Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz-Astra.


Tiv.

Recommended Posts

Összetett dolgok ezek nagyon, nem csak annyiból áll, hogy cserélem a két gázszűrőt meg néha felújítom a reduktort meg néha kiveszem a tartályt. Bár a Lovato és Zavoli még mindig sokkal egyszerűbb és olcsóbb, mint a Landi.

én 18 éve gázozok.....még akkor kezdtem amikor mindenki a 11.5 kg-os palackal mászkált.....nem nagyon volt más megfizethető áron.

a keverőfejes rendszerem csak annyit igényel karbantartás szintjén mint amit leírtam már:redifelújítás és nagyon néha a gázszűrő cseréje......igaz itt nem is tud más tönkremenni....én saját magam szerelem-állítom be a gázt minden autónkban......tapasztalati úton jöttem rá szinte mindenre.....

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • Hozzászólások 484
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy Ti szerintetek mi lehet a hiba forrása.

A hiba a következő: motorfékkel való lassításkor rángat az autó és ha üzem meleg a víz vagy melegebb akkor úgy tűnik mintha az alapjáratom olyan 200 körül lenne.

El volt törve a vákuum csövem könyöke, azt hittem ez a probléma. De csere után is csinálta.

Ja és természetesen mindezt csak gáznál veszem észre.

Gondoltam rá, hogy elektronika.

A gyertyákat átnéztem, nekem jóknak tűnnek, bár nem tudom, hogy mi a tökéletes egy négypólusú gyertyánál. Hézagra gondolok most.

Gondolok még arra, hogy lehet kellene egy reduktor felújítás mert nem tudom, hogy mióta van az autóban LPG.

Várnám az ötleteket vagy megoldásokat.

Előre is mindenkinek kössz!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy Ti szerintetek mi lehet a hiba forrása.

A hiba a következő: motorfékkel való lassításkor rángat az autó és ha üzem meleg a víz vagy melegebb akkor úgy tűnik mintha az alapjáratom olyan 200 körül lenne.

El volt törve a vákuum csövem könyöke, azt hittem ez a probléma. De csere után is csinálta.

Ja és természetesen mindezt csak gáznál veszem észre.

Gondoltam rá, hogy elektronika.

A gyertyákat átnéztem, nekem jóknak tűnnek, bár nem tudom, hogy mi a tökéletes egy négypólusú gyertyánál. Hézagra gondolok most.

Gondolok még arra, hogy lehet kellene egy reduktor felújítás mert nem tudom, hogy mióta van az autóban LPG.

Várnám az ötleteket vagy megoldásokat.

Előre is mindenkinek kössz!

Hát ez sok minden okozhatja rövid tapasztalatom alapján!

Nekem két és fél éve van astrám, és augusztus óta gázom, azóta 11,5km mentem.

Első körökben a túlzottan sok levegővel volt bajom, ezt a hűtőrács felé menő gumi levételével orvosolni látszott, de kiderült hogy még mindíg nem tökéletes.

Így a légszűrőház csonkja elé került egy másfél literes ásványvizes flakon alja.

Ha alapjáratod ezután van csak motorféknél dadog, akkor az utána vsz kevés gázt kap. Ezt állítani a reduktoron illetve a bevezető csövön lévő szabályzóval tudod, (ha van).

Ha szükséges készitek holnap képet hogy mire gondoltam.

Egyébiránt tapasztalatom a 11.5e km után;

- sokkal igényesebb, mint a benzin, azonnal jelentkezik ha nem tetszik neki valami, sok a levegő, rossz a keverék, rossz a gyújtás....

- gyertyából minnél kevesebb pólusut javasoltak, nekem kétpólusu van (érezhetően hamarabb indul, picit szebben jár)

- gyertyakábel és pipa csere is volt, mert nekem az egyik szigetelése rossz volt, (ennél a cserénél használati külömbséget nem vettem észre, csak a fogyasztás esett!!)

- légszűrőt elfelejtettem cserélni legutóbb, így az több mint 20ekm-t volt bent, nem látszott koszosabbnak mint nyáron egyébként szokott, mégis csere után azonnal másképpen járt

- szelepfedél tömítés rohamosan nyomta az olajat, nem mondom hogy a gáz az oka, de azt sem hogy nincs köze hozzá, nem tudom! két és fél év után újra cseréltem

Összességében egy kedves rokonnak köszönhetően utólag kellett rakatnom bele elektronikát, ami +40e volt az ő 130e-hez , így 170e-be volt konkrétan a gáz.

Azóta a gáz miatt konkrétan gyertyát cseréltem, és kábeleket ez kulcsal eggyütt 10e

Mindezekre visszatekintve és az üzemanyag árakat tekintve, én nem bántam meg! Mivel járok néha ki, így egy teli tankoláson az itthoni és kinti üzemagyag árak közti külömbség miatt több mint 10e az újjabb megtakarítás! Ha ezt is beleveszem már nekem meg is térült a befektetés...

Teljesítménybeli csökkenést én hosszú állítgatás után sikerült elérnem hogy ne tapasztaljak jelentősen, ez alatt azt értem hogy 70-80 felett picit lassabban húz, és 120 felett ez radikálisan megáll, alig gyorsul...

De mivel a felett nem használom sosem így ez nem probléma. Az előzéseket 4be és háromba kapcsolással oldom meg, de ehez hozzá tartozik nem vagyok túl türelmes, amint kitudom huzatni megyek is...

Ehez hozzá tartozik az hogy ugye 1,4-es 8 szelepes központi, ergo a "leggyengébb" típus, és ráadásul ritka mikor 2 emberrel és kevés cuccal megyek, inkább 4-5 fő és sok cucc. 16évesen és 220ekm bevallott futás után, úgy gondolom ilyen terhek mellett jó futása van.

Nah most jó sokat szötyögtem, remélem volt benne hasznos is, ha nem akkor ne olvasd el többször <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy Ti szerintetek mi lehet a hiba forrása.

A hiba a következő: motorfékkel való lassításkor rángat az autó és ha üzem meleg a víz vagy melegebb akkor úgy tűnik mintha az alapjáratom olyan 200 körül lenne.

El volt törve a vákuum csövem könyöke, azt hittem ez a probléma. De csere után is csinálta.

Ja és természetesen mindezt csak gáznál veszem észre.

Gondoltam rá, hogy elektronika.

A gyertyákat átnéztem, nekem jóknak tűnnek, bár nem tudom, hogy mi a tökéletes egy négypólusú gyertyánál. Hézagra gondolok most.

Gondolok még arra, hogy lehet kellene egy reduktor felújítás mert nem tudom, hogy mióta van az autóban LPG.

Várnám az ötleteket vagy megoldásokat.

Előre is mindenkinek kössz!

Nézd át a vákuum csöveket, szerintem lesz még ott valami repedés, vagy a szorító bilincseknél fars levegőt szív. Hidegben összehúzódnak műanyag és a gumi alkatrészek. Ha üzem meleg akkor tágul , valahol kap + levegőt. Így hígul a keverék ezért esik le az alapjárat esetleg egyenletlenül jár a motor.

Link to comment
Megosztás:

LPG-s gyertyákról van valakinek valami tapasztalata? Ma megsasoltam a gyertyákat (2 pólusú GM), és hát, így ~40e km után láttam már szebbeket is. Mivel így is-úgy is kell venni, akkor már kipróbálnám, mert miért ne. Leginkább az izgatja a fantáziámat, hogy azoknak elvileg állíthatóak. És azt hogy kell elképzelni? Van egy általánosan megadott távolság, vagy azt mindenki magának legozza ki?

Link to comment
Megosztás:

LPG-s gyertyákról van valakinek valami tapasztalata? Ma megsasoltam a gyertyákat (2 pólusú GM), és hát, így ~40e km után láttam már szebbeket is. Mivel így is-úgy is kell venni, akkor már kipróbálnám, mert miért ne. Leginkább az izgatja a fantáziámat, hogy azoknak elvileg állíthatóak. És azt hogy kell elképzelni? Van egy általánosan megadott távolság, vagy azt mindenki magának legozza ki?

Állítható gyertya? Nah ilyet még nem hallottam, szóval ez pasz!

De a gázos gyertyákról annyit csak, hogy én amikor az ősszel vettem bele 10-12 körül adtak volna darabját a gázosnak! Míg a hagyományosat 7,5e ft-ba volt a 4db.

A használhatóság terén az elméleti élettartam hosszabb a gázosnak, de csak talán kétszerese.

Szóval én ezért hagytam fel a dologal...

Nekem minnél kevesebb pólusut javasoltak és pont...

Link to comment
Megosztás:

Nézd át a vákuum csöveket, szerintem lesz még ott valami repedés, vagy a szorító bilincseknél fars levegőt szív. Hidegben összehúzódnak műanyag és a gumi alkatrészek. Ha üzem meleg akkor tágul , valahol kap + levegőt. Így hígul a keverék ezért esik le az alapjárat esetleg egyenletlenül jár a motor.

Megtaláltam! <_<

Végül is a reduktorra ami rámegy vákuum cső az volt picit laza, így kapott egy bilincset. A fő hibás pedig szerintem a levegőszűrőtől jövő gumicső volt. Szegénykém széjjel volt szakadva, így cseréltem és azóta nem csinálja.

Köszönöm szépen a tippet, vagyis megoldást, sokat segített!

Link to comment
Megosztás:

Nekem minnél kevesebb pólusut javasoltak és pont...

Jaja, a gázos gyertyák is 1 pólusúak, gondolom nem hiába. Néztem én is, hogy eléggé megkérik az árát, ilyen, hogy NGK gázos kb. 12e/db. Ez nem NGK lesz, vmi más, 2500/db. A mostaninál biztos jobb, az élettartamra meg majd megmondom a választ. <_<

Link to comment
Megosztás:

Jaja, a gázos gyertyák is 1 pólusúak, gondolom nem hiába. Néztem én is, hogy eléggé megkérik az árát, ilyen, hogy NGK gázos kb. 12e/db. Ez nem NGK lesz, vmi más, 2500/db. A mostaninál biztos jobb, az élettartamra meg majd megmondom a választ. <_<

Nos. Megjöttek a gyertyák, csak nem 17-es, hanem 21-es. De direkt mondtam a csókának, hogy milyen/mibe kell, de ezek szerint hiába. Így NGK lett, 2 pólusú. Határozottan jobb vele a szekér, a régi GM-ek ezek szerint megérettek a cserére. Kíváncsi vagyok, hogy ezek meddig lesznek okésak.

Link to comment
Megosztás:

LPG-s gyertyákról van valakinek valami tapasztalata? Ma megsasoltam a gyertyákat (2 pólusú GM), és hát, így ~40e km után láttam már szebbeket is. Mivel így is-úgy is kell venni, akkor már kipróbálnám, mert miért ne. Leginkább az izgatja a fantáziámat, hogy azoknak elvileg állíthatóak. És azt hogy kell elképzelni? Van egy általánosan megadott távolság, vagy azt mindenki magának legozza ki?

LPG gyertya ezen ez oldalon / http://www.brisk.cz/page.php?page=2600 / , / zapalovací svíčky BRISK Silver/ bemásol, fordítás, magyar/,máskép nem tudom magyarra belinkelni. Gázkútnál megtankoltam a Ladát, indulnék de nem indul , hosszas köszörülés még most sem indul. Mögöttem 3 taxis várt a tankolásra, végül a kutas megunta és segített az autót eltolni az útból. Közbe megkérdezte, hogy milyen gyertya van benne, mert nála lehet vásárolni LPG-és autóba gyertyát. Mondta , hogy a taxisok is ezt használják és 30.000 km mennek vele.

Vettem tőle évjárat és gyújtás szerint 4db BRISK gyertyát 700/db. Ott helyben ki is cseréltem, közbe törtem a magyart , nehogy ez a Cseh. jobb lenne mint a Bosch. Hát pofára estem, pöcre indult. Ettől kezdve megszűnt az aksi és önindító gyilkolás még -8 C fokba is gond nélkül röffent.

Ha a taxisok belerakták Opel, Audi, meg más autókba, szerintem nem lehet rossz.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Tudja valaki, hogy kb mennyibe kerül egy nyomáspróba a tartályra?

A tartály élete a gyártástól ill. nyomáspróbától indul, utólag már én is megtudtam. Amit nekem beszereltek az pihent 3 évet a raktárban. A maradék 7 év meg gyorsan elszaladt. Nyomáspróba szereléssel együtt 15000 -be került, tartály ki másik használt tartály be. A művelet kb 1 óráig tartott, kapott új papírt és 5 év garanciát,/hosszabbítást/.

Link to comment
Megosztás:

Jaja, a gázos gyertyák is 1 pólusúak, gondolom nem hiába. Néztem én is, hogy eléggé megkérik az árát, ilyen, hogy NGK gázos kb. 12e/db. Ez nem NGK lesz, vmi más, 2500/db. A mostaninál biztos jobb, az élettartamra meg majd megmondom a választ. B)

nekem G astrába Bosch FR7DC+ (Yttrium elektroda) tettek bele...

Link to comment
Megosztás:

És mi pénzéé adták?

Pécsen 5020Ft volt a 4db...

De max olyan 1000Ft-ért lehet venni...LINK

Nektek mennyi kondenzvíz keletkezik gázzal?

Tegnap a mentem kb 12km-t gázzal, majd egy helyben kb. 5 percig alapjáraton ment a kocsi, s egy tenyérnyi tócsa keletkezett a kipufogónál? Benzinnel ilyet soha nem tapasztaltam... Azt tudom, hogy LPG-vel több H2O keletkezik, de hogy ennyi.... F astrán így meddig bírják a dobok?

Link to comment
Megosztás:

Pécsen 5020Ft volt a 4db...

De max olyan 1000Ft-ért lehet venni...LINK

Nektek mennyi kondenzvíz keletkezik gázzal?

Tegnap a mentem kb 12km-t gázzal, majd egy helyben kb. 5 percig alapjáraton ment a kocsi, s egy tenyérnyi tócsa keletkezett a kipufogónál? Benzinnel ilyet soha nem tapasztaltam... Azt tudom, hogy LPG-vel több H2O keletkezik, de hogy ennyi.... F astrán így meddig bírják a dobok?

Jó hogy kiderül hogy van olcsón is gázos gyertya... Én egy éve még az úristennek nem találtam csak 10e. felett...

Kondenzvíz? Elvileg kell legyen én sosem figyeltem fel rá hogy lenne! Persze ettől még biztosan van, de én nem láttam ,még hogy tócsát hagyott volna.

A dobot akkor rakattam fel amikor vettem az autót, másfél éve, de szerintem hamarabb elmegy minthogy én rakassak rá új dobot szóval ezt passzolom...

Link to comment
Megosztás:

Jó hogy kiderül hogy van olcsón is gázos gyertya... Én egy éve még az úristennek nem találtam csak 10e. felett...

Kondenzvíz? Elvileg kell legyen én sosem figyeltem fel rá hogy lenne! Persze ettől még biztosan van, de én nem láttam ,még hogy tócsát hagyott volna.

A dobot akkor rakattam fel amikor vettem az autót, másfél éve, de szerintem hamarabb elmegy minthogy én rakassak rá új dobot szóval ezt passzolom...

De F-be nem tudom, hogy ez jó-e...

Hívd fel a pécsieket, ha kell tudok adni szervízvezető mérnök telefonszámot, Ő megmondja neked...(akkor írj privátot)

Link to comment
Megosztás:

De F-be nem tudom, hogy ez jó-e...

Hívd fel a pécsieket, ha kell tudok adni szervízvezető mérnök telefonszámot, Ő megmondja neked...(akkor írj privátot)

LPG -és gyertya vásárlásnál kell az autó típusa, évjárat, teljesítmény stb.

Normális helyen csak adat egyeztetés után postázzák.

LPG -és gyertyák : http://www.autogas-autogaz.hu/Autogas/s/al...c-gyujtogyertya

http://www.skodabolt.hu/presta/product.php?id_product=202

LPG alkatrészek tartozékok: http://www.autogas-autogaz.hu/Autogas/s/alkatresz/

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...

Hellótok!

Gáz így nyáron hogy használjátok? Mármint pl kint van 24'C. A kiskönyven ugye az van hogy 20 vagy 30'C nál célszerű átkapcsolni a gázra. Enyém ugye fordulat után kapcsol át. Ti most hogy szoktátok, mentek pár 100métert és utánna átkapcsolni vagy ilyen melegbe beindítás után már menet közben pörgetitek is 2000-er fölé?

Lényegében a kérdés hogy vártok hogy melegedjen kicsit? vagy ha kint 24'C körül van mennyi idő mire kb 30'C-re melegszik a motor? :D

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Volt egy kis bibim a géppel. Mikor levettem a lábam a gázról akkor a motor elkezdett rángatni. Volt ilyen régebben is, akkor a légszűrőtől az injektroházig vezető cső volt elszakadva. De most nem!

Nézegettem picit a motorteret és találtam a reduktoron egy csavart. Úgy ahogy láttam a reduktoromon 2 csavar van. Az egyik a leeresztő, a másik pedig ez. Gondolom ezzel lehet az LPG mennyiségét állítani, vagyis pontosan a vákuum mértékét.

Na ezt a csavart elsőnek befele csavartam 1 egész menetet. Kipróbáltam a verdát, sokkal jobban ment, de még lehet jobban rángatott motorfékezéskor, mint előtte. Na ez után visszaállítottam eredeti pizicíóba és kifele csavartam egy negyed fordulatot. Ekkor is kipróbáltam és már megszűnt a rángatás. Ja és ma munkába menet nem gyulladt ki annyiszor a motorhiba lámpámmint eddig.

Kérdésem lenne, hogy az a csavar amit most csavargattam az az amire gondolok vagy más?

Elbaszom így a verdát, ha játszok vele?

Ja Lovato a reduktorom és vákuumos.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Volt egy kis bibim a géppel. Mikor levettem a lábam a gázról akkor a motor elkezdett rángatni. Volt ilyen régebben is, akkor a légszűrőtől az injektroházig vezető cső volt elszakadva. De most nem!

Nézegettem picit a motorteret és találtam a reduktoron egy csavart. Úgy ahogy láttam a reduktoromon 2 csavar van. Az egyik a leeresztő, a másik pedig ez. Gondolom ezzel lehet az LPG mennyiségét állítani, vagyis pontosan a vákuum mértékét.

Na ezt a csavart elsőnek befele csavartam 1 egész menetet. Kipróbáltam a verdát, sokkal jobban ment, de még lehet jobban rángatott motorfékezéskor, mint előtte. Na ez után visszaállítottam eredeti pizicíóba és kifele csavartam egy negyed fordulatot. Ekkor is kipróbáltam és már megszűnt a rángatás. Ja és ma munkába menet nem gyulladt ki annyiszor a motorhiba lámpámmint eddig.

Kérdésem lenne, hogy az a csavar amit most csavargattam az az amire gondolok vagy más?

Elbaszom így a verdát, ha játszok vele?

Ja Lovato a reduktorom és vákuumos.

Erre gondolsz?

régebbről

Mert akkor Itt egy szösszenet! :D

Link to comment
Megosztás:

Nem arra a csavarra gondoltam ami a képen be van pirossal jelölve, hanem a következő linkedbe amiről beszélgetnek.

Szóval azt írják, hogy teljesen be kell csavarni és utánna 2 egész fordulatot vissza.

Na majd kipróbálom, hátha segít

Remélem még nem csavargattál semmit.... mert ami pirossal bekeretezett csavar azt kell 2 fordulatot csavarni. Nem véletlen linkeltem így egybe, bocs azt hittem egyértelmű. :D

Link to comment
Megosztás:

Remélem még nem csavargattál semmit.... mert ami pirossal bekeretezett csavar azt kell 2 fordulatot csavarni. Nem véletlen linkeltem így egybe, bocs azt hittem egyértelmű. :D

Hát már csavargattam ...

Az én reduktorom így néz ki.

reduktor.jpg

Csak az oldalán van 1 csavar. Na ezt próbáltam a teljesen be és 2-t vissza. Hát nem akart gázzal működni. Még szerencse, hogy számoltam, hogy mennyit csavarok be és vissza tudtam állítani.

De ahoogy figyeltem nekem a fenti alapjárati csavar nincs. Nem néztem még bele, de ott nincs semmi se szerintem. Azt hittem eddig, hogy az egy zsákfurat.

Ez nagy probléma?

nem erre gondolt......az oldalán van egy vastagabb ami ricnis felületü.

Ebből gondoltam, hogy azt kell állítani.

Ja amúgy nem lehet, hogy azért rángat, mert kellene egy reduktor felújjítás?

Nem tudom, hogy hány kilóméterrel ezelőtt volt az előző felújjítás, mert mióta nálam van azóta biztos nem volt.

Link to comment
Megosztás:

A kiskönyv szerint amit régebben linkeltem úgy írja, hogy elvileg 10ezrenként kell tisztítani. De ahol beszerelték mondta hogy 20ezrenként azért már illő. Enyémbe az előző tulaj 40ezret meg én még a mostanit nyomattam bele, szóval már ideje lenne nekem is. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.