Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Gázosítás előtt állok és nagyon hálás lennék mindenkinek akinek vannak már tapasztalatai Opel terén is! Egy Z16XEP twinport motor lenne az áldozat, ami egy 2005 Astra H kombiban dolgozik!

Érvek, ellenérvek! Kérlek ne tartsátok magatokban! :)

Ja és a Landirenzo redszerre esett a választás.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Gázosítás előtt állok és nagyon hálás lennék mindenkinek akinek vannak már tapasztalatai Opel terén is! Egy Z16XEP twinport motor lenne az áldozat, ami egy 2005 Astra H kombiban dolgozik!

Érvek, ellenérvek! Kérlek ne tartsátok magatokban! :)

Ja és a Landirenzo redszerre esett a választás.

Előre is köszönöm.

nincs ellenérv :)

azt beszélik hogy a z16xep igényli a felső kenő rendszert ;)

Link to comment
Megosztás:

Gázosítás előtt állok és nagyon hálás lennék mindenkinek akinek vannak már tapasztalatai Opel terén is! Egy Z16XEP twinport motor lenne az áldozat, ami egy 2005 Astra H kombiban dolgozik!

Érvek, ellenérvek! Kérlek ne tartsátok magatokban! :)

Ja és a Landirenzo redszerre esett a választás.

Előre is köszönöm.

olvass - olvass - olvass.....

Link to comment
Megosztás:

Gázosítás előtt állok és nagyon hálás lennék mindenkinek akinek vannak már tapasztalatai Opel terén is! Egy Z16XEP twinport motor lenne az áldozat, ami egy 2005 Astra H kombiban dolgozik!

Érvek, ellenérvek! Kérlek ne tartsátok magatokban! :)

Ja és a Landirenzo redszerre esett a választás.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Amit hallotam a gázrol magas égésihö +150-200 a benzinhez képest magasab és sokal száraazab tehát hamar kikésziti a motort . De eszt csa lassan lehet érezni mivel fokzatosan kopi ki a motor és a szelepek zárása iletve nem jo zárása. Bizony költséges a motor felujitás inkáb kevesebet autozok.

Link to comment
Megosztás:

olvass - olvass - olvass.....

Olvasnék Én de a kereső Z16XEP motorkóddal nem sok találatot dobott ebben a topicban! :(

A 120 oldalt meg hadd ne kelljen már végigolvasni!

Ezért bátorkodtam kérdezni!

Az általános bölcsességekből már hallottam bőven, konkrétan erre a motorra lennék kíváncsi!

Tehár akinek ilyen van gázosítva az írjon, hogy mik a tapasztalatai!

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Amit hallotam a gázrol magas égésihö +150-200 a benzinhez képest magasab és sokal száraazab tehát hamar kikésziti a motort . De eszt csa lassan lehet érezni mivel fokzatosan kopi ki a motor és a szelepek zárása iletve nem jo zárása. Bizony költséges a motor felujitás inkáb kevesebet autozok.

Több 100e km-t LPG-vel megjárt taxik sem bírták, nem kellett hozzájuk nyúlni az LPG miatt.

Szóval menjél kevesebbet, hajrá.... :whistle: én sem feleselgessen járok dolgozni, és suliba BP-re.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Amit hallotam a gázrol magas égésihö +150-200 a benzinhez képest magasab és sokal száraazab tehát hamar kikésziti a motort . De eszt csa lassan lehet érezni mivel fokzatosan kopi ki a motor és a szelepek zárása iletve nem jo zárása. Bizony költséges a motor felujitás inkáb kevesebet autozok.

hü, ez jó hozzászólás....

én közel 20.000 km -t mentem a gázos paripával, és én részemről örülök hogy nem kell kevesebbet mennem, hanem mméégg többet mehetek, és 10E alatt teletankolom....

Link to comment
Megosztás:

Olvasnék Én de a kereső Z16XEP motorkóddal nem sok találatot dobott ebben a topicban! :(

A 120 oldalt meg hadd ne kelljen már végigolvasni!

Ezért bátorkodtam kérdezni!

Az általános bölcsességekből már hallottam bőven, konkrétan erre a motorra lennék kíváncsi!

Tehár akinek ilyen van gázosítva az írjon, hogy mik a tapasztalatai!

Köszönöm.

olvass csak, akár 120 oldalt is....

van benne sok okosság, mindenki leirta az átszerelést ( én pl 2 autónál ) a szopásokat, és az élményeket....

ráadásul nekem majdnem z16xep motorom van :P

Link to comment
Megosztás:

Gázosítás előtt állok és nagyon hálás lennék mindenkinek akinek vannak már tapasztalatai Opel terén is! Egy Z16XEP twinport motor lenne az áldozat, ami egy 2005 Astra H kombiban dolgozik!

Érvek, ellenérvek! Kérlek ne tartsátok magatokban! :)

Ja és a Landirenzo redszerre esett a választás.

Előre is köszönöm.

Szia!

Kezd az elejéről az olvasást! B)

Mire végzel talán rászánom magam, hogy leszedjék a hengerfejet és akkor konkrét infoval tudok szolgálni a hátrányairól (ha tényleg nálam a beégett szelepek a ludasak)

Üdv

Link to comment
Megosztás:

A héten én is futottam néhány kört gázbeszerelés ügyében. Hihetetlen, hogy a beszereléssel foglalkozó szervizek némelyike mennyire nincs tisztában a lehetőségekkel.

Négy helyet kérdeztem meg Szegeden és környékén, mindegyik Landirenzo partnercég.

Az első helyen a beszerelés 220 ezer + 20 ezer a gázterv + 2x ezer a műszaki vizsga. Azt mondta a főnök, hogy hiába van sorozatengedélye a Landinak az Opelbe való gázszetthez, ő ezt nem tudja kihasználni. Állítása szerint az

országban csak négy (?) helyen lehet igénybe venni a sorozatengedély előnyeit mert az cégre van kiállítva.

A második helyen ugyanez a helyzet. Azzal a különbséggel, hogy a beszerelés 237 ezer + 5 ezer a benzintank nyílása mellé elhelyezett gázbetöltő + 20 ezer a gázterv + 2x ezer a műszaki vizsga.

Harmadik helyen 244 ezer forint a beszerelés - Landi Omegas - + 10 ezer a pótkeréktartály és + 10 ezer benzintank nyílása mellé elhelyezett gázbetöltő. De ebből ad 20 ezer forint kedvezményt májusban. A sorozatengedélyt Pécsről beszerzi és nem kell újravizsgáztatni az autót. Ha viszek valakit magammal aki ugyancsak gázt akar beszereltetni akkor még ad 5 % kedvezményt. Ha hárman megyünk akkor 10 %-ot. Viszont ami hátrány, hogy még annyira friss a "cég", hogy csak idén kezdték az autógázosítást. Eddig összesen 60-70 kocsit szereltek.

Negyedik helyen - már több mint tíz éve gázbeszereléssel foglalkozó cégnél - 240 ezerben minden benne van, de sorozatengedély ügyében egyeztetnek a pécsiekkel. Ha nem tudnak egyezségre jutni akkor az autót el kell vinni szemlére, vagy Pécsre vagy Dunakeszire.

Pillanatnyilag így állok. Még megkeresek egy-két másik céget is. Viszont nem akarom a lakhelyemtől nagyon távol se beszereltetni a cuccost mert amit esetleg nyernék az áron, azt utána ráfizetem az útiköltségre ha ne adj isten állítgatni kell a rendszeren.

Mindenesetre én azért elolvastam a gázos topic mind a 120 oldalát mielőtt érdeklődni kezdtem. Így aztán sok újat már nem tudtak mondani. Inkább én leptem meg a szervizeseket, hogy mennyire naprakész vagyok. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Amit hallotam a gázrol magas égésihö +150-200 a benzinhez képest magasab és sokal száraazab tehát hamar kikésziti a motort . De eszt csa lassan lehet érezni mivel fokzatosan kopi ki a motor és a szelepek zárása iletve nem jo zárása. Bizony költséges a motor felujitás inkáb kevesebet autozok.

Már meg ne haragudj, de ez tipikusan egy olyan ember véleményének tűnik, akinek soha nem volt gázos autója.

Én is így voltam valamikor. Jó pár éve akart venni apám egy ladát. Volt egy ismerősnek egy gázos. Nem akartuk, nem ismertük, féltünk tőle. De mivel nem volt jobb lehetőség megvette. Én egy évre rá vettem a zsigulimat. Már csak gázos kerestem. Ha nem volt benne, már nem is érdekelt.

Szóval ne mondj ilyen negatív véleményt valamiről, amit nem próbáltál.

Az pedig, hogy inkább kevesebett autózok... Nem úgy csinálják az emberek, hogy van rá ennyi, hova is menjek? Hanem ide kell menni, mennyiből jön ki?

Link to comment
Megosztás:

de mi a baj???

nincs kompressziód ??

vagy mi

ne csigázz :)

Röviden. Reggel hidegen (januártól vettem észre, mert addig előmelegítettem) nem bírtam felmenni a dombra. Ahogy nyomom a gázd úgy esik a fordulat (2500ról), ha vissza váltok és szerencsém van akkor felmegyek, ha nem akkor lefullad (újraindítás 20mp után felmegy viszonylag jól). A domb aljára érve a víz kb.80 fok és a hiba megszűnik.

Hiba kód nincs és nem is volt. Kompresszió jó, veszteség mérés volt, új gyertya, trafósor, hőfokjeladó, EGR jó. Minden jó de mégse jó...

Két hete utánfutóztam (2m-es ponyvás) üresen 4.be max 80. 5-be nem bírt. (Wartburg 1.3 filing) Menetközben állandóan a lefulladás határán, kuplung kinyom leáll....

Tehát már melegen is előjön a hiba terhelésnél.

Ma (futó nélkül) mendegélt. Igaz a ménes egy része itthon maradt. :-( (főleg klímával)

Üdv

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.