozzá. De a fogyasztásom nem túl alacsony (+18%), ezért nem gondolom, h lehetne rajta állítani.

Mikor beszereltettem, mindenhol azt olvastam h gyengébb lesz, és többet fog enni. Ezért nem foglalkoztam vele, elfogadtam.

De most érdekes, h senkinek nem gyengébb. Vagy h alsó fordulaton mégy nyomatékosabb is. Nekem biztosan nem nyomatékosabb!

Szerinted érdemes lenne megnézetni?

szerintem érdemes megnézetni..

én is tartottam tőle hogy gyengébb lesz, de nem venni észre...

fogyim az 1L több

Link to comment
Megosztás:

Az nem tuti, nem értek hozzá. De a fogyasztásom nem túl alacsony (+18%), ezért nem gondolom, h lehetne rajta állítani.

Mikor beszereltettem, mindenhol azt olvastam h gyengébb lesz, és többet fog enni. Ezért nem foglalkoztam vele, elfogadtam.

De most érdekes, h senkinek nem gyengébb. Vagy h alsó fordulaton mégy nyomatékosabb is. Nekem biztosan nem nyomatékosabb!

Szerinted érdemes lenne megnézetni?

Mindenféleképpen! Ott valami gebasz van!

Link to comment
Megosztás:

Kijelzőt hagyd, ahogy írtam jól nem lehet beállítani.

Jó lenne, ha az összes mélygarázsba be lehetne már állni, vagyis jó lenne ha tudnának már róla. :)

én is simán leállok mindenhová... még soha senki nem szólt, bár mindig a falra orral állok be, hogy ne világitson a piros matrica. a sárga meg leesett :P

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, h senki nem érzi gyengébbnek. Nekem sokkal gyengébb!

Nyáron városban nem is nagyon légkondizok, mert egyszerűen nem megy az autó! Már kettesben is úgy gyorsul, mint egy teherautó! És amikor ezt mondom, nem túlzok! Nem vezettem még Ifát, de kb ilyen érzés lehet. :) Egyszerűen nem megy, hiába nyomom neki.

Talán az is rontja a dolgot, h kombi és nehezebb. Benzinnel is kicsi ez a 1360 ccm ehhez a kasznihoz.

Amikor pályán tépek 3000 felet, már valóban nem érzek semmi különöset. Ott már nyugodtan légkondizok, de alatta halál. Szerintem alacsony tartományban -20% legalább. De talán 30% vagy még több is megvan.

hát ez csak neked....

nekem 1500 ig azaz induláskor egy picit gyengébb, de 1500-4000 között erősebbnek érzem gázzal mint benzinnel.4000 felett meg sokkal gyengébb, de az engem már nem zavar,mert a fogyasztásra megyünk nem a tempora :P

Link to comment
Megosztás:

Az nem tuti, nem értek hozzá. De a fogyasztásom nem túl alacsony (+18%), ezért nem gondolom, h lehetne rajta állítani.

Mikor beszereltettem, mindenhol azt olvastam h gyengébb lesz, és többet fog enni. Ezért nem foglalkoztam vele, elfogadtam.

De most érdekes, h senkinek nem gyengébb. Vagy h alsó fordulaton mégy nyomatékosabb is. Nekem biztosan nem nyomatékosabb!

Szerinted érdemes lenne megnézetni?

a fogyasztásom nekem olyan 1 - 1,2 literrel több mint benzinen.

érdemes lenne elvinni beállitatni valami hozzáértő helyre....

Link to comment
Megosztás:

Az nem tuti, nem értek hozzá. De a fogyasztásom nem túl alacsony (+18%), ezért nem gondolom, h lehetne rajta állítani.

Mikor beszereltettem, mindenhol azt olvastam h gyengébb lesz, és többet fog enni. Ezért nem foglalkoztam vele, elfogadtam.

De most érdekes, h senkinek nem gyengébb. Vagy h alsó fordulaton mégy nyomatékosabb is. Nekem biztosan nem nyomatékosabb!

Szerinted érdemes lenne megnézetni?

Akkor vidd vissza, lehet nem árt neki egy kis finomítás.

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.