Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz-Astra.


Tiv.

Recommended Posts

Én sem ütöm, csak amikor beállok egy sebességre 80 vagy 90 vagy 100-ra akkor egy olyan félperc/perc után kivillan. De 70-nél nem. Ha lassítok vagy egy erőteljesebb gyorsításba kezdek akkor elalszik.

Lambda. Az enyém is ezt csinálja. Majd eljut arra a szintre, hogy amikor már a motorvezérlő a lambda által állítja elő a keveréket, akkor már folyamatos lesz a lámpa (asszem vmi 80 foktól). Vagy megvárod, míg meghal, vagy cseréled, mert most csak haldoklik.

Esetleg leveszed a sarut, hogy felejtsen az ECU, és majd újratanulásnál helyrejön. De ha tényleg lambda, akkor nem fog.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 484
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Lambda. Az enyém is ezt csinálja. Majd eljut arra a szintre, hogy amikor már a motorvezérlő a lambda által állítja elő a keveréket, akkor már folyamatos lesz a lámpa (asszem vmi 80 foktól). Vagy megvárod, míg meghal, vagy cseréled, mert most csak haldoklik.

Esetleg leveszed a sarut, hogy felejtsen az ECU, és majd újratanulásnál helyrejön. De ha tényleg lambda, akkor nem fog.

Nekem amúgy nem világít folyton. Tehát ha elindítom az autót akkor semmi. Vásorban poroszkálok semmi. De ha megyek vele mondjuk Dorog-Nánás távot akkor 80 felett felvillan majd ha lassítok akkor elalszik és minden ok.

Amúgy pont most van oda a verdám a gázosnál és elvileg megnézi, hogy mi a bibi.

Link to comment
Megosztás:

Nekem amúgy nem világít folyton. Tehát ha elindítom az autót akkor semmi. Vásorban poroszkálok semmi. De ha megyek vele mondjuk Dorog-Nánás távot akkor 80 felett felvillan majd ha lassítok akkor elalszik és minden ok.

Amúgy pont most van oda a verdám a gázosnál és elvileg megnézi, hogy mi a bibi.

Hagyd így, és majd fog. Haldoklik a lambda. Nekem is ezt csinálta a régi lambdámmal. Kicseréltem, jó lett. De most már az "újjal" is ezt csinálja. És határozottan a német kirándulás óta. Akkor mentem egyhuzamban majd. 900 km-t pályán. Lehet azt egy kicsit zokon vette. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Sziasztok!

Már megint én ... :D

Nektek is ül a verda hátulja picit (a tartály miatt)?

Az enyém eléggé. Gondolkodok, hogy rugót kellene cserélni. Azt halottam, hogy a Caravan hátsó rugója erősített.

Szerintetek azzal nagyon magasan lenne a segge?

Nekem 60L-es gáztartályom van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már megint én ... :D

Nektek is ül a verda hátulja picit (a tartály miatt)?

Az enyém eléggé. Gondolkodok, hogy rugót kellene cserélni. Azt halottam, hogy a Caravan hátsó rugója erősített.

Szerintetek azzal nagyon magasan lenne a segge?

Nekem 60L-es gáztartályom van.

Csak éppen ha jól emlékszem nem passzol bele. Más az utolsó rugómenet karikája nem fog passzolni a tányér gumicsöcsébe.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már megint én ... :icon4:

Nektek is ül a verda hátulja picit (a tartály miatt)?

Az enyém eléggé. Gondolkodok, hogy rugót kellene cserélni. Azt halottam, hogy a Caravan hátsó rugója erősített.

Szerintetek azzal nagyon magasan lenne a segge?

Nekem 60L-es gáztartályom van.

Dobni kell bele egy kis légrugót és az majd fenn tartja...

Lehet venni 15-20ezer forintért egy párat. Azt olyan keményre fújod, amilyenre kell... :D

Link to comment
Megosztás:

Dobni kell bele egy kis légrugót és az majd fenn tartja...

Lehet venni 15-20ezer forintért egy párat. Azt olyan keményre fújod, amilyenre kell... :D

Jaja! Bátyám vett az MV6-ba, és eléggé korrekt a cucc. Már több, mint 3 éve benne van. De az meg fél megoldás, csak tehermentesíti valamelyest a rugót "nagy igénybevételkor".

Egyébként nekem is ül a segge, a kerékből ~2 centi a sárvédő vonala alatt van, ha meg beleülök...

Link to comment
Megosztás:

Az elejét kell csak leültetni! :icon4:

Reduktor felújítása volt már valakinek? Jobb lett vagy rosszabb? Mármint szerelőmnek mondtam, hogy azt is el kellene vinnem gázszerelőhöz felújítattni, de mondta hogy majd ha tényleg rossz lesz, amíg jó addig felesleges mert csak rosszabb lesz. Ill akik felújítatták elég sokan mondták, hogy rosszabb mint volt. :D

Link to comment
Megosztás:

Az elejét kell csak leültetni! :icon4:

Reduktor felújítása volt már valakinek? Jobb lett vagy rosszabb? Mármint szerelőmnek mondtam, hogy azt is el kellene vinnem gázszerelőhöz felújítattni, de mondta hogy majd ha tényleg rossz lesz, amíg jó addig felesleges mert csak rosszabb lesz. Ill akik felújítatták elég sokan mondták, hogy rosszabb mint volt. :D

Nekem is lassan fel kell újítani. A gázos szerelőm szerint őszig kibírja, de kb 3000 km után olajcserém és szerintem akkor fogom megjátszani.

Amúgy van egy ismim ő neki már 3x volt a reduktora felújítva és nem panaszkodott. A szerelő mindig jól csinálta.

Én debiben ismerek egy jó gázost aki még a PB palackos korszakban kezdte az autók gázosítását.

Szerintem eléggé képben van a témában.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is lassan fel kell újítani. A gázos szerelőm szerint őszig kibírja, de kb 3000 km után olajcserém és szerintem akkor fogom megjátszani.

Amúgy van egy ismim ő neki már 3x volt a reduktora felújítva és nem panaszkodott. A szerelő mindig jól csinálta.

Én debiben ismerek egy jó gázost aki még a PB palackos korszakban kezdte az autók gázosítását.

Szerintem eléggé képben van a témában.

Miért újítod fel? Mert eljött az ideje vagy mert rosszabbúl megy, vagy mit vettél észre? :D

Link to comment
Megosztás:

Miért újítod fel? Mert eljött az ideje vagy mert rosszabbúl megy, vagy mit vettél észre? :D

Gázosan vettem az autót és nem tudom, hogy mennyi km van a reduktorban. Ami biztos, hogy én már lassan 20 ezer km-t belecsavartam. Picit rángat a verda meg néha eléggé leesik az alapjárat.

A szerelőm szerint jobb most újítani tél előtt.

Nekem Lovato vákuumos reduktorom van és azt mondta, hogy munkadíjjal együtt a felújítás egy 10-esből kijön.

Link to comment
Megosztás:

Gázosan vettem az autót és nem tudom, hogy mennyi km van a reduktorban. Ami biztos, hogy én már lassan 20 ezer km-t belecsavartam. Picit rángat a verda meg néha eléggé leesik az alapjárat.

A szerelőm szerint jobb most újítani tél előtt.

Nekem Lovato vákuumos reduktorom van és azt mondta, hogy munkadíjjal együtt a felújítás egy 10-esből kijön.

Az jó ár, ha kész mond a tapasztalatokat hogy jobb lett-e. Én is 10ezret tekerem bele, így vettem. Szervízkönyv szerint 40ezernél tették bele és 85ezerrel vettem. Szerintem azóta nem volt felújítva.

Bár a fogyasztásom teljesen jó meg vagyok vele elégedve azért vacilálok rajta ennyire. :D

Link to comment
Megosztás:

Az elejét kell csak leültetni! :icon4:

Reduktor felújítása volt már valakinek? Jobb lett vagy rosszabb? Mármint szerelőmnek mondtam, hogy azt is el kellene vinnem gázszerelőhöz felújítattni, de mondta hogy majd ha tényleg rossz lesz, amíg jó addig felesleges mert csak rosszabb lesz. Ill akik felújítatták elég sokan mondták, hogy rosszabb mint volt. :D

Üdv!

X14NZ-nél az újítás után nem 13 lett az átlagos fogyim, hanem lement normális max 9 literre... Ez persze függ a talpamtól is, mert azért tudtam már 11-et etetni vele, de zömében 9 alatt, és kb 400-450 kilóméterre elegendő a 39 liter lpg. Nálam is csak abból látszott, hogy fel kell újítani, hogy 12 liternél alig akart kevesebbet enni.

Link to comment
Megosztás:

Az elejét kell csak leültetni! :icon4:

Reduktor felújítása volt már valakinek? Jobb lett vagy rosszabb? Mármint szerelőmnek mondtam, hogy azt is el kellene vinnem gázszerelőhöz felújítattni, de mondta hogy majd ha tényleg rossz lesz, amíg jó addig felesleges mert csak rosszabb lesz. Ill akik felújítatták elég sokan mondták, hogy rosszabb mint volt. :D

Nem magától a reduktorfelújítástól lehet esetlegesen változást észrevenni, hanem az utána történő ismételt beállítástól.

Levegőszűrőt és a két gázszűrőt mindenképp érdemes ilyenkor cserélni. Gyertyákat, gy.kábeleket, gyújtáselosztó fedelet és rotort pedig opcionálisan, attól függően, hogy milyen régiek és milyen állapotban vannak.

A felújítás esedékessége nem csak a futott km-től függ, hanem a tankolt gáz "minőségétől" is. Nem érdemes megvárni amíg működési zavarokat okoz.

Csináltam már pár siralmas állapotban lévő reduktoron felújítást, pedig el sem érték még a 60ekm-t sem. A membránok szutykosak, kinyúltak, megkeményedtek, a széle törik mint a ropi, a rézspirálokon annyi volt a szilárdanyag kiválás, hogy szinte teljesen eltömődött. A billenő mechanikák kopottak-, a gumiszeleptányérok deformáltak voltak, stb, stb. Érdemes ilyenkor a gázcsöveket is "átfújatni", mert azokban is sok szilárd trutyi tud keletkezni.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Hagyd így, és majd fog. Haldoklik a lambda. Nekem is ezt csinálta a régi lambdámmal. Kicseréltem, jó lett. De most már az "újjal" is ezt csinálja. És határozottan a német kirándulás óta. Akkor mentem egyhuzamban majd. 900 km-t pályán. Lehet azt egy kicsit zokon vette. :D

Na, lambda kicserélve, most már csak a "lefalazott" EGR-nek anyázik. Eléggé korrekt, egy BOSCH ment bele, kíváncsi vagyok, hogy meddig bírja. Mondjuk azt a 13 rongyot megérte (és igen, eredeti, gyárilag belevaló, stb.). Fogyasztás is visszaesett, konkrétan nem tudom, hogy mennyivel, még nem számoltam. Csak azt tudom, hogy full tank gázzal most járok 610 km-nél, amiből 450 pálya volt 140-es tempóval. Hanem a gyertyák megint szopatnak, pedig most a csoda Yttriumos BOSCH SUPERplus van benne, de rángat padlónál melegen, gázzal. Nem baj, vmelyik nap voltam Nánáson az autósboltban, kb. másfél méter Brisk LPG gyertya van a polcon ~5e Ft/4db áron. Bezzeg amikor vettem a bocsokat, akkor nem volt. :)

Link to comment
Megosztás:

Na, lambda kicserélve, most már csak a "lefalazott" EGR-nek anyázik. Eléggé korrekt, egy BOSCH ment bele, kíváncsi vagyok, hogy meddig bírja. Mondjuk azt a 13 rongyot megérte (és igen, eredeti, gyárilag belevaló, stb.). Fogyasztás is visszaesett, konkrétan nem tudom, hogy mennyivel, még nem számoltam. Csak azt tudom, hogy full tank gázzal most járok 610 km-nél, amiből 450 pálya volt 140-es tempóval. Hanem a gyertyák megint szopatnak, pedig most a csoda Yttriumos BOSCH SUPERplus van benne, de rángat padlónál melegen, gázzal. Nem baj, vmelyik nap voltam Nánáson az autósboltban, kb. másfél méter Brisk LPG gyertya van a polcon ~5e Ft/4db áron. Bezzeg amikor vettem a bocsokat, akkor nem volt. :)

Biztos, hogy gyertya bajod van? Gyújtáskábeleket cseréltél már?

Link to comment
Megosztás:

Biztos, hogy gyertya bajod van? Gyújtáskábeleket cseréltél már?

Ha benzinnel megy, mint a kisangyal. De majd ki akarom cserélni a kábeleket is, de azt akkor, ha nagyon nem lesz mit csináljak az árával.

Csinálta ezt velem az autó, akkor csak próbaképp belerepültek vmi olcsóbb NGK-k, akkor tökéletesen ment. Csak azokat nagyon hamar megette a gáz, ezért gondoltam, hogy veszek vmi normálisabbat. Mondtuk itt, a dorogi Unixnál, hogy LPG-s gyertya, ő meg mondta, hogy ~40e huf (nem biztos, hogy ennyi, de sok volt az ára). Akkor döntöttem emellett az Yttriumos mellett. De nem jött be. Errefel meg láttam nánáson, hogy ott sorakoznak a polcon. Meg is jegyeztem, hogy bezzeg, amikor nekem kellett. Meg is mondta, hogy azóta tart. Kössz. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

heló. nemrég vettem egy c18nz astrát. 10 éve lett bele lovata gáz szett low eco elektronikával beépítve. azóta kapott egy kb 60l es tartályt. Fogyasztást még nem tudok biztosat mondani, de városban pest-érd 9-12 közt lehet. Benzinnel be be rángat lehet, mert a gázt tanulta be a computer. gázzal megy rendesen. a szívósor felé menő csövön van egy elektomos szelep és egy kézzel állítható is.. Egy gondom van vele. Meleg motornál hibalámpát tesz ki és bármilyen furcsa dús keverékre panaszkodik. próbaképpen úgy elvettem a gázt, hogy ki sem pörgött, de a hibalámpa akkor is kint volt. Mi lehet a probléma? Autókhoz értek, de a gáz még új dolog számomra.. Segítségeteket előre is köszönöm. elég új kábelek, elosztófedél van. Megvételkor 2 pólusú ngk volt benne gyári gyertyának megfelelő most 3 pólusút találtam otthon. újat voltak gondoltam hátha, de semmi. Tudom gáznak nem jó a több pólusú, de már nemigen tudtam mit csináljak.. Ja lambda monitorral is enyhén dús keveréket láttam.. Légszűrő betét nélkül is dús de úgy végképpen fuldoklik a motor tehát nem a szűrő miatt kevés az oxigén. Motorom nemigen éri el a 90fokot. kb 80-90 közt táncol vagy xar a termosztát vagy 85fokos... Ezek a gázrendszerek esetleg tudják állítani a dúsítást a hőfokhoz képest??

Link to comment
Megosztás:

Már nem tudom! :) Rendeltem egy ilyet: http://gyujtokabel.unas.hu/spd/unas_414857...tokabel_keszlet

Hátha beválik. Bírjon ki csak 10e km-t, és ha nem rángat, akkor megdobom vmi jobbal. Neked milyen van?

Nekem még az a gyújtókábelsor van amivel vettem. Még nem rosszalkodott így nem cseréltem. Egy ismerősnek volt hasonló baja és nála a kábelek cseréjével megoldódott a probléma. Csak gázzal jelentkezik a hiba?

Tudok egy jó gázost Debrecenben ha kell megadom a számát.

Link to comment
Megosztás:

Nekem még az a gyújtókábelsor van amivel vettem. Még nem rosszalkodott így nem cseréltem. Egy ismerősnek volt hasonló baja és nála a kábelek cseréjével megoldódott a probléma. Csak gázzal jelentkezik a hiba?

Tudok egy jó gázost Debrecenben ha kell megadom a számát.

Háttő, mintha benzinnel sem lenne 100-as, de összehasonlíthatatlan. Meg elvileg ha benzinnel észre sem lehet venni a kábelhibát, gázzal biztos észre veszed. Ezt mondta a gázas emberke is, aki az Arasz utcában lakik (Debrecen). Te is oda jársz?

Link to comment
Megosztás:

Háttő, mintha benzinnel sem lenne 100-as, de összehasonlíthatatlan. Meg elvileg ha benzinnel észre sem lehet venni a kábelhibát, gázzal biztos észre veszed. Ezt mondta a gázas emberke is, aki az Arasz utcában lakik (Debrecen). Te is oda jársz?

Jaja Ő hozzá szoktam én is vinni a verdát. Elég korrekt és régóta benne van a szakmában és látott már 1-et s mást. Majd 1x összefuthatnánk dorogon. Kíváncsi vagyok, hogy a Te verdádban milyen megoldások vannak.

Link to comment
Megosztás:

Jaja Ő hozzá szoktam én is vinni a verdát. Elég korrekt és régóta benne van a szakmában és látott már 1-et s mást. Majd 1x összefuthatnánk dorogon. Kíváncsi vagyok, hogy a Te verdádban milyen megoldások vannak.

Felőlem. :lol: Én csak 2x voltam az "öregnél", de lerítt róla, hogy érti és szereti amit csinál. Elvileg holnap megérkezik a gyújtókábel, kíváncsi leszek, hogy az lesz e a gond. Elviekben igen, mert ma megmértem multiméterrel a mostani kábelek ellenállását, és a 4-ből 2 katasztrófa. A 2-es és 3-as hengereké 8,64 ill. 7,39 kohm, az 1-es és 4-es hengereké 7,57 és 5,19. Ha meg azt nézzük, hogy egy jó kábelnek méterenként 7 kohm az ellenállása, akkor mind katasztrofális.

Link to comment
Megosztás:

Felőlem. :lol: Én csak 2x voltam az "öregnél", de lerítt róla, hogy érti és szereti amit csinál. Elvileg holnap megérkezik a gyújtókábel, kíváncsi leszek, hogy az lesz e a gond. Elviekben igen, mert ma megmértem multiméterrel a mostani kábelek ellenállását, és a 4-ből 2 katasztrófa. A 2-es és 3-as hengereké 8,64 ill. 7,39 kohm, az 1-es és 4-es hengereké 7,57 és 5,19. Ha meg azt nézzük, hogy egy jó kábelnek méterenként 7 kohm az ellenállása, akkor mind katasztrofális.

Én még így nem mértem rá a kábelekre, de bogarat ültettél a fülembe... Kíváncsi leszek én is, hogy mi a bibid. Neked már nem az a "klasszikus" gyújtás elosztód van ugye? Még talán lehet ott is lehet gond. Hogy nem mindig adja a feszkót.

Link to comment
Megosztás:

Én még így nem mértem rá a kábelekre, de bogarat ültettél a fülembe... Kíváncsi leszek én is, hogy mi a bibid. Neked már nem az a "klasszikus" gyújtás elosztód van ugye? Még talán lehet ott is lehet gond. Hogy nem mindig adja a feszkót.

Az volt a gond. A délelőtt elindultam a postásra vadászni, rá is leltem, ott volt nála a kábelkészlet. Hazaértem, mielőtt kicseréltem volna, lemértem, a leghosszabban is 3,14 kohm volt az ellenállás, a rövidebbekben 2,5 alatt. Csere után mentem is a dolgomra, és mintha dróton húzták volna.

Ellenben amikor voltam a gázosnál, elsőnek ő is a kábelre gondolt, de tüzetesebb átvizsgálás után azt mondta, hogy a gázszelepeket felújítani, a szűrőt meg cserélni kellene. Hiába no, 2005 óta van benne a szett, amiből én tettem 2009 nyara óta bele ~60e km-t, amiből 15e június óta. Na, amit ebből ki akarok hozni, hogy most már nem rángat, de erőtlen gázzal. Szinte érezni, hogy mikor megy az összes szelep, és mikor hagy ki 1 vagy 2. Na most vagy elviszem hozzá, hogy felújítsa, vagy veszek a bácsgépkernél egy szettet (valtek injektorsor, ~20e), és kicserélem. No erre még alszok egyet. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.