Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

na mesélek érdekeset..

ma voltak a gázos targoncát karbantartani...

kicsit kérdezősködtem.

-hogy is van ez az üzem óra átváltás km-re

250 üzemóra felel meg 10ekm-nek ( a targiba kb 3800 üzem óra van azaz kb 152e km !!! )

olaj :

-milyet olajat raktok bele ?

-kisgép olajat , 15w40 ( MOL ) , a targiba mazda motor van :D ,nesze neked előírás.. :D

gyertya:

250 üzemóránként csere , de felesleges mert úgy néz ki mint az új:

thap5tfx1cmemeaacqw5_tn.jpg

- élet tartama változk-e???

- ugyan annyi mint egy benzinesé..

jah a targi ugye mindig gázüzem.. és hidegen is kivan nyomva a szeme..

hát ennyi :D

Link to comment
Megosztás:

na mesélek érdekeset..

ma voltak a gázos targoncát karbantartani...

kicsit kérdezősködtem.

-hogy is van ez az üzem óra átváltás km-re

250 üzemóra felel meg 10ekm-nek ( a targiba kb 3800 üzem óra van azaz kb 152e km !!! )

olaj :

-milyet olajat raktok bele ?

-kisgép olajat , 15w40 ( MOL ) , a targiba mazda motor van :D ,nesze neked előírás.. :D

gyertya:

250 üzemóránként csere , de felesleges mert úgy néz ki mint az új:

- élet tartama változk-e???

- ugyan annyi mint egy benzinesé..

jah a targi ugye mindig gázüzem.. és hidegen is kivan nyomva a szeme..

hát ennyi :P

...és a gyertyáról nem érdeklődtél milyen gyártmány?Hőérték pl? :D

Link to comment
Megosztás:

Na már ez is baj? :D

bazzz, 7,5 ma tankoltam.

27 liter 360 km...

az elöző tankolás az 8,3 volt....

vagy még az lehet hogy a nagy hő miatt nem lehetett teleteletankolni. vagy alacsony nyomással tankoltak. ezt nem tudom.....

de amignincs sárgalámpa addig király minden.

Link to comment
Megosztás:

Ma érdekes dolgot produkált a rendszerem, elindítottam, kezelőszerven semmi sem világított, leállítottam, újra beindítottam semmi... Leállítottam, majd kb 1-2 percre elindítottam, és akkor meg jó lett... :D De a legmegdöbbentőbb, hogy 250km-t mentem vele, s 26l gázt tankoltam bele. Eddig max. 8l/100km jött ki rövidtávon.

Link to comment
Megosztás:

Ma érdekes dolgot produkált a rendszerem, elindítottam, kezelőszerven semmi sem világított, leállítottam, újra beindítottam semmi... Leállítottam, majd kb 1-2 percre elindítottam, és akkor meg jó lett... :D De a legmegdöbbentőbb, hogy 250km-t mentem vele, s 26l gázt tankoltam bele. Eddig max. 8l/100km jött ki rövidtávon.

egy dologra érdemes figyelni:

mikor meddig tankolják. 4 tankolásból egyszer tankolták ténylegesen tele. a többi az csak telicske...

én 160 km re 27 litert tankoltam így. a hideg - melegben akár 10 liter tankolási különbség is lehet!! ( kutas mondta ) ( melegen gázosodik a gáz, és nem a cseppfolyós rész zárja a multiszelepet. melegen a gáz nyomja fel - zárja le )

elötte 7,5 literes átlagot számoltam, majd a következő tankolás ( reggel 6 órakor ) 17 literest. no akkor volt hideg, és tényleg teletankolta.

Horvátország - 1198 km a tankolások sorba:

9,1 - reggel mentünk,

11,2

11,7

átlag: 10,6 L / 100.

autópályan odafelé 4.000 Fordulat, 130, klima off , hazafelé sokszor 4500 fordulat, klimázva is, + szerpentin....

4 személy, félig a csomagtartó.

én részemről abbahagyom a fogyasztásszámolát, és az írkálást....

ami máég vicces: 4,98 kuna 1 liter LPG kint. olyan 36-37 forint egy kuna = 184 Ft egy liter gáz....

és az autópályán is majdnem mindehol ennyi. ahol nem ott 5,10KN de ezt csak 1 helyen láttuk.

Link to comment
Megosztás:

egy dologra érdemes figyelni:

mikor meddig tankolják. 4 tankolásból egyszer tankolták ténylegesen tele. a többi az csak telicske...

én 160 km re 27 litert tankoltam így. a hideg - melegben akár 10 liter tankolási különbség is lehet!! ( kutas mondta ) ( melegen gázosodik a gáz, és nem a cseppfolyós rész zárja a multiszelepet. melegen a gáz nyomja fel - zárja le )

elötte 7,5 literes átlagot számoltam, majd a következő tankolás ( reggel 6 órakor ) 17 literest. no akkor volt hideg, és tényleg teletankolta.

Annyira nem lehetett hideg, mivel a kocsi napon állt vasárnap délután BP-en :D

Mindegy, csak érdekes, hogy ennyire telement.

Link to comment
Megosztás:

kicsit olvasgassatok lpg áráról :D

linket nemtok...

én akkor izgultam a témára amikor szóba jött ez etanol emelése...

nyugodt vagyok :icon4:

szerintem én sem vagyok ideges.

ha emelnek akár 50 forintot az LPG árán, akkor majdnem 100 FT tal lesz több az ára, mint a környező országoknál... ( pl Horvátország ahol ugye 184 vagy 186 Ft a gáz 4,98 kuna ) de akkor iscsak 250-270 lesz, ami azért bőven alatta van a benzin árának....

Link to comment
Megosztás:

szerintem én sem vagyok ideges.

ha emelnek akár 50 forintot az LPG árán, akkor majdnem 100 FT tal lesz több az ára, mint a környező országoknál... ( pl Horvátország ahol ugye 184 vagy 186 Ft a gáz 4,98 kuna ) de akkor iscsak 250-270 lesz, ami azért bőven alatta van a benzin árának....

Teljesen igazad van, de akkor is jobb adó nélkül, gyorsabban bejön az ára. Te többet mész mint én. Amúgy most milyen az összátlagfogyid, vagyis eddig az új injektorokkal?

Csak abból tudnak adót behajtani, amit meg tudnak fogni.

De a sok segélyből eltartott, a sok veszteséges vagy éppen nem nyereséges vállalkozás (papíron, de valóságban nem, mert ki az a hülye aki úgy csinálná), ahol minimálbérért dolgoznak (a többit zsebbe) nah azt kellene megszüntetni, s nem lenne ekkora hiány....

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.