Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv!

Nem tud valaki kedvezményt koni gátlókra? 20+ % érdekelne :-) 

Nem lennék hálátlan... Első hátsó kellene.

 

Illetve, jelentkeztem abba az opel alkatrészes csoportba. Valaki jóváhaggya majd vagy hogy működik az? (... Zsolt néven)

 

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

6 órája, zotya975 írta:

Keményforrasztással,  hegesztéssel lehet megpróbálni, vagy csere bontottra , vagy újra.

Gondolkodtam bontottban, de az is lutri szerintem. Ismerős meghozta 16500 az újat, így nem is olyan vészes! Úgyhogy kap egy újat az elkövetkező 20 évre! :) 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, aholy írta:

Üdv!

Nem tud valaki kedvezményt koni gátlókra? 20+ % érdekelne :-) 

Nem lennék hálátlan... Első hátsó kellene.

 

Illetve, jelentkeztem abba az opel alkatrészes csoportba. Valaki jóváhaggya majd vagy hogy működik az? (... Zsolt néven)

 

Köszi!

Most éppen 308-an várnak jóváhagyásra. :D Az Opel alkatrészek, adok-veszek nevű csoportba jelentkeztél? Mert van egy hasonló, aminél az elejére az van írva, hogy Nagy, de nálunk a létszám sokkal több. :D

Konkretizálhatnád a nevet, mert van egy pár Zsolt és speciel én mindig a végéről kezdem az engedélyezgetést (mert ők már több napja várna rá igazából), csak ugye végig kell nézni a profilokat, hogy kamu vagy nem. Illetve nincs-e tiltólistán olyan vagy hasonló névvel. Oszt erre nincs mindig kapacitás.

De ha privibe elküldöd a neved, vagy ami még jobb lenne, a profilod linkjét, akkor meg tudjuk gyorsítani az eljárást. :P

Link to comment
Megosztás:

43 perce, daykiller írta:

Most éppen 308-an várnak jóváhagyásra. :D Az Opel alkatrészek, adok-veszek nevű csoportba jelentkeztél? Mert van egy hasonló, aminél az elejére az van írva, hogy Nagy, de nálunk a létszám sokkal több. :D

Konkretizálhatnád a nevet, mert van egy pár Zsolt és speciel én mindig a végéről kezdem az engedélyezgetést (mert ők már több napja várna rá igazából), csak ugye végig kell nézni a profilokat, hogy kamu vagy nem. Illetve nincs-e tiltólistán olyan vagy hasonló névvel. Oszt erre nincs mindig kapacitás.

De ha privibe elküldöd a neved, vagy ami még jobb lenne, a profilod linkjét, akkor meg tudjuk gyorsítani az eljárást. :P

 

 

Jaja , abba, a metálvillásba :-):-)

Link to comment
Megosztás:

14 órája, daykiller írta:

Most éppen 308-an várnak jóváhagyásra. :D Az Opel alkatrészek, adok-veszek nevű csoportba jelentkeztél? Mert van egy hasonló, aminél az elejére az van írva, hogy Nagy, de nálunk a létszám sokkal több. :D

Konkretizálhatnád a nevet, mert van egy pár Zsolt és speciel én mindig a végéről kezdem az engedélyezgetést (mert ők már több napja várna rá igazából), csak ugye végig kell nézni a profilokat, hogy kamu vagy nem. Illetve nincs-e tiltólistán olyan vagy hasonló névvel. Oszt erre nincs mindig kapacitás.

De ha privibe elküldöd a neved, vagy ami még jobb lenne, a profilod linkjét, akkor meg tudjuk gyorsítani az eljárást. :P

Jah. Viszont talán az egyetlen olyan csoport, ahol nem minden 3. oldal akciós kínai rayban, meg aztnézdmegmitörténtnemfogodelhinninyerjélájfónhatot. :D Viszont az egyéb üzis mappámat konkrétan nem tudom használni, mert csak azzal van tele, hogy "mikor vesztek föl" "fölvesztek?" "Miértnemvesztekföl?" Meg a kedvencem a "miért dobtatok ki?" Téged nem találnak meg ?

Link to comment
Megosztás:

12 perce, Dáwid írta:

Jah. Viszont talán az egyetlen olyan csoport, ahol nem minden 3. oldal akciós kínai rayban, meg aztnézdmegmitörténtnemfogodelhinninyerjélájfónhatot. :D Viszont az egyéb üzis mappámat konkrétan nem tudom használni, mert csak azzal van tele, hogy "mikor vesztek föl" "fölvesztek?" "Miértnemvesztekföl?" Meg a kedvencem a "miért dobtatok ki?" Téged nem találnak meg ?

Én meg mit küzdöttem, hogy kikerüljek az összes ilyen és hasonló csoportból, és senki ne tudjon hozzáadni még egyszer...:goofy:

Link to comment
Megosztás:

18 perce, Dáwid írta:

Mert mi nem csak a sajátjainkban vagyunk benne :D :D

Kösz, de elég agysejtem pusztult el a saját ( értsd opeles)csoportokban..a maradékra szükségem van az olajcseréhez...:-) Én kibacott türelmes vagyok, de amikor azon vitáznak hogy lökös cserekor át kell rakni a légzsák érzékelőt az azért nekem is sok.

Módosítva : zotya975
Link to comment
Megosztás:

32 perce, zotya975 írta:

Kösz, de elég agysejtem pusztult el a saját ( értsd opeles)csoportokban..a maradékra szükségem van az olajcseréhez...:-) Én kibacott türelmes vagyok, de amikor azon vitáznak hogy lökös cserekor át kell rakni a légzsák érzékelőt az azért nekem is sok.

Ez nem kérdés... persze, hogy át... :D :D

 

Nekem a múltkor egy hirdetésnél az tetszett, hogy az eladó árult egy Astrát, mint GSI.

Aztán rákérdeztek, mitől is GSI. Válasz: Azért, mert 3 ajtós... :D :D :D

Módosítva : pszilaj
Link to comment
Megosztás:

7 perce, pszilaj írta:

Ez nem kérdés... persze, hogy át... :D :D

 

Nekem a múltkor egy hirdetésnél az tetszett, hogy az eladó árult egy Astrát, mint GSI.

Aztán rákérdeztek, mitől is GSI. Válasz: Azért, mert 3 ajtós... :D :D :D

A másik variáció amikor odaírják hogy :sport...miért sport? Hát, van benne sportdob, sportkormány, sportgyertya, direktszürcsi...:hehe: + 10lóerő/darab.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Kösz, de elég agysejtem pusztult el a saját ( értsd opeles)csoportokban..a maradékra szükségem van az olajcseréhez...:-) Én kibacott türelmes vagyok, de amikor azon vitáznak hogy lökös cserekor át kell rakni a légzsák érzékelőt az azért nekem is sok.

Ezért van erőteljes kukázás. Csak az adok veszek posztokat hagyjuk meg, aki megkérdezi mit jelent a csekkendzsín, repül az után aki meg is mondja. :D

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Dáwid írta:

Jah. Viszont talán az egyetlen olyan csoport, ahol nem minden 3. oldal akciós kínai rayban, meg aztnézdmegmitörténtnemfogodelhinninyerjélájfónhatot. :D Viszont az egyéb üzis mappámat konkrétan nem tudom használni, mert csak azzal van tele, hogy "mikor vesztek föl" "fölvesztek?" "Miértnemvesztekföl?" Meg a kedvencem a "miért dobtatok ki?" Téged nem találnak meg ?

Nem a f.szt nem. Ma is jött egy, hogy szia acceptolni tudnád a jelentkezésemet? :D így, acceptolni. :D

Amúgy van pár rendes user, akik jelentgetnek, pl Opeles Laci is szokott sűrűn. Bár inkább az ilyen "Eztnézdmeg" posztokat. Pedig jobb lenne, ha a segítségkérőseket is jelentgetnék az userek. Múltkor azért balhéztam össze egy sráccal, mert óránként felrakta a hirdetését, én meg írtam neki, hogy szabályzat, sokadik pont: "naponta csak egy hirdetés." :D

7 órája, Dáwid írta:

Mert mi nem csak a sajátjainkban vagyunk benne :D :D

Igen, pl a csodás Olcsó autó adok veszek, ahol múltkor volt egy eladó szamsung galaszi 6os. :D bár a kedvencem onnan még mindig a négy hízóért mit tudnátok adni. :D De most is van fent egy limitált kiadású Suzuki Maruti 730d turbo :D

4 órája, Dáwid írta:

Ezért van erőteljes kukázás. Csak az adok veszek posztokat hagyjuk meg, aki megkérdezi mit jelent a csekkendzsín, repül az után aki meg is mondja. :D

Bannolni nem szoktam az ilyet, csak ha nem ért az első szóból, akarom mondani az első poszt törlésből. :D Mert már meguntam írogatni nekik, hogy ez amúgy alkatrész eladás és vétel oldal, nem helpdesk. Múltkor is volt egy gyerek, kérdezett, töröltem, majd kiírta, hogy "persze, töröld a hszem hülye admin". azóta nem tagja a csoportunknak. :D

Múltkor meg Novy tett fel kérdést a csoportban, válaszoltam neki, de priviben mondtam neki, hogy ez volt az első és utolsó, mert nem szabad. :)

Viszont az jó móka, mikor valaki hirdet mondjuk egy tükörpárt F Astrára, ötezeré, erre ír valaki, hogy érdekli, aztán beír más, hogy neki van olcsóbban és állja a postát is. :D Ilyenkor lehet posztokat is törölgetni. :D De a gyári GSi lökhárító 40 ezeré, mindennel, hibátlan az sok, a boltban olcsóbb, még mindig a legalja. :D

Néha amúgy ezekkel a szolgáltatáskereső vagy szolgálgatás eladó posztokkal nem tudok mit kezdeni: "Tetőkárpitost keresek mucsajröcsöge környékén." Vagy éppen valaki csinál tetőkárpit javítást és hirdeti. Bár még mindig jobb annál, hogy "Sziasztok! Segítséget kérnék, hogy miért nem indul az autóm?" Az a legviccesebb, mikor odaírja, hogy tudom, hogy ez nem az az oldal... Erre én egyből törlöm, hogy igen, ez tényleg nem az. :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A gyári tank tetejére van ragasztva valamiféle szivacsos gumis anyag, gondolom rezgéscsillapítás, és fém a fémen való súrlódás megelőzésére! Viszont az után gyártót tankon nincs ilyen! Hol lehet ilyet beszerezni, ami nem tartja magában a vizet, és a célnak is megfelelő?

Link to comment
Megosztás:

21 órája, free0228 írta:

Üdv!

A gyári tank tetejére van ragasztva valamiféle szivacsos gumis anyag, gondolom rezgéscsillapítás, és fém a fémen való súrlódás megelőzésére! Viszont az után gyártót tankon nincs ilyen! Hol lehet ilyet beszerezni, ami nem tartja magában a vizet, és a célnak is megfelelő?

 

15 órája, ocsi.horvath írta:

Szia.

Én ugy oldottam meg a tank tarto pànt zaj csillapitàsát hogy bicikli belsöt tettem rá!

Szerepét betölti nem szivja a vizet és olcso is.

 

Ahogy emlékszem talán inkább olyan kátránylemezes rezgéscsillapítás mehetne oda. http://www.tutihifi.hu/aru.php?kod=02090

Link to comment
Megosztás:

Tegnap, 2 hónap után átvehettem az autómat friss műszakival és megjavítva. Az első futómű álom lett, a motor járása meg olyan halk, hogy először azthittem nem indult be. De ma is meglepődtem a lidl parkolóban, hogy nagyon halk. Azért volt hangos, mert a kipufogó leömlő motor felőli oldala kb a 3. hengertől majdnem teljesen az aljáig végig volt repedve. :-) Illetve kapott akkor már új tűzkarikát és a katalizátor előtt új tömítést illetve kipufogótömítőt.

Hátul is ki lett lakatolva, bár kívülről nem látszik, csak ha felnyitom a pótkeréktartót. A karosszériatömítés még mindig nem száradt meg. :-) A donor hátsó részből nem sok maradt, illetve a sárvédő íveket megtartjuk, mert a tankbetöltő még hátra van. :)

Viszont nem jó a jobb első kilincs és a jobb első mélynyomó sem szólt sokáig, de ma hazafele elkezdett szólni, úgyhogy azt is megcsináltam. :D

Link to comment
Megosztás:

2 órája, daykiller írta:

Tegnap, 2 hónap után átvehettem az autómat friss műszakival és megjavítva. Az első futómű álom lett, a motor járása meg olyan halk, hogy először azthittem nem indult be. De ma is meglepődtem a lidl parkolóban, hogy nagyon halk. Azért volt hangos, mert a kipufogó leömlő motor felőli oldala kb a 3. hengertől majdnem teljesen az aljáig végig volt repedve. :-) Illetve kapott akkor már új tűzkarikát és a katalizátor előtt új tömítést illetve kipufogótömítőt.

Hátul is ki lett lakatolva, bár kívülről nem látszik, csak ha felnyitom a pótkeréktartót. A karosszériatömítés még mindig nem száradt meg. :-) A donor hátsó részből nem sok maradt, illetve a sárvédő íveket megtartjuk, mert a tankbetöltő még hátra van. :)

Viszont nem jó a jobb első kilincs és a jobb első mélynyomó sem szólt sokáig, de ma hazafele elkezdett szólni, úgyhogy azt is megcsináltam. :D

????!!!!:blink::confused:

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 14. at 12:45, zotya975 írta:

 

Ahogy emlékszem talán inkább olyan kátránylemezes rezgéscsillapítás mehetne oda. http://www.tutihifi.hu/aru.php?kod=02090

Végülis szerelőnek volt valami szigetelő cucca tekercsben, egyik felén öntapadós! Majdnem hasonló  mint a gyári szigetelés! De apám, ezek az után gyártott tankok. Itt egy kicsit púpos ott egy kicsit szélesebb, a tartószalag nem ért a furatig igy! Kicsit egyengetni kellett, meg cserélnem kellett a  szellőztető csővét, mert olyan rideg volt mint egy db műanyag, még jó hogy találtam megfelelő átmérőjűt otthon. A betöltö cső is cserés, de azt rendelnem kell.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, free0228 írta:

Végülis szerelőnek volt valami szigetelő cucca tekercsben, egyik felén öntapadós! Majdnem hasonló  mint a gyári szigetelés! De apám, ezek az után gyártott tankok. Itt egy kicsit púpos ott egy kicsit szélesebb, a tartószalag nem ért a furatig igy! Kicsit egyengetni kellett, meg cserélnem kellett a  szellőztető csővét, mert olyan rideg volt mint egy db műanyag, még jó hogy találtam megfelelő átmérőjűt otthon. A betöltö cső is cserés, de azt rendelnem kell.

Nekem az egyik szalag egyszer elpattant, de szerencsém volt bont álltam be az udvarba akkor hallottam a csattanást. Nem volt egyszerű meghegeszteni, mert elég vékony anyag de ugye rugalmasnak kell maradnia. Most aztán el lehet felejteni a tankot, tovább tart mint az egész autód...:)

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Nekem az egyik szalag egyszer elpattant, de szerencsém volt bont álltam be az udvarba akkor hallottam a csattanást. Nem volt egyszerű meghegeszteni, mert elég vékony anyag de ugye rugalmasnak kell maradnia. Most aztán el lehet felejteni a tankot, tovább tart mint az egész autód...:)

Szia Zotya!

Mikor elszakadt a szalag, akkor le is ugrott a tank a helyéről, vagy csak megbillent?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.