Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

és azt hol írja hogy emelik ?? :)

Nem írják hogy emelik, csak hogy van rá esély.

Eddig csak a CNG a biztos, hogy nem emelik a jövedéki adót...

Ha emelnének, akkor van x nap amíg életbe lép, + most nyári szünet lesz. Szóval pár hónapig biztos nem nyúlnak hozzá.

Az lpg-re vonatkozó jövedékiadó-terhelés mértéke 180 euró tonnánként, ami kilogrammonként körülbelül 50 forintot jelent. A következő években, 2018-ig nem kell emelni a terhelést, de arra is van esély, hogy ezután 2030-ig hatályban marad a kedvezményes kulcs. Tavaly áprilisban az Európai Bizottság még azt javasolta, hogy 2018-ig jelentősen, az akkor érvényes szint négyszeresére emeljék gáznemű hajtóanyagok minimális jövedékiadó-tartalmát, az lpg esetében 500 euró/tonnára, a földgáz esetében pedig 10,7 euró/GJ-ra.

Ha ezt meglépnék az nem lenne jó, de akkor is a 180eurónak a négyszerese nem 500 euró, ergó az elvileg +90Ft/l-es emelést jelent. Az nem lenne jó, mivel akkor már a többletfogyasztás elvinné a haszon nagy részét. Nálam így akkor a jelenlegi megtakarítás benzinhez képest ~600Ft/100km helyett 100Ft-al drágább lenne mint a benzin ( 22900Km-re vetítettem a megtakarítást, és 6l-es benzin, és az eddigi LPG+benzin árral számolva)

De mindez tervezet, vagy még az sem!

Link to comment
Megosztás:

ha emelik is mit tudnánk tenni??

majd utána köpünk egyet és jó lesz :)

addig sokat kell menni :)

Na így vagyok én a zőcséglével! :D

334-ért tankoltam most és vigyorogva konstatáltam, hogy 5.-ben 2500-ról Mecseknádasnál nem kapcsoltam vissza és szépen gyorsult a paripa. :)

7-8 között eszik közúton, nem lusta, tempós előzésekkel és óra szerint 100.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tartályból a gáz csonkra ki tud fogyni? Mikor beszerelték 41 L ment bele. Sípolósra fogyasztottam, most meg 38. Maradt benne...vagy hogy?

Igen, teljesen ki tud fogyni, akkor sípol. Gondolom melegbe tankoltad, ilyenkor kevesebb gáz megy bele, mivel gáznyomásra szabályoz a tartályod multiszelepe.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tartályból a gáz csonkra ki tud fogyni? Mikor beszerelték 41 L ment bele. Sípolósra fogyasztottam, most meg 38. Maradt benne...vagy hogy?

Sose tud kifogyni nullára a gáz. Teljesen normális a 38 literes tankolás. (én is max ennyit tudok bele tankolni) A benzinnel ellentétben itt nem szivattyú nyomja a rendszerbe az üzemanyagot hanem maga a gáz üzemi nyomása. Ergo józan paraszti ésszel ha teljesen ki tudna fogyni akkor milyen nyomás hajtaná az utolsó cseppeket előre a csőben? Amúgy erre beszerelésnél fel kellett volna hogy hívják a figyelmedet is.

Link to comment
Megosztás:

Sose tud kifogyni nullára a gáz. Teljesen normális a 38 literes tankolás. (én is max ennyit tudok bele tankolni) A benzinnel ellentétben itt nem szivattyú nyomja a rendszerbe az üzemanyagot hanem maga a gáz üzemi nyomása. Ergo józan paraszti ésszel ha teljesen ki tudna fogyni akkor milyen nyomás hajtaná az utolsó cseppeket előre a csőben? Amúgy erre beszerelésnél fel kellett volna hogy hívják a figyelmedet is.

Már mire? Hogy szivattyú helyett maga a túlnyomás juttatja a gázt a motorig? Mert ez megvolt.

Egyébként egy dolog birizgálja még az érdeklődésemet. A gáz magasabb hőfokon ég, ill. szárító hatása van, ezért védetik a szelepeket. Viszont megvan vajon az az előnye, hogy mentesít az időnkénti fojtószelep, esetleg EGR takarítgatástól?

Link to comment
Megosztás:

Már mire? Hogy szivattyú helyett maga a túlnyomás juttatja a gázt a motorig? Mert ez megvolt.

Egyébként egy dolog birizgálja még az érdeklődésemet. A gáz magasabb hőfokon ég, ill. szárító hatása van, ezért védetik a szelepeket. Viszont megvan vajon az az előnye, hogy mentesít az időnkénti fojtószelep, esetleg EGR takarítgatástól?

igen lényegesen kevesebb a korom képződés

pl nekem a kipufvégem olyan mintha új lenne ...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

nem tudjátok véletlenül, hogy minden Avia kúton lehet gázt kapni?

A holtankoljak.hu-n a 3. keresődoboz a gázos.

Kutat is ki tudsz választani. Azt nem tudom, hogy mindegyik benne van-e, dízelnél nekem benne vannak a kutak, legfeljebb azt írja ki a rendszer, hogy nem közölt árat.

A logikám azt mondatja, hogy akkor az összes kút benne van.

Vagy gellert kapott a logikám.

Nekem ezt adta ki országos keresést kérve:

http://www.holtankoljak.hu/?option=com_hol&terulet=1%2C0%2C0%2C0%2C&megye=0&varos=0&arak=is&benzin=LPG&ker=0&kut=6&backuri=%3F

Link to comment
Megosztás:

Szia, tudom szoktam használni én is a holtankoljak.hu-t.

Azért kérdezem mert ahol én lakom felújítanak egy bezárt kutat és nagy

örömömre Avia lesz viszont nincs kiírva a gáz a "totem oszlopra" csak

95-ös diesel meg E85-ös és jó lett volna tudni hogy vajon lesz-e gáz?

De majd kiderül ha megnyílik.

mindenesetre köszönöm:-)

A holtankoljak.hu-n a 3. keresődoboz a gázos.

Kutat is ki tudsz választani. Azt nem tudom, hogy mindegyik benne van-e, dízelnél nekem benne vannak a kutak, legfeljebb azt írja ki a rendszer, hogy nem közölt árat.

A logikám azt mondatja, hogy akkor az összes kút benne van.

Vagy gellert kapott a logikám.

Nekem ezt adta ki országos keresést kérve:

http://www.holtankol...kut=6&backuri=?

Link to comment
Megosztás:

Szia, tudom szoktam használni én is a holtankoljak.hu-t.

Azért kérdezem mert ahol én lakom felújítanak egy bezárt kutat és nagy

örömömre Avia lesz viszont nincs kiírva a gáz a "totem oszlopra" csak

95-ös diesel meg E85-ös és jó lett volna tudni hogy vajon lesz-e gáz?

De majd kiderül ha megnyílik.

mindenesetre köszönöm:-)

Én azt figyeltem hogy a gáztartályt nem nagyon ássák be.

Tehát ha építenek be gázt is akkor vagy látod magát a tartályt és az a kútoszloppal a benzinkút sarkán messziről is elég feltűnő, vagy még olyat láttam hogy betemetik felülről és lesz egy nagy dombocska mindenféle csövekkel a tetején...

Link to comment
Megosztás:

ma 433kmnél átkapcsolt benzinre :)

ez kb 8.5 csak bp sok klímával :)

szerintem hibátlan

Kell a reklám mert nem viszik mi? :)

T Elek egyébként legközelebbi koccintásnál csináljad nekem vissza a benzines ECU-mat olyanra mint volt :)

Azóta hidegen benzinen alig bírok elindulni vele (teszteltem sokat azért nem mondtam eddig)

Vagy lehet hogy járnom kéne benyával egy tankot hogy beálljon?

Link to comment
Megosztás:

Kell a reklám mert nem viszik mi? :)

T Elek egyébként legközelebbi koccintásnál csináljad nekem vissza a benzines ECU-mat olyanra mint volt :)

Azóta hidegen benzinen alig bírok elindulni vele (teszteltem sokat azért nem mondtam eddig)

Vagy lehet hogy járnom kéne benyával egy tankot hogy beálljon?

szerintem az a bajod mint T nemlétező uhuhunak ... "megromolt " a benya...

ugyan ezt tapasztalta ...

kijárta a benyát ,rakott bele újat és láss csodát minden ok ...

nem lehet egyébként visszacsinálni ,az magától vissza megy...

ennyi :)

szerintem :)

az ingyen reklám dumáért meg jót ne várj tőlem .... :icon7:

Link to comment
Megosztás:

szerintem az a bajod mint T nemlétező uhuhunak ... "megromolt " a benya...

ugyan ezt tapasztalta ...

kijárta a benyát ,rakott bele újat és láss csodát minden ok ...

nem lehet egyébként visszacsinálni ,az magától vissza megy...

ennyi :)

szerintem :)

az ingyen reklám dumáért meg jót ne várj tőlem .... :icon7:

:D

pedig én házaltam is vele az érdekedben...

akkor kijárom a benyát, negyed alatt van... 4 hónapja tankoltam napra pontosan :(

Link to comment
Megosztás:

:D

pedig én házaltam is vele az érdekedben...

akkor kijárom a benyát, negyed alatt van... 4 hónapja tankoltam napra pontosan :(

Nekem 3 3 hónapossal nincs gondom, de én mindig tele tankolom, ma ~22l ment bele. Régen tankoltam 400Ft alatt, de ma sikerült.

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.