Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Olyan problémával rendelkezik, az egyik haverom, hogy van egy régi Swift-je, és vett mellé egy donor autót. De a donor autó még be van jegyezve a forgalomba, és ki szeretné vonatni végleg a forgalomból, de az okmányirodába azt mondták neki, hogy csak bontási papírral lehet kivonni a forgalomból! Ez a jogszabály 2005.01.01-től van hatályba, de az a legfurább az egészbe, hogy a tesóm kb 2-3 éve úgy vonta ki a forgalomból a Ladát, hogy bement az okmányirodába, és szimplán végleg kivonta a Ladád a forgalomból és nem kértek semmi bontási papírt, csak leadta a rendszámot, és a forgalmit.

Tudna valaki valamilyen megoldást erre?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Szia bemész az onkormányathoz és ot kivonattod és ot mindent elmondanak hogy mit kel csinálni pontosan

cseverézni itt szoktunk, de ismerkedés nemigazán megy errefelé,max kóstolgatás ;)

de nemjól használtad a válasz fület, akinek akarsz válaszolni oda kattints a válasz fülre :lol:

üdv itt

Link to comment
Megosztás:

ebben az országban nagyon ritkán van olyan autó ami olyan sokat futott. Ha körbenéztek használt autók között, az országos átlag az 165 ezer :lol: a 10 évnél fiatalabbak olyan 80-90 körül vannak, és időnként mindannyian visszaállnak ugyan oda valami csoda folytán :lol: biztos a csillagok állása ugye :)

Valamelyikőtök próbálta már az ajtó gombot elhalgattatni zörgés szüntetésként?

Rájöttem hogy már csak egy helyről jönnek zörgések, és az az ajtón a záró gomb, és az ajtókárpit műanyagja ahogy remeg. (tudom vegyek benzinest és az nem remeg :lol: ) de amúgy télleg nemtom mit csináljak vele. Ugye nem lenne egy hátrány ha mozogni tudna (nyitás-zárás) de oldalirányba nem kéne, mert abból lesz a zörgés ;)

Link to comment
Megosztás:

ebben az országban nagyon ritkán van olyan autó ami olyan sokat futott. Ha körbenéztek használt autók között, az országos átlag az 165 ezer :lol: a 10 évnél fiatalabbak olyan 80-90 körül vannak, és időnként mindannyian visszaállnak ugyan oda valami csoda folytán :lol: biztos a csillagok állása ugye :(

Valamelyikőtök próbálta már az ajtó gombot elhalgattatni zörgés szüntetésként?

Rájöttem hogy már csak egy helyről jönnek zörgések, és az az ajtón a záró gomb, és az ajtókárpit műanyagja ahogy remeg. (tudom vegyek benzinest és az nem remeg :lol: ) de amúgy télleg nemtom mit csináljak vele. Ugye nem lenne egy hátrány ha mozogni tudna (nyitás-zárás) de oldalirányba nem kéne, mert abból lesz a zörgés ;)

Ez nekem is megvan, pedig nem diesel :) Arra gondoltam, hogy ha valamiért leveszem a kárpitot, a lyukba ragasztok vmi puha anyagot, pl. mint a tépőzár puhábbik fele.

Link to comment
Megosztás:

Ez nekem is megvan, pedig nem diesel :) Arra gondoltam, hogy ha valamiért leveszem a kárpitot, a lyukba ragasztok vmi puha anyagot, pl. mint a tépőzár puhábbik fele.

Akkor jó... felesleges lenne benzinest vennem :lol: :( amúgy én is valami hasonló megoldáson gondolkoztam, csak még nem találtam meg azt az anyagot ami elég vékony hogy ne szoruljon a gomb, de elég vastag hogy szüntesse a zörgést. már arra is gondoltam hogy a gombot kéne megreszelni, és egy gumi O-gyűrűt ráhúzni, de a franc tudja... azt inkább nem csinálnám meg :lol: marad az anyagkeresés ;) az a tépőzáras dolog az befér vastagságban? vagy még csak elméleti, tervezési fázisban tart? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor jó... felesleges lenne benzinest vennem :lol: :) amúgy én is valami hasonló megoldáson gondolkoztam, csak még nem találtam meg azt az anyagot ami elég vékony hogy ne szoruljon a gomb, de elég vastag hogy szüntesse a zörgést. már arra is gondoltam hogy a gombot kéne megreszelni, és egy gumi O-gyűrűt ráhúzni, de a franc tudja... azt inkább nem csinálnám meg :lol: marad az anyagkeresés ;) az a tépőzáras dolog az befér vastagságban? vagy még csak elméleti, tervezési fázisban tart? :lol:

szigetelőszalag?

megoldható az is hogy a hüvelybe tekered be, vagy a gombon is csak addig amíg nemlátszik.

bár az lehet lejönne hamar.

de a hüvelyből nem jönne ki.

és lehet az anyagából adódóan is tompulna a kotyorászása.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan problémával rendelkezik, az egyik haverom, hogy van egy régi Swift-je, és vett mellé egy donor autót. De a donor autó még be van jegyezve a forgalomba, és ki szeretné vonatni végleg a forgalomból, de az okmányirodába azt mondták neki, hogy csak bontási papírral lehet kivonni a forgalomból! Ez a jogszabály 2005.01.01-től van hatályba, de az a legfurább az egészbe, hogy a tesóm kb 2-3 éve úgy vonta ki a forgalomból a Ladát, hogy bement az okmányirodába, és szimplán végleg kivonta a Ladád a forgalomból és nem kértek semmi bontási papírt, csak leadta a rendszámot, és a forgalmit.

Tudna valaki valamilyen megoldást erre?

Köszi.

Nem tud megszabadulni a haverod a rendszámtól, csak úgy ha a kocsit leadja egy hivatalos bontónak és az papírt ad róla. Ez az új szabály.

Ideiglenesen ki lehet vonatni a forgalomból azt hiszem max 1 évre.

A bontónak el kell számolni a karosszériával meg a motorral (vagy azok kivágott számával, ezt pontosan nem tudom) de az biztos, hogy lehet egyezkedni velük, ha kell belőle neki valami. A bontónak nem kell a sok műanyag meg gumi, nekik a VAS kell, ezért éri meg a meló. Egyébkéntis még azért is pénzt kérnek amiért átveszik a tulajtól.... ;)

Link to comment
Megosztás:

szigetelőszalag?

megoldható az is hogy a hüvelybe tekered be, vagy a gombon is csak addig amíg nemlátszik.

bár az lehet lejönne hamar.

de a hüvelyből nem jönne ki.

és lehet az anyagából adódóan is tompulna a kotyorászása.

Már volt. A fel-le mozgással kidolgozta a hüvelyből. (ez így utólag visszaolvasva elég érdekes mondat lett ;) :lol: ) Szal a lényeg hogy az nem jó csak 3 napig, és csak akkor ha nem zárom be 10-nél többször naponta :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jaaaaaaj.....

Elcseréltem az Astrám egy full extrás, 2.5 V6 B Vectrára. Még nem végleges de nagyon gondolkodom, hogy kezdhetem árverezni a lakást ;)

Lehet hogy más lesz a fenntartása annak az eszköznek :lol: Ha esetleg ilyen cseréket tudsz még, akkor tudok szerezni f astrákat amiket fullos vectrákra átcsinálhatsz :lol: Én viszem az astrákat hozzád és tőled meg hozom a veciket. Hibátlan biznisz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.