Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz-Astra.


Tiv.

Recommended Posts

Ja amúgy nem lehet, hogy azért rángat, mert kellene egy reduktor felújjítás?

Nem tudom, hogy hány kilóméterrel ezelőtt volt az előző felújjítás, mert mióta nálam van azóta biztos nem volt.

Az előző gázosomba pl az elosztófedél csere után megjavúlt a rángatás egy hétig. Aztán megint rángatott sőt még durrogott is. Aztán észrevettem hogy az elosztó fedélbe ami megy gyertyakábel abból 1-ik tök fekete volt. Csere után jó lett. :D

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 484
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Az előző gázosomba pl az elosztófedél csere után megjavúlt a rángatás egy hétig. Aztán megint rángatott sőt még durrogott is. Aztán észrevettem hogy az elosztó fedélbe ami megy gyertyakábel abból 1-ik tök fekete volt. Csere után jó lett. :D

Nekem az a bajom, hogy amikor leveszem a lábam a gázról akkor rángat. Gyorsításkor semmi. Sőt benzinnel nagyon szépen muzsikál. Csak gázzal sőt akkor is amikor motorféket használok akkor rángat picit.

De azért leszedtem az elosztófedelet és az elosztófedélben azok az érintkezők amik a gyertyákhoz megy ott ilyen fehér porszerű anyagot találtam. Hasonló ahhoz az anyaghoz mint ami az akksi sarkain szokott lenni, de az ilyen zöldes-fehér por, de nekem csak szimplán fehér por van.

Ez mitől lehet? Elkopott volna a rotor vagy az elosztófedél?

Link to comment
Megosztás:

Nekem az a bajom, hogy amikor leveszem a lábam a gázról akkor rángat. Gyorsításkor semmi. Sőt benzinnel nagyon szépen muzsikál. Csak gázzal sőt akkor is amikor motorféket használok akkor rángat picit.

De azért leszedtem az elosztófedelet és az elosztófedélben azok az érintkezők amik a gyertyákhoz megy ott ilyen fehér porszerű anyagot találtam. Hasonló ahhoz az anyaghoz mint ami az akksi sarkain szokott lenni, de az ilyen zöldes-fehér por, de nekem csak szimplán fehér por van.

Ez mitől lehet? Elkopott volna a rotor vagy az elosztófedél?

Azt kicsit csiszold meg nem kell az oda, lehet belefolyt a víz valamikor és eloxidálódott, gondolom én. De amúgy nem értek hozzá.

Nekem gyorsításkor rángatott szóval akkor itt más hiba lesz. Fék munkahengerrel nincs gond? Nem szivárog? Mert mintha még ott lenne valami ami ilyet okozhatna de nem értek az ilyenekhez csak mintha ilyet mondtak volna. :D

De azért finoman a csiszolgatást próbáld meg.

Link to comment
Megosztás:

Azt kicsit csiszold meg nem kell az oda, lehet belefolyt a víz valamikor és eloxidálódott, gondolom én. De amúgy nem értek hozzá.

Nekem gyorsításkor rángatott szóval akkor itt más hiba lesz. Fék munkahengerrel nincs gond? Nem szivárog? Mert mintha még ott lenne valami ami ilyet okozhatna de nem értek az ilyenekhez csak mintha ilyet mondtak volna. :D

De azért a csiszolgatást próbáld meg.

A fék munkahengerre nem gondolok mivel benzinnel ezt nem csinálja. Ja és a motorfékkor az üzemi és a kézifék nem működik. Itt valami a gáznál lesz. Még a gyertyákat megnézem szerintem, lehet azoknál van valami bibi.

Link to comment
Megosztás:

A fék munkahengerre nem gondolok mivel benzinnel ezt nem csinálja. Ja és a motorfékkor az üzemi és a kézifék nem működik. Itt valami a gáznál lesz. Még a gyertyákat megnézem szerintem, lehet azoknál van valami bibi.

Nem fék használat hanem fals levegő szívás miatt gondoltam rá. Azért gáznál sokkal érzékenyebb a cucc mint benzinnél, ill hamarabb kijönnek azok a tünetek ami benzinnél nem észrevehetőek. Enyém pl gázzal sokkal jobban ment mint benzinen, jobban is indúlt stb. a Szerelő is mondta hogy úgy tudja beállítani, hogy vagy benzinen vagy gázon legyen tökéletes.... gázt választottam. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem fék használat hanem fals levegő szívás miatt gondoltam rá. Azért gáznál sokkal érzékenyebb a cucc mint benzinnél, ill hamarabb kijönnek azok a tünetek ami benzinnél nem észrevehetőek. Enyém pl gázzal sokkal jobban ment mint benzinen, jobban is indúlt stb. a Szerelő is mondta hogy úgy tudja beállítani, hogy vagy benzinen vagy gázon legyen tökéletes.... gázt választottam. :D

Na majd meglátjuk. Ha nem boldogulok vele akkor irány a szerelő.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok segítség kellene. Máj 5-én lejárt a műszaki azóta kérem rá a haladékokat mert ezzel járok dolgozni. Kicseréltettek már velem mindent, újrafényeztették a kocsit. Márcsak annyi baja van hogy magas a CO-ja. Alapjárat olyan alacsony hogy megse tudták mérni csak emelten. Kimérték" a lambdaszondát aztmondták az nemjó. Nem kis pénzér vettem egy újat, rákötöttem de se az alapjárat se a hangja nem változott. Az elosztófedélben picit kivannak kopva az érintkezők, lehet hogy ezért nincs elég alapjárat vagy a lambdaszondánál van valami baj?? Valami tanács hogy mit nézzek meg rajta még? Előre is köszi!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok segítség kellene. Máj 5-én lejárt a műszaki azóta kérem rá a haladékokat mert ezzel járok dolgozni. Kicseréltettek már velem mindent, újrafényeztették a kocsit. Márcsak annyi baja van hogy magas a CO-ja. Alapjárat olyan alacsony hogy megse tudták mérni csak emelten. Kimérték" a lambdaszondát aztmondták az nemjó. Nem kis pénzér vettem egy újat, rákötöttem de se az alapjárat se a hangja nem változott. Az elosztófedélben picit kivannak kopva az érintkezők, lehet hogy ezért nincs elég alapjárat vagy a lambdaszondánál van valami baj?? Valami tanács hogy mit nézzek meg rajta még? Előre is köszi!!

A lambdaszonda az egyik olyan alkatrész amiből kizárólag gyárit(GM) szabad venni.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Volt egy kis bibim a géppel. Mikor levettem a lábam a gázról akkor a motor elkezdett rángatni. Volt ilyen régebben is, akkor a légszűrőtől az injektroházig vezető cső volt elszakadva. De most nem!

Nézegettem picit a motorteret és találtam a reduktoron egy csavart. Úgy ahogy láttam a reduktoromon 2 csavar van. Az egyik a leeresztő, a másik pedig ez. Gondolom ezzel lehet az LPG mennyiségét állítani, vagyis pontosan a vákuum mértékét.

Na ezt a csavart elsőnek befele csavartam 1 egész menetet. Kipróbáltam a verdát, sokkal jobban ment, de még lehet jobban rángatott motorfékezéskor, mint előtte. Na ez után visszaállítottam eredeti pizicíóba és kifele csavartam egy negyed fordulatot. Ekkor is kipróbáltam és már megszűnt a rángatás. Ja és ma munkába menet nem gyulladt ki annyiszor a motorhiba lámpámmint eddig.

Kérdésem lenne, hogy az a csavar amit most csavargattam az az amire gondolok vagy más?

Elbaszom így a verdát, ha játszok vele?

Ja Lovato a reduktorom és vákuumos.

Mikor volt légszűrő cserélve? Ne tekergesd , előbb cseréld ki a légszűrőt és utána szabad a gázhoz nyúlni.

Link to comment
Megosztás:

Most cseréltem gyertyákat. A régi négy pólusú Bosh volt az új pedig Brisk DR17YS .

A bibi csak az, hogy még mielőtt kicseréltem volna mentem vele 200 km-t és nem melegítette a vizet. 90°C-nál megállt a mutató.

Csere után olyan 95°C-ig felment a vizem ugyanolyan vezetési stílusnál.

Csak gyertyát cseréltem semmi mást.

Mi lehet szerintetek a bibi?

Link to comment
Megosztás:

Most cseréltem gyertyákat. A régi négy pólusú Bosh volt az új pedig Brisk DR17YS .

A bibi csak az, hogy még mielőtt kicseréltem volna mentem vele 200 km-t és nem melegítette a vizet. 90°C-nál megállt a mutató.

Csere után olyan 95°C-ig felment a vizem ugyanolyan vezetési stílusnál.

Csak gyertyát cseréltem semmi mást.

Mi lehet szerintetek a bibi?

Ez alapján szerintem nincs semmi bibi.

(Látom Neked is ua. az a motor van. Mennyire gyengébb gázon? Nagyon észre lehet venni? Úgy értem, hogy ilyen kis teljesítménynél még az egész kicsi kiesést is nagyon észre tudja venni az ember, sajna.)

Link to comment
Megosztás:

Ez alapján szerintem nincs semmi bibi.

(Látom Neked is ua. az a motor van. Mennyire gyengébb gázon? Nagyon észre lehet venni? Úgy értem, hogy ilyen kis teljesítménynél még az egész kicsi kiesést is nagyon észre tudja venni az ember, sajna.)

Én már így vettem gázoson és nem sokat szoktam használni benzinnel.

Benyával indítok. Télen vártam míg felmelegszik a verda picit és utána nyomtam át gázra nyáron főleg mikor napon áll és szinte okádja a meleget a verda akkor szépen indul gázzal is.

Fogyasztása eléggé baráti. Most volt olyan, hogy Debrecen-Szolnok-Debrecen 90-el a fogyim kijött 6,8l/100km. De ha városban használom akkor 8-at is szokott zabálni.

Neked mennyit eszik benzinből?

Akkor azt mondod annyira ne foglalkozzak vele, ha így felmegy a vizem?

Link to comment
Megosztás:

Én már így vettem gázoson és nem sokat szoktam használni benzinnel.

Benyával indítok. Télen vártam míg felmelegszik a verda picit és utána nyomtam át gázra nyáron főleg mikor napon áll és szinte okádja a meleget a verda akkor szépen indul gázzal is.

Fogyasztása eléggé baráti. Most volt olyan, hogy Debrecen-Szolnok-Debrecen 90-el a fogyim kijött 6,8l/100km. De ha városban használom akkor 8-at is szokott zabálni.

Neked mennyit eszik benzinből?

Akkor azt mondod annyira ne foglalkozzak vele, ha így felmegy a vizem?

Az a fogyi gázból tényleg baráti, lehet hogy túlságosan is az. Nálam benzinből eszik országúton 6 körül (+/- 3dl, mikor hogy), városban 7,5 fölé még nem ment.

A hőfokmutatód 90 és 100 között nyugodtan mászkálhat.

Link to comment
Megosztás:

Akkor azt mondod annyira ne foglalkozzak vele, ha így felmegy a vizem?

Nekem is, ha 25+ van, akkor 95-nél áll meg. Onnan nem nagyon szokott elmozdulni, még ha városban is poroszkálok. Tegnap meg nem is ment fel 90 fölé, mert nem volt még 20 fok se.

Báhh, gázzal 90-el mászkálni? :D Én átlagban egy 30-al többel megyek, és úgy fogyaszt 8 környékét, persze nekem is volt KRESZbetartásos megbetegedésem, akkor 7,2-öt evett.

Link to comment
Megosztás:

Most cseréltem gyertyákat. A régi négy pólusú Bosh volt az új pedig Brisk DR17YS .

A bibi csak az, hogy még mielőtt kicseréltem volna mentem vele 200 km-t és nem melegítette a vizet. 90°C-nál megállt a mutató.

Csere után olyan 95°C-ig felment a vizem ugyanolyan vezetési stílusnál.

Csak gyertyát cseréltem semmi mást.

Mi lehet szerintetek a bibi?

Gázhoz nem is jó a 4 pólusú, oda csak az egypólusú ajánlott.

Link to comment
Megosztás:

Gázhoz nem is jó a 4 pólusú, oda csak az egypólusú ajánlott.

Én ezzel a 4 pólusú gyertyával vettem a verdát és eddig semmit nem vettem észre.

Most gondoltam elérkezetnek az időt, hogy lecseréljem és ezért kapott gázos gyertyákat.

De am. azóta nem ment feljebb a vizem 90-nél.

Érdekes.

Link to comment
Megosztás:

Én ezzel a 4 pólusú gyertyával vettem a verdát és eddig semmit nem vettem észre.

Most gondoltam elérkezetnek az időt, hogy lecseréljem és ezért kapott gázos gyertyákat.

De am. azóta nem ment feljebb a vizem 90-nél.

Érdekes.

Nekem pl két pólusú van benne és előtte is az volt.

Lehet azóta megnyekkent a termosztátod. Ha netán egyszer hűvösebb reggelre ébredsz akkor próbáld ki mennyit mutat majd a mutató, meg kapcsold csutkára a fűtést hogy jó-e. Mert ugye nyáron még oké és jó a 90'C-s víz, de télen meg kevés lenne az.

Bár az én termosztátom meg 28-30'C-ben meg 94'C körül van. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem pl két pólusú van benne és előtte is az volt.

Lehet azóta megnyekkent a termosztátod. Ha netán egyszer hűvösebb reggelre ébredsz akkor próbáld ki mennyit mutat majd a mutató, meg kapcsold csutkára a fűtést hogy jó-e. Mert ugye nyáron még oké és jó a 90'C-s víz, de télen meg kevés lenne az.

Bár az én termosztátom meg 28-30'C-ben meg 94'C körül van. :D

Mikor kicseréltem a gyertyákat akkor csinálta csak, hogy olyan magasra felment. Azóta megint normálisan müxik. Nem tudom, hogy akkor mi volt a baja, de azóta minden ok.

Kérdésem lenne, hogy Nektek is kigyullad a motorvisszajelző sárga lámpa?

Én kérdeztem szerelőt aki azt mondja, hogy csak a gáz gonoszkodik ne foglalkozzak vele.

Kivillogtattam és 44-es hibakód van. Tehát szegény a keverék. De csak gáznál!

Ja vákuumos reduktorom van Lovato.

Link to comment
Megosztás:

Mikor kicseréltem a gyertyákat akkor csinálta csak, hogy olyan magasra felment. Azóta megint normálisan müxik. Nem tudom, hogy akkor mi volt a baja, de azóta minden ok.

Kérdésem lenne, hogy Nektek is kigyullad a motorvisszajelző sárga lámpa?

Én kérdeztem szerelőt aki azt mondja, hogy csak a gáz gonoszkodik ne foglalkozzak vele.

Kivillogtattam és 44-es hibakód van. Tehát szegény a keverék. De csak gáznál!

Ja vákuumos reduktorom van Lovato.

Mármint hogy menetközbe kivillan-e? Mert szerencsére nem, bár kímélve van az biztos. :D

Link to comment
Megosztás:

Mármint hogy menetközbe kivillan-e? Mert szerencsére nem, bár kímélve van az biztos. :D

Én sem ütöm, csak amikor beállok egy sebességre 80 vagy 90 vagy 100-ra akkor egy olyan félperc/perc után kivillan. De 70-nél nem. Ha lassítok vagy egy erőteljesebb gyorsításba kezdek akkor elalszik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.