Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz-Astra.


Tiv.

Recommended Posts

Na, ott a bibi az uccsó képen. Az már olyan szinten el van kopva (szerintem), hogy ihaj. Lásd egy új: http://opelcentrum.h...c14nz-22e-bosch

DE! Én erről pampogok már egy jó ideje, hogy a gyújtásoddal lesz a baj. Majdnem 100%-ra mondom, hogyha veszel egy rotort, akkor tökéletesen fog menni a vas.

((Az opeles szerelő srác a rotort még annyira nem is, inkább az elosztó fedelet nézte, hogy ebből aztán minden kiégett aminek csak lehetett...)

Ma vettem elosztót és rotort is, felraktam is tettem volna... Szóval a rotor az rá volt gyógyulva, csak kombinált fogóval lehetett letörgelni :sick: majd utána látszott hogy csupa rozsda a tengely vége. Na kapott egy kis zsír spray-t aztán lett rátolva az új. Az elosztófedéllel nem volt gond, az át lett kupakolva és pöc röf indul rendesen továbbra is.

Holnap készítek képet a régi és az új rotorról egymás mellett. Sajnos tesztelni rendesen nem volt út, majd hétvégén lesz hosszabb utam.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 484
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

((Az opeles szerelő srác a rotort még annyira nem is, inkább az elosztó fedelet nézte, hogy ebből aztán minden kiégett aminek csak lehetett...)

Ma vettem elosztót és rotort is, felraktam is tettem volna... Szóval a rotor az rá volt gyógyulva, csak kombinált fogóval lehetett letörgelni :sick: majd utána látszott hogy csupa rozsda a tengely vége. Na kapott egy kis zsír spray-t aztán lett rátolva az új. Az elosztófedéllel nem volt gond, az át lett kupakolva és pöc röf indul rendesen továbbra is.

Holnap készítek képet a régi és az új rotorról egymás mellett. Sajnos tesztelni rendesen nem volt út, majd hétvégén lesz hosszabb utam.

ezt mondjuk hogy a gyújtással van gond, aki nincs benne a gázos javításban az nem érti miért jó benzinen és mik egy gázos autó hibái. Remélem megoldódott a problémád és mostmár rendeltetésszerűen tudod használni a gépet. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Na, ott a bibi az uccsó képen. Az már olyan szinten el van kopva (szerintem), hogy ihaj. Lásd egy új: http://opelcentrum.h...c14nz-22e-bosch

DE! Én erről pampogok már egy jó ideje, hogy a gyújtásoddal lesz a baj. Majdnem 100%-ra mondom, hogyha veszel egy rotort, akkor tökéletesen fog menni a vas.

Rotor régi és új egymás mellett, talán ha 1mm különbség van a kettő között, de szerintem kevesebb;

http://kepfeltoltes.hu/121219/DSC_0298_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/121219/DSC_0299_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Így nem biztos, hogy azt volt értelme cserélni, lehet elég lett volna az elosztó fedelet. De nem vész összeg lényeg az üzembiztos működés!

ezt mondjuk hogy a gyújtással van gond, aki nincs benne a gázos javításban az nem érti miért jó benzinen és mik egy gázos autó hibái. Remélem megoldódott a problémád és mostmár rendeltetésszerűen tudod használni a gépet. :icon1:

Igen :blush: be kell látnom, hogy valóban ennyire különbözik a két üzem egymástól. (Tudod, értem én hogy gőzgép, de akkor is mi hajtja? :evilgrin: )

De ma voltunk város körúton és úgy néz ki jó lesz, de nem akarom elkiabálni, véglegeset hétvégére tudok.

Link to comment
Megosztás:

Tehát?

Köszönöm érdeklődésedet, sajnos a választ szomorúan írom. Ugyanis javult egy kicsit érezhetően, de közel sem múlt el a probléma. Azóta vettem egy lambdát is, de sajnos az is csak egy határozott javulást hozott.

Cserélni fogom még a folytás szelep állás érzékelőt vsz.

"Gond" az hogy benzinnel még most is rendes megy, és tüzetesen végig néztem a vezetékeket a gáz csak a lamda jelét figyeli.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm érdeklödésedet, sajnos a választ szomorúan írom. Ugyanis javult egy kicsit èrezhetöen, de közel sem múlt el a probléma. Azóta vettem egy lambdát is, de sajnos az is csak egy határozott javulást hozott.

Cserélni fogom még a folytás szelep állás érzékelöt vsz.

"Gond" az hogy benzinnel még most is rendes megy, és tüzetesen végig néztem a vezetékeket a gáz csak a lamda jelét figyeli.

gyertya+kábel az van szétégve valamelyik, a lambda árából lehezett volna már egy garn.gyertyát meg kábelt is venni. A szonda nem jellemzően megy tönkre a 8szelepesekbe ha csak el nem törik.
Link to comment
Megosztás:

a gáz csak a lamda jelét figyeli.

Mivan????

Neked nem keverőfejes gáz rendszered van?

Nekem X14NZ-hez az van és az csak annyit csinál az "elektronika", hogy ha átkapcsolom gázra akkor elveszi az áramot a benzin injektorától és a gáz szelepet nyitja.

Bár Golf-nál láttam olyat is, hogy még a lambda vezetékét is megszakítja, ha gázra kapcsolod a verdát.

Link to comment
Megosztás:

Mivan????

Neked nem keverőfejes gáz rendszered van?

Nekem X14NZ-hez az van és az csak annyit csinál az "elektronika", hogy ha átkapcsolom gázra akkor elveszi az áramot a benzin injektorától és a gáz szelepet nyitja.

Bár Golf-nál láttam olyat is, hogy még a lambda vezetékét is megszakítja, ha gázra kapcsolod a verdát.

Ha van közte neki emulátor ami az injektort helyettesíti (bár tök felesleges, 5lábú relé kell neki) meg egy olyan lambda emu. hogy a lambda jel alapján szabályoz egy alapjárati motor gázmennyiséget. Low cost megoldás kézi beállitó az elektromos helyett mindjárt 30 al kevesebb egy gázátalakítás.Ez egy elektromos állító http://img.index.hu/..._0003503819.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg van szakítva a lambda tyúkbele, oszt megy a gázos ecuba, de az is igaz, hogy ez meg hengerenkénti. No meg külön MAP szenzora is van.

A keverős meg a szekvenciális között nagy különbség van de a szekisnek mégúgy sincs szüksége a lambda jelre mert az csak a programozónak segít a szabályzáshoz semmi köze. Neked mi van benne landi,zavoli vagy egyéb?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hosszú idő után (majdnem két hónap), egy beszélgetés során újabb tipp merült fel. De fontos, hogy közte volt a jó megoldás a problémámra!

Keverék képzési arány!

Egyszerűen túl sokat kapott az autó és az alacsony tartományban nem bírt vele mit kezdeni. Be volt ragadva az elektromos szabályzó motor, és hiába azt mutatta hogy megy valójában nem ment.

Már csak egy fogyasztás mérésre várok, hogy teljesen visszaigazolja, eddig ~500km újra probléma mentes üzemben!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra g-hez 1.4 16v 2003-as X14XE motorral..Gázzal szemezek jó ideje,de az az igazság nagyon vegyesek a vélemények.

Olyan véleményét kérném akinek ilyen motorparaméterek mellett,ilyen motorhoz bevált a gáz.Negatívumot is.

Autószerelőm mondta most javított astrát 40000km után 250e volt a javítás,stb

És ha valakinek bevált milyen rendszerrel,van - plusz kenés kell -e ,spéci lpg gyertya ,sorozatengedély jobb vagy az egyszeri,illetve milyen pluszköltségek vannak amik csak utólag derülnek ki

Ha nem nagyon van tulajdonában valakinek,tud -e valamiről?(ismerősöktől,rokonoktól)

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra g-hez 1.4 16v 2003-as X14XE motorral..Gázzal szemezek jó ideje,de az az igazság nagyon vegyesek a vélemények.

Olyan véleményét kérném akinek ilyen motorparaméterek mellett,ilyen motorhoz bevált a gáz.Negatívumot is.

Autószerelőm mondta most javított astrát 40000km után 250e volt a javítás,stb

És ha valakinek bevált milyen rendszerrel,van - plusz kenés kell -e ,spéci lpg gyertya ,sorozatengedély jobb vagy az egyszeri,illetve milyen pluszköltségek vannak amik csak utólag derülnek ki

Ha nem nagyon van tulajdonában valakinek,tud -e valamiről?(ismerősöktől,rokonoktól)

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat

23 oldal nem sok! olvasd vissza az előzményeket, ott mindenre választ kapsz! Lehet hogy nem ugyan az az autó, de a lényeg azonos!

Tömören szerintem; ha nem akarod az autót lecserélni a közel jövőben (4-5évig), relatíve sokat jársz (évi 15-20e km vagy több) vele, akkor érdemes beszereltetni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra g-hez 1.4 16v 2003-as X14XE motorral..Gázzal szemezek jó ideje,de az az igazság nagyon vegyesek a vélemények.

Olyan véleményét kérném akinek ilyen motorparaméterek mellett,ilyen motorhoz bevált a gáz.Negatívumot is.

Autószerelőm mondta most javított astrát 40000km után 250e volt a javítás,stb

És ha valakinek bevált milyen rendszerrel,van - plusz kenés kell -e ,spéci lpg gyertya ,sorozatengedély jobb vagy az egyszeri,illetve milyen pluszköltségek vannak amik csak utólag derülnek ki

Ha nem nagyon van tulajdonában valakinek,tud -e valamiről?(ismerősöktől,rokonoktól)

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat

Hello Csak zavoli-t Vagy AC-Stag-ot bele. Ezek nagyon pontosan programozhatók ,hibátlan stabil cucc mind a kettő.Van olcsóbb kategória azt is be lehet szereltetni de abba több műanyag van mint amennyi kellene ,még az is aminek nem kéne .Én csakis pótkeréktartály, mert különben nincs csomagtered ha meg feljebb emelik a tartályt úgyis alig jön ki a pótkerék.(Hányszor cseréltél eddig kereket ?) Ha meg hosszú útra mész elfér a csomiban ha meg csak a városba használod elfér a garázsban. A motorjavítás akkor következik be hamar ha szegény keverékkel jár a motor és szétég a szelep meg hf.tömítés szelepszárszimering. Ne akard hogy gázból is annyit egyen mint benzinből,meg ne mond azt hogy városban csak 6l eszik az autód ilyen nincs.városban benzinből eszik 8-8,5 akkor gázból a 10 nem sok.országúton+kis város simán lehet 8 környékén autózni,de ha nagyon óvatoskodsz simán le lehet menni alá is . A gázt 110 felett hatványozottaban eszi nem úgy mint a benzint mert annyit ad a motornak amennyi szükséges neki tehát 160 -felett 10-12l is simán lehet.de 160 nál már benzinből se 6-ot eszik.Ha még van kérdésed szivesen válaszolok.

Link to comment
Megosztás:

Szia !

Magyarán az a biztos ha néha megyek jó pár km-t benzinnel is.És a + kenés kellhet?

Visszaolvastam több mindent ezért kérdezem inkább még egyszer mert szerintem akkor is 50/50 % lehet az igazság

Köszi

Én közel 50e km mentem gázzal. Benzint csak indításkor kap az első 1800-2000 közti fordulat eléréséig. Még télen a legnagyobb hidegekben is rögtön átváltottam, és csak a legnagyobb hidegekben tartottam a fordulat 1500 körül 10-15 másodpercig utána tartotta az automata a 1100-1200-as fordulatot.

Benzinnel egy alkalommal mentem azóta 150km-t, mert elfelejtettem visszakapcsolni gázra.

Az elején kapott rendes gyertyát és kábelt utána ment rendesen, most őszig. De ezt visszaolvasva tudod már elvileg. Tömören elkezdett vacakolni, cserélgettem alkatrészeket nem javult, majd kiderült csak egyszerűen sok kaját kapott.

Plusz kenést gáznál nem tudom mivel lehetne megoldani, de semmit nem kap nálam, olajat ugyan úgy cserélem 10ekm-enként mint előtte benzinnél.

Link to comment
Megosztás:

Szia !

Magyarán az a biztos ha néha megyek jó pár km-t benzinnel is.És a + kenés kellhet?

Visszaolvastam több mindent ezért kérdezem inkább még egyszer mert szerintem akkor is 50/50 % lehet az igazság

Köszi

Nem kell plusz kenés semmi szükség rá gondolom a flashlube-ra gondoltál azt csak lapkás szelepállítású motornál ajánlott meg ott ahol kerámia a szelepülés(ford focus).Ha jól van beállítva 30c víznél átvált azt meg hamar eléri keveset mész benzinnel,meg van melegen gázindítás tehát autómatán gázzal indul semmit nem veszel észre,akkor sem minkor reggel beindítod és átvált.Benzin mindíg legyen benne max 1/4 ig és mindig prémium benzin mert az nem gyantásodik ki és nem teszi tönkre a rossz benzin az injektorokat.Magyarul 8liter prémium 400 ft al kerül többe mint a sima és egy csomó problémát megelőzöl vele.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Astra g-hez 1.4 16v 2003-as X14XE motorral..Gázzal szemezek jó ideje,de az az igazság nagyon vegyesek a vélemények.

Olyan véleményét kérném akinek ilyen motorparaméterek mellett,ilyen motorhoz bevált a gáz.Negatívumot is.

Autószerelőm mondta most javított astrát 40000km után 250e volt a javítás,stb

És ha valakinek bevált milyen rendszerrel,van - plusz kenés kell -e ,spéci lpg gyertya ,sorozatengedély jobb vagy az egyszeri,illetve milyen pluszköltségek vannak amik csak utólag derülnek ki

Ha nem nagyon van tulajdonában valakinek,tud -e valamiről?(ismerősöktől,rokonoktól)

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat

nekem 10 éve van gáz az x14xe motoros f astrában

még a keverős lovato rendszer

90 ezret mentem vele hiba nélkül egyszer lett felújítva a reduktor(amit bontottan vettem)

-5 fokig simán indítok gázzal és megy max 1-2 főtengelyfordulattal többet teker

a sima 1 pólusú ngk gyertya 50 ezret bírt, ekkor kezdett durrogni a légszűrő felé aztán cserélni kellett

olajat 10-12 ezrenként cserélek ahogy sikerül

szóval semmi extra hiba nincs a gáz miatt

Link to comment
Megosztás:

Új eljárási díjat fognak bevezetni... Úgy néz ki, hogy akinek lejár a gáztartályon a nyomáspróba érvényessége, az a nyomáspróba után kénytelen lesz átterveztetni a gázrendszert. Ez annyit jelent, hogy tök mindegy, hogy volt-e a kocsiban előtte érvényes gáz, a nyomáspróba miatt kiszerelt tartály, vagy az új tartály beépítése átalakításnak minősül, és engedély köteles lesz! Most szentségelt a szerelő, hogy szopatják az ipart... Fehérváron már kötelezik a gázüzemű autókat erre. Ezek után lassú megtérülés, dráguló üzemanyag ár, drága műszakiztatás... Faxa jövő kép! Ha nem lenne 2 éve beszerelve a gáz, akkor már nem állnék neki beépíttetni...

Link to comment
Megosztás:

Új eljárási díjat fognak bevezetni... Úgy néz ki, hogy akinek lejár a gáztartályon a nyomáspróba érvényessége, az a nyomáspróba után kénytelen lesz átterveztetni a gázrendszert. Ez annyit jelent, hogy tök mindegy, hogy volt-e a kocsiban előtte érvényes gáz, a nyomáspróba miatt kiszerelt tartály, vagy az új tartály beépítése átalakításnak minősül, és engedély köteles lesz! Most szentségelt a szerelő, hogy szopatják az ipart... Fehérváron már kötelezik a gázüzemű autókat erre. Ezek után lassú megtérülés, dráguló üzemanyag ár, drága műszakiztatás... Faxa jövő kép! Ha nem lenne 2 éve beszerelve a gáz, akkor már nem állnék neki beépíttetni...

Hogy az a jó k*rva....

Ez kb mennyi többletköltséggel jár?

Link to comment
Megosztás:

Hogy az a jó k*rva....

Ez kb mennyi többletköltséggel jár?

Nekem most 22ezer forint volt az engedélyeztetés gázszett beszerelésre. Sajnos Január 1-től eltörölték a sorozatengedélyek kb 90%-át. Ez azt jelenti, hogy ami 5 évvel ezelőtt lett kikérve sorozatengedély, azt megszüntették, újra kikérheti a beszerelő cég, de kb 5 évre kapja csak meg, és kb 450ezerbe fáj nekik. Ezzel azt érik el, hogy a cégek egyszerűen nem váltják ki, hiszen kiszámíthatatlan, hány autót fognak gázosítani az adott típusból, tehát egyedi forgalomba helyezés lesz a legtöbb típusnál, ami viszont 22 ezres felárat hoz a szettre, hiszen az ügyféllel kifizettetik. Bonyolultabb is a dolog, mert kb 1 hónap az engedélyeztetési procedúra, tehát jó 1 hónappal előbb érdemes elvinni az autót beszerelésre. A műszaki vizsga 4000 ft feláras, mert a gázműszakit is meg kell csináltatni, és 6000 ft az új forgalmi, tehát 32000 ft plusszt jelent a beszerelés után a műszaki 16000-es díja nélkül. Ezt követően 10 évig nyugi, és utána érdemes tartályt cserélni, mert akkor 10 évre le van a gond... Bár mondjuk a technika lehet addigra már nem lesz sehol, viszont aki most viszi műszakira, és lejárt a tartály érvényessége, az tényleg jobban jár egy új tartállyal. Új tartály mondjuk 40ezer, a régi vizsgálata meg 20. 5 év múlva ismétlés, engedélyeztetés, illetve 1-el több műszaki, mert a 4.évben csak 1 évre adják meg a tartály miatt. 5 év múlva ismét engedélyeztetés, és tartály vizsgálat. Ha újat veszel, 1 fizetési kötelezettség kimarad...

A szerelő srác annyit mondott, hogy a fehérvári eljárás miatt, mivel, hogy a tartály nem lett cserélve, így nem volt átalakítás, kifogással fog élni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.