Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

8 órája, zotya975 írta:

Igen ilyen volt. Hülye voltam, mert nem rég jártam bontóban és még mindíg ott volt a műhely előtt a klímás caravan, amivel sokáig szemeztem hogy nem kellene-e kibontani belőle a klímát. na abban megnézhettem volna hogyan mennek a csövek. Namost azért nem teljesen tiszta a dolog, mert ugye van manuális és van digitális klíma. HA (!) jól tudom manuálisnál a kompresszor nyomja a hideget amennyit bír és te keversz hozzá, a hideg-meleg választóval meleget, ergo itt a radiátorban állandóan kell hogy legyen meleg hűtőfolyadék. Nekem is ilyen a zafira. Elvileg a digitális olyan hogy elzárod teljesen a hűtőfolyadék útját, és a klímaberendezés saját magát szabályozza, tartja a beállított hőfokot az utastérben.  Vagy a kompresszor teljesítményén állít, vagy ki-be kapcsolgatja, ezt nem tudom. Azért írtam hogy ha, mert nem vagyok benne biztos, és amit szereltem klímás corsa, ahol a fűtéscsap volt a váltó felett, nem tudom maniális vagy digitális volt. 

Talán van itt akinek van klímája, és tud segíteni. Digit klíma F-be gyári egyébként ritka mint a fehér holló, azt nem erre a piacra gyártották tudtommal. Ha úgy van ahogy írod, hogy meleg folyadék folyton van, akkor egy hibás klímával halálra lenne ítélve a tulaj? Ez így nagyon gáz. Egyébként nem tudom a vákumos fűtéscsap vákum csövét hova tehetném, mert hely sincs hozzá. Emlékeim szerint 2 vákumcső van a fűtésszabályzó panelen, de azok foglaltak. 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, tuskes írta:

Talán van itt akinek van klímája, és tud segíteni. Digit klíma F-be gyári egyébként ritka mint a fehér holló, azt nem erre a piacra gyártották tudtommal. Ha úgy van ahogy írod, hogy meleg folyadék folyton van, akkor egy hibás klímával halálra lenne ítélve a tulaj? Ez így nagyon gáz. Egyébként nem tudom a vákumos fűtéscsap vákum csövét hova tehetném, mert hely sincs hozzá. Emlékeim szerint 2 vákumcső van a fűtésszabályzó panelen, de azok foglaltak. 

Én úgy terveztem hogy ha beszerelem a klímát akkor nem játszok a fűtéscsappal, egyszerűen teszek rá egy mechanikus csapot és elzárom a radiátort ha olyan idő van hogy klímázni kezdek. Általában van jó pár hét a klímázás és a fűtésszezon között, így nem olyan probléma, ha évente 2X kézzel át kell tekerni a csapot. Nem kezdtem el aztán keresni milyen csap lenni ide jó, mivel ugye nem lett semmi a projektből. 

Link to comment
Megosztás:

55 perce, zotya975 írta:

Én úgy terveztem hogy ha beszerelem a klímát akkor nem játszok a fűtéscsappal, egyszerűen teszek rá egy mechanikus csapot és elzárom a radiátort ha olyan idő van hogy klímázni kezdek. Általában van jó pár hét a klímázás és a fűtésszezon között, így nem olyan probléma, ha évente 2X kézzel át kell tekerni a csapot. Nem kezdtem el aztán keresni milyen csap lenni ide jó, mivel ugye nem lett semmi a projektből. 

Azért engem érdekel hogy ez gyárilag hogy néz ki, szeretném megcsinálni eredetire. Csak van itt valaki akinek van klímája, majd meglátom. Mostmár a hűtés nem is lesz annyira fontos szerintem, ahogy nézem az időjárást. :laugh:

Link to comment
Megosztás:

1 óra, tuskes írta:

Azért engem érdekel hogy ez gyárilag hogy néz ki, szeretném megcsinálni eredetire. Csak van itt valaki akinek van klímája, majd meglátom. Mostmár a hűtés nem is lesz annyira fontos szerintem, ahogy nézem az időjárást. :laugh:

Hát ha megyek bontóba és ott lesz még a klímás roncs megnézem, de nem tudom mikor megyek. Meg azt sem hogy ott lesz-e még. :-)

Link to comment
Megosztás:

21 perce, tuskes írta:

Köszönöm! Addig csak lesz itt jelentkező......

Nincs mit, emlékeim szerint nincs itt olyan sok klímás.Összeszedtem az astra régi kipufogóit, meg egyéb fémhulladékot a pincében, ahhoz kevés hogy elvigyem leadni, hát kiraktam a kocsibejáróra, kíváncsi vagyok mikor viszi el valaki. Van egy akku is, de azt nem merem kirakni, nehogy valami elvetemült feljelentsen hogy veszélyes hulladékot szórok ki az utcára.:-)

Link to comment
Megosztás:

5 órája, zotya975 írta:

Nincs mit, emlékeim szerint nincs itt olyan sok klímás.Összeszedtem az astra régi kipufogóit, meg egyéb fémhulladékot a pincében, ahhoz kevés hogy elvigyem leadni, hát kiraktam a kocsibejáróra, kíváncsi vagyok mikor viszi el valaki. Van egy akku is, de azt nem merem kirakni, nehogy valami elvetemült feljelentsen hogy veszélyes hulladékot szórok ki az utcára.:-)

Én is gyűjtögetem a vasat évek óta vidéken, de már egyre inkább azon vagyok, kirakom az utca elejére, mert sosem lesz annyi hogy megérje a fáradságot. Mondjuk van 2 db csomiajtó, és hamarosan lesz 1-2 oldalajtó, amiket lecserélek. Úgy már talán.... Nálatok nincs olyan, hogy évente egyszer csinálnak egy veszéjes anyag gyűjtést megadott helyen? Illetve itt Pesten vannak lerakó helyek, különböző hulladék típusokra.

7 perce, wookie írta:

Így néz ki, https://cromax.hu/futescsap_opel_34133 van 2 csonkos is belőle. Vákuum vezérelt, egy magnesszelep kapcsolja neki a vakuumot, a magnesszelepet pedig egy mikrokapcsolo ami a futesszabalyzo tekerőnél van, akkor kapcsol ha leghidegebb állásba van tekerve. 

Köszönöm wookie! 

Képről nagyjából megvan hogy ez hogy néz ki, de a rendszert nem látom át. Természetesen a klímás panelt is átraktam, ilyen van most nekem: https://racingbazar.hu/adatlap/alkatresz/hutes-futes-akatreszek-futeskapcsolo-panel/opel-astra-f-94-02-futesvezerlo-futesszabalyzo-konzol-klimas-16489831 

Ezek szerint kellene egy mágnesszelepet, és egy csapot vennem? Mondjuk a kört akkor sem látom át. Így kellene vízcsövet vágni, ahová a csapot beraknám. Nem is értem, hogy mikor kibontottam a donorból, miért nem láttam? Illetve láttam volna biztosan bekötve a vízkörbe. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, tuskes írta:

Én is gyűjtögetem a vasat évek óta vidéken, de már egyre inkább azon vagyok, kirakom az utca elejére, mert sosem lesz annyi hogy megérje a fáradságot. Mondjuk van 2 db csomiajtó, és hamarosan lesz 1-2 oldalajtó, amiket lecserélek. Úgy már talán.... Nálatok nincs olyan, hogy évente egyszer csinálnak egy veszéjes anyag gyűjtést megadott helyen? Illetve itt Pesten vannak lerakó helyek, különböző hulladék típusokra.

Köszönöm wookie! 

Képről nagyjából megvan hogy ez hogy néz ki, de a rendszert nem látom át. Természetesen a klímás panelt is átraktam, ilyen van most nekem: https://racingbazar.hu/adatlap/alkatresz/hutes-futes-akatreszek-futeskapcsolo-panel/opel-astra-f-94-02-futesvezerlo-futesszabalyzo-konzol-klimas-16489831 

Ezek szerint kellene egy mágnesszelepet, és egy csapot vennem? Mondjuk a kört akkor sem látom át. Így kellene vízcsövet vágni, ahová a csapot beraknám. Nem is értem, hogy mikor kibontottam a donorból, miért nem láttam? Illetve láttam volna biztosan bekötve a vízkörbe. 

Nem mindegyikben van, 96-7 után jött be csak. 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, tuskes írta:

Én is gyűjtögetem a vasat évek óta vidéken, de már egyre inkább azon vagyok, kirakom az utca elejére, mert sosem lesz annyi hogy megérje a fáradságot. Mondjuk van 2 db csomiajtó, és hamarosan lesz 1-2 oldalajtó, amiket lecserélek. Úgy már talán.... Nálatok nincs olyan, hogy évente egyszer csinálnak egy veszéjes anyag gyűjtést megadott helyen? Illetve itt Pesten vannak lerakó helyek, különböző hulladék típusokra.

 

Van gyujtés pont az utcánk végén évente kétszer, meg el is tudom vinni a hulladék udvarba, csak gondoltam valaki így legalább pénzt csinál belőle. Na most már nem is látom reggel valaki elvitte, akkor van nagyobb mozgás az utcában. Az akkut majd elviszem a lerakóba, azt nem mertem kirakni. 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, wookie írta:

Nem mindegyikben van, 96-7 után jött be csak. 

97-es volt a donor. Valami megoldás biztosan volt rá hogy ne égesse szénné az ember lábát nyáron, szóval ezért nem kerek. Ha valami csatlakozott volna a klíma rendszeréhez, azt szerintem biztos észreveszem. Így most a szivárgás keresésével is várok, mert ha valamit bontani kell a klímás szerint utólag, akkor ne legyen kidobott pénz. 

11 órája, kacs írta:

Szia! Mit kellene lefotózni klímával kapcsolatban?

Szia! Igazából az a helyzet, hogy donor autóból mentettem át klímát, ami egyenlőre nem működik, mert valahol ereszt a rendszer, és nem vittem még el szakemberhez. A gondom az, hogy a lábtérnél bejövő fűtéscsövek állandóan forróak, így fűt folyamatosan. Állítólag lehet a motortérben egy vákuumvezérelt fűtéscsap, ami kizárja sz utastértől a meleg vizet, mikor nincs rá szükség. Én ilyesmivel nem találkoztam mikor a donort bontottam szét, és nem is találok rajzot róla. Szóval nem tudom a problémámat konkrétan hogyan lehetne orvosolni, erre keresek megoldást. Ha van motortérben fűtéscsap, az hogyan van a rendszerbe kötve, hogy van szabályozva belülről. Természetesen a belső fűtéskonzolom 2 kapcsolós, fűtésboxom szintén cserélve, tehát klímás. 2 vakuumcső jön a kapcsolókra.  

1 óra, zotya975 írta:

Van gyujtés pont az utcánk végén évente kétszer, meg el is tudom vinni a hulladék udvarba, csak gondoltam valaki így legalább pénzt csinál belőle. Na most már nem is látom reggel valaki elvitte, akkor van nagyobb mozgás az utcában. Az akkut majd elviszem a lerakóba, azt nem mertem kirakni. 

Ingyen vas kelendő. :hehe: Akkuval tényleg barátibban jársz el ha a megfelelő helyre viszed.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, kacs írta:

Nagyon köszönöm!

Pár kép nem megjeleníthető, de így is látszik a lényeg 70%-a.

A fűtécsap tetején lévő vákuumcső gondolom bemegy az utastérbe? Kérdés, hova van rádugva. De ehez ke kell szednem a pütéspanelt ismét. 

Ha jól látom, a csap szóló oldaláról menő vízcső, megy a hengerre.

A vezető oldali utastérbe menő vízcső, egy " T " idom,  ami egyrészt a hűtőre előre, másik fele a vákuumcsap dupla oldali alsó pontjára. 

A fűtéscsap dupla oldali felső csöve, pedig megy az utastérbe anyós oldalon. 

Ez eddig már majdnem jó, csak az a vákuumcső még nem tudni mire csatlakozik.  

Wookie írta korábban idézem: " Vákuum vezérelt, egy magnesszelep kapcsolja neki a vakuumot, a magnesszelepet pedig egy mikrokapcsolo ami a futesszabalyzo tekerőnél van, akkor kapcsol ha leghidegebb állásba van tekerve " 

Elméletileg a donorból átraktam a fűtéspanelt kompletten a tekerentyűkkel, kapcsolókkal. Vákuumcső össz 2 db van most ott, amivel a belső levegőt állítom külsőre. Lehet ott van valami plusz varázslat? Nem emlékszem hogy valami kimaradt volna összerakásnál.

Panelt le kell vennem, ez biztos. A vízkört a képeid alapján meg tudom csinálni, így már könnyű lesz. Köszönöm ismét!

 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, wookie írta:

Gyárilag úgy van, hogy bemegy a vakuumdobbol a cső, a belső keringetésre, a fűtésbox menetirány szerinti jobb oldalára, ott T elágazóval átmegy a baloldalra a mágnesszelepre, onnan a pedálok mellett ki a fűtéscsapra.

Láttam éjjel mikor ezt írtad, azóta is próbálom megfejteni. Mondanám hogy csinálok egy rajzot hogy szerintem a leírtak alapján hogy néz ki a rendszer, de jobban jártok ha nem teszem. :icon6: Nem annyira tiszta a dolog. Nemigen hagy nyugodni a dolog, bújom a netet, de tuti nem a megfelelő keresőszavakkal, mert szokás szerint fas...gokat találok. Viszint találtam egy ilyen képet, a fűtésboxról amit beépítettem. Ez a sajátom.  

http://352Ke_769_pernyo_779_foto.png

http://228Ke_769_pernyo_779_foto.png

http://526Ke_769_pernyo_779_foto.png

Első képen bekarikázott nagyobb henger alakú biszbasznak gondolom a történethez nincs köze? Össz ez a 2 vákuumcsövem megy a fűtéspanelba. Ami egy véletően szelepből zöld-feketére váltó cső, az megy a fűtőmotornál lévő zsilipekhez, ezzel szabályozva a belső-külső levegőt. Ezek szerint kellene keresnem, vagy szereznem egy mágnesszelepet, és egy mikrokapcsolót aminek a helye elvileg a fűtésszabályzó tekerőjénél van. De. A harmadik képen látszik, az a henger alakú biszbasz mechanikusan kötve van valamihez, de nem látom mihez.

Szerk.

Itt jobban látszik, hogy egy rúd megy át valahová a vezető oldalra. http://214Ke_769_pernyo_779_foto.png 

Ebből bontás lesz, már megfeszülök tőle! 

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

15 órája, tuskes írta:

Nagyon köszönöm!

Pár kép nem megjeleníthető, de így is látszik a lényeg 70%-a.

A fűtécsap tetején lévő vákuumcső gondolom bemegy az utastérbe? Kérdés, hova van rádugva. De ehez ke kell szednem a pütéspanelt ismét. 

Ha jól látom, a csap szóló oldaláról menő vízcső, megy a hengerre.

A vezető oldali utastérbe menő vízcső, egy " T " idom,  ami egyrészt a hűtőre előre, másik fele a vákuumcsap dupla oldali alsó pontjára. 

A fűtéscsap dupla oldali felső csöve, pedig megy az utastérbe anyós oldalon. 

Ez eddig már majdnem jó, csak az a vákuumcső még nem tudni mire csatlakozik.  

Wookie írta korábban idézem: " Vákuum vezérelt, egy magnesszelep kapcsolja neki a vakuumot, a magnesszelepet pedig egy mikrokapcsolo ami a futesszabalyzo tekerőnél van, akkor kapcsol ha leghidegebb állásba van tekerve " 

Elméletileg a donorból átraktam a fűtéspanelt kompletten a tekerentyűkkel, kapcsolókkal. Vákuumcső össz 2 db van most ott, amivel a belső levegőt állítom külsőre. Lehet ott van valami plusz varázslat? Nem emlékszem hogy valami kimaradt volna összerakásnál.

Panelt le kell vennem, ez biztos. A vízkört a képeid alapján meg tudom csinálni, így már könnyű lesz. Köszönöm ismét!

 

Szívesen! Minden úgy van, ahogy írtad a csövek csatlakozását illetően.

Megnéztem, a vékony fekete vákuumcső a motortérből az utastérbe közvetlenül a kilométeróra spirál mellett megy át a tűzfalon. Az utastérben rácsatlakozik egy vastagabb piros-fekete vákuumcsőre (olyan, mint a befúvó ventilátornál található zöld-fekete), majd elmegy a középkonzol irányába. Tovább nem látom.

 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 09. 05. at 11:03, kacs írta:

Szívesen! Minden úgy van, ahogy írtad a csövek csatlakozását illetően.

Megnéztem, a vékony fekete vákuumcső a motortérből az utastérbe közvetlenül a kilométeróra spirál mellett megy át a tűzfalon. Az utastérben rácsatlakozik egy vastagabb piros-fekete vákuumcsőre (olyan, mint a befúvó ventilátornál található zöld-fekete), majd elmegy a középkonzol irányába. Tovább nem látom.

 

Ismét köszönöm! A vákuumcsövek onnantól valószínű úgy mennek, ahogy Wookie leírta korábban. Talán lesz időm hétvégén, akkor megkukkolom mi a helyzet. Lemegyek a garázsba is, átnézem a dobozokat amikben a bontásból megmaradt cuccok vannak, hátha elkerülte valami a figyelmem. Megvan még a klíma nélküli fűtésbox is, megnézem azon hogy mennek a dolgok, hátha kicsit okosabb leszek vizuálisan. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 09. 03. at 17:44, wookie írta:

Így néz ki, https://cromax.hu/futescsap_opel_34133 van 2 csonkos is belőle. Vákuum vezérelt, egy magnesszelep kapcsolja neki a vakuumot, a magnesszelepet pedig egy mikrokapcsolo ami a futesszabalyzo tekerőnél van, akkor kapcsol ha leghidegebb állásba van tekerve. 

Megnéztem, szétbontottam belül az autót. Semmi hasonló. Sem kapcsoló, vagy szelep vagy bármi. 100% hogy csak ilyen megoldással szereltek klímát ezekbe? Elég nehezen tudom elképzelni, hogy a gyárilag klímával szerelt autóba, csak félig rakták bele. Az autó nem volt piszkálva korábban, érintetlenek voltak a csavarok. Még meg is lepődtem rajta. 

Link to comment
Megosztás:

Kerregés.

Urak! Nem tudom..... A helyzet az, hogy megvettem a hűtőventi, és a nem tudom mi reléjét boltban. Kicseréltem. Ugyanaz a helyzet. Itt nem relé gond van, a hiba máshol keresendő. Az biztos, ( csináltam videót, de innen vidékről nem tudom feltölteni ) hogy a kerregéssel párhuzamosan a belső világítás, valamint a fényszóró fénye vibrál. Egyértelműen, kétséget kizáróan. Tehát a korábbi felvetésem, valószínű megállja helyét, miszerint gyanakodtam a világítás kapcsoló környezetében lévő rendellenességre. Kapcsoló a 3.-k van bent, tehát az konkrétan kizárva. Csatlakozóját magam forrasztottam, ott hiba nincs! Kerregés mitől lehet? Túlfesz? De miért 2 relé? Segítsetek kérlek! 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, tuskes írta:

Kerregés.

Urak! Nem tudom..... A helyzet az, hogy megvettem a hűtőventi, és a nem tudom mi reléjét boltban. Kicseréltem. Ugyanaz a helyzet. Itt nem relé gond van, a hiba máshol keresendő. Az biztos, ( csináltam videót, de innen vidékről nem tudom feltölteni ) hogy a kerregéssel párhuzamosan a belső világítás, valamint a fényszóró fénye vibrál. Egyértelműen, kétséget kizáróan. Tehát a korábbi felvetésem, valószínű megállja helyét, miszerint gyanakodtam a világítás kapcsoló környezetében lévő rendellenességre. Kapcsoló a 3.-k van bent, tehát az konkrétan kizárva. Csatlakozóját magam forrasztottam, ott hiba nincs! Kerregés mitől lehet? Túlfesz? De miért 2 relé? Segítsetek kérlek! 

Szerintem inkább csak az az összefüggés a fényszóróval és a belső világítással, hogy a kerregés vagy be-bekapcsol valami nagy fogyasztót, vagy pillanatnyi rövidzárlatot csinál ( olyan rövidet hogy nincs ideje kiolvadni a biztosítéknak vagy még védelem nélküli részen van) ezért pislákol a lámpa. Feszültséget néztél már ilyenkor az mit mutat? 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Szerintem inkább csak az az összefüggés a fényszóróval és a belső világítással, hogy a kerregés vagy be-bekapcsol valami nagy fogyasztót, vagy pillanatnyi rövidzárlatot csinál ( olyan rövidet hogy nincs ideje kiolvadni a biztosítéknak vagy még védelem nélküli részen van) ezért pislákol a lámpa. Feszültséget néztél már ilyenkor az mit mutat? 

Nem mértem, még mindíg nincs multiméterem. Nem is tudnám mit kell mérni. De nem értem az egészet. Egyáltalán mitől tud kerregni egy relé? Mit csinál olyankor? Be-behúz? Ha igen, akkor valahol kontakt hiba lenne, és ilyen szakaszosan kapna feszt? Egyszerre 2 relé? Akkor viszont betáp oldalon, kell hogy legyen közös pontjuk. De csak találgatok, nem értem az autó villamosságot, nekem logika szerint ez jön ki.

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tuskes írta:

Nem mértem, még mindíg nincs multiméterem. Nem is tudnám mit kell mérni. De nem értem az egészet. Egyáltalán mitől tud kerregni egy relé? Mit csinál olyankor? Be-behúz? Ha igen, akkor valahol kontakt hiba lenne, és ilyen szakaszosan kapna feszt? Egyszerre 2 relé? Akkor viszont betáp oldalon, kell hogy legyen közös pontjuk. De csak találgatok, nem értem az autó villamosságot, nekem logika szerint ez jön ki.

A hang alapján nekem egyértelmű behúzások sokasága egymás után . Igazából bárhol feszültséget kellene mérni és ha a behúzás ( és fényszóró pislákolás) pillanatában drasztikusan esik a fesz akkor az egy pillanatnyi zárlat. A relé lehet úgy hibás hogy meggyengül vagy elszakad benne a rugó, és akár mozgásra-rezgésre is be tud húzni.

Link to comment
Megosztás:

27 perce, zotya975 írta:

A hang alapján nekem egyértelmű behúzások sokasága egymás után . Igazából bárhol feszültséget kellene mérni és ha a behúzás ( és fényszóró pislákolás) pillanatában drasztikusan esik a fesz akkor az egy pillanatnyi zárlat. A relé lehet úgy hibás hogy meggyengül vagy elszakad benne a rugó, és akár mozgásra-rezgésre is be tud húzni.

De kicseréltem mindkettőt bolti újakra. GM szám szerint kértem. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.