Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Hűtőfolyadék csere előtt állok, nekem kell beszereznem a fagyállót, Kérdésem, hogy milyen szempontokat vegyek figyelembe, mennyi kell belőle, milyen színű legyen, ha ez számít, desztvízzel akarom keverni.

1994 F Astra C14SE 1.4GL benzines.

Bemész a legközelebbi teszkóba, vagy akármibe és veszel készre kevert -35-öst. 4 vagy 5 literes műanyag kannában árulják és szép kék színe van. Legalább is, amit én vettem ilyen volt. Teljesen jó, és nem kell vacakolni vele, csak beleönteni.

Ugye azt senki sem gondolja, hogy egy '94-es 1.4SE annyira érzékeny, hogy nem mindegy neki a fagyálló márkája... :D

Link to comment
Megosztás:

Egy flakon kilós elég ha veszek, mert ezeket kilóra adják?

Bemész a legközelebbi teszkóba, vagy akármibe és veszel készre kevert -35-öst. 4 vagy 5 literes műanyag kannában árulják és szép kék színe van. Legalább is, amit én vettem ilyen volt. Teljesen jó, és nem kell vacakolni vele, csak beleönteni.

Ugye azt senki sem gondolja, hogy egy '94-es 1.4SE annyira érzékeny, hogy nem mindegy neki a fagyálló márkája... :D

bár lehet mindegyik már olyan, de olyankell ami alut nem kezdi meg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Holnal reggel megyek megnézni egy GT-t faterral, mire figyeljünk? Vagy ismeri esetleg valamelyikőtök ezt az autót? :)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_f/opel_astra_f_2.0_gsi-8375053

Akár lehet is egy jó autó, meg kell nézni. De azt szögezzük le, hogy ez NEM GSi.

A "boss sport futóművet" és a "calibra fékrendszert" nem is értem, ez parasztvakításnak tűnik. A "turbó rugó" pedig elég vicces. A 60-as sport kipufogó rendszert is meg kéne nézni, mert szerintem az csak egy bazi nagy hátsó vég lesz, ami inkább hangos, mint hasznos. A "vrc sport légszűrő" meg inkább menjen majd a kukába.

Meg kell nézni, mert képről nehéz. Egy sz*r kocsit is le lehet úgy fényképezni, hogy szép legyen.

Link to comment
Megosztás:

Akár lehet is egy jó autó, meg kell nézni. De azt szögezzük le, hogy ez NEM GSi.

A "boss sport futóművet" és a "calibra fékrendszert" nem is értem, ez parasztvakításnak tűnik. A "turbó rugó" pedig elég vicces. A 60-as sport kipufogó rendszert is meg kéne nézni, mert szerintem az csak egy bazi nagy hátsó vég lesz, ami inkább hangos, mint hasznos. A "vrc sport légszűrő" meg inkább menjen majd a kukába.

Meg kell nézni, mert képről nehéz. Egy sz*r kocsit is le lehet úgy fényképezni, hogy szép legyen.

Köszi a gyors választ!

Na igen, ezeken nekem is fennakadt a szemem :D

A i azt mondta lefűrészelték(!!!)a kipufogó végét, lelopták :D

Amint ezeket a kérdéseket felteszem az eladónak, kíváncsi leszek a reakcióra.

2 órája telefonált, hogy hall valami kopogást előlről......

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ!

Na igen, ezeken nekem is fennakadt a szemem :D

A ######i azt mondta lefűrészelték(!!!)a kipufogó végét, lelopták :D

Amint ezeket a kérdéseket felteszem az eladónak, kíváncsi leszek a reakcióra.

2 órája telefonált, hogy hall valami kopogást előlről......

A kopogás még önmagában nem akkora baj, de jó alap az alkudozásra. ;) Lehet, hogy csak pár szilent meg gömbfej van oda. Cserélhető pár tízezerből.

Már most biztos vagyok benne, hogy a kipuff full gyári, csak felb**tak a végére egy hangos dobot és elnevezték "sportrendszernek". Vicc.

Inkább azt nézd meg mennyire van "egyben" az autó, úgymond. Mennyire törődtek vele. Egy NE-t is el lehet pusztítani, csak el kell hanyagolni.

Link to comment
Megosztás:

Azt meg gondolom megtalálom a flakonon, hogy nem kezdi ki az alumínium cuccokat!

Igaz 20 éves, de attól függetlenül még vigyázok rá akár egy 2-4-6 évesre.

A rózsaszínű fagyálló például aluhoz való. A kék passz, de rá van írva, hogy jó e. Enyémben rózsaszín van, de magam kevertem az arányt koncentrátumból és desztillált vízből.

Link to comment
Megosztás:

Azt meg gondolom megtalálom a flakonon, hogy nem kezdi ki az alumínium cuccokat!

Igaz 20 éves, de attól függetlenül még vigyázok rá akár egy 2-4-6 évesre.

A rózsaszínű fagyálló például aluhoz való. A kék passz, de rá van írva, hogy jó e. Enyémben rózsaszín van, de magam kevertem az arányt koncentrátumból és desztillált vízből.

ja tényleg most hogy mondod ezt mondták anno nekem is, én is magam kevertem, maradt is :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ!

Na igen, ezeken nekem is fennakadt a szemem :D

A ######i azt mondta lefűrészelték(!!!)a kipufogó végét, lelopták :D

Amint ezeket a kérdéseket felteszem az eladónak, kíváncsi leszek a reakcióra.

2 órája telefonált, hogy hall valami kopogást előlről......

Elejébe mélyen másszál bele, meg amennyire tudsz, alá is. Nagyon csálé a pofája, de lehet hogy csak 2 lámpának, és 2 indexnek összesen nincs annyi füle, mint ahány kéne egy pilácshoz. Mindenesetre ott valami van és mind a két oldalon.

Link to comment
Megosztás:

Nos, összefoglalnám.

Tegnap hívtam, oké, péntek reggel megyünk megnézzük.

Tegnap este hív, hogy valami kopog elől, megcsináltassa??? Mert megcsináltatja ha kell az autó. (LOL honnan tudnám hogy kell-e.....)

Ma reggel hív hogy megyünk-e, mert hívták többen is. Igen, Gyöngyösön vagyunk, 1 óra és ott vagyunk.

Eltelik fél óra, hív, hogy el kellett vinni a gyerekét ügyeletre, tehát ő nem tud jönni (hova? Hisz hozzá tartottunk az volt megbeszélve), ezért egy haverja elhozza nekünk az autót. Itt kezdett elborulni az agyam...

Beérünk Isaszegre, hívjuk, álljunk meg ahol vagyunk, oké küldi a haverját.

Iszunk egy kvt, hív, hogy ő tud jönni, 15 perc.

25perc után megérkezik üzemi 80al a főúton szlalomozva egy igazi kohószökevénnyel, rendszámtábla kívülről facsavarral belehajtva a kasztniba, igénytelenül lakatolva és festve, kipufogó a középdobtól hiányzik, gyújtáskapcsoló elromlott(!) ezért kitépte és dróttal indul. Ennyi az ára, lámpák majd' kiesine a helyükről, ffffuuuu.

Megvártuk míg elgurul, nyomott egy állórajtot...

Link to comment
Megosztás:

Nos, összefoglalnám.

Tegnap hívtam, oké, péntek reggel megyünk megnézzük.

Tegnap este hív, hogy valami kopog elől, megcsináltassa??? Mert megcsináltatja ha kell az autó. (LOL honnan tudnám hogy kell-e.....)

Ma reggel hív hogy megyünk-e, mert hívták többen is. Igen, Gyöngyösön vagyunk, 1 óra és ott vagyunk.

Eltelik fél óra, hív, hogy el kellett vinni a gyerekét ügyeletre, tehát ő nem tud jönni (hova? Hisz hozzá tartottunk az volt megbeszélve), ezért egy haverja elhozza nekünk az autót. Itt kezdett elborulni az agyam...

Beérünk Isaszegre, hívjuk, álljunk meg ahol vagyunk, oké küldi a haverját.

Iszunk egy kvt, hív, hogy ő tud jönni, 15 perc.

25perc után megérkezik üzemi 80al a főúton szlalomozva egy igazi kohószökevénnyel, rendszámtábla kívülről facsavarral belehajtva a kasztniba, igénytelenül lakatolva és festve, kipufogó a középdobtól hiányzik, gyújtáskapcsoló elromlott(!) ezért kitépte és dróttal indul. Ennyi az ára, lámpák majd' kiesine a helyükről, ffffuuuu.

Megvártuk míg elgurul, nyomott egy állórajtot...

:D

Link to comment
Megosztás:

Nos, összefoglalnám.

Tegnap hívtam, oké, péntek reggel megyünk megnézzük.

Tegnap este hív, hogy valami kopog elől, megcsináltassa??? Mert megcsináltatja ha kell az autó. (LOL honnan tudnám hogy kell-e.....)

Ma reggel hív hogy megyünk-e, mert hívták többen is. Igen, Gyöngyösön vagyunk, 1 óra és ott vagyunk.

Eltelik fél óra, hív, hogy el kellett vinni a gyerekét ügyeletre, tehát ő nem tud jönni (hova? Hisz hozzá tartottunk az volt megbeszélve), ezért egy haverja elhozza nekünk az autót. Itt kezdett elborulni az agyam...

Beérünk Isaszegre, hívjuk, álljunk meg ahol vagyunk, oké küldi a haverját.

Iszunk egy kvt, hív, hogy ő tud jönni, 15 perc.

25perc után megérkezik üzemi 80al a főúton szlalomozva egy igazi kohószökevénnyel, rendszámtábla kívülről facsavarral belehajtva a kasztniba, igénytelenül lakatolva és festve, kipufogó a középdobtól hiányzik, gyújtáskapcsoló elromlott(!) ezért kitépte és dróttal indul. Ennyi az ára, lámpák majd' kiesine a helyükről, ffffuuuu.

Megvártuk míg elgurul, nyomott egy állórajtot...

Ehhez képest tök jó állapotban van. :D

Link to comment
Megosztás:

Nos, összefoglalnám.

Tegnap hívtam, oké, péntek reggel megyünk megnézzük.

Tegnap este hív, hogy valami kopog elől, megcsináltassa??? Mert megcsináltatja ha kell az autó. (LOL honnan tudnám hogy kell-e.....)

Ma reggel hív hogy megyünk-e, mert hívták többen is. Igen, Gyöngyösön vagyunk, 1 óra és ott vagyunk.

Eltelik fél óra, hív, hogy el kellett vinni a gyerekét ügyeletre, tehát ő nem tud jönni (hova? Hisz hozzá tartottunk az volt megbeszélve), ezért egy haverja elhozza nekünk az autót. Itt kezdett elborulni az agyam...

Beérünk Isaszegre, hívjuk, álljunk meg ahol vagyunk, oké küldi a haverját.

Iszunk egy kvt, hív, hogy ő tud jönni, 15 perc.

25perc után megérkezik üzemi 80al a főúton szlalomozva egy igazi kohószökevénnyel, rendszámtábla kívülről facsavarral belehajtva a kasztniba, igénytelenül lakatolva és festve, kipufogó a középdobtól hiányzik, gyújtáskapcsoló elromlott(!) ezért kitépte és dróttal indul. Ennyi az ára, lámpák majd' kiesine a helyükről, ffffuuuu.

Megvártuk míg elgurul, nyomott egy állórajtot...

"Így nem vettem Astra GT-t" című egyfelvonásos novellánkat olvashatták.

Írta: Az Élet

:D

Link to comment
Megosztás:

Jó estét mindenkinek!

A frissen vásárolt gépet nézegetve találtam némi hiányosságot az ablakmosó folyadék tartályán, Gyakorlatilag nincs fedele csak a maradványa, ami egy kék gyűrű. Gondolom ezt érdemes pótolni, tehát a kérdés, hogy lehet ilyenhez hozzá jutni? Ölni nem fogok érte...

Link to comment
Megosztás:

Jó estét mindenkinek!

A frissen vásárolt gépet nézegetve találtam némi hiányosságot az ablakmosó folyadék tartályán, Gyakorlatilag nincs fedele csak a maradványa, ami egy kék gyűrű. Gondolom ezt érdemes pótolni, tehát a kérdés, hogy lehet ilyenhez hozzá jutni? Ölni nem fogok érte...

pl.:

https://cromax.hu/20000000-karosszeria/20350000-ablakmosotorlo-rendszer/20350362-ablakmoso-tartaly-alkatreszei/185190-ablakmoso-tartaly-sapka-opel-astra-f-1991-1998

Link to comment
Megosztás:

Na de mi kopogott? Így nem fogok tudni aludni :D

Nem viccelek, 17 másodpercet töltöttünk a kocsi mellett, nem volt alkalmunk megkėrdezni se. :D no úgyse hittük volna el.

(A brutál olajszagot, és azt, miután megérkezett a pali, kiszállt és majdnem árokbagurult a kocsi kifelejtettem) :)

Link to comment
Megosztás:

Ma ezt lőttem.

Vajon mi ez? :confused:

Segítsek? :D

Üzletpolitika, sokan megállnak hogy átírják a feliratot aztán akkor már rájuksóznak egy zsák krumplit... :D

Nem viccelek, 17 másodpercet töltöttünk a kocsi mellett, nem volt alkalmunk megkėrdezni se. :D no úgyse hittük volna el.

(A brutál olajszagot, és azt, miután megérkezett a pali, kiszállt és majdnem árokbagurult a kocsi kifelejtettem) :)

Sajna nagy részük az F-eknek hihetetlen módon le van amortizálva, a bontóban 6 kocsiban nem találtam olyan kardánboxot ami nincs átfúrva-eltörve, vagy agyonkarcolva. Amit elhoztam az is meg van karistolva az anyósoldal lábrésznél, de nem nagyon venni észre ha beépítem. Egyszerűen csak tankolnak bele amíg megy ha meg elromlik szidják hogy milyen s*ar.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.