Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Hát ugye az óraegység hátuljában van az útjeladó, innen tudja a motorvezérlő hogy az autó mozgásban van , és üresben vagy kinyomott kuplungal történő guruláskor magasan tartja a fordulatszámot hogy ne fulladjon le a motor. Ezért szokott ilyen hiba lenni ha például elszakad a spirál. Aztán hogy ha ugrál a mutató vagy nem jól mér az óra melyik az a pont ahonnan már nem jön rendes sebességjel ezt talán csak laptoppal élő adattal lehetne megnézni. Én úgy gondolom hogy amíg kiírja a középkijelző a sebességet addíg van jel is az ECU-felé. De ez autónként változhat mert nekem spirál nélkül sem fulladt le, csak dobta a hibakódot hosszú motorféknél.

Köszönöm szépen, az eddig segítségeket.

Továbbá abban kérném segítségeteket, hogy voltam bent az autósboltban, és többféle méretű spirál van. Egyenlőre kértem talán egy 1240mm hosszút, ami ABS-eshez való, illetve egy 880mm hosszút. Kérdésem, hogy nekem melyik is lenne jó? Megmondom őszintén hogy hirtelen most nem vagyok tisztában, hogy nekem van-e ABS vagy nincsen, ide kapcsolódva tenném fele azt a furcsa kérdésemet, hogy erről hogyan tudnék egyszerűen megbizonyosodni?

Illetve van-e jelentősége annak, hogyha a hosszabb ABS-verziót venném, attól függetlenül hogy van-e vagy nincsen?

Előre is köszönöm!

Szép estét!

Molnár Peti

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen, az eddig segítségeket.

Továbbá abban kérném segítségeteket, hogy voltam bent az autósboltban, és többféle méretű spirál van. Egyenlőre kértem talán egy 1240mm hosszút, ami ABS-eshez való, illetve egy 880mm hosszút. Kérdésem, hogy nekem melyik is lenne jó? Megmondom őszintén hogy hirtelen most nem vagyok tisztában, hogy nekem van-e ABS vagy nincsen, ide kapcsolódva tenném fele azt a furcsa kérdésemet, hogy erről hogyan tudnék egyszerűen megbizonyosodni?

Illetve van-e jelentősége annak, hogyha a hosszabb ABS-verziót venném, attól függetlenül hogy van-e vagy nincsen?

Előre is köszönöm!

Szép estét!

Molnár Peti

Üdv, ha van ABS-ed akkor satuféknél nem blokkol a kerék hanem remeg a pedál, ha jól tudom van visszajelzője is, ami talán gyujtáson világítt. A motortérben meg van egy kocka a főfékhenger mellett. Először ebbe megy be 2 fékcső aztán megy a kerekekhez, ha nincs ABS-ed akkor 4 fékcső jön ki a főfékhengerből és egyből megy a kerekek felé. Szerintem annyi a különbség hogy az ABS-el szerelt mtorotérben kissé másfele megy a bowden.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Remélem jó helyre írok. Van egy 2004-es Astra G. A biztositéktáblámon nem tudom mi minek a biztositéka. Már néztem a biztositék takaró műanyagot is, de az nem mutatja. Kerestem a neten is de ilyet nem találtam.

Erröl lenne szó: biztosit_kt_bla_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha nem jelenne meg: http://kepfeltoltes.hu/view/150121/biztosit_kt_bla_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Valaki lenne olyan kedves és be tudná jelölni, hogy mi micsoda.

Fontos lenne.

köszönöm

Módosítva : susma0910
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Remélem jó helyre írok. Van egy 2004-es Astra G. A biztositéktáblámon nem tudom mi minek a biztositéka. Már néztem a biztositék takaró műanyagot is, de az nem mutatja. Kerestem a neten is de ilyet nem találtam.

Erröl lenne szó: biztosit_kt_bla_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha nem jelenne meg: http://kepfeltoltes.hu/view/150121/biztosit_kt_bla_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Valaki lenne olyan kedves és be tudná jelölni, hogy mi micsoda.

Fontos lenne.

köszönöm

Üdv...igazából ez a F astra topic, de ezt találtam:

1720733-20150121-n0ZAcg.jpg

1720734-20150121-19BhrZ.jpg

A képek Humannet-től származnak .

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv...igazából ez a F astra topic, de ezt találtam:

A képek Humannet-től származnak .

Utána már rájöttem, hogy F astra. :D

De ez sem olyan tábla. Az enyémen keresztben vannak a biztositékok.

de azért köszi

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Dáwid. Tegnap láttalak Újbudán. Mentél a Budafoki út felé. Én meg ráindultam a balra kanyarodó zöldre, pedig egyenesen pirosom volt. :-)

Háá' lehet. Idén most találtam föl fórumra először, már nincs meg a 18.-a :D Amúgy mindenkinek boldog új évet :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én meg annyira unatkozom széttszedtem az asszony régi kismociját nagygenerálozni. :D

Holnap délelőtt hoznak egy Ford Fiestát ki van lyukdva a hátsódob...a fűnyírót meg lefestettem pirosra...de ezen kívül semmi. :wacko:

Mi az a kábeldob, elektromos lesz?

Ha már úgyis kipakolod a hegesztőt, nekem meg a sárvédőket kellene becsípkedni.... :goofy:

Link to comment
Megosztás:

Mi az a kábeldob, elektromos lesz?

Ha már úgyis kipakolod a hegesztőt, nekem meg a sárvédőket kellene becsípkedni.... :goofy:

Nem, csak arra ültem amikor nézegettem miért nem ég a hátsó lámpa. Kicsit várj a becsipkedéssel, elég ramaty idő van. Lemondták a kipufogó renovállást is, nem is bántam. Itt már kábé 5 centi hó van.

Link to comment
Megosztás:

Én meg elkezdtem gondolkozni rajta, hogy hogy magyarázzam meg párom apjának, hogy akkor én most leültetem a terepjáróját, mert már hányingerem van a billegéstől :lol: :D

Nekem nem furcsa mert ugye csak ez volt...ha sokat mentem 5 ajtóssal utána volt furcsa hogy kanyarban beleng a bódé, de amúgy észre sem veszem.

Link to comment
Megosztás:

Én meg elkezdtem gondolkozni rajta, hogy hogy magyarázzam meg párom apjának, hogy akkor én most leültetem a terepjáróját, mert már hányingerem van a billegéstől :lol: :D

jó, de akár 60al is átmehetsz 1 fekvőrendőrön....

meddig is kell bírni a billegést? tényleg az a behemót mennyit eszik?

Link to comment
Megosztás:

A "króm" feliratok csomagtér ajtóra való ragasztására van valami spéci ragasztó ? Mert letört az astra1.4-ből a 4-es :D Egyenlőre kis palmatex-el megkültem (nem a taknyossal, hanem amelyik keményebbre szárad) reggel kiderül ,hogy az ért e valamit.

Link to comment
Megosztás:

jó, de akár 60al is átmehetsz 1 fekvőrendőrön....

meddig is kell bírni a billegést? tényleg az a behemót mennyit eszik?

Revansot is vettem már minden fekvőrendőrön, padkán, vasúti átjárón, és kátyún amit találtam, de hamar elveszítette a varázsát, és maradt a hánytatós hintázás :D Ma voltunk a festékbótba, lötty megvan, holnap megy a szín elvileg, aztán összerakás. Hétfőn jön a szélvédős, ablakokat visszacsattintani, ha jó idő van, akkor kedden már mehetek vele. hogy szétkapjuk a motorteret... Nem a leeresztőcsavarnál ereszt, hanem valahol följebb... :icon4:

Fogalmam nincs mennyit eszik. Egyszer próbáltam meg teletankolni, de 80 liternél feladtam. Olyan 5x benéztem alá, hogy biztos nem folyik -e ki belőle, de nem. Este megkérdeztem, 95 liter a hivatalos mérete, de fér bele több... :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.