Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

hát igen elég sok pénz röviden le is irom a történetet:2007 jan.29. én vettem a kocsit(astra f 2.0 gt c20ne) 310000ft -ért.Elvittem a szerelökhöz hogy nézzék át és mondjanak egy kb árat ami max 150 ezer lett igy mondtam ok.a vége mégis 206000ft lett + a lengőket én vittem(MONROE REFLEX 45 ezer ft) de nem bántam mert tudtam most hibátlan kocsim van.Vagy ezek szerint még sem ;) amiket cseréltek:motorolaj,féktárcsa 2 db,fékbetétek,fékpofák,toronycsapágy 2 db,szilentek 4 db,szelep és hengerfejtömités,munkahenger 2 db,trapézgömbfej 2 db,kipufogotömités,vezérműszij,vizpumpa,szervoékszij,olajszürő,levegöszürö,gyert

ák 4 db,+bontott szélvédö,bal küszöbcsere,jobb javitás.Utána májusba friss müszaki meg persze egy futomübeállitás még az elött,+vettem egy toronymerevitőt aztán zöld kártya és ennyi. JA és egy másik szerelönél is voltam ő lecserélte a stabilizátort meg a főtengely jeladot és azt azért még hozzá kell tennem hogy csak UNIXOS alkatrész van benne ezt én akartam igy hisz ö volt a szemem fénye de már lehangolodtam ezek után rola.TEHÁT összesen 300 ezrembe van már minden és csak a szerelésre fizettem250 ezret. :(

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam amúgyis szeretnél tán egyszer elnézni :)

De ha nem, mehet postával is, viszont nem tudom pontosan a postai

díjtételeket ehhez, mert nem én postázom. :(

No maajd eccer jövőree betolom a tajigát ! :( Bár lövésemse dicse, hova is kéne menni, de majd + beszéljük ;)

Link to comment
Megosztás:

hát igen elég sok pénz röviden le is irom a történetet:2007 jan.29. én vettem a kocsit(astra f 2.0 gt c20ne) 310000ft -ért.Elvittem a szerelökhöz hogy nézzék át és mondjanak egy kb árat ami max 150 ezer lett igy mondtam ok.a vége mégis 206000ft lett + a lengőket én vittem(MONROE REFLEX 45 ezer ft) de nem bántam mert tudtam most hibátlan kocsim van.Vagy ezek szerint még sem :) amiket cseréltek:motorolaj,féktárcsa 2 db,fékbetétek,fékpofák,toronycsapágy 2 db,szilentek 4 db,szelep és hengerfejtömités,munkahenger 2 db,trapézgömbfej 2 db,kipufogotömités,vezérműszij,vizpumpa,szervoékszij,olajszürő,levegöszürö,gyert

ák 4 db,+bontott szélvédö,bal küszöbcsere,jobb javitás.Utána májusba friss müszaki meg persze egy futomübeállitás még az elött,+vettem egy toronymerevitőt aztán zöld kártya és ennyi. JA és egy másik szerelönél is voltam ő lecserélte a stabilizátort meg a főtengely jeladot és azt azért még hozzá kell tennem hogy csak UNIXOS alkatrész van benne ezt én akartam igy hisz ö volt a szemem fénye de már lehangolodtam ezek után rola.TEHÁT összesen 300 ezrembe van már minden és csak a szerelésre fizettem250 ezret. ;)

Mondjuk ha a hf tömítéssel együtt egy hf generál is volt (minimum az hogy síkoltatták), és új hf csavarokat is kapott,

meg ahogy mondtad, kasznizni is kellett, és mindenből a jobbat kapta, akkor nem is annyira sok :(

A monroe viszont rossz választás volt szerintem. nem egy tartós termék :(

Érdemes kipucolni a folytószelepházat meg az alapjárati motort, aztán ha nem segít, gyertyakábelek, elosztófedél,

rotor, gyertyák... én ebben a sorrendben nézegetném. továbbá nem ártana egy protec a benyába, hogy kipucolja

az injektort. utána meg benyaszűrő csere.

Link to comment
Megosztás:

egy lurdira beneveznék én is szivesen ha nem lennék 300kmre:S

meg most ha begurulok egy tök alap verdával nem fogtok kinosan kinevetni? :(

na meg megtalálni alurdit ;)

pesten csak hajalba járok, mikor senki sincs szinte az utakon :)

eccer voltam csucsba na az elég is volt, majdnem levitték a tükrömet, meg hasonlo kedveségek, pedig én a sávomba álltam, és előttem se mentek..

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk ha a hf tömítéssel együtt egy hf generál is volt (minimum az hogy síkoltatták), és új hf csavarokat is kapott,

meg ahogy mondtad, kasznizni is kellett, és mindenből a jobbat kapta, akkor nem is annyira sok ;)

A monroe viszont rossz választás volt szerintem. nem egy tartós termék :(

Érdemes kipucolni a folytószelepházat meg az alapjárati motort, aztán ha nem segít, gyertyakábelek, elosztófedél,

rotor, gyertyák... én ebben a sorrendben nézegetném. továbbá nem ártana egy protec a benyába, hogy kipucolja

az injektort. utána meg benyaszűrő csere.

nem sajna generál nem volt!annyira nem vitték bele a lelküket.a vezérmüszij cserénél szokták a görgöket is cserélni de ök erre sem voltak képesek ;) A küszöb 4000ft ba került ráadásul azt fater cserélte le munkaidön kivül(nem mondtam de ö annak a cégnek a lakatosa csak semmi beleszolása nincs)igy hát szivás de oda többet nem is viszem a kocsimat. :( a monroe-t meg nagyon verték,hogy jo és ha ültetni akarom késöbb elég csak 4 rugot venni nem kell másik lengő, ezért vettem meg de akkor többet azt sem veszek.Amiket meg javasolsz azt megnézem majd sogorommal összedugjuk a fejünket(ö otthonosabb egy picit ezekbe) és meglátjuk mi lesz az eredmény .UI: az a protec érdekelne hol lehet hozzájutni(és azt a benzinhez kell adagolni?) :)

Link to comment
Megosztás:

na mert én tudom mi??

eddig ugy mentem pest előtt le a 3masra, és ott sima, át a hídon, és balatonfelé.

vagy épp fel a hidegvölgybe, de multkor bementünk pestre, na az szopoka volt :)

Edzőődik az ember :( Hogyis van a mondás? ami nem öl meg az erősít :( ;)

Link to comment
Megosztás:

nem sajna generál nem volt!annyira nem vitték bele a lelküket.a vezérmüszij cserénél szokták a görgöket is cserélni de ök erre sem voltak képesek :) A küszöb 4000ft ba került ráadásul azt fater cserélte le munkaidön kivül(nem mondtam de ö annak a cégnek a lakatosa csak semmi beleszolása nincs)igy hát szivás de oda többet nem is viszem a kocsimat. ;) a monroe-t meg nagyon verték,hogy jo és ha ültetni akarom késöbb elég csak 4 rugot venni nem kell másik lengő, ezért vettem meg de akkor többet azt sem veszek.Amiket meg javasolsz azt megnézem majd sogorommal összedugjuk a fejünket(ö otthonosabb egy picit ezekbe) és meglátjuk mi lesz az eredmény .UI: az a protec érdekelne hol lehet hozzájutni(és azt a benzinhez kell adagolni?) :(

akkor sok volt ;)

és elég gány munkát végeztek :(

Link to comment
Megosztás:

Gabi !

?ném, hogy vhol találkoztam a régebbi hozzászólásokban hogy te az ajtóba 2mm-es parketta alá való szivacsot akarsz tenni. Beletetted? Sokat csillapodott a zaj?

Nemrég felkerült a vasra 1 supersprint hátsó dob, és nagyon zavar, hogy 2800-3700-ig fordulatig olyan erős hangja van. Afölött elmúlik, de már akkor javában 140km/h felett vagyok :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.