Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Év vége az még 4.5 hónap.

Következő év közepe (amikor -állítólag- élesedik a második emelés) az meg majdnem egy év...

Nyilván függ attól hogy ki mennyit jár vele, de azt gondolom hogy aki kevesebbet, annak az áremelés miatt pont növekedni fog később a megtérülési ideje, tehát ne várjon, aki meg többet, az járjon most annyit az olcsó gázon amennyit lehet, így mire odakerül a sor már lehet hogy megérte.

Ha meg ne adj isten nem történik mégsem semmi, akkor akciósan beszereltetted és már eltelt fél év úgy hogy nem benzint tankoltál.

Szerintem nincs miről beszélni...

Nem arról beszélek, hogy várni és később beszereltetni!

Várni, és ha úgy alakul egyáltalán nem beszereltetni!

Ha 300 fölé emelkedik a gáz, már egyáltalán nem akkora buli, mint most.

Olyan ár mellett én nem alakíttatnám át. Nekem olyan kevés spórolás nem érné meg.

De ez csak az én kis szerény véleményem, és ugye ez még a jövő zenéje...

Link to comment
Megosztás:

Nem arról beszélek, hogy várni és később beszereltetni!

Várni, és ha úgy alakul egyáltalán nem beszereltetni!

Ha 300 fölé emelkedik a gáz, már egyáltalán nem akkora buli, mint most.

Olyan ár mellett én nem alakíttatnám át. Nekem olyan kevés spórolás nem érné meg.

De ez csak az én kis szerény véleményem, és ugye ez még a jövő zenéje...

A 300 azért a legpesszimistább scenario. 280-290 inkább, de azt is számold bele, amiről senki nem beszél, hogy manapság nem sok kell ahhoz, hogy 500ra ugorjon a benzin... (hamarosan biztosan meg is történik)

Akkor viszont már késő lesz bánkódni...

De persze mindenki azt csinál amit akar :)

Link to comment
Megosztás:

A 300 azért a legpesszimistább scenario. 280-290 inkább, de azt is számold bele, amiről senki nem beszél, hogy manapság nem sok kell ahhoz, hogy 500ra ugorjon a benzin... (hamarosan biztosan meg is történik)

Akkor viszont már késő lesz bánkódni...

De persze mindenki azt csinál amit akar :)

Én Zalában már így is 252-ért tankolok, és az a nevetséges, hogy autópályán is ugyanennyi. Ha emelnek kb 2*30Ft-ot, akkor lazán 300Ft lesz, igaz ha a benzin is lesz 500 akkor az úgy annyira nem rossz.

Most 58%-os az arány, ha pl 310 lenne, és a benzin 500Ft akkor 62%, de ennek az esélye kicsi, reálisabb a 450Ft-os ár perpillanat, mivel télen valószínű nem fog nőni a benzin ára, tehát 69% lesz...

Link to comment
Megosztás:

Mondja már meg nekem valaki,hogy van-e abban valami igazság,hogy a gáz tönkreteszi hosszútávon a motort.Gondolom egy benzinre tervezett motor,azért nem úgy üzemel gázzal.Más az égése,nincs benne adalék mint a benzinbe.Régebben még a Vectrámnál én is gondolkoztam rajta,hogy beszereltetem,de a szerelőm lebeszélt róla.Azt mondta motorgenerál lesz a vége.Inkább vettem egy motort amivel eljárok 3 liter benzinnel.Jó időben elmotorozok a melóhelyre,meg ide-oda.

Link to comment
Megosztás:

Mondja már meg nekem valaki,hogy van-e abban valami igazság,hogy a gáz tönkreteszi hosszútávon a motort.Gondolom egy benzinre tervezett motor,azért nem úgy üzemel gázzal.Más az égése,nincs benne adalék mint a benzinbe.Régebben még a Vectrámnál én is gondolkoztam rajta,hogy beszereltetem,de a szerelőm lebeszélt róla.Azt mondta motorgenerál lesz a vége.Inkább vettem egy motort amivel eljárok 3 liter benzinnel.Jó időben elmotorozok a melóhelyre,meg ide-oda.

Magasabb hőmérsékleten ég, és jobban igénybe veszi, főleg a hengerfejet.

DE! Z14XEP-s taxissal beszéltem BP-en, 300e+ km volt a kocsiban, és a gáz miatt nem kellett hozzányúlnia a motorhoz...

Csoportársam is régebben LPG beszerelő műhelyben dolgozott, és mondta, hogy csak 1-2 típus volt kényes a gázra, a többinél motormeghibásodás nem fordult elő.

Szóval nyugodtan!

Link to comment
Megosztás:

Mondja már meg nekem valaki,hogy van-e abban valami igazság,hogy a gáz tönkreteszi hosszútávon a motort.Gondolom egy benzinre tervezett motor,azért nem úgy üzemel gázzal.Más az égése,nincs benne adalék mint a benzinbe.Régebben még a Vectrámnál én is gondolkoztam rajta,hogy beszereltetem,de a szerelőm lebeszélt róla.Azt mondta motorgenerál lesz a vége.Inkább vettem egy motort amivel eljárok 3 liter benzinnel.Jó időben elmotorozok a melóhelyre,meg ide-oda.

Én nem mondanám azt, hogy tönkreteszi.

Hosszú távon a motor mindenképpen tönkremegy. Különben örökké tartana. Az előfordulhat, hogy a gáz miatt ez az idő lerövidül. A kérdés már csak az, hogy ezen idő alatt mennyit füstölsz el! (forintban) ;)

Link to comment
Megosztás:

Na megnéztem az új kutat Budakalászon a sportcsarnoknál.

Szép meg vadi új minden, 225 volt a gáz (Prímagáz), kedves volt az ember nagyon, egy baj volt: rácuppantott a betöltőre, indítja... semmi. Ki-be le-fel minden, még 3x, semmi...

Álltam vagy 10 percet mire megjött a tulaj, újra kellett bootolni az egész kutat mindenestül :)

Kicsit sajnáltam az embert mondta hogy 1 hete nyitottak és épp dicsekedett valakinek hogy minden jó, erre begurultam én és csontra beállt az egész :D

Még megvan a békási is a lámpánál egyébként.

"Még megvan a békási is a lámpánál egyébként"

Egy darabig még meg is lesz. (nem jött még bontási határozat) 228Ft a gáz.

Link to comment
Megosztás:

Magasabb hőmérsékleten ég, és jobban igénybe veszi, főleg a hengerfejet.

DE! Z14XEP-s taxissal beszéltem BP-en, 300e+ km volt a kocsiban, és a gáz miatt nem kellett hozzányúlnia a motorhoz...

Csoportársam is régebben LPG beszerelő műhelyben dolgozott, és mondta, hogy csak 1-2 típus volt kényes a gázra, a többinél motormeghibásodás nem fordult elő.

Szóval nyugodtan!

Nem akarom beszereltetni.Annyit nem megyek,hogy megérje.Így is örülök,hogy kevesebbett fogyaszt,mint a Vectra.

Link to comment
Megosztás:

Na akkor, az elmúlt két hónap termése, a csütörtöki emeléssel együtt:

- jul 9, benzin +8ft

- jul 16, benzin +6ft

- jul 25, benzin +5ft

- aug 15, benzin +5ft

- aug 23, benzin +8ft

Bruttó 32ft... mindezt úgy, hogy a gáz ára (legalábbis amerre én jártam) az elmúlt legalább két hónapban nem változott semennyit, de 235nél drágábban idén még nem tankoltam.

Továbbra sem értem, mi a kivárás tárgya :P

Link to comment
Megosztás:

Na akkor, az elmúlt két hónap termése, a csütörtöki emeléssel együtt:

- jul 9, benzin +8ft

- jul 16, benzin +6ft

- jul 25, benzin +5ft

- aug 15, benzin +5ft

- aug 23, benzin +8ft

Bruttó 32ft... mindezt úgy, hogy a gáz ára (legalábbis amerre én jártam) az elmúlt legalább két hónapban nem változott semennyit, de 235nél drágábban idén még nem tankoltam.

Továbbra sem értem, mi a kivárás tárgya :P

A teljesség igénye megkívánja:

- jún 13, benzin -8ft

- jún 20, benzin -5ft

- jún 27, benzin -10ft

- aug 8, benzin -4ft

Link to comment
Megosztás:

A teljesség igénye megkívánja:

- jún 13, benzin -8ft

- jún 20, benzin -5ft

- jún 27, benzin -10ft

- aug 8, benzin -4ft

Az aug.8-at elnézted sajnos http://hvg.hu/gazdasag/20120808_csokkent_a_gazolaj_ara

A többit pedig már nem sok értelmét látom visszanézegetni, mivel itt akkor most beszéljünk arról is hogy most úgy emelkedik lassan hétről hétre csúcsra a benzinár, hogy idén még nem volt ennyire erős a forint (!)

Link to comment
Megosztás:

Az aug.8-at elnézted sajnos http://hvg.hu/gazdas...t_a_gazolaj_ara

A többit pedig már nem sok értelmét látom visszanézegetni, mivel itt akkor most beszéljünk arról is hogy most úgy emelkedik lassan hétről hétre csúcsra a benzinár, hogy idén még nem volt ennyire erős a forint (!)

Igazad van, 8-án nem változott a benzin.

Év végére megint eléri a 450-et, sőt el is hagyja szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap elindulok, ránézek a gáz kijelzőjére, és minden sötét. Motor leállít, és lassan elindult, kb 2-3 perc alatt a szintjelző is felkúszott a teli tankig.... érdekes... remélem nem hal be...

ilyen volt nekem is...

nem indult el a gázrendszer, leállítottam ,újraindítottam és mükszik :)

Link to comment
Megosztás:

ilyen volt nekem is...

nem indult el a gázrendszer, leállítottam ,újraindítottam és mükszik :)

nekem is volt valamelyik nap :huh:

meg talán 2x tavasszal, azóta nem csinálta :unsure:

bosszantó mikor 20km után veszed észre hogy mennyi benzin kárba ment :D

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.