Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Megkérdeztem, 7 körül van az óccsóbbik... Annál is óccsóbb?

Reménykedem nem kell cserélni, a középkonzol szétbombázás nem hiányzik. Vettem hűtőtisztítót, fagyállót, desztvizet, meg egy ilyen leengedős tartályt kaptam kölcsön.

8000 ezerért Nissens van. Unixos meg 4800.

Link to comment
Megosztás:

Megcsináltam a két vezetőoldali lötyögö ajtókilincset, ugye a rugó volt bennük eltörve. Ha már le volt szedve az ajtókárpit kivettem a hátsó kis üveget, mert poros volt mögötte a gumikéder és zavart. Átbactál Sp ki lehet venni úgy hogy bent marad a nagy üveg. :P

1620848-20141012-RgxIbz.jpg

Mindíg azt hittem azért nem lehet teljesen lehúzni a hátsó ablakot mert fizikailag nem fér el az ajtó kerék miatti ívétől, de van ott még 15 centi, akkor viszont miért így csinálták?

1620849-20141012-TGmuFL.jpg

Továbbá a zárszerkezetnél volt egy műanyag takaró elem, mivel semmi szerepét nem láttam, nem raktam vissza:

1620850-20141012-cyGIj2.jpg

Majd kell vennem kétoldali ragasztót pótolni a hiányzó fóliát.

Link to comment
Megosztás:

Megcsináltam a két vezetőoldali lötyögö ajtókilincset, ugye a rugó volt bennük eltörve. Ha már le volt szedve az ajtókárpit kivettem a hátsó kis üveget, mert poros volt mögötte a gumikéder és zavart. Átbactál Sp ki lehet venni úgy hogy bent marad a nagy üveg. :P

Mindíg azt hittem azért nem lehet teljesen lehúzni a hátsó ablakot mert fizikailag nem fér el az ajtó kerék miatti ívétől, de van ott még 15 centi, akkor viszont miért így csinálták?

Továbbá a zárszerkezetnél volt egy műanyag takaró elem, mivel semmi szerepét nem láttam, nem raktam vissza:

Majd kell vennem kétoldali ragasztót pótolni a hiányzó fóliát.

Kölökvédelem miatt nem tudod totál lehúzni.

Link to comment
Megosztás:

Ti egyébként mit csináltok azokkal a kilincsekkel? Nekem még egyik sem törött el, pedig még gyári. :D Igaz, a bal1 az sokkal lágyabb, de még van ellenállása.

akkor az el van törve, ha jol emléxem, ha törve van akkor is visszamegy, csak olyan sehogyan

Így van, visszamegy akkor is mert a zárszerkezetben is van rugó, csak nincs olyan koppanása neki ha elengeded. Attól függ mennyire van "ráállítva" a mechanika, a mozgató rúd végén van egy műanyag tekerő, azzal lehet játszani mekkora kottyanása legyen. Ha nagy a holtjáték akkor lóg a kilincs törött rugóval, ( és zörög car úton) ha kicsi vagy nincs akkor szinte észre sem veszed hogy törött.Amúgy most hogy kiszedtem nézegettem az ajtó üregét elvileg itt is kéne üregvédőzni nem? Kell majd vennem bolhákat mert szinte minden kiszedéskor törik egy-kettő.

Link to comment
Megosztás:

Megcsináltam a két vezetőoldali lötyögö ajtókilincset, ugye a rugó volt bennük eltörve. Ha már le volt szedve az ajtókárpit kivettem a hátsó kis üveget, mert poros volt mögötte a gumikéder és zavart. Átbactál Sp ki lehet venni úgy hogy bent marad a nagy üveg. :P

Mindíg azt hittem azért nem lehet teljesen lehúzni a hátsó ablakot mert fizikailag nem fér el az ajtó kerék miatti ívétől, de van ott még 15 centi, akkor viszont miért így csinálták?

Továbbá a zárszerkezetnél volt egy műanyag takaró elem, mivel semmi szerepét nem láttam, nem raktam vissza:

Majd kell vennem kétoldali ragasztót pótolni a hiányzó fóliát.

az dobja le a vizet a zárról, ha az ablak üveg mellet bejön

ha nem törted le a pöckeit sztem tedd csak vissza

Link to comment
Megosztás:

A víz mindenhogyan bemegy, de az én tudomásom szerint az azért van, hogy az ablak mellett benyúlva, ne lehessen hozzáférni a zárhoz, és felhúzni azt.

Más:

Jártok többen bontózni innen, keresek olyan embert/bontót stb, aki/ahol bontottak jobbkormányos vectrát (cavalier). Aki tud ilyet ne tartsa magában.

Jha igen, csak A1-es játszik.

Módosítva : wookie
Link to comment
Megosztás:

A víz mindenhogyan bemegy, de az én tudomásom szerint az azért van, hogy az ablak mellett benyúlva, ne lehessen hozzáférni a zárhoz, és felhúzni azt.

Más:

Jártok többen bontózni innen, keresek olyan embert/bontót stb, aki/ahol bontottak jobbkormányos vectrát (cavalier). Aki tud ilyet ne tartsa magában.

Jha igen, csak A1-es játszik.

na akkor méginkább hasznos :D

Link to comment
Megosztás:

Olyan kérdésem lenne, hogy a rugók és a teleszkópok megegyeznek-e az 5 ajtós illetve a sedan f astra esetében, elől-hátul egyaránt?

Csak azért kérdezem mert találtam egy ültető szettet, de az 5 ajtósban volt használva.

Egyformák. ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A víz mindenhogyan bemegy, de az én tudomásom szerint az azért van, hogy az ablak mellett benyúlva, ne lehessen hozzáférni a zárhoz, és felhúzni azt.

Más:

Jártok többen bontózni innen, keresek olyan embert/bontót stb, aki/ahol bontottak jobbkormányos vectrát (cavalier). Aki tud ilyet ne tartsa magában.

Jha igen, csak A1-es játszik.

Ezt sose értettem , amikor lenyúlnak a filmben egy lapos valamivel és felhúzkodják mit csinálnak, mert például itt hátul a zármotor és a rudazatja vízszintessen van, tehát felfelé hiába húzzák, egyrészt másrészt meg minden zármechanika az üveg síkján bellül található . :blink:

Link to comment
Megosztás:

A víz mindenhogyan bemegy, de az én tudomásom szerint az azért van, hogy az ablak mellett benyúlva, ne lehessen hozzáférni a zárhoz, és felhúzni azt.

Más:

Jártok többen bontózni innen, keresek olyan embert/bontót stb, aki/ahol bontottak jobbkormányos vectrát (cavalier). Aki tud ilyet ne tartsa magában.

Jha igen, csak A1-es játszik.

De mi kee'?

Ezt sose értettem , amikor lenyúlnak a filmben egy lapos valamivel és felhúzkodják mit csinálnak, mert például itt hátul a zármotor és a rudazatja vízszintessen van, tehát felfelé hiába húzzák, egyrészt másrészt meg minden zármechanika az üveg síkján bellül található . :blink:

Az ajtógomb pálcája függőleges, a hajlítottal meg a vízszintes pálcát is el tudja tolni/húzni, mert ugye oldalirányban erős az a sz.r. Képekkel illusztrált feltörési útmutatót azé' nem teszek ki ha nem baj :D

Link to comment
Megosztás:

Nagy kérdésem lenne. Ugye a fűtés, hol van hol nincs. Átmostam a rendszert, nem lett jobb, hol van hol nincs.

De a radiátor ha dugulva lenne, gondolom sose lenne fűtés.

Amúgy diavia klímás cucc.

Kérdés:

Ha tekergetem a fűtést, hogy hideg vagy meleg legyen , akkor az csak egy bowdent mozgat, és a fűtéscsapot zárom/nyitom vele, vagy van valami elektronika is amit még bazergál ? (mivel klímás)

Vagy csak mechanikus és kalap?

Link to comment
Megosztás:

Nagy kérdésem lenne. Ugye a fűtés, hol van hol nincs. Átmostam a rendszert, nem lett jobb, hol van hol nincs.

De a radiátor ha dugulva lenne, gondolom sose lenne fűtés.

Amúgy diavia klímás cucc.

Kérdés:

Ha tekergetem a fűtést, hogy hideg vagy meleg legyen , akkor az csak egy bowdent mozgat, és a fűtéscsapot zárom/nyitom vele, vagy van valami elektronika is amit még bazergál ? (mivel klímás)

Vagy csak mechanikus és kalap?

A zafiránál szívtam egy elektromos csappal, de szerintem az feltűnne, ha ilyen lenne: https://www.facebook.com/photo.php?v=588753031211659 :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.