Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Na erről még nem hallottam. De valszeg ennek meg a szemléző bizottság a buktatója, ugyanis nem sok olyan 10 évnél

öregebb autót tudsz felmutatni, amelyik átmegy "normál" zöldkártya vizsgálaton :(

Miért is? Az enyém 14 éves és zöldkártyavizsgálaton a megengedett érték kevesebb, mint egy tizedét föstölte szabályosan mérve, és semmi extra adalék vagy más trükk nem volt a dologban. Dieselnél már más a helyzet sajna ...

Link to comment
Megosztás:

Na erről még nem hallottam. De valszeg ennek meg a szemléző bizottság a buktatója, ugyanis nem sok olyan 10 évnél

öregebb autót tudsz felmutatni, amelyik átmegy "normál" zöldkártya vizsgálaton :(

Én pl. ma voltam zöldkártya vizsgán és minden teljesen ok volt.

autója válogatja..

Link to comment
Megosztás:

Ha minden dízel annyira füstölne csak, mint a tied, akkor ezt a hülye vizsgát sem vezették volna még be.

Nem a vizsgán kell ezt orvosolni,hanem a KPM-es büfés kocsi szedje ki azokat a forgalomból és ne az olyanokat csesztessék,mint apám,akinek mindig rendben van mindene,de van hogy 1órát rabolnak el tőle,mert az ADR táblás kocsi szinte vörösposztó nekik.

Link to comment
Megosztás:

Nem a vizsgán kell ezt orvosolni,hanem a KPM-es büfés kocsi szedje ki azokat a forgalomból és ne az olyanokat csesztessék,mint apám,akinek mindig rendben van mindene,de van hogy 1órát rabolnak el tőle,mert az ADR táblás kocsi szinte vörösposztó nekik.

Inkább arról mesélj, megnézted azt a fekete gépet?

Link to comment
Megosztás:

Akkor az enyém ritkaság :P

12éves gyári katalizátorral és csont nélkül zöldkártyázott eddig mindig :cry:

Igaz az olajat meg kajálja, de még bírja a katalizátor :D

Azért azt sem kell feledni, hogy eddig a normál zk is úgy működött, hogy egy jó mérést

több autóhoz is mellékeltek, ugyanis így nem volt annyi munka vele. :(

Valamikor most terveznek direkt ezért szigorítást... videófelvétel kell készüljön a mérésről,

ha jól hallottam. ;)

Link to comment
Megosztás:

Azért azt sem kell feledni, hogy eddig a normál zk is úgy működött, hogy egy jó mérést

több autóhoz is mellékeltek, ugyanis így nem volt annyi munka vele. :(

Valamikor most terveznek direkt ezért szigorítást... videófelvétel kell készüljön a mérésről,

ha jól hallottam. :cry:

Kikérem magamnak ... én nem járok ilyen utakon :P

Eddig mindig a szemem előtt kínozták az autót és láttam saját szememmel a jó értékekeket a monitoron.

Link to comment
Megosztás:

Előkotortam a zöldkártyámat:

- Alapjárat CO max: 0,5, mért: 0,01

- Emelt üresjárat CO max: 0,3, mért: 0,02

- Lambda 0,97-1,03 mért: 1,001

Szal bőven bennevan. :(

Furcsa, de pontosan ezeket az adatokat szokták ráírni hasból a zk-ra :P

Mert ez mindegyik jelenleg futó autóra megfelel :cry:

Nekem is ez van az astráén :D ;)

Link to comment
Megosztás:

nálam lassan cserére érik

- Alapjárat CO max: 0,5, mért: 0,01

- Emelt üresjárat CO max: 0,3, mért: 0,15

- Lambda 0,97-1,03 mért: 1,026

Az emelt üresjárat kicsit sok, és a lambda érték is közel határon van, ebből én arra gondolok, hogy a lambda-szondád a végét járja. De majd a szakemberek megerősítik vagy cáfolják a diagnózisomat :(

Link to comment
Megosztás:

Ezt az orrom előtt mérte az ürge, szal ennyi :cry:

És azt is láttad saját szemeddel, milyen eredményeket köpött ki a gép? Netán meg is kaptad a szlipet? :(

Ne érts félre, nem akarom mindenáron kétségbe vonni a dolgot, csak ezek az adatok eléggé feltűnőek :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.