Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

A gáz bent van az autóban, eddig minden tapasztalat kifejezetten pozitív. Nem venni észre különbsget benzin és gáz között, a beszerelés korrekt és igényes, délben kezdték, ötre már készen is volt.

Welcome 2 the club.

Végül hol rakattad bele?

Link to comment
Megosztás:

Dunakeszin, bevállaltam a rizikót. :) A beépítés, ügyfélkezelés teljesen kulturáltan zajlott, és jó árat is adtak, Landi Renzo Omegas Eco Plus került bele, pótkeréktartállyal, rejtett töltőcsonkkal.

:icon13:

flashlube? :)

mennyi volt cakkpakk?

Link to comment
Megosztás:

Kérdezték, hogy szelepvédőt kérek-e bele, nem kértem bele a felsőkenést, tudomásul vették. Nem mondtak ezzel kapcsolatban semmi többet. 208e Ft-os árajánlatot adtak, és ennyiért be is rakták! 167 Ft-tal fizettem többet, mert az egyik első helyzetjelzőm ki volt égve, ezt cserélték. :)

Link to comment
Megosztás:

Kérdezték, hogy szelepvédőt kérek-e bele, nem kértem bele a felsőkenést, tudomásul vették. Nem mondtak ezzel kapcsolatban semmi többet. 208e Ft-os árajánlatot adtak, és ennyiért be is rakták! 167 Ft-tal fizettem többet, mert az egyik első helyzetjelzőm ki volt égve, ezt cserélték. :)

Akkor egy 10% akció belefért úgy nézem :)

Esetleg dobhatnál fel pár képet.

Link to comment
Megosztás:

Kérdezték, hogy szelepvédőt kérek-e bele, nem kértem bele a felsőkenést, tudomásul vették. Nem mondtak ezzel kapcsolatban semmi többet. 208e Ft-os árajánlatot adtak, és ennyiért be is rakták! 167 Ft-tal fizettem többet, mert az egyik első helyzetjelzőm ki volt égve, ezt cserélték. :)

nekem tavaly 220e volt 4db gyertya cserével, és 48l helyett 53l-es tartállyal.

Link to comment
Megosztás:

Pár napja kifogyott a gázom, szóval autóztam kicsit benzinnel, olyan 20 km-t kb. Másnap reggel indulok, kocsi döcög, sárga lámpa villog. Leállítom, kivillogtatom: 0300, 0304, 0302, 0301. Hú mondom, ez gáz. Indítok megint, onnan a kocsi tökéletesen megy!

Ez mi a fene? Gyertyacsere?

Z

Link to comment
Megosztás:

Pár napja kifogyott a gázom, szóval autóztam kicsit benzinnel, olyan 20 km-t kb. Másnap reggel indulok, kocsi döcög, sárga lámpa villog. Leállítom, kivillogtatom: 0300, 0304, 0302, 0301. Hú mondom, ez gáz. Indítok megint, onnan a kocsi tökéletesen megy!

Ez mi a fene? Gyertyacsere?

Z

milyen rendszered van ?

én arra gondolok hogy volt egy kis lerakódás a benzines injektorban

Link to comment
Megosztás:

milyen rendszered van ?

Landi Z14XEP-ben.

én arra gondolok hogy volt egy kis lerakódás a benzines injektorban

Lehet, elég régen ment már hosszabban benzinnel. Most kap spurit vagy valami hasonlót, aztán elautózok egy fél tankot. Ha továbbra is fennáll akkor gyertyacsere, ha azután is, akkor beszerzek egy pót-trafót.

Link to comment
Megosztás:

Landi Z14XEP-ben.

Lehet, elég régen ment már hosszabban benzinnel. Most kap spurit vagy valami hasonlót, aztán elautózok egy fél tankot. Ha továbbra is fennáll akkor gyertyacsere, ha azután is, akkor beszerzek egy pót-trafót.

Mivel gázzal előtte nem volt ilyen, sztem az injektor lesz. ;)

Én néha teszek bele spurit, és évente 2x tankolok bele 10-10l bioetanolt. Az átmossa...

Link to comment
Megosztás:

Az LPG gyertya (ami amúgy szintén iridium elektródos, ha jól tudom), kerül NGK-ból, ami tartós is, darabonként 5-6e Ft-ba... Ehelyett kerülne bele a gyárit helyettesítő BKR5EIX helyett nagyobb, hatos hőértékű változat, gondolván a gázos üzem nagyobb hőterhelésére. Darabja 3e Ft.

Link to comment
Megosztás:

Az LPG gyertya (ami amúgy szintén iridium elektródos, ha jól tudom), kerül NGK-ból, ami tartós is, darabonként 5-6e Ft-ba... Ehelyett kerülne bele a gyárit helyettesítő BKR5EIX helyett nagyobb, hatos hőértékű változat, gondolván a gázos üzem nagyobb hőterhelésére. Darabja 3e Ft.

lehet hogy jó bele ;) , majd kiderül

Link to comment
Megosztás:

Az LPG gyertya (ami amúgy szintén iridium elektródos, ha jól tudom), kerül NGK-ból, ami tartós is, darabonként 5-6e Ft-ba... Ehelyett kerülne bele a gyárit helyettesítő BKR5EIX helyett nagyobb, hatos hőértékű változat, gondolván a gázos üzem nagyobb hőterhelésére. Darabja 3e Ft.

Minek bele minden csiribiri gyertya?

Nekem Bosch FR7DC+ -t tettek bele 0.7-es gyertyahézaggal, és 27e km-e jó (40-et elmegy, és darabja 1200Ft körül van)

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.