Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

7 órája, tuskes írta:

Az azbesztes sz...ságot inkább mellőzd! Nem véletlen hogy betiltották. Inkább kicsit több pénz, ( ami mindíg kevés ) és zsindelyt neki. A 3 lábú szék is fel tud borulni. Ebben az esetben szimplán megadja magát a “ merevítésed “ nem az akác, inkább az elvékonyított fenyő. Igaz, rátakar a merevítés, de ez nem élet biztosítás. Egyszerűen a jobb hátsó alátámasztásod kötése megadja magát, és máris billen a kóceráj. Persze fogja a ház fala valameddig.... Közel 20 évet építőiparoztam, és bár mindent túl biztosítok, továbbá mondják hogy túl precíz vagyok, én azért azt a “ merevítést “ meghosszabbítanám minimum 1-1,5  m-es darabra, legalább 3-3 ütőképes csavarral. Az lenne az igazán megnyugtató.

Igazából a pala már régóta meg van, itt van lerakva az udvar sarkában. Elvileg ha nincs vágva-darabolva akkor nem jut ki belőle az azbeszt, és ha jól számoltam nem kell vágni. Közben hazafelé tekerve este rájöttem az elég egyszerű megoldásra, egyszerűen besűrítem itt a lábakat. Amúgy is kellett volna a két láb közé valami, mert meg akarom csinálni zárhatóra ha esetleg télen valamiért be kell melegíteni, és a 2.5-méteres lábköz túl messze van ahhoz hogy pölö osb-t ráfogassak, hát teszek közé még 1-1- lábat, így az osb-tis támasztja valami, ( nyilván párnafa akkor is kell rá vízszintesen) és a gyengített gerendák is meg lesznek támogatva. 

3 órája, Dáwid írta:

Mondjuk ennek behajtható a tükre. (Nem, nem csak egyszer :D )

Igen behajtható, csak akkor meg nem látom milyen közel megyek a falhoz. Gondoltam olyan variációra, hogy a beállóra fogatok fel tükröt, és abból nézem a kocsi oldalát, de ez talán egyszerűbb. Teljesen sajna nem lehet behajtani a szélterelőtől, de félig igen. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, tuskes írta:

Zotya! 

Te miután SE-sítettél, 1, vagy 2 pólusú gyertyát párosítottál a szetthez? Tudom DIS gyujtás, ami 2 pólust vár el élettartam miatt legalább, de azért kérdezem, mert elvileg gyárilag 1 pólusú volt hozzá.

Nem jutottam el odáig, hogy két polúsút tegyek bele, de szándékomban állt. Ha nem adtam volna el, akkor most cseréltem volna ki a gyertyát. 

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek az F mellé megérné beruháznom egy B Vectra kombi 2,5 V6-ra. 98-as évjárat, képen patika állapot. 230 000 km. ABS szervó klíma minden is... elvileg. Németben van, párom nagybáttya ha minden igaz elmegy holnap megnézni személyesen. Árban mennyit érhet?

Frissítés: Elvitték előlem.

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

14 órája, tuskes írta:

Szerintetek az F mellé megérné beruháznom egy B Vectra kombi 2,5 V6-ra. 98-as évjárat, képen patika állapot. 230 000 km. ABS szervó klíma minden is... elvileg. Németben van, párom nagybáttya ha minden igaz elmegy holnap megnézni személyesen. Árban mennyit érhet?

Frissítés: Elvitték előlem.

Nézegettem és is Vactra, Omega kombikat főleg Omegák már egész olcsók voltak. 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, zotya975 írta:

Nézegettem és is Vactra, Omega kombikat főleg Omegák már egész olcsók voltak. 

Ezt már elvitték. Nem csodálom..... Beleéltem már magam, de ez van. Párom nagybáttya ráállt a dologra odakint, így csak idő kérdése. Bár most az elsődleges a nagyobb motor. Úgy indult a dolog, hogy rakok bele egy C20XE-t vagy egy C25XE-t odakint, lepapírozva, és úgy haza. Még a LET szóbajöhet, de a turbó miatt kockázatosabb. Legelső lenne az ideális, már csak fogyasztás miatt is. 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, tuskes írta:

Ezt már elvitték. Nem csodálom..... Beleéltem már magam, de ez van. Párom nagybáttya ráállt a dologra odakint, így csak idő kérdése. Bár most az elsődleges a nagyobb motor. Úgy indult a dolog, hogy rakok bele egy C20XE-t vagy egy C25XE-t odakint, lepapírozva, és úgy haza. Még a LET szóbajöhet, de a turbó miatt kockázatosabb. Legelső lenne az ideális, már csak fogyasztás miatt is. 

Én Bertone Coupe-kat látok egészen alacsony árakon. 1,8-2.0 meg csigával is. Nehogy egyet játszósnak...

Tavaly lemaradtam egy A Omegáról, nekem az a "jajjgyereee".

Link to comment
Megosztás:

Én meg hazafelé tegnap kaptam egy Bremsbelag üzenetet, félreálltam rákeresni hogy mit akar, nem is tudom miért gondolja hogy én tudok németül. :-) Aztán itthon továbblépeztem magam videómegosztón, és rájöttem hogy nincs 7-es imbuszkulcsom. Ma piacnap van, így elmegyek veszek egy crova fejet. Nem is tudom hogyan éltem túl azt a 11-évet amikor nekem kellett megnézni tavasszal-ősszel kerékcserekor a fékeket. Tisztára mint a sötét középkorban. :-)

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Róóóbi írta:

Én Bertone Coupe-kat látok egészen alacsony árakon. 1,8-2.0 meg csigával is. Nehogy egyet játszósnak...

Tavaly lemaradtam egy A Omegáról, nekem az a "jajjgyereee".

Igen, láttam én is néhányat, és komolyan megfordult a fejemben nekem is, de végül rájöttem hogy kicsi méretileg. Most 2 verzió van nálam. Nagyobb motor, vagy nagyobb autó. Utóbbinál is marad az F de ideiglenesen kivonatva, és szépen megcsinálnám. 

Vannak kint Omegák is jó áron.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tuskes írta:

Igen, láttam én is néhányat, és komolyan megfordult a fejemben nekem is, de végül rájöttem hogy kicsi méretileg. Most 2 verzió van nálam. Nagyobb motor, vagy nagyobb autó. Utóbbinál is marad az F de ideiglenesen kivonatva, és szépen megcsinálnám. 

Vannak kint Omegák is jó áron.

Nagyblokkos kell? Akkor Senator 3.0 :evilgrin:

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Róóóbi írta:

Nagyblokkos kell? Akkor Senator 3.0 :evilgrin:

Nincs benzinkutam. :hehe: Figyelembe kell vennem azt is, ha motor lesz átépítve, akkor marad napi használatban. Így sok városi vezetésnél nem mindegy mennyit eszik, viszont hoszabb távokon is már megvan a megfelelő nyomaték-erő páros. 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, tuskes írta:

Nincs benzinkutam. :hehe: Figyelembe kell vennem azt is, ha motor lesz átépítve, akkor marad napi használatban. Így sok városi vezetésnél nem mindegy mennyit eszik, viszont hoszabb távokon is már megvan a megfelelő nyomaték-erő páros. 

Akkor C20NE, gázzal. Jobbat nem tudok.

Link to comment
Megosztás:

Engem meg szétbusz az ideg.

Hazajöttünk a kék sz4rral (Meriva Z16SE), mondom kicsit tőkehangja van, bedobom a hengerfejet gépműhelybe,kap új kramancokat h.f. tömítéstől felfelé, de tényleg mindent, könyv szerint összerak, olaj be víz be azt kussol. Aha.

Ma reggel 30km alatt leevett 2 vagy 3 csíknyi olajat a nívóból és füstöl mint a brüsszeli kapcagyár. 

Ezt úgy nem tudom hová tenni. Hogy a gyürűknél eszi-e vagy nem nem tudom, de mind a 4 henger milibarra pontosan 15 barra sűrít. Igaz ettől még az olajlehúzó le lehet tapadva. Henger szép, hónolás kiválóan látszik, válla nincs, dugó nem lóg.

Utolsó tipp: nem Eneost kellett volna beleönteni...

Úgyhogy ennyire vagyok attól, hogy beleszaladjak a Tiszába.

Link to comment
Megosztás:

Ja és amúgy tujvajó hangja van, megy is mint a barom, úgyhogy tényleg nem értem, hogy ez az amúgy agyonüthetetlen szögegyszerű 1.6 8v hogy tud így taknyosra szopatni. Mikor ezek még tavalyi akácmézzel is elmennek a holdig. 

Nyilván ha elkezdem üvegelni, nem válik fel a letapadt gyűrü, vagy ha törött nem heged össze, csak idő nincs már szétfűzni, mert akkor az összes csapágyat meg kacatot is kicserélném a blokkban.

Ha egy jobb  (nem vastagabb) olajj is füstöl, akkor cseremotor lesz, az a leggyorsabb.

Amúgy volt már ilyenre példa? Hogy hengerfejezés után hirtelen 1/1-ben elkezdte enni az olajat a benzinnel? Ugye most felül jó a buli, feszes tömít minden, nem azért eszi ez most?

Így még nem jártam, eskü. Pedig vettem már le hengerfejet a porban ülve. És az is jó volt utána.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Róóóbi írta:

Ja és amúgy tujvajó hangja van, megy is mint a barom, úgyhogy tényleg nem értem, hogy ez az amúgy agyonüthetetlen szögegyszerű 1.6 8v hogy tud így taknyosra szopatni. Mikor ezek még tavalyi akácmézzel is elmennek a holdig. 

Nyilván ha elkezdem üvegelni, nem válik fel a letapadt gyűrü, vagy ha törött nem heged össze, csak idő nincs már szétfűzni, mert akkor az összes csapágyat meg kacatot is kicserélném a blokkban.

Ha egy jobb  (nem vastagabb) olajj is füstöl, akkor cseremotor lesz, az a leggyorsabb.

Amúgy volt már ilyenre példa? Hogy hengerfejezés után hirtelen 1/1-ben elkezdte enni az olajat a benzinnel? Ugye most felül jó a buli, feszes tömít minden, nem azért eszi ez most?

Így még nem jártam, eskü. Pedig vettem már le hengerfejet a porban ülve. És az is jó volt utána.

Hát ha  sikerült kompressziót növelned a síkolással, esetleg szelep becsiszolással, lent viszont maradt minden a régi, akkor a kartergáz nyomásod is nagyobb lett, amivel jobban tűnik el az olaj is. 

Link to comment
Megosztás:

13 perce, zotya975 írta:

Hát ha  sikerült kompressziót növelned a síkolással, esetleg szelep becsiszolással, lent viszont maradt minden a régi, akkor a kartergáz nyomásod is nagyobb lett, amivel jobban tűnik el az olaj is. 

Letekert betöltő nyílásnál nem okádik össze olajjal.

Akkor én most ezzel adtam a szarnak egy pofont? Mert ebbe önthetek már 15w40-et, enni azt is fogja de jobb nem lesz. 

Utólag okos az ember, ki kellett volna lökdösni a dugókat is, hengert kimérni hordósságra és aszerint amit mérek tovább haladni.

Pedig én csak azt a kis zavaró tőkekattogást akartam megszüntetni, erre ez meg szemen pisál a viselkedésével... :cry:

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Róóóbi írta:

Letekert betöltő nyílásnál nem okádik össze olajjal.

Akkor én most ezzel adtam a szarnak egy pofont? Mert ebbe önthetek már 15w40-et, enni azt is fogja de jobb nem lesz. 

Utólag okos az ember, ki kellett volna lökdösni a dugókat is, hengert kimérni hordósságra és aszerint amit mérek tovább haladni.

Pedig én csak azt a kis zavaró tőkekattogást akartam megszüntetni, erre ez meg szemen pisál a viselkedésével... :cry:

A tőkéket én pont az eladás előtt cseréltem ki, mert kimosott tőkékkel, és másik hengerfejjel is csattogott valamelyik. Én max a gyűrűcseréig mennék el, mert azt még meg lehet csinálni a fúrást és a hónolást nem, itthon saját munkával. Az a baj hogy lefelé nem jönnek ki a dugók ha jól tudom. 

Link to comment
Megosztás:

37 perce, zotya975 írta:

A tőkéket én pont az eladás előtt cseréltem ki, mert kimosott tőkékkel, és másik hengerfejjel is csattogott valamelyik. Én max a gyűrűcseréig mennék el, mert azt még meg lehet csinálni a fúrást és a hónolást nem, itthon saját munkával. Az a baj hogy lefelé nem jönnek ki a dugók ha jól tudom. 

Hónolni éppen lehetne, van kézi hónoló, nade a hónolás szép, se válla nincs se nem húzott a henger.

Igen a dugók csak felfele jönnek ki, meg akkor már illene nyugvó-mozgó csapágysort tenni meg a szivattyút megnézni. 

Az alukarter, a bölcső és a billenésgátló rendszerű bakok nem egyszerűsítik a dolgomat.

Minderre nekem már nincs időm. A hengerfejest is még éppen szabi előtt kaptam el.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, tuskes írta:

C20XE lesz. 

Az is jó, remélem találsz egy nem KS hengerfejes példányt. Jó kis Coscast, az a tuti.

Nagyon bevált motor, Superseven kitcar kupában is használták, meg valami formula akármiben, de azt hiszem még valami komolyabb túraautó kupában is ment. Ha nem rúgod hidegen, tartós. Hátha egyszer még nekem is lesz, hacsak addigra el nem fogynak.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Róóóbi írta:

Engem meg szétbusz az ideg.

Hazajöttünk a kék sz4rral (Meriva Z16SE), mondom kicsit tőkehangja van, bedobom a hengerfejet gépműhelybe,kap új kramancokat h.f. tömítéstől felfelé, de tényleg mindent, könyv szerint összerak, olaj be víz be azt kussol. Aha.

Ma reggel 30km alatt leevett 2 vagy 3 csíknyi olajat a nívóból és füstöl mint a brüsszeli kapcagyár. 

Ezt úgy nem tudom hová tenni. Hogy a gyürűknél eszi-e vagy nem nem tudom, de mind a 4 henger milibarra pontosan 15 barra sűrít. Igaz ettől még az olajlehúzó le lehet tapadva. Henger szép, hónolás kiválóan látszik, válla nincs, dugó nem lóg.

Utolsó tipp: nem Eneost kellett volna beleönteni...

Úgyhogy ennyire vagyok attól, hogy beleszaladjak a Tiszába.

Én az Eneost messzire hajítottam az első próbálkozás után. Nagyon ette. Aztán most hogy meggyűrűztem, azt töltöttem bele, mondván átmosni jó lesz vele a rendszert. Végülis eltellt kb. 4000 km. egy mm-nyi sem ment le az olajszintből. 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, tuskes írta:

Én az Eneost messzire hajítottam az első próbálkozás után. Nagyon ette. Aztán most hogy meggyűrűztem, azt töltöttem bele, mondván átmosni jó lesz vele a rendszert. Végülis eltellt kb. 4000 km. egy mm-nyi sem ment le az olajszintből. 

Leengedtem az Eneost, kapott 10w40-et kimosni a régebbit, ugyanúgy kormol, úgyhogy lezsíroztam a randit, szívcsere lesz. Emez megy raklapra, jövőre szétkapom, addig egy keveset futott jobb motorral megyünk tovább. Az biztosan nem füstölt. Feladtam.

Link to comment
Megosztás:

5 perce, Róóóbi írta:

Az is jó, remélem találsz egy nem KS hengerfejes példányt. Jó kis Coscast, az a tuti.

Nagyon bevált motor, Superseven kitcar kupában is használták, meg valami formula akármiben, de azt hiszem még valami komolyabb túraautó kupában is ment. Ha nem rúgod hidegen, tartós. Hátha egyszer még nekem is lesz, hacsak addigra el nem fogynak.

Igen, tudom hogy egyrészt nem mindegy melyik gyártást sikerül kifogni. A Cosworth az eredeti gyártás ahogy olvastam, a későbbi módosított volt hajlamos repedni, ahogy írod. Indításnál melegíteni, leállításnál visszahűteni. Nem vagyok gyorsulgatós típus, persze egyszer egyszer odalépek, dehát az kell. Szerencsémre van Német kontakt, onnan is segítenek. 

3 perce, Róóóbi írta:

Leengedtem az Eneost, kapott 10w40-et kimosni a régebbit, ugyanúgy kormol, úgyhogy lezsíroztam a randit, szívcsere lesz. Emez megy raklapra, jövőre szétkapom, addig egy keveset futott jobb motorral megyünk tovább. Az biztosan nem füstölt. Feladtam.

Nem irigyellek! Még jó hogy van lehetőséged cakk-pakk kicserélni. Jó a rosszban, hogy lesz egy felújított pót motorod ha épp valamikor kelleni fog. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.