Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Budapest, Nagy Lajos király út, Fehér út, ott az egyenesen haladóknak van kiegészítő lámpa, nincs keresztirányú gyalogosforgalom, és 50-el is lehet menni. Egy jól elkapott fotóval elvehetik az ember fizetésének a felét (vagy az egészet).

Nem ismerem azt az utat, de tényleg durva lehet ha úgy van mert egy hirtelen fékezéssel/megállással (még nagy tempó sem kell hozzá) elég "szép" balesetet is lehet okozni. Másrészt meg kell számolni azzal is hogy válthat a lámpa-főleg ha ismered az útkereszteződést-és úgy kell közlekedni hogy az előre nem látható körülményeket is le tudd reagálni...persze ez is nehéz ha "tolnak" a nagy forgalomban.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem ismerem azt az utat, de tényleg durva lehet ha úgy van mert egy hirtelen fékezéssel/megállással (még nagy tempó sem kell hozzá) elég "szép" balesetet is lehet okozni. Másrészt meg kell számolni azzal is hogy válthat a lámpa-főleg ha ismered az útkereszteződést-és úgy kell közlekedni hogy az előre nem látható körülményeket is le tudd reagálni...persze ez is nehéz ha "tolnak" a nagy forgalomban.. :lol:

Arról nem is beszélve, hogy egyes autóstársak szeme a "nagy" lámpára van ráállva, mondván hogy a kicsi az úgyis a kanyarodóknak van. Aztán hiába világít a kiegészítőn a zöld egyenesen, nézi az utat, rápillant, jaj piros, nagy fék, bummm bele hátulról. De tudok olyanról is, aki a Szentendrei úton fékezett le a semmi közepén, mert meglátta a mellette futó HÉV jelzőjén a pirosat.

Na ez már elég off volt, bocsánat.

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, itt sok függ a rendőrökön is. Mondjuk itt, mifelénk normálisak, van egy parkoló, ahol vagy fizetőidőszak van ( 10-16-ig ), vagy várakozni tilos ( kiegészítő tábla 0-10 é 16-24-ig ). Egyszer megbüntettek arrafele, de nem ezért, beszéltem egy szabálysértési előadóval, és ő azt mondta, hogy a várakozni tilosért is járna a 30 ropi, de azért nem szokták baszogtatni a népet.

A narancssárga az "egyszerűbb ügy", ott van 3mp sárga, nem tűnik el úgy hirtelen a zöld.

Ami a bizonyítást illeti, ez a szabálysértési előadó is azt mondta, hogy 3 fotó, amit Te említettél. De kérdem én, elkerülve az ilyen szituációkat ( eltűnik a zöld ), mi a helyes megközelítési eljárás kiegészítő zöldes kereszteződési jelzőlámpa esetén? Lévén, hogy ha a jelzőlámpa vonala előtt 20centire jársz, és eltűnik a zöld, szabályok szerint 100ropi. Akkor meg kellene állni, mint a stopvonalnál, és még zöldnél elindulni? :lol:

Szerintem itt ugyanaz van, mint sok más esetben, itt, kishazánkban, hogy a törvényi szabályozás és a realitás sajnos köszönőviszonyban sincs egymással. ( Biztos ismeritek a régi, oxfordi sztorit, a hallgatóról, aki pogácsát kért vizsgán... )

Summa summarum, azért kiegészítő zöldes mozdulatért szerintem ( remélhetőleg! ) nem baszogtatják az embert. Vagy baszogtassák akkor, ha felszerelnek a kiegészítő lámpa mellé egy kiegészítő lámpát :lol:, ami jelzi, mennyi idő van még hátra a zöldből...

Kérem kapcsojja ki.

Link to comment
Megosztás:

Summa summarum, azért kiegészítő zöldes mozdulatért szerintem ( remélhetőleg! ) nem baszogtatják az embert. Vagy baszogtassák akkor, ha felszerelnek a kiegészítő lámpa mellé egy kiegészítő lámpát :lol:, ami jelzi, mennyi idő van még hátra a zöldből...

Kérem kapcsojja ki.

A narancssárga az egy korai (éretlen :lol: ) piros volt :lol:

Igen, Debrecen erre is jó példa, mármint a visszaszámoló lámpára.

Egyébként van olyan ország (nem ugrik be melyik, talán a németeknél láttam) ahol villogó zöld jelzi azt ha már nagyon a vége felé jár a zöld, aztán sárga, aztán piros. Ez se rossz megoldás szerintem.

Link to comment
Megosztás:

A narancssárga az egy korai (éretlen :lol: ) piros volt :lol:

Igen, Debrecen erre is jó példa, mármint a visszaszámoló lámpára.

Egyébként van olyan ország (nem ugrik be melyik, talán a németeknél láttam) ahol villogó zöld jelzi azt ha már nagyon a vége felé jár a zöld, aztán sárga, aztán piros. Ez se rossz megoldás szerintem.

Jajajaja! és nagyon nem is hiszem, hogy valami ejjdewasistdas megoldás lenne, a gyalogosoknak kb 40 éve így működnek a lámpák... Akkor lehetne erkölcsi alapja a büntikenek. Így sajnos csak jogalapja van.

Link to comment
Megosztás:

Miért, a te véleményed szerint egy 30x30m-es méretű kereszteződésben jobbra, kisívben való bekanyarodásnál mennyi az optimális sebesség? :lol:

Az attól függ, hogy orral előre, vagy kilincsel előre autózol. :lol:

Ha már a piros lámpánál tartunk, asszony szólt, hogy az egyik hátsó lámpám gyengébben világit, mint a másik. Megnéztem, semmi különös nem volt, de izzót cseréltem, most már egyforma. Viszont észrevettem, hogy a bal lámpabúra nem fekszik fel a kasztnira, gondolom törve volt.

Bal hátsó.:P9280009_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Jobb hátsó.:P9280010_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Csak most vettem észre, pedig simogatom a kocsit április óta. :lol:

Hogy is volt oxfordban a pogácsával, asszem pont aznap hiányoztam! :D

Link to comment
Megosztás:

Az attól függ, hogy orral előre, vagy kilincsel előre autózol. :lol:

Ha már a piros lámpánál tartunk, asszony szólt, hogy az egyik hátsó lámpám gyengébben világit, mint a másik. Megnéztem, semmi különös nem volt, de izzót cseréltem, most már egyforma. Viszont észrevettem, hogy a bal lámpabúra nem fekszik fel a kasztnira, gondolom törve volt.

Csak most vettem észre, pedig simogatom a kocsit április óta. :lol:

Hát szomorú vagyok, hogy ezt a feleséged vette észre :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Csak tizedLUX fényerő különbségek voltak, ilyet csak egy nő vehet észre. Olvasd el mégegyszer a hsz-omat, közben kérdeztem vmit a végén. :D

Szerkesztetted, vagy nem vettem észre? :lol:

Oxfordban történt ( urbanlegends, több változata él ), egy diák vizsga közben felkiáltott, hogy "Uram, adjon nekem pogácsát és sört!"

A vizsgáztatónak szánta, aki csodálkozva kérdezte, hogy ugyanmármiért. Mire a diák felmutatot egy, régi, kb az 1500as évekből való egyetemi belső rendszabályzatot, amely szerint a vizsgáztató jogosult vizsgán pogácsa és sör kérvényezésére. A vizsgáztató kénytelen volt, ha morogva is, de a fent említett étkeket biztosítani a hallgató számára.

A hallgató öröme azonban nem tartott sokáig, a következő vizsgán ugyanennél a tanárnál pénzbeli büntetésre ítélték, mert nem hordott kardot ( erről is az 1500-as évekbeli szabályzat rendelkezik... :lol: )

Kb ennyi a lényeg :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerkesztetted, vagy nem vettem észre? :lol:

Oxfordban történt ( urbanlegends, több változata él ), egy diák vizsga közben felkiáltott, hogy "Uram, adjon nekem pogácsát és sört!"

A vizsgáztatónak szánta, aki csodálkozva kérdezte, hogy ugyanmármiért. Mire a diák felmutatot egy, régi, kb az 1500as évekből való egyetemi belső rendszabályzatot, amely szerint a vizsgáztató jogosult vizsgán pogácsa és sör kérvényezésére. A vizsgáztató kénytelen volt, ha morogva is, de a fent említett étkeket biztosítani a hallgató számára.

A hallgató öröme azonban nem tartott sokáig, a következő vizsgán ugyanennél a tanárnál pénzbeli büntetésre ítélték, mert nem hordott kardot ( erről is az 1500-as évekbeli szabályzat rendelkezik... :lol: )

Kb ennyi a lényeg :lol:

Ebből is látszik hogy az emberek többsége csak a maga oldaláról nézi a dolgokat és nem vizsgálja meg más(ok) álláspont(já)ból.

Link to comment
Megosztás:

Más autós fórumokon volt szó a piroslámpákról. ( Közlekedési, mielőtt valaki elkezd poénkodni :lol: ).

Szóval, tudjuk, hogy piroslámpán való áthaladás 100 ropi. DE mi a helyzet a kiegészítő lámpákkal? Tudjátok, amikor jobbra, kisívben lehet kanyarodni, és egy kis kiegészítő lámpa jelzi, hogy jobbra zöld. De mi van akkor, ha mondjuk amikor 2 méterre jársz a lámpától, kb 30-40-nel, és hipp-hopp, eltűnik a jobbra zöld jelzés. Akkor was ist? :lol:

A törvény szerint ha már nem tudsz biztonságban megállni akkor még áthajthatsz.

Link to comment
Megosztás:

A törvény szerint ha már nem tudsz biztonságban megállni akkor még áthajthatsz.

Igen, csak ez egy gumijogszabály. És mivel itt 20-30-40-50 km/h-s sebességekről és 15-35 méteres fékutakról van szó, nehéz lenyomni a bíróságon bárkinek a torkán azt, hogy nem tudtam biztonságosan megállni. Plusz hozzájön ehhez az a másik gumiszabály, hogy úgy kell megválasztani a sebességet, hogy bármilyen felbukkanó akadály előtt meg tudjál állni. Ezen a szabályon már gyerekkoromban is röhögtem. Ennyi erővel ki se menjek az utcára, hátha valamelyik fáról leesik elém egy elefánt.

Link to comment
Megosztás:

Igen, csak ez egy gumijogszabály. És mivel itt 20-30-40-50 km/h-s sebességekről és 15-35 méteres fékutakról van szó, nehéz lenyomni a bíróságon bárkinek a torkán azt, hogy nem tudtam biztonságosan megállni. Plusz hozzájön ehhez az a másik gumiszabály, hogy úgy kell megválasztani a sebességet, hogy bármilyen felbukkanó akadály előtt meg tudjál állni. Ezen a szabályon már gyerekkoromban is röhögtem. Ennyi erővel ki se menjek az utcára, hátha valamelyik fáról leesik elém egy elefánt.

Ha 15-35 méteres féktávolságról beszélünk, akkor ha 2-5 méterrel előttem tűnik el a zöld, akkor szerintem csak az van, h nem tudtam megállni.

Viszont ez a duma, h úgy kell megválasztani a sebességet bla bla, már máshol is hallottam, egy srác átszaladt a sárgán, és megbüntették, mert nem úgy közelítette meg a kereszteződést, h meg tudjon állni. Ezek szerint a kreszteződés felé közeledve egyenes arányosságban a tőle lévő távolsággal csökkenteni kell a sebességet, a nulláig, majd onnan úgy kell áthaladni, hogy be ne perosodjon a lampion.

Remek... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen? Ez tuti?

Hiába vésném ide be a törvényt, románul tuti nem értenétek meg, de a lényeg az ha nem tudsz biztonságos körülmények között megállni a JELZŐLÁMPA ELÖTT akkor sárgán még belefér. Viszont ha már eleve sárga s te még beletolod akkor az már bünti.

Ez a zöld-sárga esetben érvényes.

Link to comment
Megosztás:

Vagy 2 méterrel előtted feltör a Barátság Kőolajvezeték! :lol:

vagy lepottyan a MIR-űrállomás :lol:

Ilyen erővel mindenki csak állhatna az úton.

Szerintem ésszel kell ezt is csinálni, aki előtt besárgul a lámpa, meg tudna állni biztonságosan, de nyom egy kövér gázt, h még ipp átérjen, és fölötte elpirosul, az megérdemelné a büntit, de aki tényleg nem tud biztonságosan megállni, féktávolságon belül tűnik el a zöld, vált át a vasúti átjáró, stb, az nem.

Amúgyis, ha már szabály, a vasúti átjáróban engedélyezett minimális sebesség 5km/h. az cca. 1,5m/s. Ha 20 centivel előtted vált át a lámpa, az már féktávolságon belül van, de ha meg lassabban mész, úgyis szabályt szegsz.

JOGHÉZAG! :lol:

Link to comment
Megosztás:

A törvény szerint ha már nem tudsz biztonságban megállni akkor még áthajthatsz.

Na erre is láttam már példát, trabant kombi a tetején mészoltó ládával, gumipókkal rögzítve. Ment a zőldben, váltott a lámpa, és ő úgy gondolta hogy meg tud állni, nyomott egy satuféket, de úgylétszik a láda rosszúl értelmezte a KRESZ-t mert neki még ződ volt, de a kocsi nélkül nem ment messzire, csak a kereszteződés közepére. Pár pillanatig nem indult senki, várták mikor követi a betonkeverő. :lol: Én segítettem visszakötözni a ládát, mert a pókok elszakadtak. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na erre is láttam már példát, trabant kombi a tetején mészoltó ládával, gumipókkal rögzítve. Ment a zőldben, váltott a lámpa, és ő úgy gondolta hogy meg tud állni, nyomott egy satuféket, de úgylétszik a láda rosszúl értelmezte a KRESZ-t mert neki még ződ volt, de a kocsi nélkül nem ment messzire, csak a kereszteződés közepére. Pár pillanatig nem indult senki, várták mikor követi a betonkeverő. :lol: Én segítettem visszakötözni a ládát, mert a pókok elszakadtak. :D

Akkor ezesetben csak a ládát kellene megbüntetni :lol: :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Amúgyis, ha már szabály, a vasúti átjáróban engedélyezett minimális sebesség 5km/h. az cca. 1,5m/s. Ha 20 centivel előtted vált át a lámpa, az már féktávolságon belül van, de ha meg lassabban mész, úgyis szabályt szegsz.

JOGHÉZAG! :lol:

Igen, igen! Egy kis hézag kellett volna.... :lol:

a lányom kocsija, és az őt követő kocsi között, amikor a lányom megállt a vasúti átjáró előtt, mert a lámpa épp pirosra váltott, de a mögötte jövő meg még úgy gondolta, hogy azon a piroson még ő átférne....

Csatt!

No ezért kell ésszel vezetni! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen, igen! Egy kis hézag kellett volna.... :lol:

a lányom kocsija, és az őt követő kocsi között, amikor a lányom megállt a vasúti átjáró előtt, mert a lámpa épp pirosra váltott, de a mögötte jövő meg még úgy gondolta, hogy azon a piroson még ő átférne....

Csatt!

No ezért kell ésszel vezetni! :lol:

arról nem is beszélve. debrecenben, 40-50 körül sárgult a lámpa, ha nagyon akarok, meg tudtam volna állni, de jött mögöttem a román a logannal, a telemetria szerint 100%-osan nyitott pillangószeleppel :lol: nem ért egy balesetet, átjöttem simán, még a román is...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.