Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

És azt hogy csinálod, hogy ilyen sok? Mennyivel közlekedsz? Vagy minden sebességben 5e-ig húzatod? (benzinből mennyi volt az átlagod?)

Városban 60,, országúton 100, (vagy több), 4-4500 körül váltok gyorsításkor.

Volt már ennél kevesebb is, de 7.2 alatt soha. (igaz csak párszor számoltam ki)

Benyából 6.5 -7 körül volt.

Link to comment
Megosztás:

Városban 60,, országúton 100, (vagy több), 4-4500 körül váltok gyorsításkor.

Volt már ennél kevesebb is, de 7.2 alatt soha. (igaz csak párszor számoltam ki)

Benyából 6.5 -7 körül volt.

Akkor lehet a váltások miatt, de ez annyira nem lökhetné meg, lehet a vezetési stílusod.

Link to comment
Megosztás:

kb 2ekm mentem a héten :) 7.5 az átlag

Liezen-ben tankoltam 3szor... 0.89EUR ....

odafele láttam egy OIL kutat Pandorf-tól nem messze (20KM), akkor valami 0.79EUR volt,mint kiderült ott más fajta a pisztoly fej...

ma vissza felé 0.82EUR ,még mindig olcsóbb mint az M1-en a MOL kúton 263ft....

Elek magának tankol :)

al4s5fyba3loc7ak1zmq_tn.jpg

És elmegy fizetni :)

95jb3zdbcsn1hekf7t2f_tn.jpg

Link to comment
Megosztás:

Milyen bilincs, miről van szó? Nem látom az előzményt. ;)

A reduktor után mondod?

fent az injektoroknál a jobb oldalon

2-3x éreztem az utóbbi időben kisebb-nagyobb gázszagot (nem állandóan és nem annyit hogy pl felpattintom a géptetőt akkor megcsapna), illetve mielőtt mentem uhuékhoz szombaton, tankoltam egy 9.4-et :blink: lightos budapestre...

megszaglászták nekem és tényleg ott volt a gond...

Link to comment
Megosztás:

fent az injektoroknál a jobb oldalon

2-3x éreztem az utóbbi időben kisebb-nagyobb gázszagot (nem állandóan és nem annyit hogy pl felpattintom a géptetőt akkor megcsapna), illetve mielőtt mentem uhuékhoz szombaton, tankoltam egy 9.4-et :blink: lightos budapestre...

megszaglászták nekem és tényleg ott volt a gond...

:icon13:

Link to comment
Megosztás:

Akkor az elengethetetlen számítások :P ( hátha van aki nem hiszi el még mindig, hogy megéri gázozni :P )

A fogyasztásról.

Én napi 100 km-t járok dolgozni, elővárosi használatban.

Benzinből a fedélzeti számitógép adatai alapján olyan 6.9-7.1 között fogyasztana. ( 100 km re a költség: 435 Ft os benzinárral 3.045 Ft / nap X 20 munkanappal = 60.900 Ft )

Gázból stabilan 8 litert fogyaszt. Én mivel esztergomban dolgozom, így szlovákiában tankolok 220 Ft körüli összegért / liter. ( napi 8X220 Ft = 1760 Ft / nap X 20 munkanappal= 35.200 Ft )

De ha az esztergomi MOL kuti gázárral számolva ( 250.9 ) 8X251 = 2008 Ft X 20 nappal = 40.160 Ft

így számolva a megtakaritás naponta:

szlovák gázzal: 1285 Ft/ 100 km x 20 munkanappal = 25.700 Ft X 12 hónappal = 308.000 Ft / év (!!!)

magyar gázzal: 1.037 Ft / nap X20 munkanap = 20.740 Ft X 12 hónap = 248.800 Ft

És itt csak 7 literes benzinfogyasztásról beszéltem....

A benzinfogyasztás ilyenkor elenyésző, én 20E km-t mentem ezzel az autómmal, és talán 15.000 Ft ért tankoltam, és annyira nem fogyott, hogy megromlott a tankban, és alig indult reggelente rollingright.gif

most használtam ki, és azóta semmi baj veryhappy.gif

100 .000 km re vetitett megtakaritás:

szlovák gázzal: 1.285.000 Ft

magyar gázzal: 1.037.000 Ft

Folytatás:

gázolajozzunk. a Civic 5 liter gázolajat nyel be.

5X436 Ft = 2.180 Ft

20 nappal = 43.600 Ft

azaz havi 8 ezer forinttal olcsóbban tankolok a Zafirába.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Csütörtökön szerelik be a gázt a medicarnál. Esetleg tudnátok tanácsot adni az egyes berendezések elhelyezését illetően (már ha lesz választásom), vagy ők profin mindent úgyis oda tesznek ahol az a legjobb helyen van? Ilyen apróságokra is gondolok, hogy az lpg matrica állítólag kevésbé zavaró, ha a szélvédő felső sarkában van...stb.

Szelepkenő ügyében még mindig bizonytalan vagyok, piszkosul szélsőséges a beszerelő műhelyek szakvéleménye is. A landi oldalán szakembert kérdeztem meg, szerinte nem kell...a medicar szerint de...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Csütörtökön szerelik be a gázt a medicarnál. Esetleg tudnátok tanácsot adni az egyes berendezések elhelyezését illetően (már ha lesz választásom), vagy ők profin mindent úgyis oda tesznek ahol az a legjobb helyen van? Ilyen apróságokra is gondolok, hogy az lpg matrica állítólag kevésbé zavaró, ha a szélvédő felső sarkában van...stb.

Szelepkenő ügyében még mindig bizonytalan vagyok, piszkosul szélsőséges a beszerelő műhelyek szakvéleménye is. A landi oldalán szakembert kérdeztem meg, szerinte nem kell...a medicar szerint de...

nekem a medic-nél kezembe nyomták a matricákat :)

azaz ha akarom ragasszam fel,vagy oda ahová akarom :)

a technika megoldást meg megoldják Ők ,elég nagyfiúk már :)

felső kenőről meg nem fejteném ki a véleményem ;)

Link to comment
Megosztás:

nekem a medic-nél kezembe nyomták a matricákat :)

azaz ha akarom ragasszam fel,vagy oda ahová akarom :)

a technika megoldást meg megoldják Ők ,elég nagyfiúk már :)

felső kenőről meg nem fejteném ki a véleményem ;)

Köszi...valahol ezzel is véleményt nyilvánítottál. :icon1:
Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.